Powrót do Wiedźmina po wielu latach - pytania

+
CannibalisticCorpse;n9919361 said:
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-07-28-wiedzmin-1-poradnik-solucja?page=30 zadanie "Dyplomatyka i łowy"

To zadanie mi przepadło, pewnie dlatego, że po teleportacji do wieży na bagnach, po wyjściu z wieży poszedłem od razu do obozu Scoia'tael i natknąłem się tam na kryjówkę Salamandry i rozwaliłem ich wszystkich, więc dlatego to zadanie mi przepadło, ale przypomniało mi się to zadanie po przeczytaniu o nim w tym linku, który podałeś, jak robiłem je kilka lat temu. :)

CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Nie przejmuj się brakiem informacji o wygranej, tak się czasami zdarza. Wszystko jest w porządku, tylko w dzienniku nie jest napisane że wygrałeś. Teraz możesz grać z szulerami, pierwszego szulera możesz znaleźć jeszcze w Wyzimie handlowej w szulerni. http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Szulernia Trafisz? To jest obok rzeźnika i kupca.

To w porządku. Trafiłem. Jeszcze z Jaskrem bodajże można zagrać w III akcie, tak jest tutaj napisane:

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Zadan..._poker:_szuler





CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Tak jak wyżej wspominałem, zadanie kończy się w V akcie, musisz zdobyć jeszcze zęby alpa i zjadarki (akt IV) i ząb Zdenka (walka na pięści, akt V).

Rozumiem to, czyli ten przycisk "Wskaż zadanie na mapie", który jest wciąż aktywny po daniu mu tych rzeczy ma być wciąż aktywny?

CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Runy są to ulepszenia miecza srebrnego- posiadając 3 runy możesz wykuć nowy miecz srebrny. Meteorytowa stal ulepsza miecz stalowy- tak samo jak w mieczu srebrnym potrzebujesz 3 meteoryty. Runy podobnie jak meteoryty możesz kupić u handlarzy lub znaleźć eksplorując świat.

W III akcie nie można tego dostać.

CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Tak, tylko jeżeli zaatakowałeś wiewiórki, to nie możesz teraz poprosić Yeavinna o pomoc. Za to Zygfryd Ci pomoże. Tutaj nie można wybrać neutralności. Nie możesz sobie "zepsuć neutralności". Decydujący wybór jest na koniec aktu IV.

CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Ponieważ jest to możliwe, sam tak miałem. Aby można było zrobić te 2 misje, trzeba najpierw zrobić misję od Zygfryda, a dopiero potem od Yeavinna. Jest to błąd w poradniku, któraś łatka wprowadzała, że właśnie te misje się wykluczały, ale najnowsza wersja pozwala wykonać je obie. Zadanie z zabiciem bruxy nazywa się "Echa przeszłości". Ważnym jest, żeby zrobić te misje przed napadem na bank.

CannibalisticCorpse;n9919361 said:
Tak, jak wspomniał któryś z kolegów powyżej. U karczmarza możesz przechowywać swoje rzeczy, przejście do kolejnego aktu nie powoduje, że przedmioty znikają.

Dzięki za informację. :)
 
Last edited:
weusd;n9919881 said:
To zadanie mi przepadło, pewnie dlatego, że po teleportacji do wieży na bagnach, po wyjściu z wieży poszedłem od razu do obozu Scoia'tael i natknąłem się tam na kryjówkę Salamandry i rozwaliłem ich wszystkich, więc dlatego to zadanie mi przepadło, ale przypomniało mi się to zadanie po przeczytaniu o nim w tym linku, który podałeś, jak robiłem je kilka lat temu.
Ano tak, rzeczywiście, można ich po prostu wyrąbać w pień.
weusd;n9919881 said:
Rozumiem to, czyli ten przycisk "Wskaż zadanie na mapie", który jest wciąż aktywny po daniu mu tych rzeczy ma być wciąż aktywny?
Tak, ten przycisk będzie aktywny do czasu zakończenia tej misji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ owa misja ma swoją kontynuację w kolejnych aktach.
 
weusd;n9919881 said:
Jeszcze z Jaskrem bodajże można zagrać w III akcie, tak jest tutaj napisane:
Z Jaskrem zagrasz w IV akcie, rozmawiając z nim w karczmie sam zaproponuje Ci partyjkę
 
CannibalisticCorpse;n9919991 said:
Tak, ten przycisk będzie aktywny do czasu zakończenia tej misji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ owa misja ma swoją kontynuację w kolejnych aktach.

