Hot fix na Renfri poproszę

+
Tak patrzę sobie na Twój bilans i się zastanawiam z kim tyle przegrywasz mając takie W/R z Renfri?
Bilans mam obniżony z dwóch powodów. Raz miałem zadanie wygraj Nilfgaardem a nie lubię nim grać inaczej for fun. Skleciłem coś tam ale Nekker i dostałem chyba 3- 8 a zanim opanowałem Syndykat to też sporo przegrywałem ( ogólnie ta talia jest trudna w sensie długo trwało zanim ją sobie ułożyłem. Np trochę trwało zanim opanowałem jak sobie na Scenariuszu uzupełniąc mieszek do 9 co turę plus próbowałem sobie ułożyć scenariusz na Zatoce Pirackiej ale ten Scenariusz dobrze funkcjonuje jak możesz obniżąc kapitał i wyszło mi ,że tylko Tajny Skład. Na Zatoce Pirackiej mam bilans 1 zwycięstwo 6 porażek na Tajnym już lepiej.
Plus taki topik- jak mi córka prosi bym coś z nią zrobił to zostawiam grę i już mam w ten sposób w tym sezonie 5 porażek Dla mnie Gwint to nie jest priorytet . Raczej taka odskocznia jak młoda zasypia
Ja dużo gram for fun. Dziś dostałem zadanie wygraj KP to sobie odświeżyłem talie pod Oblężenie i np dopiero po 4 grach sie zorientowałem ,że Odo ma teraz 8 prowizji a nie 9.. Ale tu akurat mi nieźle poszło

Korsarzami akurat mam bilans 15 zwycięstw 8 porażek
Ale jak wspomniałem ja bardziej lubię grać for fun więc tworzę sobie co chwilę różne dziwne talie . A to mill jako odskocznia. A to próbuje sobie pograć Iquarroxem
Post automatically merged:

A z ciekawości co to za nietypowe karty?
 
Czyli standardowa sytuacja na tym forum. WSZYSTKO DA SIĘ OGRAĆ.
Renfri też da się ograć jak widać, uzytkownicy tutaj prężą się i pokazują taktyki. Jednak czy to jest dobra droga? Robić tak potężne karty gdzie ilość narzędzi do powtórnego zagrania tychże jest coraz większa. Sam już nie wiem czy problemem są tu właśnie takie karty jak renfri czy tępawe zero-jedynkowe sytuacje w stylu: "ha nie dobrałeś oczyszczenia i korathi? To przegrywasz" albo karty typu wij, keltulis. Nie widzę kierunku w jakim ta gra zmierza ale wiem jedno: ten kierunek to rzadka kupa. Nie liczy się skill, synergie i ogólne ogranie. Coraz częściej jest tak, że możesz się od razu poddać bo myśliciele grający tym co wszyscy tak główkują że timer co turę zerują a ciebie szlag trafia bo i tak przegrasz z tym rakiem który sra punktami.
Niektóre karty to fatum z automatu powinny miec. Renfri tez. A jak chcesz sobie zagrać jeszcze raz to sobie wrzuć do talii wołcha za 4p.
 
Standardowa sytuacja jest taka, że nie ma talii, która ma 100% WR, a do awansu wystarczy mieć 51% WR. Jeśli widzę, że u moich przeciwników dominuje jakiś typ talii to tak ustawiam swoją talię, aby to kontrowała w możliwie szerokim zakresie. Brak dopasowywania się do panującej sytuacji to jeden z częściej spotykanych błędów.
 
do awansu wystarczy mieć 51% WR.
Nie musisz mieć nawet tyle. Wystarczy, że będziesz wygrywać w seriach +5 meczów co rangę względem porażek a WR teoretycznie można nawet mieć i 40%.
Jeśli widzę, że u moich przeciwników dominuje jakiś typ talii to tak ustawiam swoją talię, aby to kontrowała w możliwie szerokim zakresie. Brak dopasowywania się do panującej sytuacji to jeden z częściej spotykanych błędów.
Dopasujesz się do 1 talii a dostaniesz od trzech innych. Z reguły te talie, które przeważają mają najwięcej dobrych matchupów.
 
