Reset postępu konieczny

+
No to grubo, ciekawa jak będzie rekompensata za ten poświęcony czas...

Z drugiej strony po co nagrody za top 1000 jak wszystko zresetują, no chyba, że mają naprawdę dobry plan jak to wszystko zrobić by każdy był zadowolony.

Bo szczerze mówiąc tak średnio mi się chce wszytko od nowa zdobywać

Ale coś na zasadzie areny i nowa nacja (nie mówimy o nilfgardzie) brzmi lekko zachęcająco, możne to wszytko się zrównoważy i chęć wróci + kampania dla solo gracza, dużo tego. :D
 
Last edited:
genniuss;n7603060 said:
No to grubo, ciekawa jak będzie rekompensata za ten poświęcony czas...

Rekompensata? Zdawało mi się że dostęp do zamkniętej bety to przywilej.

genniuss;n7603060 said:
Bo szczerze mówiąc tak średnio mi się chce wszytko od nowa zdobywać

Właśnie, mnie też najbardziej doskwiera perspektywa zdobywania kart odnowa. Jak się to robiło za pierwszym razem to każda karta była nowa dawała możliwość odkrywania nowych talii, za drugim razem tego smaczku nie będzie.
 
Nie oszukujmy się, po wipie dużo osób zrezygnuje z gry. Sam nie wiem czy mi się będzie chciało zaczynać wszystko od nowa. Nie wiem jaka musiałaby być ta rekompensata aby była wystarczająca.
 
filo9011;n7603200 said:
Nie oszukujmy się, po wipie dużo osób zrezygnuje z gry. Sam nie wiem czy mi się będzie chciało zaczynać wszystko od nowa. Nie wiem jaka musiałaby być ta rekompensata aby była wystarczająca.

Ile Ty masz lat? Zapisując się do BETY (!!!), ZAMKNIĘTEJ (!!!) chyba należy liczyć się z tym, że postęp może być skasowany (tym bardziej że Redzi informowali o tym od samego początku). Ja się cieszę że będzie reset, raz że jest to sprawiedliwe w stosunku do nowych graczy, a dwa że wiele strzępków poszło na karty które okazały się niewypałem. Po testowałem i teraz wiem czego się spodziewać i jak stworzyć dobra talię. Nabyłem doświadczenia, a o to chodzi w BECIE! (nie licząc pomagania twórcom w ulepszeniu gry). Wydana kasa zostanie oddana w formie beczek, także nie widzę problemów i powodu do płaczu. Raczej Ci co zainwestowali prawdziwe pieniądze, nie porzucą gry (chyba że s***ą pieniędzmi). Poza tym będą dochodzić nowe karty, nowe frakcje, o co Wam ludzie chodzi? -,-
 
Od samego początku ostrzegałem niepoprawnych optymistów, że wipe nastąpi. I nie sam wipe jest w tej sytuacji najgorszy a to, że REDzi o nim nie informują, a dowiadujemy się o nim z jakiegoś ruskiego filmiku. Z drugiej strony ogłoszenie wipe'a spowoduje, że do jego wprowadzenia prawie wszyscy przestaną grać(chyba, że rekompensata będzie procentowa, przykładowo 20% dotychczas uzbieranego golda albo rozwalenie całej kolekcji na skrawki by dać betatesterom 25% rekompensatę w postaci możliwości stworzenia kart ze skrawków). Jeżeli natomiast rekompensata będzie stała, to więcej niż 90% graczy zrezygnuje przynajmniej do momentu wyczyszczenia postępów. Po resecie część z tych graczy wróci.
Trzeba wprost zapytać REDów jak ustosunkują się do podanych w tym filmiku informacji na temat resetu.
 
Zdobyłem większość kart z kolekcji już i z jednej strony trochę mi ich będzie szkoda, ale z drugiej- lubię ten etap zdobywania nowych kart, ulepszania talii, ekscytacji nową legendą. To nie będzie oczywiście to samo, kiedy grałem już wcześniej daną kartą, ale podejrzewam, że do momentu resetu tyle zmian wejdzie w kartach i tyle nowych kart dojdzie, że meta zmieni się o 180 stopni i karty docelowe mogą być zupełnie inne. Poza tym, kiedy już wiem z czym się tą grę je, to zbieranie kart do decków będzie bardziej rozsądne i przez to szybsze niż w chwili obecnej. To tyle z mojej egoistycznej perspektywy. Bardziej natomiast martwię się o nowych graczy, którzy na starych wyjadaczy będą trafiać dość często na początku i przez to mogą się zniechęcić do gry.
 
Emdzey;n7603390 said:
(tym bardziej że Redzi informowali o tym od samego początku).


Reset miał być - ale tylko wyłącznie gdy byłby ku temu bardzo poważny powód. Jak na moje to zwykły moneygrab.
 
komensal;n7603170 said:
Rekompensata? Zdawało mi się że dostęp do zamkniętej bety to przywilej.