CannibalisticCorpse;n9920011 said:
Z Jaskrem zagrasz w IV akcie, rozmawiając z nim w karczmie sam zaproponuje Ci partyjkę

Dzięki za informację, tak wygrałem z nim już w karczmie w wiosce Odmęty.

1. Czy schowane przedmioty u karczmarza w IV akcie w wiosce Odmęty będą też dostępne w V akcie? Chciałbym u karczmarza też przechować te zęby do ukończenia tego zadania w V akcie. Pytam dla pewności.

2. Z tych dwóch mieczy, najlepszy jest ten Aerondight?

Zadanie "Kręgi na wodzie"

Twoim głównym celem jest zakończenie sporu między ludźmi i vodyanoi. Jednak, aby dojść do miejsca jego rozstrzygnięcia musisz najpierw uporać się z innymi misjami - Ścieżki Przeznaczenia oraz Alvin.

Po wypełnieniu powyższych zadań będziesz mógł rozwiązać konflikt na trzy sposoby. Uwaga - ukończenie tego zadania uniemożliwi ci powrót do misji pobocznych, więc postaraj się je zakończyć wcześniej.

1. Pomóc ludziom - głównym zleceniodawcą będzie Julian, którego możesz spotkać w gospodzie w wiosce (#4). Po wysłuchaniu jego argumentów udaj się na Wyspę Rybitw, a konkretnie w stronę ołtarza na północnym wschodzie. Zaatakuj akolitę i pozbądź się jego oraz vodyanoi, które się pojawią. Na koniec zabij Dagona i odbierz od Juliana diament.

2. Pomóc vodyanoi - porozmawiaj z kapłanem (#1), który powie ci, że do przywołania Dagona należy złożyć ofiarę na ołtarzu. Kup u piekarza w wiosce kilka bakalii, po czym zakradnij się do wioski po zmroku. Nakarm bakaliami krowę, która wyruszy za tobą. Zabierz ją na Wyspę Rybitw i zabij ją na ołtarzu na północnym wschodzie. Następnie pokonaj Dagona i odbierz od kapłana nagrodę - miecz Deithwen.

3. Pogodzić ludzi i vodyanoi - aby skorzystać z tej opcji musisz udać się na Wyspę Rybitw, do której dostaniesz się korzystając z łodzi (#3). O zastanym konflikcie porozmawiaj z Panią Jeziora, która powie ci, że w celu osiągnięcia porozumienia trzeba zabić Dagona i przynieść jej pewne rzeczy na znak pokoju od ludzi i vodyanoi. Od Juliana, przebywającego w karczmie (#4) weź alabastrową figurkę, a od kapłana (#1) złotą bransoletę. W zamian Pani Jeziora podaruje ci rubin, który umieść na ołtarzu Dagona w północno wschodniej części Wyspy Rybitw. W ten sposób przywołasz bóstwo, które musisz zabić. W nagrodę otrzymasz od Pani Jeziora jeden srebrny talent i miecz Aerondight.

Źródło: http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=37
 
Last edited:
weusd;n9922291 said:
1. Czy schowane przedmioty u karczmarza w IV akcie w wiosce Odmęty będą też dostępne w V akcie? Chciałbym u karczmarza też przechować te zęby do ukończenia tego zadania w V akcie. Pytam dla pewności.
W akcie V nie ma już karczmarza. Będziesz mógł przechować swoje przedmioty tylko u Jaskra (przed wejściem do Starej Wyzimy, potem spotykamy go w epilogu po rozmowie z Foltestem). Najlepiej wziąć wszystko ze sobą, niepotrzebne rzeczy sprzedać jeszcze w IV akcie- kowal kupi wszystko.
weusd;n9922291 said:
2. Z tych dwóch mieczy, najlepszy jest ten Aerondight?
Aerondight jest w ogóle najlepszym srebrnym mieczem w grze. Osobiście uważam, iż pogodzenie obu ras jest najlepszym wyborem
 
CannibalisticCorpse;n9922391 said:
W akcie V nie ma już karczmarza. Będziesz mógł przechować swoje przedmioty tylko u Jaskra (przed wejściem do Starej Wyzimy, potem spotykamy go w epilogu po rozmowie z Foltestem). Najlepiej wziąć wszystko ze sobą, niepotrzebne rzeczy sprzedać jeszcze w IV akcie- kowal kupi wszystko.