To, że da się ograć decki Renfri nie oznacza, że karta jest dobrze zbalansowana. Przy premierze (tej oficjalnej) Gwinta ta karta nie miałaby kompletnie racji bytu z powodu braku większej ilości kart skracających deck będących jednostkami, ale nadal byłaby kartą źle zbalansowaną. Pokażcie mi inną kartę która ma podobny przelicznik kosztu prowizji do wyciąganych punktów i to punktów które w większości można zachomikować na kolejną rundę. Renfri przy 13 punktach prowizji beż żadnego kombinowania i specjalnego przygotowania stołu generuje ponad 20 punktów z czego kilkanaście można odpalić dopiero w kolejnej rundzie. Przy odpowiednim przygotowaniu nie ma problemu by wyciągnąć z niej nawet ponad 40 punktów. W dodatku ze swoimi 7 punktami siły sprawia, że jej zagranie często pozwoli na przebicie punktów przeciwnika w wyrównanej rundzie. W miarę porównywalną kartą jest Henrietta (z grubsza robi to samo czyli daje nam odświeżenie zdolności dowódcy). Kosztuje 9 prowizji, ma siłę 3 (więc szanse na przebicie punktów przeciwnika w wyrównanej rundzie praktycznie żadne) i daje nam zdolność dowódcy przeciwnika co w wielu przypadkach może dać znikome punkty (np. Łapówka). Co do samego nerfa jakiego ta karta powinna otrzymać to moim zdaniem na dzień dobry powinna mieć dużo mniejszą siłę (2-3 punkty) bo sama mechanika działania tej karty jest bardzo ciekawa i na początku bym w niej nie gmerał.
 
Wszędzie grają tą pato-kartę (mówię to z bólem serca bo uważam, że np. w serialu Renfri to najlepsza kreacja postaci), nawet w Korsarzach widziałem. Pierwszego dnia po patchu już można było wydać ten hotfix bo to od razu można było wyczuć , ze cos jest z nią nie tak.
 
Tak naprawdę talia , która jest mega przegięta to kombo Królowa z Kotem bo jeśli gracz nie popełni błędu to praktycznie nie da się tego poWSTRZYMĄC
A jeśli jeszcze zaczyna na niebieskim to tylko pozostaje mieć nadzieje ,że nie dojdzie mu kombo wr1.
 
Last edited:
Bleeduj maksymalnie druga rundę, najlepiej do wyciągnięcia Kościeja. Wygranie pierwszej nie jest wcale takie trudne. Na 5 meczów przegrałem raz bo nie wiedziałem jeszcze wtedy, że ten deck może grać 2 razy Sabat czarownic. No i tutaj też wychodzi siła Renfri bo wczoraj grając na to wylosowałem w r3 zadaj 7pkt obrażen + 8 obrażeń i gość poddał po tej akcji bo rozwaliło mu wszystkich trzech drapaków.

Co do balansu:

To komentarz pod ostatnim Twigiem.
 
Last edited:
Wygranie pierwszej nie jest wcale takie trudne
Jeśli zaczynasz to nie ale jeśli on zaczyna to już gorzej. Bo ma od razu 3 Drapaki
Ogólnie wygrywam korsarzami z nimi albo ogólnie to on ma 2 razy Kościeja więc musiałeś mieć opcję. No i zazwyczaj r 3 Koty po pierwszej reinkarnacji mają wzmocnienia +12
Choć o dziwo dziś prawie nie trafiam Renfiri ani dziś ani wczoraj
 
Ja przy okazji hotfixu na Renfri bym się też zastanowił nad reworkiem Assire. Dlaczego. To właśnie Assire jest problematyczną kartą. Taki NG ma 2x OP kartę. Tak było w przypadku balu maskowego, złotego nekkera i teraz w przypadku Renfri.
 
Ja to proponuje by pozmieniali koszty werbunku scenariuszy bo skoro Bal nie ma 15 to czemu nowe scenariusze mają 15
Właściwie tylko ten NG zasługuje by mieć 15 werbunku ale tak samo powinien mieć 15 Niekończąca się Podróż. Przecież dawanie każdej karcie zemsty w postaci Ragnaroku
Renfri powina mieć14 jak Wij czy Fucusya..
Pewnie powinny być zlikwidowane Błogosławieństwa Cierpliwości a Błogosławieństwo Umiarkowania powinno być zmienione bo zwiększenie siły do 12 jest ciut przegięte
 
No i się męczymy z panią renfri na wszystkich możliwych taliach. ja na 30 gier trafiam na te cudo jakieś 29 razy :)) Gra to we wszystkich taliach bo jest źle zbalansowane, a ludzie jak do łajna lecą bo idzie tym łatwo wygrywać.
Nie chce tu pisać wulgarnie bo mnie wywalą z tego forum. Pisałem wam pracownicy z CD Projektu balansujcie to prędzej nikt z nie chce grać z tym badziewiem czy kopiowanym kotem do 09.08 i czekać aż zrobicie porządek po miesiącu myślenia nad tym.
 
