Reset postępu konieczny

+
Duckingman;n6932030 said:
Nie wiem jak się w tej nowej wersji zakłada nowe tematy więc napiszę tutaj (ale gdyby mi ktoś napisał jak się to teraz robi byłbym wdzięczny). Czy słyszeliście już, że kampania dla pojedynczego gracza będzie płatna? Mnie ta informacja zaskoczyła, ale jak będzie to wydanie pudełkowe i w przystępnej cenie to chętnie zakupię :)

Redzi coś wspominali jakiś czas temu w jakimś wywiadzie. Płatna będzie i nie będzie wpływać kompletnie na multi. Czyli zdobyte tam karty będą tylko tam dostępne. Podobno mogą być bardzo mocne karty bo sytuacje napotkane w przygodzie będą tego wymagały, a w multi takie karty by nie przeszły. Mi pasuje :D
 
Już się nie mogę doczekać pełnej wersji Gwinta :D
A tak swoją drogą...tak wiem beczki kupione za prawdziwe pieniądze po resecie zostaną zwrócone ale ten kod na beczkę jaki się dostawało do wersji beta po jego użyciu również pewnie przepadnie po resecie? Tak zawsze jednak byłaby bonusowa jedna beczułka :p
 
Wiadomość jest skierowana do osób, które nadal nie rozumieją potrzeby resetu i na forach, streamach, wszędzie gdzie to tylko możliwe na to narzekają, twierdząc, że nie warto grać w betę. Pozostali nie muszą tego czytać.

Chciałbym uświadomić Wam, że zamknięte beta testy, to jak sama nazwa wskazuje... no właśnie, testy! Brawo! Zwróćcie uwagę na to, jak aktualnie wygląda sytuacja z dostępem. Ludzie mają po 10 maili. Dziewięć kluczy albo marnuje się, bo ktoś kto już dostał ma gdzieś sprawdzanie pozostałych maili, albo wystawił je na allegro. Przez to jeszcze więcej osób czeka na możliwość TESTOWANIA gry. A Wy tutaj i w każdym innym miejscu ciągle płaczecie jaki to reset niesprawiedliwy i nie ma sensu grać, bo i tak wszystko stracicie. W chwili, gdy osoby, które naprawdę miałyby swój wkład w finalny wygląd gry poprzez znajdywanie błędów, zauważanie problemów z balansem kart, ciągle czekają na dostęp. Skoro Waszym zdaniem nie opłaca się grać, to proszę bardzo, nikt nikogo nie zmusza. Tylko odpowiedzcie sobie, tak, nie mi, nie innym, tylko sobie na jedno ważne pytanie.

Dlaczego zarejestrowaliście się do bety i odebraliście możliwość TESTOWANIA gry ludziom, którym naprawdę na tym zależy?

Nie zaprzeczajcie, bo to właśnie zrobiliście, jeśli teraz z powodu resetu nie chce wam się grać, bo uważacie, że nie warto tracić na to czasu i nie będziecie grać przed resetem. Nie zapomnijcie jeszcze ponarzekać, że to Wy jesteście tymi poszkodowanymi, a nie ludzie, którym zależy, by TESTOWAĆ grę, a nie mają takiej możliwości właśnie przez podobnym Wam.

PS: To mój jedyny post w tym temacie i nie będę odpowiadał na nic więcej, bo mam lepsze rzeczy do roboty niż tłumaczenie komuś prostych rzeczy.
 
Last edited:
Też nie rozumiem tego narzekania. Od początku było jasne że po becie będzie reset i każdy będzie zaczynał od nowa. To, że komuś zwrócą beczki które kupił za realne pieniądze nie oznacza że od razu będzie miał same legendy bo to jest loteria co wylosujemy. Po zamkniętej becie pewnie będą karty premium więc niech sobie resetują z chęcią uzbieram od nowa na karty. Gra wciągneła mnie bardzo i ciesze się iż mam możliwość testowania gry. Ja mam beczki tylko za złoto i przegrane sporo godziny ale nie żałuje iż mam możliwość testowania gry i nie postrzegam tego jako zmarnowany czas. Wydaje mi się iż niektórzy są strasznie roszczeniowi. Jeśli ktoś nie chce to niech nie gra. Naprawdę nikt nikomu łaski nie robi.
 
Ok, mógłby ktoś podsumować temat, doczytałem do połowy, ale przez ten spam ciężko przebrnąć, jaka jest oficjalna wersja? (chyba, że nie ma jeszcze)
Czy zostaje wersja, wipe + odzyskanie beczek ?
 
