Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
I podobno to ultra z pc jest praktycznie identyczne z wersją konsolową. Zabawne. Komputery za 5k+ złociszy stają w szranki z konsolami. I jakoś dają radę. Miejscami.
Nie mam pojęcia co im odwaliło. To się po prostu nie ima, nie i już. Aż tyle pieniążków Microsoft wyłożył, żeby robić takie rzeczy? Srogo się zawiodłem, srogo. Teraz też rozumiem dlaczego tak bardzo unikali odpowiedzi odnośnie doprecyzowania wymagań. Chyba, że następne 5 miesięcy w całości sprawi, że nagle gra zacznie działać na normalnym sprzęcie, to wybaczam.
 
Nie mam pojęcia co im odwaliło. To się po prostu nie ima, nie i już. Aż tyle pieniążków Microsoft wyłożył, żeby robić takie rzeczy? Srogo się zawiodłem, srogo. Teraz też rozumiem dlaczego tak bardzo unikali odpowiedzi odnośnie doprecyzowania wymagań. Chyba, że następne 5 miesięcy w całości sprawi, że nagle gra zacznie działać na normalnym sprzęcie, to wybaczam.
Przecież było mówione że konsole to zamknięta architektura. Co do wymagań...life, nie one najgorsze a jeśli gra będzie wyglądać świetnie. to trudno :D
 
No trudno. Na PC to sobie wiele nie zarobią. Heh, niezłe jaja.
Ech... A takie głodne kawałki sprzedawano odnośnie optymalizacji, a to wszystko dym w oczy, jak się okazuje.

Grałem na PC, ale miałem okazję zobaczyć u kolegów przez ramię wersje na PlayStation oraz Xboksa One. Na pierwszy rzut oka trudno wskazać jakieś różnice.Jak zapewnił mnie Adam Badowski (szef studia CD Projekt RED), gra tworzona jest na bazie jednej wersji, zatem wszystkie tekstury i modele są identyczne, podobno zasięg rysowania traw jest taki sam na każdej z platform.

Czyli wszyscy dostają w zasadzie to samo, tylko pecetowcy w ramach bonusu wymagania z kosmosu. Brawo.

PurePC mnie rozwaliło, moje GTX980 nie wystarczy jak na razie do ultra w 30 FPS. :( Mam ogromną nadzieję, że to się zmieni, nawet Unity chodziło mi płynniej.

Mówiłem, że jeśli konfig z minimalnych jest faktycznie takim to nic doprego nie wróży i może być lipa. Pomiędzy minimalnymi a rekomendowanymi jest zbyt mała różnica, aby mogło być inaczej. W przypadku, gdy ten pierwszy nie wydoli na niczym nie może być dobrze.
 
Last edited:
Jestem bardzo zaniepokojony. Wybaczyłbym, gdyby to był poziom legendarnego VGX, a niestety bolączek jest sporo. Bardzo chciałbym nieskompresowany najnowszy gameplay.
 
No trudno. Na PC to sobie wiele nie zarobią. Heh, niezłe jaja.
Ech... A takie głodne kawałki sprzedawano odnośnie optymalizacji, a to wszystko dym w oczy, jak się okazuje.

Miejmy nadzieję że w przeciwieństwie do Unity obniżenie rozdzielczośći z 1080p do 720p coś da sensownego (czyli boosta 40-50%) a nie jak w unity 1-3fps !
Wolę już 720p i detale większe niż 1080p i doskonale widoczną low ciapę
 
Hmm i wchodzi dodatkowo na to że ci którzy chcą złożyć komp dla wiedźmina wyjdą lepiej na zakupieniu PS4 lub X0. Bo w tej chwili nie opłaca się wydawać 4-5k na sprzęt dla jednej gry. No ale cóż wątpliwości przynajmniej niektórym się rozwiały :D
 
Wolę już 720p i detale większe niż 1080p i doskonale widoczną low ciapę

Lepiej po prostu nie kupować niż męczyć się z bublem. Po doświadczeniach z GTA IV omijam technologiczne potworki i jeśli wiedźmin okaże się jednym z nich podzieli ich los. Owszem, zawsze jest szansa, że optymalizacja jednak okaże się spoko, ale na razie absolutnie nic na to nie wskazuje, niestety. A w kontekście dwóch obsuw na taki stan rzeczy nie ma żadnego usprawiedliwienia.
 
