GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

+
Myślę, że gdyby wyselekcjonowali zaproszenia, to część osób czułaby się pokrzywdzona, dlatego najrozsądniej byłoby chyba wysłać je losowo.

P.S. Coś mi mówi, że chcesz, żeby tak zrobili, bo ty sam przeszedłeś grę grając w Gwinta na poziomie trudnym :)
 
Last edited:

Guest 3872667

Guest
Myślę, że gdyby wyselekcjonowali zaproszenia, to część osób czułaby się pokrzywdzona, dlatego najrozsądniej byłoby chyba wysłać je losowo.

P.S. Coś mi mówi, że chcesz, żeby tak zrobili, bo ty sam przeszedłeś grę grając w Gwinta na poziomie trudnym :)
:surprise: odkrył mój niecny plan...
A tak na serio zależy mi,żeby czas bety się nie zmarnował tzn. REDzi dostali dobry feedback.Po prostu wybierając takich graczy(ogarniających) jest większa szansa,że poprawią to co będzie trzeba poprawić i zbalansować.
 
Grałem w Duel of Champions, Hearthstone'a, hexa, ale to gwint mnie jakoś najbardziej zaintrygował. Bardzo różni się od całej reszty, przede wszystkim tym, że największy problem karcianek jest zminimalizowany- losowość. Wiesz z czym musisz pracować od początku do końca (w większości) i możesz liczyć tylko na siebie. To IMO robi z gwinta ciekawszą karciankę od całej reszty.

Akurat podkręcenie elementów losowych to jest to co uratowało Hearthstona jako grę esportową. Tylko CCG z dużą ilością elementów losowych musi dać graczowi możliwość manipulacji nimi i nie przegiąć z deltą losowości.

https://www.youtube.com/watch?v=0V5eq4IQ6Go&feature=youtu.be

Bez istotnych elementów losowych Gwint nie ma zbytnio szans na grę "competitive", czyli na PC może się długo nie utrzymać...

Świetna wiadomość! Ale przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony doborem platform. Co z wersją gry na urządzenia mobilne? Czy takowa jest planowana na przyszłość, czy może na dzisiaj w ogóle o niej nie myślicie?
Może się nie znam, ale wydaje mi się, że taki Gwint idealnie sprawdziłby się w pociągu, albo w kolejce do lekarza.

... a mobilek nie ma, więc to o co gra Gwint to głównie gracze konsolowi. Hearthsotna tam chyba nie ma, więc to może mieć sens.
 
Wiem, że Hearthstone jest na mobile. Nie wiem, czy jest na PS4/X1.

Hearthstona niektórzy ludzie już grają dwa lata. Może do tego nie jest absolutnie wymagany pierwiastek "competitive",ale moim zdaniem wymagane są te same aspekty gry, które umożliwiałyby jej zostanie grą competitive. Musi być głębia sprawiająca, że gry można się cały czas uczyć, bo inaczej po tygodniu już będzie miało rozgryzioną grę na wylot - zupełnie jak to było z Gwintem w W3 i nie będzie zbytnio sensu by do niego wracać. A dobrze zrobione elementy RNG właśnie dodają głębi.
 
Cóż, trudno odmówić Ci racji. Sam chciałbym, żeby Gwint był zarówno grą "competetive" jak i taką.. hm.. dla relaksu, do pykania z kolegami.
 
Oglądam właśnie filmik zalinkowany przez Hunta. Nie wiem jak będzie zachowywać się meta w tej grze i czy w ogóle będzie działać. Być może będzie za dużo hardcounterów i za mało softcounterów. Trudno powiedzieć.

Ale kampania singlowa to bardzo sensowny ruch z ich strony. Gwint może bardzo spokojnie funkcjonować jako gra w której gra się tylko singla. Tylko, że w takim układzie nie powinien być raczej F2P. A jak nie będzie F2P, to na pewno nie będzie w stanie stać się dużą karcianką multiplayerową. Cóż... może być nawet ciekawie.
 
Osobiście nienawidzę F2P ale niestety prawda jest taka, że to mus aby ściągnąć jak największą ilość graczy. Właśnie multi będzie ciekawe. Zupełnie inaczej gra się przeciwko człowiekowi. W W3 po pewnym czasie grało się strasznie schematycznie jednak człowiek potrafi działać nieprzewidywalnie. Człowiek myśli co robi. Ten gość w filmiku by chyba wygrał gdyby zabił tego medyka :D A zamiast tego sromotnie przegrał. Oczywiście będzie potrzebny balans ale przecież głównie po to mają być beta testy.

