Reset postępu konieczny

+
Przecież tak na prawdę wszystko się jedynie sprowadza do tego, żeby MMaker miał dobre równanie przy doborze przeciwników. Gdzie największą wartość ma waga kart w decku a potem poziom i ewentualnie procent zwycięstw. Więc nie wiem po co awantury na 2 strony forum. Zresetują jak każdą betę. Kto kupił beczki na start je odzyska a resztę zobaczymy czy będzie jakiś bonus za udział w becie. Najważniejsze, żeby siłą przeciwnika była podobna do naszej. A reszta nie ma znaczenia, że ktoś ma już wszystkie karty. W takich grach najfajniejsze jest dążenie do czegoś, bo jak się ma wszystko to się szybko nudzi. No i czekam na Nilfgarad, mam nadzieję jeszcze w becie. Jak wejdzie mogą resetować mi wszystko ;p.
 
Przypominam, że w konkurencyjnym HSie po beta testach nastąpił reset > http://eu.battle.net/hearthstone/pl...yzerowanie-kont-graczy-już-wkrótce-26-09-2013

Wątpię, żeby w przypadku Gwinta było inaczej.

Cat.from.Pluto;n6878730 said:
Przecież pozbieranie odpowiedniej ilości złota czy fragmentów kart wyłącznie przez samą gre nieraz kosztuje sporo trudu i kilkanaście godzin rozgrywki.

Mam wrażenie, że duża część osób zapomina, że dostała wcześniejszy dostęp do gry by ją TESTOWAĆ, a nie po to by sobie szybciej uzbierać kolekcję.

Robicie to w pewnym sensie pro bono, ale z drugiej strony czerpiecie przecież z tego przyjemność, prawda?

Podejrzewam, że za ten wkład zostaniecie też na końcu jakoś symbolicznie nagrodzeni (w HSie była to bodajże karta specjalna "Gelbin Mekanownik").
 
GeneralWitcher2;n6880870 said:
Mam wrażenie, że duża część osób zapomina, że dostała wcześniejszy dostęp do gry by ją TESTOWAĆ, a nie po to by sobie szybciej uzbierać kolekcję.
I to właśnie była idea, która mi przyświecała tworząc ten wątek. To, że klucze są rozdawane randomowo sprawia, że bety nie można traktować inaczej niż test (do czego zresztą służy) a nie możliwość uzbierania kart przed innymi.
 
GeneralWitcher2;n6880870 said:
Robicie to w pewnym sensie pro bono, ale z drugiej strony czerpiecie przecież z tego przyjemność, prawda?

Problem w tym że po spędzeniu z grą wielu godzin, nawet w becie, męczeniu się przy zdobywaniu kart, itd. reset doprowadzi do jednego, zniechęcenia. Co z tego że ludzie dostali grę wcześniej, skoro nie dość że testują ją oraz rzucają sugestiami, jednocześnie poświęcając swój czas i nawet jeśli czerpią z tego przyjemność teraz, to po ewentualnym resecie wszystko się zmieni, mało kto będzie miał ochotę siedzieć nad grą kolejne kilkadziesiąt godzin, robiąc dokładnie to samo, byle odrobić straty.

Inna sprawa to same karty i poziomy, nie za bardzo rozumiem w czym przeszkadza to nowym graczom? W końcu rok po premierze jeśli gra przetrzyma, również będą tacy gracze napływali i również będą odczuwalne dysproporcje, a wszystko to można bez problemu załatwić za pomocą rang przy dobieraniu przeciwników, trybów gry itp. dzięki czemu początkujący nie będą rzucani na głębokie wody, natomiast weterani będą dostawali graczy na swoim poziomie.


Gdyby ewentualny reset miał nastąpić, to powinny być za niego przyznawane jakieś profity, najlepiej adekwatne do poświęconego czasu w becie... jakie, tego nie wiem, bo zakładam jednak że nie wszystkie karty, oraz funkcjonalności gry są obecnie dostępne, a część rzeczy będzie zapewne przebudowana, jednak jeśli dostanę jedną kartę za poświęcenie powiedzmy 40 godzin i pisanie stron uwag, to jednak będę zawiedziony i to bardzo.
 
shasiu;n6881600 said:
Problem w tym że po spędzeniu z grą wielu godzin, nawet w becie, męczeniu się przy zdobywaniu kart, itd. reset doprowadzi do jednego, zniechęcenia.