Last edited:
Kurde ja mam monitor o rozdziałce 1440/900 spełniam z minimalną nawiązką minimalne wymagania a i tak się obawiam. Bo jak to zwykle bywa, gra na minimum będzię wyglądać jak gra z przed 10lat.

Nie raz wydaję mi się że gry na PC robią tylko po to by napędzić rynek sprzedaży podzespołów do komputerów. Po prostu np. NVidia płaci takim producentom gier żeby napędzić im sprzedaż a tamci i tak hajsik swój zbiorą z Konsol + łapówka od Nvidia.
Wiem że to taka teoria spiskowa, ale z roku na rok coraz bardziej mi to tak wygląda. Szczerze, teraz mogę powiedzieć, że CDP to kłamcy. Było mówione że gra będzie bardzo dobrze zoptymalizowana, było mówione że na podobnym sprzęcie co konsole mają w środku pogramy płynnie a wyszło jak wyszło.
I choć mógłbym spokojnie do maja kupić nowy komputer, to szczerze mam to gdzieś. Nie będę bulić dla jednej gry tylko dlatego że sami nie wiedzą jak się mają.
 
Last edited:
Dla ustawień High z wyłączonymi paroma bajerami.

Procesor Intel Core i7-4790
Płyta główna AsRock Z97 uATX
Pamięć RAM 8GB DDR3
Karta graficzna GeForce GTX 980, 4GB GDDR5
Dysk twardy 120GB SSD + 500GB SATA
Zasilacz Corsair zasilacz CX Series 750W ATX"

Co o tym myślicie? Sam procek i karta to wydatek około 4000 zł ...
 
zawsze są też patche popremierowe :p

Które niemal nic nie dają w kwestii wydajności, a w części przypadków nawet ją pogarszają. Tytuł skopany pod względem technicznym na dzień dobry pozostaje takim już zawsze. Patchami można skorygować jedynie pomniejsze problemy, nie tak fundamentalne jak wydajność. Są tylko dwie możliwości. Albo w ciągu tych trzech miesięcy podzieją się istne cuda albo będzie katastrofa.

Komentarz z intera;

A worrying one. They speak of severe technical issues with a lot of crashes, having to restart the pc and even having 8 crashes on the PS4 version.
They end up saying that the content itself is fine but that the technical issues could pose a problem.

A zatem i na konsolach dobrze nie jest.

Czyli w starciu - chcemy wyciągnąć z każdej platformy co tylko się da, z - chcemy zapewnić identyczne wrażenia na wszystkich platformach, zwycięzcą zostają wrażenia.

Ano, wychodzi na to, że plotki, które mówiły o potężnych problemach z silnikiem były prawdziwe. Aby się nie okazało, że z Red Engine podobny bubel co z Anvil-Next.
 
Last edited:
Czyli w starciu - chcemy wyciągnąć z każdej platformy co tylko się da, z - chcemy zapewnić identyczne wrażenia na wszystkich platformach, zwycięzcą zostają wrażenia.
 
Wybaczyłbym robienie gry na zapas, jeżeli byłaby faktycznie superładna i urywająca dupsko. Ta jest ładna, głównie dzięki ładniej reżyserii, pięknie wymodelowanym postaciom i świetnej wizji artystycznej. Natomiast tekstury w dużej mierze są rozmyte, pop-in obecny, trawa zjechana z jakością i gęstością w dół w stosunku do starszych buildów. Nie narzekałem na to zbytnio, prawie w ogóle, ale teraz, jeżeli będę miał problemy z płynnością, to jestem zły. Może do jutra mi przejdzie.
 
Kurcze, jeśli prawdą okaże się takie nastawienie prokonsolowe, to chyba zamiast wydać 2k+ na kartę, przeboleję stratę kolekcjonerki zamówionej na pc i kupię standard na ps4 (bo już kolekcjonerki na ps4 nie ma). Skoro mam dostać te same wrażenia to po co przepłacać?
Tylko grać w W3 na padzie... nie tak to sobie wyobrażałem.
No ale cóż, na razie jeszcze przez chwilę jestem niepoprawnym optymistą.,
 
Top Bottom