Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
MasterJaskier said:
Nie wierzę, że w takim świecie jakim będzie świat W3, liczba osób które się pojawią w dzienniku to 40.

W Mafii I było ok 15 bohaterów, ale przynajmniej byli niesamowicie wyraziści, w Gothicu też 25-30, dla mnie 40 to zdrowa liczba:)
40 źle, ale 40 to zdrowa liczba... Coś nie kumam. :p

Poza tym 40 głównych, a dolicz prawdopodobnie dwa razy tyle drugoplanowych. (bo tyle godzin questów pobocznych) :p
 
Mengaard said:
40 źle, ale 40 to zdrowa liczba... Coś nie kumam. :p/>

Poza tym 40 głównych, a dolicz prawdopodobnie dwa razy tyle drugoplanowych. (bo tyle godzin questów pobocznych) :p/>
Zrozum przyjacielu, że napisałem o liczbie 40 w kontekście wpisów w dzienniku. A wpisy w dzienniku o osobach to oprócz bohaterów: rzemieślnicy, kupcy, nauczyciele itd. Wtedy 40 to bidnie, prawda?:)
 
Czterdzieści to jednak kapkę licho, jak na tak duży świat, pod warunkiem, że rzeczona czterdziestka to postacie "pierwszoplanowe" wzorem tych z dziennika w W2. W akcie trzecim, pod koniec gry, rzeczonych jednostek jest 27.
W tym na przykład Bussy i Anais, którzy co prawda byli istotni w kontekście fabularnym, ale ich rola w samej grze była marginalna. Jest też i Filippa, której po stronie Roche'a nie widzimy nawet przez ułamek sekundy. Cokolwiek słabiutko jak na postać pierwszoplanową, prawda? A bohaterów z epizodem na koncie jest więcej (np. Egan, Serrit).
Jeśli zatem główni bohaterowie są pojmowani w takich kategoriach, nie jest to liczba w żadnym stopniu satysfakcjonująca.
Co innego jeśli owa czterdziestka faktycznie dostanie role większe i będzie "pierwszoplanowa" nie tylko z nazwy, jak to często ma miejsce w W2. W takim wypadku to już sporo.
Wszystko zależy od tego co tak naprawdę kryje się pod pojęciem głównych bohaterów.
 
Trochę kreskówkowego stylu i wszystko wygląda ładniej.
Ja zdecydowanie wolałbym mniej kreskówek, więcej realizmu. Że tak powiem: Prawdziwe kobiety stworzone komputerowo wyglądają jeszcze cudniej. Swoją drogą Triss z W2 bardzo mi się podobała.

W Mafii I było ok 15 bohaterów, ale przynajmniej byli niesamowicie wyraziści, w Gothicu też 25-30, dla mnie 40 to zdrowa liczba:)
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś aż tylu bohaterów Gothica. Znam tą grę niemalże na pamięć. Z pewnością było ich duużo mniej. Ale też zależy o którym Gothicu mówisz.

Co do samego Wiedźka: 40 jest ok, bo chyba zbyt bardzo rozdrabniacie się w tym szukaniu głównych bohaterów. Główni to Ci, którzy mają NAPRAWDĘ DUŻY wkład w główny wątek fabularny. Ja bym to tak interpretował ;]
 
qyzuqyzu said:
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś aż tylu bohaterów Gothica. Znam tą grę niemalże na pamięć. Z pewnością było ich duużo mniej.
Bezi, Xardas, Lester, Lares, Diego, Gorn, Lee, Milten, Pyrokar, Serpentes, Jarvis, Torlof, Harad, Constantin, Hagen, Andre, Thorben, Saturas, Myxir, Kruk, Thorus. Mam dalej wymieniać? To są drugoplanowi bohaterowie tak jak Yarpen czy Cedric
 
40 bohaterów, z którymi będzie można porozmawiać, zrobić questy itp. to bardzo dobra liczba, tylko że mam nadzieję że nie wliczają się w to postacie pokroju wójta wioski, czy jakiegoś imiennego handlarza z Novigradu.
 