Naprawdę się "męczysz" ? A wiesz, że niektórzy po 100 razy dziennie sprawdzają maila, albo w akcie desperacji kupują klucze na allegro po 100zł sztuka bo też chcieliby się tak "pomęczyć"? :)

Doprawdy zaskakujecie mnie. Po co w takim razie grasz, skoro to tylko "męka w zdobywaniu kart"? Przecież szkoda czasu.

shasiu;n6881600 said:
Co z tego że ludzie dostali grę wcześniej, skoro nie dość że testują ją oraz rzucają sugestiami, jednocześnie poświęcając swój czas i nawet jeśli czerpią z tego przyjemność teraz, to po ewentualnym resecie wszystko się zmieni, mało kto będzie miał ochotę siedzieć nad grą kolejne kilkadziesiąt godzin, robiąc dokładnie to samo, byle odrobić straty.

Reset po becie Hearthstone-a udowodnił, że nic takiego wcale nie musi mieć miejsca.

shasiu;n6881600 said:
Inna sprawa to same karty i poziomy, nie za bardzo rozumiem w czym przeszkadza to nowym graczom? W końcu rok po premierze jeśli gra przetrzyma, również będą tacy gracze napływali i również będą odczuwalne dysproporcje, a wszystko to można bez problemu załatwić za pomocą rang przy dobieraniu przeciwników, trybów gry itp. dzięki czemu początkujący nie będą rzucani na głębokie wody, natomiast weterani będą dostawali graczy na swoim poziomie.

Tu nie chodzi wyłącznie o kwestie szeroko pojętej sprawiedliwości, ale też o sprawy techniczne. Wiele z dzisiejszych kart prawdopodobnie zniknie, pojawią się nowe, a inne zmienią swoje działanie. Dochodzi jeszcze kwestia szybkości przyznawania nagród i ogólnej progresji.

To wszystko sprawia, że reset jest najlepszym bo najprostszym rozwiązaniem. Zrobił tak Blizzard, jestem pewien, że zrobi też CDP.
 
Reset może być konieczny, jeśli nastąpią znaczące zmiany w ekonomii gry.
Jeśli Gwint ma przyjąć się na dłuższą metę i przetrwać próbę czasu musi mieć dobrze zbalansowaną ekonomię.
Mam tu na myśli graczy free to play, którzy grają dla zabawy jak i przysłowiowych "napinaczy" myślących o scenie turniejowej. Pierwsi narzekają, że przyrost kart jest zbyt szybki. Mają na uwadzę jednak ilość kart, a nie jakość tych kart. Grają dla zabawy i nie mają presji "muszę mieć najlepszy deck". Z kolei gracze turniejowi i streamerzy są zdania, że szybkość zbierania kart jest za wolna. Chodzi o to, że idąc na turniej w chwili obecnej (np. taki jaki dzisiaj robi angielska sekcja tego forum) potrzeba przynajmniej 3 dobrze złożone talie. 3 różne w różnych frakcjach, które wymagają innych kart legendarnych. Tych jest ok. 50 w grze. Zakładając optymistyczne tempo 1 legendy, której nie mamy na tydzień, daje nam to rok Grindu. W ten rok wyjdą pewnie 3 kolejne dodatki i kart ( w tym kart legendarnych) będzie 3x więcej. Nie jest to możliwe grać f2p i mieć zdrową kolekcję z myślą o e-sportach. Wg. osób na reddit, które pootwierały 200+ baryłek, żeby złożyć zdrową i mobilną kolekcję pod scenę turniejową, trzeba poświęcić ok. 200dni grindując 2-3 paczki dziennie.
​O ile reset kont w Hearthstone przeszedł pomyślnie, jak wspomniał ktoś wyżej, tak w TES: Legends populacja graczy się znacząco wykruszyła. Fakt, to są beta testy, a nie możliwość ułożenia się wcześniej od innych. Jednak Redzi i to muszą mieć na uwadze :)
 
Last edited:
Reset raczej na pewno będzie, bo nie wyobrażam sobie żeby w trakcie testów nie zachodziły jakieś zmiany w kartach i mechanikach rozgrywki. Jeśli takich zmian by nie było, oznaczałoby to że gra jest już ukończona i testy nie są potrzebne.

A co do wykruszenia się graczy, wszystko zależy od tego jakie będą gratyfikacje dla testerów. Jeśli zostaną zwrócone tylko beczki kupione za pieniądze to pewnie część osób się wkurzy. Ktoś przykładowo kupił 50 beczek za prawdziwe pieniądze i na starcie właściwej gry dostanie 50 beczek. Ktoś inny też kupił 50 beczek, ale za złoto zdobyte w grze i na starcie nie będzie miał nic. Nie mam jednak pojęcia jak to będzie rozwiązane.
 
