Pamiętna Noc - Premierowy zwiastun filmowy

+
Już mam pomysł jak wyjaśnić to zamieszanie w nazwie (launch trailer). Otóż Wydaje mi się, że Pamiętna Noc może pełnić rolę intra ze strzygą natomiast Na Tropie Yennefer to już fabularny filmik początkowy już po wejściu do właściwej gry. Tak samo jak w jedynce powrót na wozie Geralta do Kaer Morhen.
 
NIesamowity materiał. Moja pierwsza reackcja to były dość niecenzuralne słowa zachwytu, wiec ich nie przytoczę.
Po prostu małe arcydzieło. Nastrój genialny, mroczny i trochę... smutny. Świetnie zaprezentowane działanie Czarnej Krwi.

Mam jedno pytanie, ale pójdę z nim do wątku o potworach lepiej, bo tu się za dużo i za szybko dzieje. ;)
 
Obejrzałem trailer tyle razy, że już dawno straciłem rachubę. Świetny trailer, klimat gęsty jak śmietana. Piosenka cudowna.
A od 3:20 zaczyna się poezja. I na prawdę żal mi tej wampirzycy. Ja bym jej nie zabijał :(.
 
Otóż Wydaje mi się, że Pamiętna Noc może pełnić rolę intra ze strzygą natomiast Na Tropie Yennefer to już fabularny filmik początkowy już po wejściu do właściwej gry.

Bardzo wątpliwe, bo nie istnieje polska wersja tego filmiku i raczej nie powstanie. To tak jak z tymi animowanymi materiałami przy okazji edycji rozszerzonej dwójki: kim są wiedźmini oraz streszczenie pierwszej części. Tylko pierwszy z materiałów miał polską wersję i znajdziemy go w menu gry, drugi polskiej wersji się nie doczekał i w grze go nie zobaczymy, przynajmniej nie u nas.
 
Dokładnie właśnie ten fragment przywołał jakieś skojarzenie. Tembr głosu i akcent znajomy, ale nie potrafię go umiejscowić. Ludzie z Digic Pictures też się nie chwalą swym dziełem, więc brak informacji mnie lekko irytuje.

ed
@Marcin Momot @Keth
Jakaś szansa na zdobycie informacji, kto podkłada głos pod wampirzycę? Pliiiiz.
 
Last edited:
Wszyscy się zachwycają więc ja spróbuję od innej strony ;) .

Ot nawalanka, nie wiem czym niektórzy się tak ekscytują. Trzyma poziom ale jakieś arcydzieło to to nie jest. Klimatem podobne do trailera z I. Z pomniejszych uwag to:
- Razi mnie kolejna "super magia w flakoniku", tym razem zamiast zimy w proszku dostaliśmy chyba księżyc/srebro w proszku . No ale jak już pisałem przy poprzednim trailerze, skoro Sapkowski bawi się w "powszechną" genetykę... No i rozumiem, że wraz z eksponowaniem kusz to trochę nawiązanie do rzeczy dodanych przez twórców gry. Koniec końców mam nadzieję, że tak jak przy akcji Letho na statku większego przełożenia to na grę mieć nie będzie.
- Mam wrażenie, że miasto z pierwszych sekund jakoś nie odpowiada miastu z ostatnich. No i trochę wygląda jak duże miasto pośrodku niczego, no ale może wojna tam się przetoczyła czy coś.
- Wiedźmin łyka eliksir na ostatnią chwilę... Wyraźnie widać że czyni go to podatnym na kilka sekund, mało profesjonalne. Zwłaszcza że z tego co widać cała taktyka polegała na tym żeby wampir zakosztował krwi. Myślałem wręcz, że będzie akcja, że wyskoczy w chwili gdy ta krew skapnie. No ale widać siedział on grzecznie w stodole i nie podglądał.
- Ktoś chyba zapomniał wziąć trofeum...
- Two Steps From Hell, a jakże by inaczej. Przynajmniej nie jakiś bardziej znany utwór. Nie to żebym miał coś do ich twórczości, ale przydałoby się jednak coś bardziej oryginalnego według mnie.

Ogólnie znając życie trailer ten zbytnio wiele wspólnego z grą mieć nie będzie. Więc mimo iż niezbyt mi przypadł do gustu to oceniając go trochę w oderwaniu od uniwersum jest bardzo fajny. No i "robi robotę", podkręca hype tak jak powinien.
 
Będzie to CGI w grze czy nie? Intro z Yennefer już jest, a ten trailer robił by robotę np. wyświetlając się zaraz po naciśnięciu New Game :p Nie mówcie, że nie
 
@Dagorad
Przyjrzyj się bokowi konia kiedy Geralt kieruje się do miasta. Widać jakiś odstający kształt i dam głowę (hehe), że jest to właśnie trofeum.
 