W ogóle jest kowal w IV akcie w wiosce Odmęty?

CannibalisticCorpse;n9922391 said:
Aerondight jest w ogóle najlepszym srebrnym mieczem w grze. Osobiście uważam, iż pogodzenie obu ras jest najlepszym wyborem

Dzięki za informację. Nie doszedłem jeszcze do zadania z Berengarem, ale twoim zdaniem lepiej zostawić przy życiu Berengara, czy go zabić za skumanie się z Salamandrą? Po zabiciu go można zdobyć jego miecz.

Najpierw zrobię sobie zadania dodatkowe i zlecenia, a później główne misje.

http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=42
http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=43
http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=44

Przydatny poradnik: Wiedźmin 1 - Poradnik, Solucja

http://www.eurogamer.pl/articles/201...radnik-solucja
 
weusd;n9923211 said:
W ogóle jest kowal w IV akcie w wiosce Odmęty?
Jest, niedaleko domu Aliny.
weusd;n9923211 said:
Nie doszedłem jeszcze do zadania z Berengarem, ale twoim zdaniem lepiej zostawić przy życiu Berengara, czy go zabić za skumanie się z Salamandrą? Po zabiciu go można zdobyć jego miecz.
Darowałem mu zdradę, potem pomaga zabić Javeda, więc mimo wszystko naprawia swój błąd. Nie przypominam sobie jaki miał miecz, pewnie z żółtego meteorytu, nic ciekawego. W V akcie dostaniesz najlepszego kosiora.
 
CannibalisticCorpse;n9923361 said:
Jest, niedaleko domu Aliny.

Darowałem mu zdradę, potem pomaga zabić Javeda, więc mimo wszystko naprawia swój błąd. Nie przypominam sobie jaki miał miecz, pewnie z żółtego meteorytu, nic ciekawego. W V akcie dostaniesz najlepszego kosiora.

Dzięki za informację.

1. Mam problem z znalezieniem zapisków elfiego mistrza pieśni w krypcie na polach, zadanie "Zbroja" - w tej krypcie byłem na długo przed tym zanim odbyłem rozmowę z Berengarem, ale nie mam żadnych zapisków w swoim ekwipunku, teraz przemierzyłem całą kryptę na polach, wszystkie sarkofagi i nie mogę znaleźć tych zapisków, gdzie one dokładnie mogą być?



2. W zadaniu "Alvin" obok ruin na polach pokonałem ducha w kości, według informacji zawartej tutaj:

W pierwszym przypadku natkniesz się na ducha (#4), z którym możesz rozegrać pojedynek w kości o Alvina. Jeśli wygrasz, to będziesz mógł zabrać chłopaka. Jest to polecany wariant, jeśli zależy ci na zadaniu z kościanym pokerem, ponieważ duch zaliczany jest do najlepszych przeciwników z kategorii szulerów.

Źródło: http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=39

Duch jest zaliczany do najlepszych przeciwników z kategorii szulerów, zanim wygrałem z duchem w zadaniu miałem już taką informację:



A po wygraniu z nim nic się nie zaktualizowało, pokonałem też elfa przy jaskini elfów, więc kolejne etapy grania w kości będą w V akcie?