Coś w tym jest ale ten przywilej ma 40k ludzi (ostatnio grałem z takim numerkiem na potyczce). Mówiąc o rekompensacie nie chodziło mi o to czy w ogóle będzie, tylko stwierdziłem co dostaniemy bo rzekomo ma być.
 
genniuss;n7603570 said:
Coś w tym jest ale ten przywilej ma 40k ludzi (ostatnio grałem z takim numerkiem na potyczce). Mówiąc o rekompensacie nie chodziło mi o to czy w ogóle będzie, tylko stwierdziłem co dostaniemy bo rzekomo ma być.

Co ma być to będzie, myślę, ze trochę po marudzę a i tak zostanę w grze dalej :) bo mam fun.
 
Mnie reset odpowiada jeżeli będzie po becie. Jeżeli będzie w środku to na pewien czas mnie zapewne odrzuci od gry ale gdy pogodzę się ze stratą kart to wrócę i będę znowu zbierał karty.
 
Nexxurio
Nie wydaje mi się, żeby reset był w trakcie bety- bo po co, najważniejsze w Becie jest jak najdokładniejsze przetestowanie balansu, a to jest możliwe tylko wtedy, jeżeli gracze będą mieli jak największą kolekcję. Myślę, że to próba wyrównania szans z nowymi graczami, którzy napłyną hurtowo w wersji pełnej. Szkoda, że to wyrównanie prawdopodobnie skończy się tym, że gracze nowi będą trafiali na graczy doświadczonych, którzy będą się dłużej wybijali ze względu na brak kluczowych kart.
 
Na chwilę obecną informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, więc nie ma co przeżywać. Z dużą ostrożnością traktowałbym rosyjskie źródła. Z tego co pamiętam było jakiś czas temu pytanie o reset i odpowiedź CDPR była taka, że nie widzą powodu żeby to robić.
 
TraN999;n7603650 said:
Nexxurio
Nie wydaje mi się, żeby reset był w trakcie bety- bo po co, najważniejsze w Becie jest jak najdokładniejsze przetestowanie balansu, a to jest możliwe tylko wtedy, jeżeli gracze będą mieli jak największą kolekcję. Myślę, że to próba wyrównania szans z nowymi graczami, którzy napłyną hurtowo w wersji pełnej. Szkoda, że to wyrównanie prawdopodobnie skończy się tym, że gracze nowi będą trafiali na graczy doświadczonych, którzy będą się dłużej wybijali ze względu na brak kluczowych kart.

W pełni się zgadzam. Dopóki nie będzie wypuszczana oficjalna wersja gry, dopóty wipe'a nie zobaczymy. Poza tym postawmy się na miejscu potencjalnie nowych graczy: chcielibyście grać na koksów z pełnymi deckami legend od samego początku? Ja niekoniecznie. Na zupełnym lodzie i tak nas nie zostawią, w końcu to Redzi. Rekompensata jakaś z pewnością będzie.
 
Jak dla mnie reset to olbrzymi problem dla REDów. Z jednej strony nie wyobrażam sobie zakończenia Bety bez resetu - bo jak miałyby wejść do gry osoby dopiero zaczynające z Gwintem, wielu by się zniechęciło i gra mogłaby być failem już na starcie. Gdybym nie brał udziału w Becie, a wiedziałbym, że ponad 5tys osób ma duży bonus za wcześniejszą grę, to bardzo bym się zastanawiał czy jest sens zaczynać i czy mam szansę te osoby z Bety dogonić. A przecież dla nas udział w Becie to już nagroda.
Z drugiej strony - jak każdemu mi także szkoda tych paruset godzin oraz uciułanych punktów, a reset na pewno na pewien czas odrzuciłby mnie od gry (bo taki już jest człowiek i jego natura)...

Dlatego najbardziej martwię się o samego Gwinta i deweloperów - bo cokolwiek zrobią, to i tak będzie źle, a tym samym wielu graczy może się zniechęcić (tych nowych lub tych z Bety).
Wiedźmińskim stylem trzeba wybrać mniejsze zło - czyli jednak wprowadzić wipe, ale jakoś wynagrodzić uczestników Bety, nie tyle mocno by nowi gracze się nie zniechęcili, ale tak, by starzy wyjadacze wciąż mieli motywację do gry...
Ciężka sprawa - oby sam Gwint na tym nie ucierpiał!
 
kloni;n7603900 said:
Jak dla mnie reset to olbrzymi problem dla REDów. Z jednej strony nie wyobrażam sobie zakończenia Bety bez resetu - bo jak miałyby wejść do gry osoby dopiero zaczynające z Gwintem, wielu by się zniechęciło i gra mogłaby być failem już na starcie. Gdybym nie brał udziału w Becie, a wiedziałbym, że ponad 5tys osób ma duży bonus za wcześniejszą grę, to bardzo bym się zastanawiał czy jest sens zaczynać i czy mam szansę te osoby z Bety dogonić. A przecież dla nas udział w Becie to już nagroda.
Z drugiej strony - jak każdemu mi także szkoda tych paruset godzin oraz uciułanych punktów, a reset na pewno na pewien czas odrzuciłby mnie od gry (bo taki już jest człowiek i jego natura)...