Oficjalnie jeszcze przed rozpoczęciem tego jak to słusznie zauważyłeś spamu dewsi dali informację, że:
1 będzie przynajmniej jeden wipe kont
2 po każdym wipie gracze którzy zakupili beczki za prawdziwe pieniądze odzyskają beczki
3 jest bardzo prawdopodobne, że przy wipie kont wszyscy gracze dostaną jakąś jeszcze rekompensatę (ale formy tej rekompensaty nie znamy -czy to będa dodatkowe beczki, czy tez jakis specjalny rewers kart czy cokolwiek innego
 
Dariusz77;n6958760 said:
Oficjalnie jeszcze przed rozpoczęciem tego jak to słusznie zauważyłeś spamu dewsi dali informację, że:
1 będzie przynajmniej jeden wipe kont
2 po każdym wipie gracze którzy zakupili beczki za prawdziwe pieniądze odzyskają beczki
3 jest bardzo prawdopodobne, że przy wipie kont wszyscy gracze dostaną jakąś jeszcze rekompensatę (ale formy tej rekompensaty nie znamy -czy to będa dodatkowe beczki, czy tez jakis specjalny rewers kart czy cokolwiek innego


Tak czytam wasze wypowiedzi i od razu mogę wam odpowiedzieć że :

Jeżeli chcą aby było wyrównanie i jeżeli np ( JA ) inwestuje realne pieniądze w tą grę to oczekuje że ok mogę mieć ten pierwszy lvl ale żeby oddali wartość tego co włożyłem ( chodzi tu o beczki ) i potem wtedy każdy będzie otwierał i robił od nowa swoją talie a co do nowych graczy cóż nikt was nie broni aby zainwestować kase w tą grę

RESTART KONT -

Włożyłeś w nią kasę ale ją odzyskasz przy resetowaniu w postaci Beczki

Jeżeli każdy boi się że poziom i tak nie będzie wyrównany to zawsze może kupić beczki i próbować szczęścia.

Wątpie aby redzi zrobili taki myk że wszystko od 0 że osoby które włożyły jakiś hajs w tą grę żeby im się to wróciło bo jeżeli ja już trochę kasy włożyłem zresetowało by wszystko nie wróciłbym do tej gry nie po to płace aby coś stracić prosta sprawa. Niby Beta i mogą wszystko ale to nie było by fer do osób które kupiły sobie beczki (;
 
Strasznie chaotyczna ta Twoja wypowiedź.

Jeśli reset nastąpi, to cała równowartość dotychczas wydanych $ na beczki wróci do Ciebie w postaci nowej, takiej samej ilości beczek. To jest jasne i oczywiste.

Dyskusja toczy się czy (a jeśli tak to w jakim zakresie) ma nastąpić rekompensata za beczki kupione za golda.
 
Z tego co mi wiadomo to nie będzie wipe, prawdopodobnie będzie jakiś ranking (być może sezonowy jak w HSie), więc bez sensu, aby każdy zaczynał od początku. W końcu i tak będzie możliwość dogonienia innych w liczbie kart, bo nie będzie ich miliony, a ranking musi być jakoś urozmaicony. W HSie dużo ludzi zaczyna swoją przygodę od zera, i jakoś nie mają bólu d*py, jak co niektórzy (co nie łapnęli się na testy). REDzi z pewnością dobrze to "rozegrają" :)
 
MiracleRaV;n6964380 said:
Z tego co mi wiadomo to nie będzie wipe

Już się wypowiedzieli, że będzie > http://forums.cdprojektred.com/forum...60#post6920360

MiracleRaV;n6964380 said:
W końcu i tak będzie możliwość dogonienia innych w liczbie kart, bo nie będzie ich miliony, a ranking musi być jakoś urozmaicony.

Będzie urozmaicony bo wiele osób kupiło beczki za $ i oni dostaną zwrot.

