GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

+
filo9011;n10809191 said:
Przecież przez pół roku się zanudzimy.

No właśnie to zapowiada roadmap, że za 6 msc dostaniemy nową grę. Od maja brak jakichkolwiek zmian.

MrCloudancer;n10808481 said:
Mi pasuje wszystko tutaj wypisane poza perspektywą, że trudniej będzie zapracować na nagrody.

Szczerze powiedziawszy gra musi się spłacać, a na tą chwilę jest po prostu zbyt hojna. Sobie wyobraź, że przez 6 msc nie bedą mieli teraz praktycznie wpływów z gry, a zespół gwinta cały czas się powiększa. Gwint to nie jest dobroczynna akcja, nie będą wiecznie dokładać, są na giełdzie i muszą wykazywać w jakiej kondycji jest firma i że generuje zyski. Zresztą ci co grają od jakiegoś czasu nie będą się musieli martwić o braki w kolekcji.

A co do roadmapy to przyznali się po prostu, że spieprzyli wielokrotnie i po drodze zatracili ducha tej gry. To, że kierownictwo cdp pozwala im zrobić grę praktycznie na nowo to raczej też jest niespotykane. Przez brak doświadczenia i niejasną wizję stracili już wielu graczy którzy odbili się od gry i już pewnie nie wrócą.

 
Karty można powiększyć w inny sposób, zmniejszcie ilość miejsca pożeraną na bokach i trochę to wszystko rozciągnijcie ale nie kasujcie rzędu, to będzie lipa :/
 
Brak mi słów. Gwint od 2 lat nie jest w stanie wyjść z bety, zmieniając mechanikę kilkukrotnie o 180 stopni, a teraz nagle, ni z gruchy, ni z pietruchy, gdy w końcu coś zaczęło trybić, CDP zapowiada, że większość mechanik wyrzuca do kosza i w ciągu zaledwie 6msc zamierza przebudować 90% gry. I, że będzie fajnie. Naiwność poziom expert. Mina akcjonariuszy po dzisiejszej wiadomości - bezcenna.
 
Zarysowane zmiany wyglądają obiecująco (poza redukcją rzędów), a szczególnie dobrze zapowiada się powrót do tożsamości frakcyjnej. To ogromny plus!
Niepokój budzi natomiast brak wzmianek o zapowiadanych wcześniej wampirach i 3 grywalnych archetypach, co wymagałoby nowych kart - a o tym cisza.
 
kotwica407;n10809911 said:
MrCloudancer I co? Karty mają być rozciągnięte w poziomie? To już usunięcie jednego rzędu jest lepsze

W sumie fakt. Protezą rozwiązania jest kupić sobie monitor 32" 4K :D Bo w pionie nie ma jak rozciągnąć, czego skasować... Chyba że ręka będzie z boku :D
 
Szanowni Państwo, jaram się jak Rębacz An Craite w trzeciej rundzie po zagraniu Schirru
:D

1. Rozumiem ludzi których zbyt ogólne informacje jeśli chodzi o daty wprowadzenia poszczególnych usprawnień irytują.

ALE

1. Pierwsze od początku open bety info potwierdzające, że nie będzie resetu kolekcji. W dodatku okazuje się, że jeśli dostaliśmy w beczce premium którego nie chcemy, to będziemy mogli je zniszczyć i utworzyć takie, które nas interesuje bez straty skrawków i pyłu! Coś pięknego.

2. Praca nad coinflipem trwa, obstawiam, że najlepsze okaże się rozwiązanie wprowadzające malutką bonifikatę punktową dla tego kto zaczyna pierwszą rundę, niereprezentowane na planszy i przede wszystkim nie liczące się w przypadku drypassu. Pożyjemy, zobaczymy, ale super, że ekipa walczy z tym jakoś, chociaż jak wiadomo ten problem jest właściwie nie do wyeliminowania, po prostu jego wpływ na wynik można ograniczyć.

