Reset postępu konieczny

+
Nie zapominajmy że wyłożenie kawy na ławę skutkować będzie olbrzymim odpływem graczy z bety... Ile osób z tych 80k zostanie grać gdy ktoś im powie że za kilka tygodni cały ich trud pójdzie na marne, a ich postęp zostanie usunięty? I proponuje nie myśleć tu forumowymi kategoriami, bo masa (większość?) z tych graczy gra po to by kolekcjonować nowe karty i zalicza się do grupy graczy niedzielnych... Tacy gracze będą woleli po prostu poczekać, lub gdy utracą swoją kolekcję, na którą długo grali, opuszczą sobie, szukając innej gry.
 
Ilość potyczek na pewno ma znaczenie dla lepszego przetestowania produktu i szybszego wyłapania błędów. Natomiast to osoby udzielające się tutaj, a nie niedzielni gracze robią najważniejszą robotę. To tutaj są testowane i opisywane wszelkiej maści błędy, przegięte kombosy itp. Co za tym idzie, info o resecie w momencie wejścia open bety nie powinno aż tak zaszkodzić grze. A już w samej OB część z tych co zrezygnowała wróci oraz dojdzie masa ludzi napalonych na tą grę ( a jest ich sporo ).
 
shasiu Coś w tym jest, kolekcjonowanie po raz drugi tego samego może okazać się znacznie mniej fajne niż rozpoczęcie zabawy u konkurencji.


A co do rekompensaty to przecież już na starcie za udział w becie dostaliśmy pewne nagrody:
1. beczkę
2. klucz do Wiedźmina 1
3. animowaną wersje Geralta
 
PacyfistaX;n7603760 said:
Na zupełnym lodzie i tak nas nie zostawią, w końcu to Redzi. Rekompensata jakaś z pewnością będzie.

Historia CDP pokazuje, że nie jest zawsze tak różowo jak Ci się wydaje. Ja np. pamiętam taki moment w których CDP pokazał wszystkich swoim długoletnim klientom środkowy palec zamykając program lojalnościowy w zamian pozwalając ściągnąć z raczkującego wówczas GOGa jakieś bezwartościowe starocia. Co ciekawe nieźle ten fakt wykorzystała największa ówczesna konkurencja CDP czyli Cenega pozwalając graczom przenieść punkty z programu lojalnościowego CDP do swojego programu. Po tej akcji, aż do wydania W3:SzK nie kupiłem żadnego produktu pod jakim CDP się w jakiś sposób podpisał (W3 dostałem z pracy, tak bym pewnie do dziś nie kupił :)).

Co zaś się tyczy resetu postępów. Nie wierzę by zrobiono go w czasie bety tylko dlatego, że Nilfgaard ma wejść. Jeśli miałby zostać zrobiony reset to tylko z powodu dużych zmian w mechanice gry wymuszającym wywalenie wielu z obecnie istniejących kart (choć jak pokazuje przypadek kilku kart Redzi wolą po prostu całkowicie zmienić ich zdolność niż je wykasować). Natomiast w kwestii resetu przed startem finalnego produktu mam do tego neutralne podejście. Jak będzie to pozbieram karty od nowa, a jak nie będzie to będę dalej zbierał to czego mi jeszcze brakuje.
 
Last edited:
VonMaster Nie pamiętam dokładnie jaka była procedura, ale chyba po kliknięciu w odpowiedni baner na GOG dostawało się prawo zakupu W1 za 0zł z możliwością wysłania klucza na dowolny email jeśli na swoim koncie już W1 posiadasz.
 
VonMaster;n7612860 said:
Gdzie jest ten klucz? ja żadnego nie dostałem.

Według mnie klucze do darmowego wiedźmina 1 przestały być rozdawane w okolicach grudnia. Ja zaczynając grę w listopadzie, miałem jeszcze klucz, ale ludzie, którym odpaliłem kody w grudniu już wiedźmina na koncie nie mieli.
 
Piwus;n7613870 said:
Według mnie klucze do darmowego wiedźmina 1 przestały być rozdawane w okolicach grudnia. Ja zaczynając grę w listopadzie, miałem jeszcze klucz, ale ludzie, którym odpaliłem kody w grudniu już wiedźmina na koncie nie mieli.

