Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Trzeba brać pod uwage że w3 będzie na dx11 a w2 był dx9 co nawet nie wiem czy sie cieszyć czy płakać bo jak nie zaczniesz chodzić i szukać wyszczerbków w ścianach czy innych bzdur których podczas normalej gry nie zauważysz to jest lipa i pewnie da sie większość efektów osiągnąć na dx9...aczkolwiek sam fakt dx11 oznacza duży hit w fpy wystarczy sobie przypomnieć chociażby Crysia 2 na dx9 a potem patcha na dx11 prawie żadnej różnicy a 50% mniej fpsów :D no nic ja i tak sie nie nastawiam na moja 570 trzeba będzie wymienić dobrze że tylko to bo bym zwariował :C aczkolwiek pewnie będzie że procek będzie z seri i7 pewnie 8 gb ramu teraz to już będzie standard a grafika na ultra jak starczy 680 770
rx 280 to będzie spoko ale to pewnie będzie zależeć w jakim czasie wyjdzie gra. Nvidia pewnie wypuści coś jeszcze z amd nim wyjdzie wiesiek i redzi bedą podawać wymagania do "najnowszych" modeli co pewnie będzie znowu tylko zmianą cyferek i zwiększenia wydajności o 3%
 
ViQu said:
Napoleon, gtx670m to odpowiednik 650ti. Chyba, że podkręcisz to osiągniesz wydajność 660.

Ale na średnio-wysokich powinienem pograć... Póki co wszystko w co grałem u siebie szło na full/prawie full, bo bałem się sprawdzać niektórych rzeczy...
 
Ale nie rozumiecie, że W3 nie jest pod nową serię kart Nvidii, która dopiero zaliczy swoją premierę gdzieś w 2014?
 
warzoch said:
Ale nie rozumiecie, że W3 nie jest pod nową serię kart Nvidii, która dopiero zaliczy swoją premierę gdzieś w 2014?

A W3 zaliczy kiedy premierę? :p Dla mnie wysoce prawdopodobnym jest, że NVIDIA będzie chciała wypromować swoją nową serię kart właśnie W3, bo to jeden z pierwszych prawdziwych next-genów...
 
W1 i W2 były dobrze zoptymalizowane. No ok, bagna i pole bitwy mogły czasem dać w kość, ale na sprzęcie sprzed kilku lat "dwójka" dawała radę na wysokich, więc nie ma co narzekać... Myślę, że z W3 będzie podobnie. Redzi liczą się z tym, że nie wszyscy Polacy wymieniają sprzęt co 2 lata. Po następne, jeśli ktoś będzie miał wątpliwości to pewnie najpierw ściągnie pirata by sprawdzić czy mu działa, a to kolejny powód by zrobić dobrą optymalizację.
 
Warzoch, próbki inżynieryjne developerzy posiadają. A tacy co współpracują blisko producentem na pewno. Wiem, bo mam kilku kolegów robiących w tym fachu. A już w I kwartale mają się pojawić pierwsze modele. Do jesieni wyjdzie cała seria. Architekturę Maxwella opisałem na poprzedniej stronie, wystarczy poświęcić pół minuty na przeczytanie. Jesteś za dużym optymistą.

Napoleon, aż musiałem da Ci plusa.
 
ViQu said:
Napoleon, aż musiałem da Ci plusa.


Coś nowego, nie? :p/> Nie minusa, a plusa. /> Ale poważnie - to jak myślisz, bo widzę, że cosik się tym interesujesz - GTX 670M, i7-3610QM CPU @ 2.30GHz i 8 giga ramu na średnio-wysokie/średnie powinno styknąć, nie? ;)/> Oczywiście przyjmując, że REDańczycy nie skopią optymalizacji... /

@Dół 1920 x 1080. :p
 
NapoleonPL said:
Coś nowego, nie? :p/> Nie minusa, a plusa. /> Ale poważnie - to jak myślisz, bo widzę, że cosik się tym interesujesz - GTX 670M, i7-3610QM CPU @ 2.30GHz i 8 giga ramu na średnio-wysokie/średnie powinno styknąć, nie? ;)/> Oczywiście przyjmując, że REDańczycy nie skopią optymalizacji... />
Jaką Ty tam masz rozdziałke na tym lapku?
 