Arraqnz

Guest
Skąd to info o 40 bohaterach głównych? Czy tam pierwszoplanowych?
 
Nie ma szans, żeby tak liczyli. Takich postaci typu sołtys, czy jakiś inny wieśniak (ważny tylko dla pobocznej fabuły w okolicach wsi) biorąc pod uwagę cały ogrom świata będzie o wiele więcej niż 40 (oczywiście z tym wieśniakiem to tylko taki przykład ;p). Moim zdaniem jak mają być główne, to znaczy, że chodzi o kogoś, kogo można porównać do Roche'a czy Triss.
 
qyzuqyzu said:
Nie ma szans, żeby tak liczyli.

Ależ są, są, jak najbardziej. Może nie aż tak co by byle sołtysa do grona istotnych postaci zaliczyć, ale niewiele ponad to.
W W2, dajmy na to, wśród bohaterów pierwszoplanowych mamy takie postaci jak Luiza La Valette, czy jej syn Arjan, którzy w grze byli ile? Z dziesięć, góra piętnaście minut? I to łącznie?
Ves i Yarpena też ciężko do bohaterów pierwszego planu zaliczyć, a jako tacy w dzienniku figurują.
Podobnie jak Bussy i Anais, a nawet Demawend, którego w grze nie ma w ogóle. Chyba że liczyć intro.
Zatem może być tak, że postacie, które odegrają marginalną rolę, bądź zgoła żadną zaliczone zostaną w poczet ważnych i wówczas owe czterdzieści, to tyle co nic. Jak wspomniałem, wszystko zależy od tego co kryje się pod pojęciem "głównych bohaterów". Chociaż nie chce mi się wierzyć, by w tytule z otwartym światem za takowych robiły byle chmyzy. To byłby nawet nie tyle błąd co wielbłąd.

Przy okazji ponawiam prośbę odnośnie tegoż wywiadu po rosyjsku.

Zdaje się, że było tam coś odnośnie muzyki. Można wiedzieć co konkretnie?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zdołał odszyfrować przekaz.
 
Ves i Yarpena też ciężko do bohaterów pierwszego planu zaliczyć, a jako tacy w dzienniku figurują.
Masz jakieś wiarygodne źródło, w którym jest napisane które postacie są pierwszoplanowe? Bo wg mnie postać wcale nie musi być pierwszoplanowa, aby była w dzienniku. Może mieć po prostu ciekawą historię, albo coś co Geralt uważał za warte zapamiętania.
 
eustachyJ23 said:
Przy okazji ponawiam prośbę odnośnie tegoż wywiadu po rosyjsku.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zdołał odszyfrować przekaz.

Z tego co zrozumiałem jest wielu twórców muzyki i dźwięku (jeden chyba z Kanady). Używają oryginalnych instrumentów żeby oddać słowiańskie brzmienie.
Rozmaite dźwięki do gry nagrywają też w lesie za miastem.
Z rosyjskim jednak trochę cienko u mnie, więc ...
 
qyzuqyzu said:
Masz jakieś wiarygodne źródło, w którym jest napisane które postacie są pierwszoplanowe? Bo wg mnie postać wcale nie musi być pierwszoplanowa, aby była w dzienniku. Może mieć po prostu ciekawą historię, albo coś co Geralt uważał za warte zapamiętania.

Hmm... Tak, mam wiarygodne źródło i to tak, że bardziej nie sposób. Studio CDP RED i jego grę.
Według Czerwonych Yarpen i Ves takimi właśnie, pierwszoplanowymi postaciami są. Figurują w dzienniku, w stosownej zakładce, której nazwa brzmi "postacie pierwszoplanowe". Wystarczy odpalić grę i sprawdzić. Tymczasem, jak dla mnie, nie są tego nawet blisko. Rola Ves jest wprawdzie miła, ale mała i jak najbardziej drugoplanowa, a Yarpena jeszcze mniejsza.
Co się ciekawych historii tyczy, Demawend miał takową, chociaż pewno nie z jego punktu widzenia. Tyle że poza planem, poza kadrem, w grze natomiast nie było go w ogóle, a też jest zaliczony do postaci pierwszoplanowych.
Dlatego nie wiadomo, co konkretnie Czerwoni mają na myśli mówiąc o czterdziestu głównych bohaterach w "Dzikim Gonie". Zakładam, że coś zgoła innego aniżeli w przypadku W2, bo z definicji rola takiej postaci powinna być znacząca, ale pewności nie mam.

qyzuqyzu said:
Z tego co zrozumiałem jest wielu twórców muzyki i dźwięku (jeden chyba z Kanady). Używają oryginalnych instrumentów żeby oddać słowiańskie brzmienie.
Rozmaite dźwięki do gry nagrywają też w lesie za miastem.

Dzięki wielkie, brzmi obiecująco. Trzeba mieć nadzieję, że z tą mnogością kompozytorów nie będzie tak, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma czego słuchać.
 
Co się ciekawych historii tyczy, Demawend miał takową, chociaż pewno nie z jego punktu widzenia. Tyle że poza planem, poza kadrem, w grze natomiast nie było go w ogóle, a też jest zaliczony do postaci pierwszoplanowych.

Tu akurat bym się sprzeczał bo i Yarpen i Demawend odegrali w Wiedźminie 2 dość znaczące role a już szczególnie Demawend. W linii fabularnej wiewiórek (Iorwetha) Demawend de facto pojawia się o ile mnie pamięć nie myli tylko raz podczas cut-scenki o obronie Vergen i w jaskiniach pod nim. Po stronie Roche'a pojawia się dużo częściej , jest postacią kluczową , pomaga wilkowi w zdjęciu klątwy itp. itd. Do tego dochodzą jeszcze epizody w Loc Muinne i Flotsam.
Więc tak jak dla mnie umieszczenie go w zakładce bohaterów pierwszoplanowych to mus , w końcu to doradca Henselta :p
Jeszcze co do Yarpena to o ile roli znaczącej nie miał bo zastąpił go w tym Zoltan to był z tego co wiem bliskim przyjacielem Geralta ( przynajmniej tak sugeruję gra) i jest charakterystyczną postacią , więc umiejscowienie go w rolach pierwszoplanowych jak najbardziej uzasadnione wg. mnie ;)
 
Vert421 said:
(...) W linii fabularnej wiewiórek (Iorwetha) Demawend de facto pojawia się o ile mnie pamięć nie myli tylko raz podczas cut-scenki o obronie Vergen i w jaskiniach pod nim. Po stronie Roche'a pojawia się dużo częściej , jest postacią kluczową , pomaga wilkowi w zdjęciu klątwy itp. itd. (...)
Więc tak jak dla mnie umieszczenie go w zakładce bohaterów pierwszoplanowych to mus , w końcu to doradca Henselta

Demawend był królem Aedirn, ty mówisz o Detmoldzie
 
HypeHunter said:
Szkoda, że Rosjanie mają taką awersję do napisów. Materiał wygląda na ciekawy, ale wszystko zagłusza lektor.
HypeHunter said:
A materiał faktycznie zdaje się interesujący i szkoda, że nie można zweryfikować czy taki jest w istocie, bo rosyjski lektor starannie wszystko zagłusza.

Dla mnie ten lektor, to akurat najlepsze co się mogło zdarzyć
. Gdyby jeszcze tylko czasem muzyka go nie zagłuszała, to byłoby super.

HypeHunter said:
"Sorok" to 40, więc tylu będzie głównych bohaterów.

HypeHunter said:
Ależ są, są, jak najbardziej. Może nie aż tak co by byle sołtysa do grona istotnych postaci zaliczyć, ale niewiele ponad to.
W W2, dajmy na to, wśród bohaterów pierwszoplanowych mamy takie postaci jak Luiza La Valette, czy jej syn Arjan, którzy w grze byli ile? Z dziesięć, góra piętnaście minut? I to łącznie?
Ves i Yarpena też ciężko do bohaterów pierwszego planu zaliczyć, a jako tacy w dzienniku figurują.
Podobnie jak Bussy i Anais, a nawet Demawend, którego w grze nie ma w ogóle. Chyba że liczyć intro.
Zatem może być tak, że postacie, które odegrają marginalną rolę, bądź zgoła żadną zaliczone zostaną w poczet ważnych i wówczas owe czterdzieści, to tyle co nic. Jak wspomniałem, wszystko zależy od tego co kryje się pod pojęciem "głównych bohaterów". Chociaż nie chce mi się wierzyć, by w tytule z otwartym światem za takowych robiły byle chmyzy. To byłby nawet nie tyle błąd co wielbłąd.

O bohaterach głównych jest wyraźnie powiedziane, że ta 40-tka to będą bohaterowie w rodzaju Triss lub Geralta, więc nie jakieś postacie epizodyczne raczej.

HypeHunter said:
Zdaje się, że było też coś odnośnie muzyki. Można wiedzieć co konkretnie? Byłbym wdzięczny.
Pytam, jako że ten aspekt gry bardzo mnie interesuje.

Fragment mówiący o muzyce (wybaczcie ze dwie, trzy niedokładności, ale muzyka jest tak nagrana, że momentami nie słychać dokładnie co mówi lektor): Mamy wspaniałych muzyków, którzy pracują u nas nie pierwszy rok. Jeden pochodzi z Kanady, inny z Węgier (być może ktoś jeszcze, bo na początku tego zdania pada sformułowanie, które jest prawie zagłuszone i nie jestem w stanie go zrozumieć). Nie tylko piszą tu muzykę, ale też tworzą bibliotekę (tu pada sformułowanie, które nie bardzo wiem jak przełożyć, bo słowo w słowo, to bezrozumnych, nieinteligentnych) dźwięków (może ktoś ma jakiś pomysł, bo mi brakuje słowa). Paweł, jeden z naszych reżyserów dźwięku wprost uwielbia przyrodę. Ciągle wybiera się za miasto i nagrywa każdy dźwięk, czy to (szelest) pojedyńczej trawki, czy też odgłos maleńkiego żuczka w lesie. Czasami wyobraża sobie jak to jest czuć dźwięki w ciemności, a potem siedzi o czwartej rano i nagrywa wiatr (tłumaczenie ostatniego zdania nie jest dokładne, ponieważ ze względu na muzykę jest tam niezrozumiały dla mnie fragment). Ale generalnie, to tyle co w tym wywiadzie zostało powiedziane o stronie dźwiękowej W3.
 
Demawend był królem Aedirn, ty mówisz o Detmoldzie

No to rzeczywiście pojechałem po bandzie ,no cóż zawsze musi być jakiś ten pierwszy post na forum.
Mam nadzieję ,że nie zdążyłem kogoś wprowadzić w błąd ;)
 
Vert421 said:
No to rzeczywiście pojechałem po bandzie /> ,no cóż zawsze musi być jakiś ten pierwszy post na forum.
Mam nadzieję ,że nie zdążyłem kogoś wprowadzić w błąd ;)/>
Gorszy ode mnie nie będziesz :p Większość moich pierwszych postów skupiła się na hejtowaniu niepoprawnych herbów i Redowej mapy xD
 
SMiki55 said:
Gorszy ode mnie nie będziesz :p/> Większość moich pierwszych postów skupiła się na hejtowaniu niepoprawnych herbów i Redowej mapy xD

Sugerujesz, że kolega powinien wprowadzić modyfikację która zmienia imie Detmold na Demawend? Bo herby poprawiłeś i chwała Ci za to.
 
Top Bottom