Geralt wygląda naprawdę super (lepiej niż ten zaniedbany dziad z KM i intra) i choć ciężko mi to przyznać, ten trailer przebił wszystkie dokonania Platige Image (sorry, guys ).

O tak, najlepsze wiedźmińskie wideo ever, bez dwóch zdań, co zabawne w pierwszej chwili nie załapałem, że to CGI. Całość jest tak dobra, że zbrodnią byłoby analizowanie i rozbieranie filmu na czynniki pierwsze. to się po prostu ogląda i chłonie, chłonie ten klimat, którym aż ocieka. Majstersztyk, ma tylko jedną poważną wadę, kończy się i to bardzo szybko.
Po tym CGI mam takie ciśnienie na adaptację wiedźmińskiego cyklu w formie serialu na modłę GoT’a jak nigdy wcześniej.

PS Mordka Geralta super, niby podobna do tej z gier, a jednak zupełnie inna, nie tak doskonała wymuskana, tylko charakterna, wręcz wilcza.
 
@zimny123z
Jakoś tego nie dostrzegam ani w scenie kiedy dosiada konia ani później. Wydaje mi się, że to co się rusza to jakiś pojemnik na wodę czy coś. Choć może o coś innego nam chodzi. Tak czy siak trofeum mógł wziąć inne, choćby szczękę pewnie. Więc ogólnie nie da się zarzucić tutaj luki.

Wracając do trailera to może to tylko moje doświadczanie, ale ciężko było do niego dotrzeć. Wydaje mi się, że trafienie na niego po otwarciu strony powinno być proste. Opieranie się na linkach do YouTube z ich ograniczeniami wiekowymi też nie jest chyba najlepszym wyjściem. Mam wrażenie, że przy "Killing Monsters" "logistyka" wrzucenia filmiku do sieci była lepsza.
 
- Razi mnie kolejna "super magia w flakoniku", tym razem zamiast zimy w proszku dostaliśmy chyba księżyc/srebro w proszku . No ale jak już pisałem przy poprzednim trailerze, skoro Sapkowski bawi się w "powszechną" genetykę... No i rozumiem, że wraz z eksponowaniem kusz to trochę nawiązanie do rzeczy dodanych przez twórców gry. Koniec końców mam nadzieję, że tak jak przy akcji Letho na statku większego przełożenia to na grę mieć nie będzie.
Dla mnie to żadna magia, bardzo praktyczne i logiczne. Nie widział przeciwnika(bo stał się niewidzialny) więc rzucił coś co się do niego poprzyczepia i sprawi, że będzie widoczny. Jak dla mnie świadczy to o dobrym rozeznaniu przed walką(dobrze wiedział, że wampirzyca może stać się niewidzialna).

- Wiedźmin łyka eliksir na ostatnią chwilę... Wyraźnie widać że czyni go to podatnym na kilka sekund, mało profesjonalne. Zwłaszcza że z tego co widać cała taktyka polegała na tym żeby wampir zakosztował krwi. Myślałem wręcz, że będzie akcja, że wyskoczy w chwili gdy ta krew skapnie. No ale widać siedział on grzecznie w stodole i nie podglądał.
Widać było, że wypicie tego eliksiru było sporym ryzykiem, bo mu ten eliksir też dał popalić, gdyby wypił go wcześniej pewnie nie doszedłby do miejsca w którym znajduję się ta wampirzyca.


Ogólnie znając życie trailer ten zbytnio wiele wspólnego z grą mieć nie będzie.
W sumie "opowiada" o całej mechanice walki z gry.

Gdyby tylko medalion się tak trząsł w grze(oczywiście mam na myśli ten z HUD) <marzenia>
 
Last edited:
Jak pierwszy raz oglądałem ten trailer na telefonie to myślałem, że to w pełni gra aktorska z naniesionymi efektami komputerowymi.
Dobra robota :)
 
Dokładnie właśnie ten fragment przywołał jakieś skojarzenie. Tembr głosu i akcent znajomy, ale nie potrafię go umiejscowić. Ludzie z Digic Pictures też się nie chwalą swym dziełem, więc brak informacji mnie lekko irytuje.

ed
@Marcin Momot @Keth
Jakaś szansa na zdobycie informacji, kto podkłada głos pod wampirzycę? Pliiiiz.

Hmm. Popytam - szczerze to nie wiem kto to jest. Zapewne wrócę z odpowiedzią w poniedziałek.
 
Zwiastun rewelacyjny. Imo spokojnie przebija intro do Zabójców Królów, które uważam za rewelacyjny. Od klimatu gęsto, bardzo "filmowo", po prostu perfekcja.
Świetny montaż, efekty, muzyka... DUŻO lepszy niż intro.

W ogóle aż chciałoby się zobaczyć pełnometrażową animację na takim poziomie. Żałuję (bardzo żałuję), że sam gameplay nie wywiera na mnie takiego wrażenia jak ten film albo Killing Monsters.
 
Top Bottom