NapoleonPL said:
Coś nowego, nie? :p/> Nie minusa, a plusa. /> Ale poważnie - to jak myślisz, bo widzę, że cosik się tym interesujesz - GTX 670M, i7-3610QM CPU @ 2.30GHz i 8 giga ramu na średnio-wysokie/średnie powinno styknąć, nie? ;)/> Oczywiście przyjmując, że REDańczycy nie skopią optymalizacji... />

Napisz do mnie o tym na PW to na spokojnie pogadamy.
 
Ja tam już znam wymagania i wiem, że będę potrzebował do wygodnego grania tylko jednego:

 
Akurat konsola (tylko PS4 :p ) do W3 to wcale nie głupi pomysł. Ponoć Nvidia swoje ficzery ma wprowadzić także do nich i kupno jej to nie taki głupi pomysł. Tylko w jakiej rozdziałce będzie chodził W3?
 
ViQu said:
Akurat konsola (tylko PS4 :p/> ) do W3 to wcale nie głupi pomysł. Ponoć Nvidia swoje ficzery ma wprowadzić także do nich i kupno jej to nie taki głupi pomysł. Tylko w jakiej rozdziałce będzie chodził W3?
Skoro celują w 30fps na konsolach to podejrzewam 1080p na obu.
 
WhiteWarrior said:
Skoro celują w 30fps na konsolach to podejrzewam 1080p na obu.

Ale Klocek ma chyba gorsze bebechy, tak? Czy coś poknociłem? Ale wydaje mi się, że głośno o tym było parę miesięcy przed premierą konsoli od M$.
 
PS4 ma troszkę wydajniejsze GPU oraz 8GB GDDR5, czyli bardzo szybką pamięć i w tym aspekcie wygrywa z PC. Broń boże, nie chcę rozpętać wojny zwolenników platform.
 
ViQu said:
PS4 ma troszkę wydajniejsze GPU oraz 8GB GDDR5, czyli bardzo szybką pamięć i w tym aspekcie wygrywa z PC. Broń boże, nie chcę rozpętać wojny zwolenników platform.
Różnica jest naprawdę niewielka jeśli chodzi o GPU. PS4 ma szybszą pamięć, to prawda, ale X1 ma dodatkowo 32MB szybkiej pamięci dostępnej tylko dla GPU.
 
Tylko z tymi wymaganiami nie można pszesadzać również w drugą stronę. Podstawą czyli zalecanymi wymaganiami winna być specyfikacja zbliżona do nowych konsol. Bo jeśli Redzi podjeli decyzje, że stara generacja konsol jest za słaba, to stare pecety też pewnie są za słabe. Sam ma peceta na którym W# raczej nie pójdzie i tego nie wymagam.
 
Jeśli chodzi o obecną generację konsol (PS4 i XO) to należy pamiętać, że tytuły startowe czy też tytuły trafiające na początku żywotności danej generacji nigdy nie pokazują 100% potencjału, możliwości konsol. Warto powrócić to starych czasów, przypomnieć sobie początki poprzedniej generacji. Pomóc może w tym ten artykuł z Polygamii.


Tak, więc obecne tytuły next-genowe nie pokazują na co stać PS4 i XO. Mówi się, że "Killzone - Shadow Fall" pokazuje co potrafi PS4. Zgodzę się, jeśli mowa o chwili obecnej (na chwilę obecną, gdyż sposób i możliwości optymalizacji jaki i wykorzystywanie "bebechów" idzie ku lepszemu, a do tego dochodzi nowe technologie/oprogramowania (patrz: Mantle, Umbra 3)
REDzi też obiecują, że wykorzystają całą moc konsol, ale czy im się uda? Bo jak wiemy z W2 na PC było ciężko, było kiepsko zoptymalizowane. Miejmy nadzieję, że teraz REDzi się przyłożą/czegoś nauczyli i będzie lepsza optymalizacja (nie mówię, że będą wymagania niższe lub podobne jak w przypadku W2, tylko, że moc naszych PC'ów i potencjał jaki w nich drzemie nie zostanie zaprzepaszczony/zmarnowany). Pamiętajmy, że W3 wykorzystuje technologię - Umbra 3 co na pewno pomoże REDom w optymalizacji, a do tego z tego m.in. materiału, można dowiedzieć się, że REDzi trochę pokpili sprawę w W2 dając pod lądem, wodę, której tylko skrawki były widoczne.