3. Zmierzenie się na pięści z nauczycielem Zelesta Mechta na cmentarzu na bagnach będzie możliwe w V akcie?



4. Jeśli piekarzowi da się Biały Miód to coś się wydarzy?



 
Last edited:
weusd;n9945731 said:
1. Mam problem z znalezieniem zapisków elfiego mistrza pieśni w krypcie na polach, zadanie "Zbroja" - w tej krypcie byłem na długo przed tym zanim odbyłem rozmowę z Berengarem, ale nie mam żadnych zapisków w swoim ekwipunku, teraz przemierzyłem całą kryptę na polach, wszystkie sarkofagi i nie mogę znaleźć tych zapisków, gdzie one dokładnie mogą być?
Przeszukałeś kryptę Strzygi? Tam w jednym z grobowców muszą być zapiski.
weusd;n9945731 said:
Jeśli piekarzowi da się Biały Miód to coś się wydarzy?
Chyba otrzymasz w zamian cukrową lalkę, którą możesz podarować jakiejś wieśniaczce.
weusd;n9945731 said:
3. Zmierzenie się na pięści z nauczycielem Zelesta Mechta na cmentarzu na bagnach będzie możliwe w V akcie?
Tak spotkasz się z nim w akcie V.
weusd;n9945731 said:
A po wygraniu z nim nic się nie zaktualizowało, pokonałem też elfa przy jaskini elfów, więc kolejne etapy grania w kości będą w V akcie?
Tak na razie pokonałeś wszystkich przeciwników, czekaj na rozwój wydarzeń.
 
weusd;n9945731 said:
Mam problem z znalezieniem zapisków elfiego mistrza pieśni w krypcie na polach, zadanie "Zbroja" - w tej krypcie byłem na długo przed tym zanim odbyłem rozmowę z Berengarem, ale nie mam żadnych zapisków w swoim ekwipunku, teraz przemierzyłem całą kryptę na polach, wszystkie sarkofagi i nie mogę znaleźć tych zapisków, gdzie one dokładnie mogą być?
W akcie V, krypta strzygi. Misję ze zbroją wykonuje się w V akcie.
weusd;n9945731 said:
A po wygraniu z nim nic się nie zaktualizowało, pokonałem też elfa przy jaskini elfów, więc kolejne etapy grania w kości będą w V akcie?
Zobaczysz co się stanie w V akcie. Na razie graj dalej.
weusd;n9945731 said:
3. Zmierzenie się na pięści z nauczycielem Zelesta Mechta na cmentarzu na bagnach będzie możliwe w V akcie?
Tak.
weusd;n9945731 said:
4. Jeśli piekarzowi da się Biały Miód to coś się wydarzy?
Otrzymasz w zamian cukrową lalkę. Dzięki niej możesz poznać bliżej wieśniaczkę, która się znajduje albo w wiosce albo obok karczmy.
 
Solace97;n9946281 said:
Przeszukałeś kryptę Strzygi? Tam w jednym z grobowców muszą być zapiski.

CannibalisticCorpse;n9946361 said:
W akcie V, krypta strzygi. Misję ze zbroją wykonuje się w V akcie.

Jestem jeszcze w IV akcie, zapytałem o te zapiski, ponieważ tutaj jest napisane, że można je znaleźć w krypcie na polach, ale to chyba jakiś błąd.

Pierwszy fragment zbroi mogłeś zdobyć już wcześniej, w momencie oczyszczania krypty z wampirów wraz z Berengarem. Znajdziesz go w katafalku w środkowej lokacji. W krypcie w centralnej części Pól możesz z kolei znaleźć zapiski elfiego minstrela, które również leżą w jednym z sarkofagów (obydwa fragmenty związane ze zbroją pojawią się także w akcie V).

Źródło: http://www.eurogamer.pl/articles/201...olucja?page=43

Dziękuję za pozostałe informacje.
 
weusd;n9946901 said:
Jestem jeszcze w IV akcie, zapytałem o te zapiski, ponieważ tutaj jest napisane, że można je znaleźć w krypcie na polach, ale to chyba jakiś błąd.
Jeszcze co do tej zbroi, to mam takie informacje:
>Porozmawiaj z Berengarem na temat zbroi
>Dopytaj o szczegóły kowala w wiosce i elfiego rzemieślnika
>zbierz komponenty zbroi:
-zapiski elfiego minstrela w jednym z sarkofagów w krypcie na Polach
-fragment zbroi w jednym z sarkofagów w krypcie na Brzegu
(tą część poszukiwań można wykonać w akcie IV lub V, resztę kończymy w akcie V)

Ale niestety w internecie jest sporo informacji, że ludzie nie mogą odnaleźć tych zapisków w akcie IV, albo wszyscy robią coś źle, albo jest to błąd w grze.
 
Last edited:
Solace97;n9947321 said:
Jeszcze co do tej zbroi, to mam takie informacje:
>Porozmawiaj z Berengarem na temat zbroi
>Dopytaj o szczegóły kowala w wiosce i elfiego rzemieślnika
>zbierz komponenty zbroi:
-zapiski elfiego minstrela w jednym z sarkofagów w krypcie na Polach
-fragment zbroi w jednym z sarkofagów w krypcie na Brzegu
(tą część poszukiwań można wykonać w akcie IV lub V, resztę kończymy w akcie V)

Ale niestety w internecie jest sporo informacji, że ludzie nie mogą odnaleźć tych zapisków w akcie IV, albo wszyscy robią coś źle, albo jest to błąd w grze.