A mnie dziwi, że jeszcze nikt nie napisał o jeden mega istotnej rzeczy. Mianowicie, że nikt nam nie powiedział, że w beczulkach podczas zamkniętej bety nie będzie opcji zdobycia kart premium (animowanych). Od początku chodziły głosy, że beczki kupione za pieniądze zostaną zwrócone. Lecz były to bardziej głosy forumowiczów niż oficjalne stanowisko Cdp, chociaż tutaj mogę się mylić. Przez 20 lat grania w gry sieciowe (mmo) nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby zamknięta beta nie była resetowana ( open bety to inna sprawa) i był bym mega zaskoczony gdyby tutaj było inaczej. Ja osobiście jako gracz p2p chciałbym przynajmniej mieć opcje wyboru czy mój postęp ma być resetowany czy nie, ponieważ bez tego stracę szansę na zdobycie kart animowanych z kilkuset beczek (o czym prędzej nikt nas nie poinformował). W przypadku graczy f2p to przy resecie redzi mogliby w jakiś sposób wynagrodzić graczom czas spędzony na testowaniu gry. Czy reset będzie czy nie to się okaże, jeżeli będzie to nikogo to nie powinno dziwić ponieważ cbt jest od testowania a nie robienia progresu w grze. Tak było od zawsze.
 
crazymmogamer;n6883290 said:
Czy reset będzie czy nie to się okaże, jeżeli będzie to nikogo to nie powinno dziwić ponieważ cbt jest od testowania a nie robienia progresu w grze. Tak było od zawsze.

Tak jak napisałem wcześniej. Beta ma być dwuetapowa - teraz zamknięta, a potem otwarta. Przypominam też, że Redzi przy kilku okazjach pytani o reset, nigdy nie wypowiedzieli się jednoznacznie w żadną stronę.
 
GeneralWitcher2;n6880870 said:
Mam wrażenie, że duża część osób zapomina, że dostała wcześniejszy dostęp do gry by ją TESTOWAĆ, a nie po to by sobie szybciej uzbierać kolekcję.

Robicie to w pewnym sensie pro bono, ale z drugiej strony czerpiecie przecież z tego przyjemność, prawda?

Podejrzewam, że za ten wkład zostaniecie też na końcu jakoś symbolicznie nagrodzeni (w HSie była to bodajże karta specjalna "Gelbin Mekanownik").

Właśnie że nie zapomina i jak najbardziej czerpie z tego przyjemność :). I chyba dlatego też wielu graczy nie cieszy ewentualny reset, bo po prostu przywiązali się do swoich talii i kart. Dlaczego więc wszystko sprowadzać tylko do ślepego dążenie za dalszymy poziomami i wysokim miejscem w rankingu? Mnie naprzykład absolutnie nie obchodzi zdobyty level czy jakieś tam statystyki. Gram przede wszystkim dla zabawy, no i dlatego, że lubię zdobywać nowe karty, cieszy mnie każdy wygrany fragment czy złoto. Jednak to przecież nie oznacza, że powinno mi być obojętne czy wszystko przypadkiem nie stracę. A tak na marginiesie, mój komenterz w ogóle nie odnosił się do resetu samego w sobie (który raczej na pewno nastąpi i nie widzę w tym nic złego), ale do tego że nawet graczom F2P należą się ich beczki, a nie tylko tym, którzy wydali na nie pieniądze.
 
Cat.from.Pluto;n6884040 said:
mój komenterz w ogóle nie odnosił się do resetu samego w sobie (który raczej na pewno nastąpi i nie widzę w tym nic złego), ale do tego że nawet graczom F2P należą się ich beczki, a nie tylko tym, którzy wydali na nie pieniądze.

Ale jedno wynika z drugiego :)

Reset bez wyzerowania "darmowo" zdobytych beczek zaprzecza idei samego resetu.
 
Niestety, ale reset jest potrzebny. Obecnie dla grających w zamkniętą betę karty zdobywa się zdecydowanie za szybko. Gra w przyszłości musi na siebie zarobic. Co do utraconych postępów w grze trzeba zaufać producentom. Nigdy się na nich nie zawiodłem. Sądzę że ci co zapłacili jak i nie płacący dostaną nagrodę.
 