3. Kombinowanie z rzędami każe czekać z niecierpliwością na jego efekt - korzyści za umieszczanie kart w konkretnych rzędach to coś, czego obecnie mi brakuje - teraz wystarczy uważać na 25 pkt i pozycjonowanie w przypadkach gdy rzędy są prawie zapełnione, czasem też w grę wchodzi ustawianie pod pogodę (oraz przy zemście Dagona i topornikach Haralda). Dwa rzędy to słaby pomysł, ale jednak nadal jestem podjarany i niecierpliwie czekam na wdrożenie pomysłów teamu CDPR.

4. NAJWAŻNIEJSZE INFO: Gwent is going to be GRIM! Tak jest! To, co zniechęca mnie obecnie to warstwa wizualna. Narzekałem na nią szczególnie po wprowadzeniu Mid-Winter Update, bo odnosiłem wrażenie (i wiem, że nie byłem odosobniony) iż gra upodabnia się do innych karcianek i zatraca całkowicie swoją oryginalność. Gdzie ten klimat? Gdzie GUI korespondujące z estetyką artów? Mam nadzieję, że pojawi się ono już niedługo, razem z przemyślaną dystrybucją przestrzeni w całym interfejsie. I znikną te tandetne drewniane ramki i kolory frakcyjne w opisach kart. Ponadto, wprowadzenie frakcyjnych skórek planszy i zapowiedź wizualnej przebudowy stołu do gry od A do Z sprawiają, że zamieniam się ostatecznie w fanboya Gwinta. Jakieś rozsądne wyeksponowanie talii i cmentarza, zdjęcie z planszy tych paskudnych rombów z oznaczeniami rzędów i zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy dowódcami (przy coinie) to coś, co zamieni rozgrywkę w promienie zerrikańskiego słońca dla zmrożonych tanią i kolorową brzydotą oczu graczy. Czy coś w tym stylu. Po prostu CZEKAM na powrót klimatu z początków Gwinta.

5. Zwiększenie tożsamości frakcji - to mówi samo za siebie. Go on, give us another one! (Szósta frakcja z rana jak śmietana)

6. Balans - będzie znowu kulał, skoro zmiany mają być tak szeroko zakrojone ale cóż - POMOŻEM! Oby obyło się bez konieczności reworków kart.

Na razie tyle, ale niedługo naskrobię coś jeszcze, żeby podkreślić dlaczego warto sypać węgiel Hype Train Homecomingu! Zapraszam do dyskusji :)
 
Nie jestem za usuwaniem rzędu, spłyci to tylko zagrożenia/korzyści czyli coś co wyróżnia gwinta na tle innych karcianek. Muszą w inny sposób zaoszczędzić miejsce- schować karty do połowy, zmiejszyć szerokość obramowań planszy albo nie wiem wprowadzić jakieś przesuwanie w pionie.
 
filo9011;n10809191 said:
Zapewne zmniejszenie ilości rzędów ma służyć temu, aby Gwinta łatwiej można było przenieść na urządzenia mobilne (Hearthstone ma 2 rzędy + mniej kart w rzędzie dzięki czemu da się w to grać na fonie). Dlatego właśnie nie uznaję tego za wadę.
Reszta newsów mi się podoba.
Nie rozumiem tylko jednej kwestii - czy przez pół roku nie wyjdą nowe karty? Aktualizacja kwietniowa dodaje karty premium, majowa balansuje i tyle? Przecież przez pół roku się zanudzimy.

Lepiej niech po prostu zrobia fajny balans patch w maju, na co komu nowe karty, skoro jest masa juz gotowych i tylko czekajacych na jakis buff samej karty, lub danego archetypu.

Nie mam watpliwosci co do kampanii Thronebreaker, na pewno bedzie to swietna "gra". Mam tylko nadzieje, ze wypuszcza porzadny patch za te 6 miesiecy, na pewno wiele osob odpusci sobie granie w Gwinta przez ten czas i bedzie potrzeba czegos naprawde fajnego, zeby powrocili i zostali przy grze wieloosobowej.
 
Last edited:
Wykaz zmian jest tak duży i obszerny, że może to być tak remedium, jak i gwoździem do trumny. Miejmy nadzieję że mają poważny plan a nie improwizują w biegu. Jeszcze niech zrobią grę 16+ i oddadzą nam BPP i będzie sztos :D
 
Ingen0000;n10809991 said:
Oby obyło się bez konieczności reworków kart.