Nie ma tych zapisków w krypcie na polach. Więc będą w V akcie.

Czy da się w ogóle rozdać wszystkie talenty, zrobić wszystko na maksimum przed końcem gry?
 
weusd;n9949401 said:
Czy da się w ogóle rozdać wszystkie talenty, zrobić wszystko na maksimum przed końcem gry?
Da się wbić 50 poziom (legendarny wiedźmin), to pozwoli rozdać PRAWIE wszystkie talenty. Po 50 poziomie już nie otrzymujemy talentów.
PS: Zadanie ze zbroją można zrobić w całości w V akcie.
 
CannibalisticCorpse;n9949581 said:
Da się wbić 50 poziom (legendarny wiedźmin), to pozwoli rozdać PRAWIE wszystkie talenty. Po 50 poziomie już nie otrzymujemy talentów.
PS: Zadanie ze zbroją można zrobić w całości w V akcie.

Jak sprawdzić, który mam obecnie poziom? I jak wbić 50 poziom postaci?
 
weusd;n9949621 said:
Jak sprawdzić, który mam obecnie poziom? I jak wbić 50 poziom postaci?
Naciskasz shift i najeżdżasz na medalion wilka w grze lub w panelu bohatera (tam gdzie rozdajesz talenty) po prawej stronie masz tytuły np. doświadczony wiedźmin najeżdżasz na to myszką. Krypta Kruka w V akcie to najlepsze miejsce do zdobywania doświadczenia. Wybijasz wszystkie potwory, wracasz się na początek krypty do ogniska, medytujesz 24h i powtarzasz cały proces.
 
CannibalisticCorpse;n9949761 said:
Naciskasz shift i najeżdżasz na medalion wilka w grze lub w panelu bohatera (tam gdzie rozdajesz talenty) po prawej stronie masz tytuły np. doświadczony wiedźmin najeżdżasz na to myszką. Krypta Kruka w V akcie to najlepsze miejsce do zdobywania doświadczenia. Wybijasz wszystkie potwory, wracasz się na początek krypty do ogniska, medytujesz 24h i powtarzasz cały proces.

To jeszcze trochę mi brakuje do 50 poziomu. Dzięki za info.

 
Last edited:
Podczas rozmowy z Foltestem w jego zamku, zapytał mnie o zagranie w kości, ale przegrałem z nim w te kości. Poszedłem do szambelana i zrobiłem medytację (odpoczynek) i gdy podchodzę do Foltesta z zamiarem zagrania w kości to coś mi odpowiada, ale nie mogę z nim już zagrać. Będę mógł jeszcze z nim zagrać w kości?
 
weusd;n9954621 said:
Podczas rozmowy z Foltestem w jego zamku, zapytał mnie o zagranie w kości, ale przegrałem z nim w te kości. Poszedłem do szambelana i zrobiłem medytację (odpoczynek) i gdy podchodzę do Foltesta z zamiarem zagrania w kości to coś mi odpowiada, ale nie mogę z nim już zagrać. Będę mógł jeszcze z nim zagrać w kości?
Z królem możesz zagrać tylko jeden raz. Wczytaj sobie zapis.
 
CannibalisticCorpse;n9954681 said:
Z królem możesz zagrać tylko jeden raz. Wczytaj sobie zapis.

Ogólnie to król chyba jest najsłabszy w tej grze, przynajmniej odniosłem takie wrażenie, bo z innymi przeciwnikami musiałem wiele razy się wczytywać, a tutaj wygrałem szybciej.

1. Da się przejść przez ten kamień w starej kopalni na bagnach?



2. Mam Runę Księżyca, Runę Ziemi, Runę Słońca, każda z tej runy może zostać wykuta na srebrnym mieczu, ale gdzie to mogę zrobić w V akcie? Posiadam też trzy meteoryty, z których może zostać wykuty miecz przez kowala, więc gdzie dokładnie w V akcie mogę wykuć ten miecz i jak to się robi?
 
Top Bottom