MiracleRaV;n6964380 said:
W HSie dużo ludzi zaczyna swoją przygodę od zera, i jakoś nie mają bólu d*py, jak co niektórzy (co nie łapnęli się na testy). REDzi z pewnością dobrze to "rozegrają" :)

Jak już tak porównujesz do Hearthstone to przypominam, że tam po zamkniętej becie był reset i jedyną nagrodą "za testy" była karta Gelbin Mekanownik.
 
up, dzięki za info, nie miałem czasu, żeby wszystko czytać :p
W takim razie o co chodzi ze zdaniem: "w tym postępy w rozgrywce...Jeśli to nastąpi, gwarantujemy, że sowicie zrekompensujemy Twoje straty" ?
Celowo dodałem na początku, że chodzi o postęp w rozgrywce, a nie np. zakupione beczki. Bo sowite zrekompensowanie to nie będzie chyba tylko jakaś pierdółka ? Sowite (patrz. wikipedia) - bardzo znaczny, obfity, bogaty. :)
 
Tego nikt nie wie. Jak znam CDP, pisząc "sowicie" nie rzucają słów na wiatr.

Ale jak ktoś do premiery odblokuje sobie f2p całą kolekcję to wiadomo, że jakakolwiek nagroda nie zrekompensuje mu resetu.

Dlatego od samego początku bardzo dziwiłem się osobom, które naiwnie wierzyły, że dostając wcześniejszy dostęp do bety będą mogły sobie zagwarantować "lepszy start".

To są testy, nie ma sensu się śpieszyć.
 
Nom, wiadomo, że Ci co dostali klucz chcieliby, aby zachować swój postęp (u mnie przegrane już 50h, także też wolałbym nie zbierać tych wszystkich kart, które posiadam znowu od początku), a Ci co go nie dostali chcą, żeby był reset. Teraz tylko liczmy na REDów, aby mogli zadowolić i tych, i tych :D Jedyne co mogę zrobić to chyba screena z obietnicą REDów, ażeby dotrzymali słowa co do sowitego wynagrodzenia utraconego postępu :D
Liczę też, że wielkość rekompensaty będzie uzależniona od postępu w grze. Chodzi mi o to, żeby nie było tak: ktoś gra kilka miesięcy i ma wszystkie karty, a ktoś zagrał parę partyjek i otrzyma to samo w związku z rekompensatą.
 
Last edited:
Być może to bez znaczenia, ale z pobranej przed chwilą w wersji 0.8.16 w ekranie startowym zniknął zapis o ewentualnym zresetowaniu postępów jak również o "sowitej" nagrodzie :)
 
Ojj mam nadzieję, że faktycznie tak jak mówiłeś: nie rzucają słów na wiatr, bo bym się zawiódł, ale co będzie zobaczymy :)
 
MiracleRaV;n6964680 said:
Nom, wiadomo, że Ci co dostali klucz chcieliby, aby zachować swój postęp (u mnie przegrane już 50h, także też wolałbym nie zbierać tych wszystkich kart, które posiadam znowu od początku), a Ci co go nie dostali chcą, żeby był reset. Teraz tylko liczmy na REDów, aby mogli zadowolić i tych, i tych :D Jedyne co mogę zrobić to chyba screena z obietnicą REDów, ażeby dotrzymali słowa co do sowitego wynagrodzenia utraconego postępu :D
Liczę też, że wielkość rekompensaty będzie uzależniona od postępu w grze. Chodzi mi o to, żeby nie było tak: ktoś gra kilka miesięcy i ma wszystkie karty, a ktoś zagrał parę partyjek i otrzyma to samo w związku z rekompensatą.

Reset postępu powinien być i to nie jeden. Za każdy reset NIE POWINNO dostawać się nic (co najwyżej zwrot beczek za kasę). Grałem w wiele BETA i nigdy nie widziałem sytuacji, że testerzy BETA dostawali jakieś premię (np tu byłoby darmowe beczki). Co najwyżej darmowe skórki czy ramki, nie wpływające w żaden sposób na przewagę w grze. Grając w becie masz możliwość sprawdzenia talii, różnych kombinacji. Jest to wystarczająca nagroda, dająca olbrzymią przewagę w stosunku ludzi, którzy zaczną grać od np. open beta. A znam wiele osób preferujących poczekanie na finalny produkt.
 
Z komentarzy pod dzisiejszym oficjalnym streamem CDP:

"Reset będzie tylko, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie planujemy go."

