Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Wiemy jaki jest pacing samych walk. Z tego już można wywnioskować jakie gałęzie możliwego zaprojektowania pewnych systemów są obcięte. Aczkolwiek faktycznie na innych poziomach trudności pacing może być inny.
 
Jednak pacing jest szybki zarówno po stronie zabijania potworów jak i bycia zabijanym przez nie. Można się domyślać, że ogólny pacing w grze również będzie "szybki"
 
Bo cała gra jest balansowana na pałe bez jakiegoś konkretniejszego globalnego planu. Preprodukcję od story zrobili porządnie, ale od mechanik widocznie sobie odpuścili i bez FCR3 się pewnie nie obejdzie.

Mówisz to na podstawie czego? Tego 35 minutowego gameplayu? Buildu który został przygotowany na potrzeby prezentacji, przy którym pewnie sporo grzebali i re balansowali rzeczy tak żeby wszystko zmieściło się w czasie i żeby nie zginąć? Czasem mądrze mówisz, ale czasem piszesz i piszesz ale większego sensu to nie ma, bo wiele z tego to tylko przypuszczenia nie podparte niczym.
 

Guest 2686910

Guest
Jednak pacing jest szybki zarówno po stronie zabijania potworów jak i bycia zabijanym przez nie. Można się domyślać, że ogólny pacing w grze również będzie "szybki"
Pytanie: czy to źle? Jeśli taki był zamysł twórców od początku, to wydają się go całkiem nieźle realizować.
Inna sprawa, że zmienia to normalną formułę serii, w pewnym sensie.
 
Mówię po tym, że alchemia jest kijowo zaprojektowana. Kijowo jest zaprojektowana, ponieważ trzeba było się dostosować do megaszybkiego pacingu walk jaki sobie zapewne nieco wcześniej zaplanowali bez myślenia o tym jak wpłynie to na alchemię, rozwój postaci, itemizację etc. Zwykła dedukcja.
 

Guest 2686910

Guest
A ja mówię o tym, że mogli to wszystko wziąć pod uwagę i dostosować to wszystko właśnie tak, żeby grało to razem z tym szybkim tempem walk.
Bo jeśli zapomnieć na chwilę o tym, że funkcja Jaskółki została zmieniona (prewencja ->reakcja) to samo działanie wydaje się w miarę sensowne. Jeśli punktem wyjścia jest szybsze tempo potyczek, to takie użycie eliksirów jak najbardziej do tego pasuje.
 
Last edited by a moderator:
@Fartuess Skąd wiesz że jest słabo zaprojektowana? Mnie się tam podoba nowa wersja jaskółki. Świetnym pomysłem jest to że w zależności ile dawek wypijesz ty silniejszy będzie efekt.


edit. trochę się spóźniłem z postem
 
Last edited:
Jeśli ma to wyglądać tak jak piszecie/tak jak na gameplayu, to już wiem że alchemia wzorem dwójki zostanie przeze mnie pominięta, z jedynym wyjątkiem gdy trzeba (walka z Kejranem)...
Teraz wygląda to jak w jakimś MMO, jaskółka używana w trakcie walki, ale bez jakiejkolwiek animacji? Metin 2, albo inne Last Chaos... Dziękuję bardzo, ale nie, potion który z założenia miał wspierać, zażywany przed walką, lub w chwili wytchnienia podczas niej, zmienia się w doraźne leczenie ostatniej szansy... Bo przecież w W1 było źle i nikt nie pił eliksirów...
 
http://forums.cdprojektred.com/threads/1686-Wiedźmin-3-alchemia?p=1446939&viewfull=1#post1446939

Ok... jest kijowo zaprojektowana w kontekście tego, że w wiedźminie chodzi o przygotowywanie się do walki. W hack&slashach takie systemy sprawdzają się akurat dobrze.
To, że teraz Jaskółka jest eliksirem kontekstowym, nie znaczy, że wszystkie takimi są. Jej działanie z poprzednich części mogła przejąć inna mikstura.
Poza tym REDzi ciągle balansują grę, a do tego gameplay działa na kilkumiesięcznym buildzie.
PS. Wyciąganie wniosków co do całej alchemii na podstawie działania jednej mikstury :victory:!
 
@shasiu Może po prostu nie wyrobili się na E3 ze stworzeniem animacji picia? Coś wątpię aby na premierę nie było animacji picia. Przecież nawet DA ją posiada.
 
http://forums.cdprojektred.com/threads/1686-Wiedźmin-3-alchemia?p=1446939&viewfull=1#post1446939

Ok... jest kijowo zaprojektowana w kontekście tego, że w wiedźminie chodzi o przygotowywanie się do walki. W hack&slashach takie systemy sprawdzają się akurat dobrze.


No i w trójce się to nie zmienia, wręcz przeciwnie przygotowanie do walki będzie miało nawet większe znaczenie niż w poprzednich częściach z racji tego że np takiego wilkołaka nawet na easy jak to widzieliśmy na gameplayu nie pokonasz jeśli sobie nie przygotowujesz odpowiedniej bombki która zatrzyma mu regeneracje życia, oprócz tego można wspomóc się przed walką mutagenami którymi w czasie walki użyć nie można.

Podczas walki będziemy mogli wspomóc się 3 potionkami ( które swoją drogą również trzeba będzie sobie wcześniej przygotować ), i uważam to za świetny pomysł który sprawdził się zresztą kapitalnie w Dark Souls.
 
Last edited:
Tak jak teraz działa jaskółka to mógłby działać dekokt raffarda białego, ale toksyczność powinna utrzymywać się po tym przez długi czas a nie wygasać natychmiastowo, żeby był sens używania normalnej jaskółki. Poza tym skoro ma być też staroszkolna jaskółka, to czemu nazywać to nowe coś jaskółką.

Kontekstowe eliksiry miałyby jeszcze sens dla eliksirów robionych pod specjalne potwory, jeśli gra nie radziłaby sobie z informowaniem gracza o tym co za chwilę spotka. No, ale nie pod jaskółkę. Jak już pisałem. Wiedźmin to nie Diablo ani Dark Souls, choć perfidnie widać, że REDzi chcą z niego takie soulsy zrobić :F

Edit:
@sneky
No to to jest jedynie przeniesienie aspektu przygotowań z alchemii na np bomby, tyle że w kontekście alchemii to działa dużo lepiej.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Krótko mówiąc problem nie leży w złym zaprojektowaniu, tylko w złym dopasowaniu (dla niektórych - ja jako szermierz trochę się cieszę).
 
@sneky
Pokonać - pokonasz, ale się natrudzisz, już była o tym mowa.

No z tego co widzieliśmy na gameplayu, który zresztą był na mocnym easy z tego co wiemy, to jakoś średnio mu szło to pokonywanie tego wilkołaka - gdyby nie użył bombki to by zginął na 100 % .
 
Nie śledziłem szczególnie uważnie walk, ale w nawiązaniu do braku animacji picia eliksiru, czy to nie jest tak, że został on już wypity wcześniej i w czasie walki jest aktywowany? Coś takiego przecież miało właśnie być, jakkolwiek głupio to nie wygląda.
 
Top Bottom