Klucz do bety dostałem pierwszego dnia, za kliknięcie w baner promocyjny dostałem tylko jedną beczkę i nic poza tym.
 
VonMaster;n7612860 said:
Gdzie jest ten klucz? ja żadnego nie dostałem.

Wejdź w GOG i normalnie wyszukaj W1. Jego normalna cena to coś w granicach 30 złotych. Dodajesz go do koszyka i przechodzisz do opcji płatności. W następnym ekranie powinieneś dostać informację, że towary w koszyku kosztują 0 zł. Powodzenia :)
 
erwu92;n7615840 said:
Wejdź w GOG i normalnie wyszukaj W1. Jego normalna cena to coś w granicach 30 złotych. Dodajesz go do koszyka i przechodzisz do opcji płatności. W następnym ekranie powinieneś dostać informację, że towary w koszyku kosztują 0 zł. Powodzenia :)

Dzięki, nie zdawałem sobie z tego sprawy. Chętnie sobie pyknę ;)
 
erwu92;n7615840 said:
Wejdź w GOG i normalnie wyszukaj W1. Jego normalna cena to coś w granicach 30 złotych. Dodajesz go do koszyka i przechodzisz do opcji płatności. W następnym ekranie powinieneś dostać informację, że towary w koszyku kosztują 0 zł. Powodzenia :)

Dzięki za info, zadziałało :)
 
Hej,
czy sądzicie, że mądrym pomysłem byłoby utworzenie oddzielnego tematu "Pomysł na podziękowanie po becie" czy coś takiego? W pierwszym poście zbierane byłyby pomysły użytkowników na odpowiednią rekompensatę po resecie kont (o ile takowy nastąpi).
Moje pomysły:

1. Każdy tester za każdą kartę legendarną dostaje 2 beczki po beta testach. Dzięki temu osoby, które straciły dorobek kilkudziesięciu (kilkuset?) godzin dostałyby kilkanaście (kilkadziesiąt) beczek do otwarcia, co na pewno poprawi humor i jakoś nie da bardzo dużej przewagi. Jeśli jest to zbyt duża rekompensata to niech będzie 1 beczka za 1 legendę.

2. Pozwolić każdemu z nas zachować wszystkie karty premium. Osobiście uważam, że ta opcja jest nawet lepsza, ponieważ jako kolekcjoner uwielbiam moje najcenniejsze karty :) i nie chciałbym ich stracić...

Co sądzicie, warto założyć oddzielny temat?
 
filo9011;n7621370 said:
Hej,
czy sądzicie, że mądrym pomysłem byłoby utworzenie oddzielnego tematu "Pomysł na podziękowanie po becie" czy coś takiego? W pierwszym poście zbierane byłyby pomysły użytkowników na odpowiednią rekompensatę po resecie kont (o ile takowy nastąpi).
Moje pomysły:

1. Każdy tester za każdą kartę legendarną dostaje 2 beczki po beta testach. Dzięki temu osoby, które straciły dorobek kilkudziesięciu (kilkuset?) godzin dostałyby kilkanaście (kilkadziesiąt) beczek do otwarcia, co na pewno poprawi humor i jakoś nie da bardzo dużej przewagi. Jeśli jest to zbyt duża rekompensata to niech będzie 1 beczka za 1 legendę.

2. Pozwolić każdemu z nas zachować wszystkie karty premium. Osobiście uważam, że ta opcja jest nawet lepsza, ponieważ jako kolekcjoner uwielbiam moje najcenniejsze karty :) i nie chciałbym ich stracić...

Co sądzicie, warto założyć oddzielny temat?

Czyli co? Przed nadejściem wipe'a wszyscy zniszczą całą kolekcję, by przerobić ją na legendy. Albo na karty premium.