CD projekt już w okienku powitalnym gwinta informuje Cię, że nie planują resetu, a nawet jeśli go zrobią to wynagrodzą sowicie wszystko co straciliśmy. Taki reset prawdopodobnie jeśli miałby miejsce to będzie dotyczył tylko lvlu, a nie kart :)
Do wszystkich których boli to, że gracze którzy wcześniej dostali klucze mają lepsze karty:
1. Poświęcili na tą grę bardzo dużo czasu(moi znajomi mają średnio 50-60h), reportując przez ten czas błędy i pomagając rozwojowi gry, więc to by było zwykłe okradzenie ich z wolnego czasu
2.Nie przesadzajmy, że nawet miesiąc przewagi jest nie do nadrobienia XD Ja zaczynałem grać w HS rok po premierze i nie przeszkodziło mi to, żeby być na bardzo wysokim poziomie. Tak samo gracze którzy wygrywają na turniejach też niekoniecznie grają od pierwszego dnia.
Pomijam kwestię tego, że ludzie wydali pieniądze na beczki, bo rozumiem, że pewnie byście je zwrócili w momencie resetu
 
Last edited:
Reset kolekcji musi nastąpić. Reset samego lvlu nie ma żadnego sensu, bo w zasadzie to żaden reset.
1. W prawie każdej karciance po zamkniętej becie jest wipe i w przypadku Gwinta prawdopodobnie też to się stanie.
2. Obecne tempo zdobywania kart jest zbyt duże. Ekonomia zostanie zapewne zmieniona, a w takim wypadku reset kolekcji będzie KONIECZNY.
3. Gracze mają zapewniony zwrot beczek zakupionych za PRAWDZIWE pieniądze.
lazaruss90;n6889770 said:
Poświęcili na tą grę bardzo dużo czasu(moi znajomi mają średnio 50-60h), reportując przez ten czas błędy i pomagając rozwojowi gry, więc to by było zwykłe okradzenie ich z wolnego czasu
Są to beta-testy. Powinni mieć świadomość, że ich postępy nie zostaną przeniesione do gry. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to myli cel bety. Jej celem jest TESTOWANIE gry a nie zdobywanie kolekcji.
Nie neguję tego, że testerzy zostaną wynagrodzeni. Ale napewno nie zachowają swojej kolekcji w takim kształcie jaki jest obecnie. W HS za uczestnictwo w zamkniętej becie była nagroda w postaci specjalnej karty. Myślę, że REDzi wymyślą coś podobnego, znając ich stosunek do graczy nawet bardziej cennego. Ale o zachowaniu postępu możecie zapomnieć.
 
kotwica407;n6890430 said:
Reset kolekcji musi nastąpić. Reset samego lvlu nie ma żadnego sensu, bo w zasadzie to żaden reset.
1. W prawie każdej karciance po zamkniętej becie jest wipe i w przypadku Gwinta prawdopodobnie też to się stanie.
2. Obecne tempo zdobywania kart jest zbyt duże. Ekonomia zostanie zapewne zmieniona, a w takim wypadku reset kolekcji będzie KONIECZNY.
3. Gracze mają zapewniony zwrot beczek zakupionych za PRAWDZIWE pieniądze.
Są to beta-testy. Powinni mieć świadomość, że ich postępy nie zostaną przeniesione do gry. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to myli cel bety. Jej celem jest TESTOWANIE gry a nie zdobywanie kolekcji.
Nie neguję tego, że testerzy zostaną wynagrodzeni. Ale napewno nie zachowają swojej kolekcji w takim kształcie jaki jest obecnie. W HS za uczestnictwo w zamkniętej becie była nagroda w postaci specjalnej karty. Myślę, że REDzi wymyślą coś podobnego, znając ich stosunek do graczy nawet bardziej cennego. Ale o zachowaniu postępu możecie zapomnieć.
Serio myślisz, że ludzie z bety będą mieli przewagę nie do nadrobienia ? XD Pomijam to,że deckiem startowym potrafię pokonać 70% tych "zbudowanych" decków
 
lazaruss90;n6891110 said:
Pomijam to,że deckiem startowym potrafię pokonać 70% tych "zbudowanych" decków
Gratuluję, ale nie ma to nic do rzeczy.
lazaruss90;n6891110 said:
Serio myślisz, że ludzie z bety będą mieli przewagę nie do nadrobienia ?
Cytujesz mnie, ale w ogóle nie odnosisz się do tego, co zacytowałeś.