Na wymagania W3 w wersji na PC to podobnie jak w przypadku konsol szczególną dużą rolę odegra optymalizacja. Pomóc w tym mogłaby technologia Mantle od AMD (oczywiście mówię tu o optymalizacji dla użytkowników z kartami tego producenta chipsetów kart graficznych), lecz niestety jest ona na dość wczesnym etapie (także na etapie popularności) i do tego przeznaczona jedynie na nową serię kart graficznych AMD, dlatego nie sposób się dziwić, że REDzi na razie czekają na ruch ze strony innych.

Jakie będą wymagania W3? Tego nie wie nikt, nawet REDzi zapewne nie wiedzą, gdyż optymalizacja ciągle trwa i będzie jeszcze ciągle trwała. Jedynie co nam zostaje to przygotować się w cierpliwość, odłożyć trochę grosza i czekać na oficjalną listę wymagań.

PS. REDzi wspomnieli gdzieś też kiedyś, że chcą tworzyć produkcje, które będą nadal piękne, nawet kilka lat po premierze.
Coś w tym stylu, z czego pamiętam, ale potwierdzić źródłem nie mogę, bo to było dawno :/
 

Jimp

Forum veteran
Dobry temat! O wymaganiach w grach to ostatnio sporo się nauczyłem. Posiadam kartę z epoki brązu- Radeon HD 4850 z 512 ram. To jest niesamowite urządzenie, ponieważ sporo gier na tym chodzi do dzisiaj. I to nie na najniższych wymaganiach. Ktoś wspominał Tomb Raidera- chodził i to świetnie. Skyrim to jest poezja optymalizacji, ale tekstury w tej grze są zwyczajnie średnie, to masa filtrów i efektów tworzy tę piękną grafikę.
Asasyny to jest kpina. To co jest napisane na tych ich pudełkach czy wymaganiach steama to śmiech na sali. Akurat mam kartę 1:1 taką na jakiej powinna chodzić a nie chodzi mi np. Black Flag, a o AC3 nie wspomnę.
Wiedźmin 2 też miał swoje dziwne fanaberię. W dniu premiery mi to chodziło na 30-40 fpesach na średnich, wszystko pięknie ładnie. Potem wprowadzili masę patchy i wywalili panoramę, nagle na tych samych ustawieniach, ponieważ nic nie zmieniałem mam fpseów 10...
Prawda jest taka, że optymalizację najlepiej czuć na słabych sprzętach, o tym się dobrze przekonałem nie zmieniając karty graficznej. Ale po co mam zmieniać skoro sporo rzeczy mi chodzi na wyżej niż średnich?
Na W3 straciłem już nadzieję. Oglądam te wszystkie pokazy i wiem, że mi to cholerstwo nie ruszy :p.
 
Jeśli zaś chodzi o karty graficzne, to obecnie jestem posiadaczem dość ciekawej (Sapphire HD5670), gdyż wykorzystuje technologię "Zaawansowanej pamięci", co przyczynia się do wykorzystywania nieużywanej pamięci operacyjnej RAM do własnego użytku karty graficznej.
Co w efekcie z moim 8GB RAMem zamienia moją 1GB kartę na 4,8 GB (a tak przynajmniej jest odczytywana). Oczywiście nie zmienia ją w potwora, gdyż jest tak skonstruowana, że nie radzi sobie zbytnio z cieniami (z czego pamiętam - brak jednostek cieniujących), ale z texturami radzi sobie jak na razie wyśmienicie w nowych grach
 
Booraz said:
Tylko z tymi wymaganiami nie można pszesadzać również w drugą stronę. Podstawą czyli zalecanymi wymaganiami winna być specyfikacja zbliżona do nowych konsol. Bo jeśli Redzi podjeli decyzje, że stara generacja konsol jest za słaba, to stare pecety też pewnie są za słabe. Sam ma peceta na którym W# raczej nie pójdzie i tego nie wymagam.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu konsol. Takie GTA V wygląda świetnie na starych konsolach a przecież jakie bebechy mają w środku? Po drugie, spróbuj odpalić nawet GTA IV na takim PC i zobacz jak wygląda :)
 
Top Bottom