Swoją drogą ta gra mocno się różni od tego co mieliśmy w W3 i to bardzo cieszy. Pomijam kwestie wizualne ale wygląda na to, że jest sporo nowych zdolności i kart. Na jakimś screenie widziałem, że ilość kart bohaterów i postaci w talii zostanie ograniczona. Mam nadzieję, że dzięki temu nie będzie jedynej słusznej talii jak w W3 (medycy, rogi, manekiny, szpiedzy + wszystkie karty bohaterów i każda gra wygrana) ale wiele dobrych różniących się od naszego stylu gry. Wszystko zależy od różnorodności i ilości kart ale na pewno musi ich być dużo dużo więcej niż w W3.

Edit.
PS.A tak swoją drogą to Hearthstone też nie jest idealny
PPS.Na telefonach z gwintem mógłby być problem. Jak sobie wyobrażacie 6 rzędów kart na 5-6 calach ? Za to na tabletach byłoby idealnie :)
 
Last edited:

Guest 3872667

Guest
Obejrzałem gameplay podrzucony przez Hunt'a i stwierdzam jedno: Stół jest TOTALNIE nieprzejrzysty i brzydki(tak wiem powtarzam się,ale wcześniej to było na podstawie kilku ujęć,a teraz jest na podstawie 17minutowego gameplay'a.)(wszystkie poniższe podpunkty są dla wersji PC,jeżeli stół będzie wyglądać tak samo)
1.Last played enemy card jest za duży,wystarczy historia zagranych kart jako miniaturki,które po najechaniu się całe pokazują.
2.Gwiazdki przy stole oznaczające buffy/debuffy powinny być mniejsze.
3.Symbole oznaczające dany rząd powinny być bardziej w kolorze tła(zamiast niebieski/czerwony to brązowy)
4.Liczba punktów na rząd/ogólnych powinna być ładnie w okręgu,a nie jakieś strzałeczki pod tym.
5.Karty które masz na ręce powinny dopiero się powiększać gdy klikniesz na nie,a nie przewijasz(znowu coś,co przeszkadza)
6.Bohaterowie powinni być przy nickach.
7.Korona powinna być nad nickiem gracza(jestę królę)
8.Decki mogą być na środku,bliżej siebie(abym nie musiał patrzeć hen daleko,żeby zobaczyć co ma na cmentarzu,oraz ile mu kart zostało)
Od razu mówię,wszystkie powyższe punkty są tylko MOJĄ OPINIĄ.Liczę na większą ilość gameplayów,bo nie licząc stołu gra wygląda zacnie :)
Teraz pozostaje tylko czekać na jakiś gameplay z wersji na komputery nieosobiste(w10 idź precz) Żeby się przekonać jak wygląda stół na tej platformie,jeżeli wygląda tak samo,to miej nas panie w opiece :D
 
Last edited by a moderator:
Obejrzałem gameplay podrzucony przez Hount'a

 
A ja się zastanawiam czy tury będą na czas ? To chyba będzie niestety konieczność, bo co będzie jak przeciwnik sobie po prostu gdzieś pójdzie ? Przecież nie będziemy czekać w nieskończoność a opuszczenie rozgrywki będzie pewnie powodować porażkę. Ehh... skutki uboczne multi :( No chyba, że gra będzie w jakiś sposób sprawdzała aktywność gracza.
No i czy będzie jakiś sposób komunikacji z przeciwnikiem ? Na PC dałoby się pewnie zrobić pełny chat ale na konsolach to raczej niemożliwe. No ale jakieś schematyczne zwroty by się przydały :)
Tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi. Już nie mogę się doczekać bety. Nawet jak się nie dostanę to przynajmniej pojawi się masa materiałów.

Wizualnie cała stylistyka się zmieniała. Teraz jest bardziej "hearthstone'owa" ale bez tej oczojebnej cukierkowości. Mi się osobiście podoba :) No i animacje oraz wizerunki na kartach wyglądają świetnie. A co do animacji to na zapowiedzi z targów E3 były takie fajne wstawki przy kartach specjalnych. Ciekawe czy to będzie w grze, bo na gameplayu ich nie było. Może są opcjonalne ?

Ps.A tak swoją drogą to muszę was REDzi pochwalić za stronę. Jest naprawdę świetnie zrobiona. Prosta ładna i przejrzysta :)
 
Last edited:
Tury muszą być na czas tak jak powiedziałeś. I nie wiem w sumie co w tym problematycznego. W Gwincie w ciągu tury się robi dużo, dużo mniej i podejmuje dużo, dużo mniej pojedyńczych drobnych decyzji.

A co do chatu - jest powód dlaczego nie ma go w Hearthstonie.
 
Pytanie z cyklu "Dlaczego umarł" :p Wiadomo już coś o formie wydania? Gra będzie tylko internetowa, czy możemy liczyć na jakieś ładne pudełko do wiedźmińskiej kolekcji? :)
 
Top Bottom