Przecież rework kart będzie ogromny. Choćby mają wprowadzić bonifikaty od rzędów.

Ogólnie to się tak nie napalaj. Byłem przy wszystkich zmianach w tej grze i zawsze miały być na lepsze, a w ogólnym bilansie okazywały się raczej negatywne. Trudno być optymistą widząc co robili przez te ostatnie 1,5 roku.
 
ydorgo281

Yup, też byłem. Napalam się, bo to zapowiedz powrotu do pierwotnej formy gry a nie kontynuacji tej badziewnej mechaniki która mamy teraz.

Miałem na myśli rework kompletny - tak, ze karty strscilyby swoją unikalnosc. Wiadomo ze brazy beda przerobione (oby te niegrywalne tez) ale mowilem np o Koral i jej jade figurine, o lugosie i odrzucaniu, innych zlotach - oby ich umiejetnosci zostały niezmienione
 
Po przeczytaniu pierwszej połowy tego listu nawet mi ulżyło, pomyślałem, że Redzi wiedzą co robią... ale jak doszedłem do informacji o tym jakim to problemem są 3 rzędy po czym kilka akapitów czytam, że rzędowość dla Redów jest bardzo ważna to się za głowę złapałem... Poza tym jest mowa o 2 ważnych patchach, w których to nie będzie wyżej wymienionych zmian. W takim razie kiedy? Eh, zawiodłem się niestety.
 
Już kilka osób to pisało, ale żeby jeszcze bardziej się sprzeciwić zaplanowanej jednej zmianie również to napiszę. Zostawcie 3 rzędy, jestem w stanie się pokusić nawet o stwierdzenie, że przy zmianie na 2 rzędy aż 1/3 kart musiałaby zostać do tego dostosowana lub ich użyteczność drastycznie by się zmieniła.
 
Konkretów moim zdaniem w tym liście niewiele, nie wiem czy ten cały projekt Homecoming nie jest taką przykrywką dla opóźnień przy pracy nad Thronebreaker`em.
 
Zmiana ilości rzędów zapewne wbrew temu co piszą redzi nie ma służyć temu, by gracze mogli popatrzeć na trochę większe obrazki, lecz ma służyć przyszłej wersji mobilnej na której tyle rzędów mogłoby być nieczytelne. Nie widzę innego logicznego wytłumaczenia bo usunięcie rzędu wymusi ponowne zbalansowanie pogody, G:Igni, czy limitu rzędów.
 
Nexxurio;n10811021 said:
Zmiana ilości rzędów zapewne wbrew temu co piszą redzi nie ma służyć temu, by gracze mogli popatrzeć na trochę większe obrazki, lecz ma służyć przyszłej wersji mobilnej na której tyle rzędów mogłoby być nieczytelne. Nie widzę innego logicznego wytłumaczenia bo usunięcie rzędu wymusi ponowne zbalansowanie pogody, G:Igni, czy limitu rzędów.

To raczej oczywiste, że ten pomysł wyszedł z myślą o urządzeniach mobilnych. Tylko co to za powrót do korzeni gdzie rozwala się praktycznie cały dotychczasowy sposób grania na 3 rzędy testowany przez 1,5 roku (a w zasadzie to 3 lata)? Poza tym chcą być oryginalni a robią 2 rzędy tak jak w HS...
 
luk757;n10811061 said:
Poza tym chcą być oryginalni a robią 2 rzędy tak jak w HS...

Od kiedy w HS są dwa rzędy? o_O Jest przecież po jednym dla każdego gracza. To nie to samo, co dwa rzędy dla każdego z graczy, a to rozwiązanie testują Redzi. Mi tam osobiście podoba się pomysł z dwoma rzędami, ale wymagałby on przerobienia wielu kart i jest dosyć drastyczną zmianą kłócącą się z "powrotem do korzeni". Zobaczymy co wymyślą, niech testują różne rozwiązania. Aby gra była lepsza i ciekawsza.
 
Top Bottom