To stoi w sprzeczności z tym więc chyba dobrze by się stało, gdyby ktoś upoważniony w końcu jednoznacznie wypowiedział się w tym wątku.


 
ashakiell;n6987530 said:
Reset postępu powinien być i to nie jeden. Za każdy reset NIE POWINNO dostawać się nic (co najwyżej zwrot beczek za kasę). Grałem w wiele BETA i nigdy nie widziałem sytuacji, że testerzy BETA dostawali jakieś premię (np tu byłoby darmowe beczki). Co najwyżej darmowe skórki czy ramki, nie wpływające w żaden sposób na przewagę w grze. Grając w becie masz możliwość sprawdzenia talii, różnych kombinacji. Jest to wystarczająca nagroda, dająca olbrzymią przewagę w stosunku ludzi, którzy zaczną grać od np. open beta. A znam wiele osób preferujących poczekanie na finalny produkt.

Zapisywałem się na wersję Beta do różnych gier. Jak nie dostałem zaproszenia, to nie wchodziłem na forum, żeby się wypłakiwać.


Pewnie i tak wprowadzą system rankingowy, a wtedy ograni z wersji Beta, z bogatymi taliami będą grać na początku między sobą. Nikomu nie będą przeszkadzać. Z resztą już teraz tak dobiera przeciwnika, że ktoś ze słabą talią raczej nie trafia na kogoś z wysokim lvl. Wbiłem 44 lvl i raczej po resecie, nie chciałoby mi się grać od nowa.
 
GeneralWitcher2;n6990820 said:
Z komentarzy pod dzisiejszym oficjalnym streamem CDP:

"Reset będzie tylko, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie planujemy go."

To stoi w sprzeczności z tym więc chyba dobrze by się stało, gdyby ktoś upoważniony w końcu jednoznacznie wypowiedział się w tym wątku.


Może chodzi tu o brak reset w trakcie trwania zamkniętej bety. Jak zwykle brak jednej konkretnej odpowiedzi.

wiecek919;n6991630 said:
Pewnie i tak wprowadzą system rankingowy, a wtedy ograni z wersji Beta, z bogatymi taliami będą grać na początku między sobą. Nikomu nie będą przeszkadzać. Z resztą już teraz tak dobiera przeciwnika, że ktoś ze słabą talią raczej nie trafia na kogoś z wysokim lvl.
Przed wprowadzeniem gier rankingowych powinien być reset. Wydaję się Ci się, ale taki system losowania nie będzie dobry. Najpierw trzeba określić kto ma bogatą talię (bo ktoś na 15 lvlku może mieć skompletowaną talie a inny na 30 lvlu nadal brakuję mu kilka kart do swojej upragnionej talii). Czy gracze z beta mogą się mierzyć z dopiero startującymi (chodzi o tych co szybko zrezygnowali z bety) . Poza tym gry rankingowe opierają się w większości na randze. I tu masz patową sytuację, mianowicie może zdarzyć się, że znajdą się nieliczni nowi gracze, którzy awansowali do wysokiej rangi. I co mają grać tylko między sobą? Bo nie widzę ich w potyczce z "ogranymi" graczami z bogatą talia. Będą tylko obrywać za to, że na początku wygrywali. I sytuacja odwrotna. Na pewno będzie, że gracze z bogatą talią trafią do najsłabszej rangi. I tu też mają grać tylko ze sobą? Uszczupla to tylko wybór graczy do losowania i powoduję, że trzeba będzie wymyślić skomplikowany system doboru graczy, żeby zadowolić każdego.


wiecek919;n6991630 said:
Wbiłem 44 lvl i raczej po resecie, nie chciałoby mi się grać od nowa.
Beta powinna służyć tylko do testowania i nabycia cennego doświadczenia, które wykorzystasz przy oficjalnym wydaniu gry. Postęp powinien być zresetowany. Choćby ze względu na tych graczy, co co chwilę poddają się przy starcie gry i liczą na darmowe "GG", aby szybko skompletować talię. Ciekawe czy robiliby to przy statystykach i grach rankingowych. A zdarzyło mi się spotkać tych samych gości kilka razy w zaledwie kilku kolejnych grach.

wiecek919;n6991630 said:
Zapisywałem się na wersję Beta do różnych gier. Jak nie dostałem zaproszenia, to nie wchodziłem na forum, żeby się wypłakiwać.
Mam nadzieję, że te ostatnie zdanie nie jest w żaden sposób skierowane do mnie. Osobiście gram w beta i mam na razie 15 lvl, rozgrywam kilka gier dziennie dla rozluźnienia i zapoznania się z produkcją.


 
Powinni po prostu zrobić MM bazujący na lvlu. Wtedy elita z gwinta grałaby ze sobą a nowicjusze ze sobą swoimi dziurawymi taliami.
 
Top Bottom