Last edited by a moderator:
Renfri na pewno zostanie najdroższa kartą w gwincie, scenariusze też zostaną zbalansowane, da się wygrywać z Renfri. Gracze zawsze tworzą antymete na takie karty więc robi się ciekawie. Mi samemu udało się parę tali stworzyć ktore sobie z nią radzą i mam nadzieję potrollowac z nimi na proranku. Pozdrawiam gwintowników.
 
Ponawiam propozycję z innego wątku - Renfri powinna mieć dodane wygnanie z chwilą umieszczenia na cmentarzu. Albo zapis, że zdolności z rozmieszczenia można użyć tylko raz - ale nie wiem, czy to technicznie możliwe. Może rozmieszczenie powinno działać tylko na umiejętności dowódcy, z którą zaczynamy partię?

To nie sama karta jest przegięta (ma mocne ograniczenia talii, nie zawsze wchodzi też optymalne błogosławieństwo / klątwa). To możliwość jej dwukrotnego zagrania jest do zablokowania.
 
Albo rozkaz na Renfri i po kłopocie. Zawsze można ją zablokować czy zsiroccować. 10 pkt Sirrocco na kartę za 14 prowizji, która robi de facto około 30 pkt - czasem więcej - bez żadnego setupu jest w porządku.
 
Albo rozkaz na Renfri i po kłopocie. Zawsze można ją zablokować czy zsiroccować. 10 pkt Sirrocco na kartę za 14 prowizji, która robi de facto około 30 pkt - czasem więcej - bez żadnego setupu jest w porządku.
JAk wspomniał @luk757 to zarźnie tę karte a nie o to chodzi... Tu jak gdzieś pisałem trzeba usunąć możliwość wielokrotnego zagrywania np jak wspomniał usuwać ją po zagraniu i w jej miejscu pojawia się token Czarne Słońce o siłe 7 i statusie fatum
Albo wpisać Runicznemu Czarodziejowi ,że opcje tworzenia przy zagraniu kart specjalnych dają opcje 5
 
@Iorweth15 jestem pewien że to by zabiło decki na niej i mielibyśmy sytuacje typu koszmar Iris z Renfri.
Nie miałbym nic przeciwko. Obecnie 90% decków granych na ladderze to decki z Renfri (potwory, Scoia, NG, nawet KP pod kopiowanie hanzy Renfri zamiast niebieskich pasów). W tym sezonie zrobiłem sobie postanowienie że GG dostanie ode mnie tylko deck bez Renfri. Tylko KP na rycerzach, piraci i harmonia nie gra Renfri. Dlaczego? Bo grają scenariusze.
JAk wspomniał @luk757 to zarźnie tę karte a nie o to chodzi... Tu jak gdzieś pisałem trzeba usunąć możliwość wielokrotnego zagrywania np jak wspomniał usuwać ją po zagraniu i w jej miejscu pojawia się token Czarne Słońce o siłe 7 i statusie fatum
Albo wpisać Runicznemu Czarodziejowi ,że opcje tworzenia przy zagraniu kart specjalnych dają opcje 5
A nie grasz w tym sezonie wiewiórki albo Xaviera. Usuwasz Renfri z cmentarza i Assire może wtasować Płotkę. :). A tak na poważnie to tylko NG może sobie pozwolić na 3 liderów w jednej grze z czego przechera jest najsłabszym liderem granym nawet w R1 żeby wymusić pas. Problemem też jest Assire. To trochę zepsuta karta. Pozwala na wtasowanie każdej karty do talii i można ją wyciągnąć np. Roderickiem. Tak było w mecie z podwójnym balem, tak było z nekkerem i tak jest teraz z Renfri. I tak będzie z każdą bardzo mocną kartą NG bądź neutralną. Moim zdaniem Assire przydałby się jakiś rework. Jak sam piszesz problemem jest wielokrotne zagrywanie, które jest możliwe dzięki Assire.
 
Top Bottom