Fatalny pomysł, by kierować się ilością legend lub kart premium. Można kierować się całkowitym kosztem kolekcji we fragmentach kart i w ten sposób określić rekompensatę. Taki sposób byłby sprawiedliwy, ponieważ doceniłby osoby, które grają kilkaset godzin w becie. Bo nie oszukujmy się, jeżeli rekompensata będzie identyczna dla wszystkich, nieważne czy rozegrali 300h czy tylko jedną grę, to wobec wcześniejszego ogłoszenia przez REDów "sowitej" rekompensaty REDzi będą tracić w oczach graczy. Nikt nie lubi, jak się robi go w konia. A póki co dezinformacja, jaką karmią nas twórcy jest olbrzymia. Na początku było prawdopodobne, że wipe nastąpi i rekompensata będzie "sowita". Potem REDzi ogłosili, że nie mają w planach resetu kont. Teraz dowiadujemy się, że reset jednak nastąpi, a informacja o "sowitej" rekompensacie się nie pojawia (jako sowitą mam na myśli procentową, bo nagradzanie wszystkich po równo jest pluciem w twarz na tych, którzy poświęcają na testowanie tej gry najwięcej).
Mi osobiście wipe nie będzie przeszkadzał i chętnie będę grał w Gwinta po resecie. Od samego początku twierdziłem, że reset nastąpić powinien (w końcu jestem autorem tego wątku). Nie podoba mi się jednak polityka informacyjna REDów.
 

Guest 3872667

Guest
Reset musi być, nie ma innej opcji. Co nie zmienia faktu, że polityka redów jest strasznie popieprzona. Raz mówią, że nagroda będzie sowita, potem że jest to Geralt, jeszcze później, że resetu nie planują...
Mam nadzieję, ze w końcu napiszą jakieś OFICJALNE STANOWISKO W TEJ SPRAWIE.
Czasami mnie to załamuje, wystarczy jedna pieprzona minuta na jeden pieprzony tekst i jest spokój.
Jeżeli ktoś napisze(jako obronę redów), że oni sami nie wiedzą co z tym zrobić to mam pytanie, po co w ogóle tekst o rekompensacie za wipe był? (i oczywiście zniknął jak ninja)
 
Oni już dobrze wiedzą co mają zamiar zrobić, ale wprost tego nie napiszą, bo nie chcą aby w becie zmalała liczba osób grających aktywnie w grę. Nagroda pewnie będzie na tyle dobra, że dla nowego gracza byłaby czymś"wspaniałym", a dla osób które kilka miesięcy będą testować, zgłaszać błędy i potem utracą wszystko co zdobyli będzie niczym.
 
Na dniach podamy więcej informacji odnośnie procesu przenosin postępu gracza podczas przejścia z zamkniętej do otwartej bety.
 
Dość wymowna odpowiedz pana Marcina, która raczej sugeruje brak resetu i to by była dobra decyzja, pozwolę się wypowiedzieć w temacie.
Samo nazwanie otwartej bety betą jest trochę błędne to = z wydaniem gry, bo już wszyscy maja dostęp a na to wedle nie potwierdzonych plotek się nie zanosi za szybko, bo CBT będzie chyba jeszcze ciągnięte do wakacji, tu jeszcze sporo dojdzie to i sporo trzeba będzie z testować.

Co do Resetu, Ja jako osoba która dużo zajmuje się TheoryCraftem nie jestem zwolennikiem resetu ale jakby miał być to płakać nie będę.
Plusy ów resetu prawie nie istnieją, on nic dobrego wbrew obiegowej opinii nie przyniesie, podawany przez dyskutantów argument ze wszyscy zaczynają od zera nie jest prawdziwy, w kartach może i jest od zera chociaż i to jest blednę stwierdzenie, doświadczenie graczy z bety jest dużo większe ale system doboru graczy tego nie rozróżnia od tak, wiec reset powoduje wpakowanie wszystkich do jednego worka, tak o to mamy w meczu gracza z 1 lvl który naprawdę zaczyna grę i gracza z 1 lvl który w becie spędził 100 parę godzi,n według systemu mecz jest wyrównany w praktyce nowy gracz ponosi sromotną klęskę i zasadniczo nic się z takiego meczu nie uczy.
Jedyne realny plus resetu to to ze gracze żeby odrobić straty mogą się rzucić na kupno beczek ale....

Przejdźmy teraz do minusów.
Ale po resecie gracze jak to gracze foch, bo zabrali mi to na co pracowałem przez długi czas i nie gram to i beczek nie kupie, no i liczba graczy się zmniejsza CBT daje tutaj REDom bazę graczy, pewną bazę graczy, brak resetu daje im gwarancje ze ów gracze zostają dalej jako aktywni oraz tworzą tez hierarchie to jest ważne.
Dalej brak resetu powoduje stabilizacje systemu doboru graczy, dojdą nowi gracze ale ich będzie z jakieś 70% całości będą grali miedzy sobą uczyli się od podstaw itp będą w swoim tempie pieli się do góry, tak jak doświadczeni już gracze kiedyś na CBT, zaś ci co są doświadczeni będą grali z innymi doświadczonymi w swojej lidze i to jest kluczowe, co przemawia za tym aby nie wprowadzać resetu, formuje się od razu hierarchia w miarę sprawiedliwa każdy gra w swojej niższy, uczy się w niej zdobywa nowe karty, doświadczenie i wspina się do kolejnych przedziałów doboru graczy, gdzie zdobywa nowa wiedze i doświadczenia itd.

Na swoim przykładzie, gdzie ja gram dopiero od 2 dni ale tyle ile się na YT na oglądałem dało mi ogromna przewagę, (mam beczki ale czekam na Nilfgaard itp) gram start talia potworów wiec w sumie nic ciekawego poza zagraniem jeźdźcami na eliksirach zrobić nie mogę, ale system od razu po paru meczach załapał ze potrawie grac lepiej niż typowy nowy graczy i często mając 8 lvl na potyczce ląduje z graczami z lvl 30+ którzy owszem maja 4 złote karty w tali, ja ledwo jedna geralta a i tak gram z nimi na równi, bo wiem co jaka karta robi jaka jest synergie i co muszę mieć na ręce żeby przeciwdziałać itp, w przypadku resetu system nie przerzucił by mnie do lepszych graczy, bo nie ma wyklarowanej hierarchii, wszyscy są w jednym worku i to jest to największe zło.

Reset zrównuje wszystkich do tego samego poziomu ale tylko dla systemu, prawda jest taka ze nowi gracze po resecie będą mieć problem i czekać aż gra się ustabilizuje i lepsi gracze z doświadczeniem z CBT wrócą na swoje miejsca, to jest błąd bo można nie robić resetu i nie trzeba będzie na nic cekac każdy będzie na swoim miejscu.
Ja jako nowy gracz nie chciałbym resetu, ja zaczynam od zera ale ci co grali swoje maja, przynajmniej klarują mete itp, wiem do czego mam dążyć itp, znam swoją droga wiem co chce osiągnąć i jak mam to zrobić.

Tak na koniec dodam - z doświadczenia wiem ze gry z długim okres CBT z nastawieniem na rywalizacje tego typu nigdy nie miały Wipe kont, właśnie w celu zostawieniu już wytworzonej hierarchii co pomaga trafnie dobierać graczy systemowi.

Samo stwierdzenie Pana Marcina jest trafne i oby REDzi się go trzymali "przenosin postępu graczy" właśnie gracze poczynili postęp i nie można im ich zabrać, bo tylko zostawiać im je system będzie mógł je uwzględniać.

Należy tez dodać ze Gwint ma syndrom farmera, im więcej gram tym więcej mam, jak ktoś więcej gra to szybciej odskakuje wiec zrównanie wszystkich do zera niczego nie zmienia, przy obecnym systemie progresu jeśli mamy na tyle czasu na grę, ( ja mam ) to wykonujemy w ciągu dnia streaka 6, 12 i 24 co łącznie daje nam golda z nagrod + cosik z expa jeszcze wpadnie na 3-5 beczek dziennie ci co maja na tyle czas tyle będą wyrabiać.

Powyższa wypowiedz to moje indywidualne zdanie jako gracza grającego od 2 dni mającego 8 lvl i grającego start talia, żadnej beczki jeszcze nie otworzyłem ( naturalnie nie posiadam tez żadnej fajnej karty, czysta start talia ) ale posiadam dzięki YT spora wiedze, która w kolosalnym stopniu powaga mi

Pozdrawiam i przepraszam za błędy w wypowiedzi.
 
Top Bottom