Talia "Szpieg" - specerek do rangi złotej

+
Talia "Szpieg" - specerek do rangi złotej

Jeżeli ktoś chce pograć Nilfgardem to polecam talie pod szpiegów.

https://zapodaj.net/d5bed3d48ed9e.jpg.html

Przy użyciu tych kart doszedłem do Rangi 17 bez żadnego problemu przegrywając może jeden, czasami dwa mecze na dziesięć.
Schody zaczęły się przy 17 i musiałem zmienić frakcję na inną. Ale jeżeli ktoś ma problem, aby dobić do tej złotej rangi a sezon kończy się niebawem...ta talia sprawić może, że nadgonicie bardzo szybko.

* Na początku odrzucacie golemów jak się trafią i wszystkie karty ambasadorów.

* Pierwszy ruch to wyłożenie dowódcy i dobranie karty Ambasadora (19pkt na start) dzięki temu przeciwnik zawsze będzie musiał gonić twój wynik.

* Medyka używać do wskrzeszania szpiegów i przeciwko Skellige jak się trafi a trafia się bardzo często (na straż królowej i harcowników)

* Nie przejmujcie się, że jest 27 kart w tali bo i tak prawie nic nie zostaje na koniec - wszytko zostaje zużyte przy tych kartach

* Bardzo ważne, aby w ostatecznej rundzie, kiedy zdecydujemy się wygrać przy użyciu wszystkich szpiegów, jakich mamy do zagrania w całej tali wstawiać szpiegów co drugą kartę między karty przeciwnika. Często przeciwnicy grają ostatnio eliksiry, więc chcąc nie chcąc będą boostować waszych szpiegów, którzy i tak zostaną zniszczeni na samym końcu przy użyciu karty Menno.
W przypadku gry przeciwko królestw północy oczywiście szpiegów obok redańskiego aspiranta, tak by ten boostował nasze karty.

* Zamiast bomby dwimerytowej można też używać karty Atrapa, jak kto woli. Ja zmieniałem - raz atrapa raz bomba.


To tyle jeżeli chodzi o wskazówki. Poradnik dla tych, co mają problem z dobiciem do złotej rangi. Popróbujcie i zobaczycie, że idzie bardzo łatwo.
 
Last edited:
17-18 rangę to wbijasz każdą talią, która jest w jakikolwiek sposób przemyślana. W sumie nawet dzisiaj zagrałem na coś takiego. Akurat dla mojej talii żadne wyzwanie, ale dla typowo skopiowanej ze stronki pewnie ma szansę być problemem.
 
Kurcze....a nie masz problemów z pustymi przelotami? Bo masz w sumie 7 jednostek które wyciągają inne jednostki...jeśli grasz Calveitem to więcej. Przy 3 golemach to chyba robi problem przy ostatnich zagraniach.
 
Jak nie dojdzie Meno to Iris niczym nie zabijesz. Nie warto dodać Nauzicaa w jednej kopii ? Petera zawsze warto zachować jako kontrę na mocne jednostki przeciwnika.
 
Hekwit;n9272301 said:
Jak nie dojdzie Meno to Iris niczym nie zabijesz. Nie warto dodać Nauzicaa w jednej kopii ? Petera zawsze warto zachować jako kontrę na mocne jednostki przeciwnika.

* Nie przejmujcie się, że jest 27 kart w tali bo i tak prawie nic nie zostaje na koniec - wszytko zostaje zużyte przy tych kartach

Praktycznie prawie zawsze zużywasz wszystkie karty z tali, czasami zostaje 2, może 1 niedobrana. Musiałbyś mieć wyjątkowego pecha żeby 2 na samym spodzie okazały się być Menno i Stefan Skellen bo właśnie Skellen jest tutaj bardzo ważny, aby dobrać Menno gdy go nie masz.


2jacks;n9272071 said:
Kurcze....a nie masz problemów z pustymi przelotami? Bo masz w sumie 7 jednostek które wyciągają inne jednostki...jeśli grasz Calveitem to więcej. Przy 3 golemach to chyba robi problem przy ostatnich zagraniach.

Stąd 27 kart bo wyciągasz prawie wszystko, puste przeloty zdarzają się naprawdę bardzo rzadko - trzeba tylko pilnować ile zostało Ci srebnych a ile brązowych kart do wyciągnięcia. Kartę Vicovaro częściej używam, żeby skopiować Ambasadora niż Emirsariusza gdy widzę, że jest mniej kart do wyciągnięcia. Medykiem wskrzeszam również Ambasadorów, nie Emisariuszy.
 
Last edited:
Top Bottom