Jeżeli nastąpi zmiana ekonomii gry (np. 1 beczka dziennie a nie 3 jak jest teraz albo zmiana częstotliwości dropów kart rzadkich, epickich i legendarnych) to wipe jest OCZYWISTY i nie wymyślisz żadnego argumentu, który by to podważył. Jeżeli REDzi spowolnią zdobywanie kolekcji to nie mogą pozwolić na pozostawienie kolekcji tym graczom, którzy zdobyli ją w przyspieszonym tempie (zwłaszcza, że to nadal zwykła beta, a nie pełna wersja gry). Beta służy nie tylko do sprawdzenia mechaniki działania kart i wyłapywania bugów gry, ale także do określenia, czy dobrze zaprojektowana została ekonomia gry dla graczy f2p. Zmiana ekonomii w trakcie testów zawsze musi skutkować resetem kont.
Jeżeli się nie zgadzasz, to podawaj argumenty, a jeżeli się odnosisz do moich wypowiedzi, to proszę o kontrargumenty, a nie pytania czy ja tak myślę, bo skoro coś napisałem to najwyraźniej tak właśnie myślę.
 
Wystarczy że zajdą jakiś zmiany w kartach i to będzie już powód do resetu. Ludzie którzy wydali kupę kasy na stworzenie kart które zostały znerfione i teraz są mało grywalne na pewno będą woleli odzyskanie zakupionych beczek i budowę deków od początku niż pozostawienie im znerfionych kart.
Kolejny powód do resetu to zmiany w ekonomii gry, który jak mniemam jeszcze nastąpi.

Ja zaczynając grę robiłem to ze świadomością że restart nastąpi i tego się trzymam, a więc nie straszne mi informacje że kiedyś do tego dojdzie. Co do osób które traktują Bete jako szanse do zarobienia i lepszego startu po oficjalnym starcie gry proponuję nieco odpuścić, bo może ich spotkać niemiła niespodzianka. Gdyby REDzi oświadczyli że zwrócą beczki kupione za golda to inna sprawa, ale bez żadnych deklaracji poświęcacie swój czas na własne ryzyko i w sumie nie możecie mieć do nich żadnych pretensji i roszczeń bo przecież to są jedynie beta testy.
 
Moim zdaniem reset powinien nastąpić wtedy, gdy odblokują 5te królestwo + wrzucą do gry większość kart premium. Wtedy taki reset miałby sens. Graczy f2p można by nagrodzić kilkoma beczkami za ich wkład. Tak jak np. zrobił Hearthstone, gdy wprowadzili rotację. 1h zajmowało odblkowanie 13? jak dobrze pamiętam paczek z kartami :)

​Zaś tempo zdobywania kart jest zdecydowanie za wolne. Po otwarciu 115 beczek (z tymi kupnymi za $) nadal brakuje mi 70% kart epickich i legendarnych co uniemożliwiało mi złożenie 3-4 różnych talii, każdej w innej frakcji np. na wczorajszy turniej na angielskiej sekcji tego forum. To ponad 1,5 miesiąca grania free to play. Jeśli zachowają tempo z innych gier karcianych - dodatek co 3-4 miesiące, będzie kiespko.
 
Last edited:
Tydzien grania f2p i mam 3 mega mocne decki (krolestwa, skellige, potwory), ktorymi moge wygrac z kazdym, takze ja nie mam pojecia jakie Ty decki probujesz zlozyc (imo lepiej wydac kase jak juz karty premium beda). Wasz kochany HS ma limit 100 golda dziennie, 30 wygranych to 1 pakiet w HS, teraz sobie pomysl ile dostajesz w Gwincie.
 
Last edited:
DzyntaMokry;n6895010 said:
Tydzien grania f2p i mam 3 mega mocne decki (krolestwa, skellige, potwory), ktorymi moge wygrac z kazdym, takze ja nie mam pojecia jakie Ty decki probujesz zlozyc (imo lepiej wydac kase jak juz karty premium beda). Wasz kochany HS ma limit 100 golda dziennie, 30 wygranych to 1 pakiet w HS, teraz sobie pomysl ile dostajesz w Gwincie.

​Kontrola na Pogodzie (Potwory), Discard (Skellige), combo elfy-krasnale (scoia'tael), zmienianie jednostek na złote (królestwa). Brakuje mi 13 legend wliczając innych liderów niż podstawowi i 9 epików :)

​Wracając do tematu. Jestem przeciwny resetom, jednak jak wprowadzą piąte królestwo + karty premium będzie nieuchronny. Jednakże jestem zdania, że gracze f2p powinni mieć możliwość odrobienia chociaż części swoich paczek. Mini kampania, event specjalny, cokolwiek co urozmaiciło by grę i podbudowało zawartość klasera.
 
Top Bottom