Dlatego najbardziej martwię się o samego Gwinta i deweloperów - bo cokolwiek zrobią, to i tak będzie źle, a tym samym wielu graczy może się zniechęcić (tych nowych lub tych z Bety).
Wiedźmińskim stylem trzeba wybrać mniejsze zło - czyli jednak wprowadzić wipe, ale jakoś wynagrodzić uczestników Bety, nie tyle mocno by nowi gracze się nie zniechęcili, ale tak, by starzy wyjadacze wciąż mieli motywację do gry...
Ciężka sprawa - oby sam Gwint na tym nie ucierpiał!


Czyli martwisz się o niewiadomą ilość ludzi, którzy dopiero zaczną grę bardziej niż ludzi już wciągniętych w gwinta? Interesujące.
Ja bym tak bardzo się nie nastawiał na jakieś wielkie bum na premierze, w grach f2p, społeczność buduje się latami.
Tak czy siak, nieważne jaka decyzja zapadnie odbije się na CDPR, ale czy reset to mniejsze zło? nie sądze ...
 
PacyfistaX;n7603760 said:
...chcielibyście grać na koksów z pełnymi deckami legend od samego początku?...
Tacy i tak będą przeważać na wyższych rangach, bo to nie problem spalić cześć kolekcji i ze skrawków stworzyć TOP1 deck. Problemem jest to że później nie mamy już możliwości grania innymi.

genniuss;n7603570 said:
Mówiąc o rekompensacie nie chodziło mi o to czy w ogóle będzie, tylko stwierdziłem co dostaniemy bo rzekomo ma być.
A na jakiej zasadzie niby przydzielali by taką rekompensacie? Czy powinni po równo traktować konta na których rozegrano 2-3 gry z takimi na których są setki godzin rozgrywek i wiele raportowanych błędów?

kloni;n7603900 said:
Gdybym nie brał udziału w Becie, a wiedziałbym, że ponad 5tys osób ma duży bonus za wcześniejszą grę, to bardzo bym się zastanawiał czy jest sens zaczynać i czy mam szansę te osoby z Bety dogonić.
Twierdzisz zatem, że za rok nowe osoby nie będą zaczynały swojej przygody z gwintem tylko dlatego że nie grały od początku i mogą mieć problemy z dogonieniem innych graczy?

Rivelon;n7603940 said:
Ja bym tak bardzo się nie nastawiał na jakieś wielkie bum na premierze, w grach f2p, społeczność buduje się latami.

Poza tym zazwyczaj pomiędzy zamkniętą betą a premierą jest jeszcze otwarta beta. Podejrzewam że niewiele osób będzie czekała na jakąś magiczną datę skoro gra prawie w pełni funkcjonalna będzie dostępna wcześniej.
 
Last edited:
Rivelon;n7603940 said:
Czyli martwisz się o niewiadomą ilość ludzi, którzy dopiero zaczną grę bardziej niż ludzi już wciągniętych w gwinta? Interesujące.

Bardzo interesujące, gdyż obecna liczba ludzi nie jest ogromna (choć duża), a chciałbym widzieć Gwinta jako wschodzącą karciankę na rynku, choć to pewnie płonne nadzieje.
Poza tym odnosząc się komensal informacja jaka idzie świat - np. nie ma wipe - gracze z Bety mają wywindowane poziomy itp. - niszczy marketing i pozycję gry. Co z tego, ze nasza (dość duża) społeczność będzie sobie grała, skoro gra osiągnie marketingowego faila...
 
kloni;n7604080 said:
...niszczy marketing i pozycję gry...
Ale czy na pewno aż tak niszczy? Na początku stycznia widziałem osoby z prawie 60k pozycją w rankingu, a cały czas są wysyłane nowe klucze. Taka masa zadowolonych odbiorców będzie wciągać w gwinta swoich znajomych, chwalić się w różnych miejscach osiągnięciami/zagraniami, itp a to też ma wartość marketingową.
 
komensal;n7604210 said:
Ale czy na pewno aż tak niszczy? Na początku stycznia widziałem osoby z prawie 60k pozycją w rankingu, a cały czas są wysyłane nowe klucze. Taka masa zadowolonych odbiorców będzie wciągać w gwinta swoich znajomych, chwalić się w różnych miejscach osiągnięciami/zagraniami, itp a to też ma wartość marketingową.

Być może jest w tym racja:) Dlatego pisałem, że największy problem ma CDPR i mam nadzieje, że gracze na jakiejkolwiek decyzji tylko zyskają
 

Guest 3872667

Guest
Ja na początku bety grałem duuuużo, potem stwierdziłem, że będzie wipe także to tylko strata czasu(pozgłaszam bugi gdzie trzeba, feedback był). Mam nadzieję, że po tym wipe'ie nie będzie kolejnego.

edit: Mam także nadzieję, że gra wyjdzie na steam'a.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom