Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
meJKu said:
Problem w tym, że w dalszym ciągu "Czerwoni użytkownicy" dostają wybrakowany produkt ; )

Dlaczego wybrakowany? Uznaj, że taka opcja nie powinna istnieć, wiec nie Wy dostajecie wybrakowany produkt, a użytkownicy Zielonych podkręcony. :)/>

Ps. Teoretycznie z Radeonami tez możecie z tego korzystać więc nie przesadzaj.
 
NapoleonPL said:
Dlaczego wybrakowany? Uznaj, że taka opcja nie powinna istnieć, wiec nie Wy dostajecie wybrakowany produkt, a użytkownicy Zielonych podkręcony. :)/>/>

Ps. Teoretycznie z Radeonami tez możecie z tego korzystać więc nie przesadzaj.
Ale opcja taka istnieje i znaczna część użytkowników nie będzie mogła z niej skorzystać ; ) Tak więc można to uznać za wybrakowany produkt, bo świadomie ogranicza się opcje dla części odbiorców.

Owszem, możemy skorzystać ale gra w tym momencie staje się niegrywalna. Jak TressFX od Radeonów w najnowszym Tomb Raiderze można było włączyć na zielonych kartach i całkiem nieźle to chodziło, tak PhysX jest po prostu nie do ogarnięcia na czerwonych kartach. Nawet takie stare gry jak Mirror's Edge, gdzie PhysX zastosowano tylko do płótna i szyb jest niegrywalny nawet na najnowszych kartach czerwonych.
 
Śmieszą mnie te bitwy ideologiczne nerdów. Źli producenci, dobrzy producenci. A przecież wszyscy oni, to brudni kapitaliści, czyż nie? Wspierający jednakoż grubymi milionami jakże szczytne cele przeróżnych organizacji lewicowych...

To co ich różni to tylko strategie marketingowe.

Ja zazwyczaj kupuję karty Nvidii, bo jest z nimi mniej problemów, a jest z nimi mniej problemów, bo twórcy gier chętniej współpracują z Nvidią, a współpracują chętniej, bo Nvidia wypracowała dobrze funkcjonujący program wspierania twórców gier.
 
Kojotoperz said:
o wlasnie. a mnie zstanawialo dlaczego zawsze kupuje nvidie mimo ze jezeli chodzi o technike to sie nie znam :D/>
Sugerujesz, że właśnie kolega Ci znalazł pretekst na swoją niewiedzę? :p
 
nie. sugeruje ze w wyborze kart graficznych opieralem sie na marketingu. nigdy jakos nic nie slyszalem o AMD dobrego. A o nvidii co i rusz gdzies czytalem jakies pozytywy :) i dlatego wybieralem geforce'a wlasnie
 
eeeee nie? myślałem ze ceny są porównywalne, a nawet jeśli zwrocilem kiedys uwage na to ze AMD sa tansze to pierwsza mysl : lepiej doplacic do nvidii niz sie meczyc z jakims chlamem
 
@Kojotoperz
Postaraj się jednak przestrzegać zasad pisowni, zgodnie zresztą z punktem Regulaminu dotyczącym kultury wypowiedzi. Twoje posty bardzo źle się czyta.
 
nocny said:
Ja zazwyczaj kupuję karty Nvidii, bo jest z nimi mniej problemów, a jest z nimi mniej problemów, bo twórcy gier chętniej współpracują z Nvidią, a współpracują chętniej, bo Nvidia wypracowała dobrze funkcjonujący program wspierania twórców gier.

Nocny, powtarzasz stary, dawno nieaktualny mit z problematycznymi radeonami, w który wierzy jeszcze, niestety spora część graczy. Tak było i owszem, ale dekadę temu, gdzieś w 2003/04. Teraz problemy wcale nie są większe niż u konkurencji.
A i z programem nie do końca jest tak dobrze. Współpracują, a jakże, ale w PhysX'a nie ładują się wcale chętnie i mają powody. Inna sprawa, że wsparcie zielonych często jest chyba wirtualne, istnieje wyłącznie na papierze, bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że w sporej części gier z owego programu partnerskiego optymalizacja pozostawia wiele do życzenia?

nocny said:
Ps. Teoretycznie z Radeonami tez możecie z tego korzystać więc nie przesadzaj.

Teoretycznie, w praktyce ni chchu, jeszcze się tak mocny procesor nie pojawił (i najpewniej nie pojawi), co by to uciągnął. Inna rzecz to częste narzekania na PhysX'a nawet wśród użytkowników zielonych GPU.

Since the last update to AC4 I tried turning Physx on as I have one of nVidia high end graphic cards that support this technology, the GTX 780. However, even at low Physx particles and only from a small camp smoke in the beginning of the game I got FPS drops from above 50 to around 9 FPS. Which reminded me of the time when I owned an AMD graphic card which did not include Physx technology.

Geforce 660 SLI OC over here w/ 331.93. Everything set to max w/ MSAA 4x @1080p, was getting 55-60 fps. But Physx particles even set to low I get 20-40 fps.

I recently installed an EVGA GTX 780 SuperClocked, and I'm having problems with games that use PhysX. Specifically, in the Metro: Last Light benchmark, I get 40-60 fps throughout without advanced PhysX enabled, but with it enabled, the framerate drops into single digits (as low as 4 fps) about halfway through the benchmark when physics stuff starts happening and never comes back up.

Dosłownie minutka w googlach.
Skoro nawet posiadacze najmocniejszych kart Nvidii mają z PhysX'em, mimo oficjalnego wspracia problemy, to jak mają poradzić sobie ci ze sprzętem AMD, gdzie obsługi PhysX'a nie ma wcale? Bo po prawdzie Nvidia powiedziała swego czasu, że technologię tę udostępni wszystkim zainteresowanym, ale gdy zainteresowanie takie wyraziło AMD, to zobaczyło figę.
Zatem stwierdzenie, że gracze z AMD mogą korzystać z PhysX'a jest nieprawdziwe.
Doprawdy szkoda, że w W3 nie zobaczymy Havoka, który potrafi nie mniej od silnika fizycznego Nvidii, a w mniejszym stopniu obciąża sprzęt. Oczywiście kosztuje, ale i tak jest najchętniej stosowanym, tego rodzaju narzędziem w branży, no i to coś więcej niż tylko fizyka. Byłby to również najlepszy wybór dla graczy, niezależnie od tego jakie karty mają, ale cóż, jest jak jest.

I troszkę Havoka na koniec.
Drugi materiał jest ciekawy o tyle, że pokazuje co można osiągnąć w samych grach, nie tylko tech demach.
A w porównaiu z tym, co mamy, pod tym względem obecnie, wygląda to naprawdę spoko.

http://www.youtube.com/watch?v=cQnrll8H-z4

http://www.youtube.com/watch?v=ZGz7v7YdIh4
 
Jak już pewnie wiecie, lubię sobie czasem poszperać z Internecie i bardzo często udaje się mi znajdować ciekawe rzeczy. Najnowszym moim znaleziskiem jest fakt, że firma "AMC pixel factory" z Rumunii pomaga w produkcji W3. Jest to firma outsourcingowa, zajmująca się praktycznie każdym aspektem produkcji, od grafiki 3d po programowanie. Na swoim koncie ma udział w sporej liczbie tytułów. O tym, że pomagają przy W3 świadczy ich facebook https://www.facebook.com/amc.pixel.factory oraz profil jednego z ich pracowników na Linkedin.
 
To coś czuje ze creditsy w Dzikim Gonie będą wyjątkowo długie, podziękować wszystkim ludziom zaangażowanym w produkcje, trochę to będzie trwać.
 
dani1234 said:
Jak już pewnie wiecie, lubię sobie czasem poszperać z Internecie i bardzo często udaje się mi znajdować ciekawe rzeczy. Najnowszym moim znaleziskiem jest fakt, że firma "AMC pixel factory" z Rumunii pomaga w produkcji W3. Jest to firma outsourcingowa, zajmująca się praktycznie każdym aspektem produkcji, od grafiki 3d po programowanie. Na swoim koncie ma udział w sporej liczbie tytułów. O tym, że pomagają przy W3 świadczy ich facebook https://www.facebook.com/amc.pixel.factory oraz profil jednego z ich pracowników na Linkedin.
Jakieś wielkie zaskoczenie to nie jest, bo przy W1 i W2 też pomagały firmy z tamtych okolic - np. węgierska 3D Brigade. Zazwyczaj całość kończyła się na robieniu jakiś drobnych assetóww, ale czy tak jest i w przypadku W3, to już nie wiem.
 
Wow, dopiero teraz zwróciłem uwagę na to malowidło kwiatków na chałupce po prawej. Poczułem się jakbym odwiedził skansen...
 
Top Bottom