Wiedźmin 3 - grafika

+
Fakty są jasne PC>konsole i to wcale nie w małym stopniu, różnica będzie spora jestem pewien, ale kłótnie o to jakiego wyboru dokonać... eehhhh

Ja wiem, co wybrać, będę grał na pc, w ultra. Nie zmienia to faktu, że na ps4 gra będzie piękna. Kilka technicznych nowinek dla kart nVidia nie zmieni tego stanu rzeczy, drobne smaczki. Tutaj w grafice bardziej liczy się strona artystyczna aniżeli drobne różnice technologiczne między pc a ps4. Dlatego też w Pillars of Eternity mamy piękną grafikę, która technologicznie przecież jest mało zaawansowana - moim zdaniem to świetny przykład.
 
Ten wiatr nie przejdzie
Wiatr wiatrem, ale to drzewo po lewej (no, właśnie - działanie wiatru) tylko ono jest takie odosobnione w przeginaniu się. Dosłownie i w przenośni.
Takich ,,przegiętych'' drzewek jest czasem kilka na ekranie/scenie, co powoduje, że efekt ,,przegięcia'', przedobrzenia - rzuca się w oczy.
Wiem, że to stoi w opozycji, z tym co powyżej naskrobałem, ale dla mnie, jest to jeden z takich mniejszych mankamentów.

A i te, nie ścinane przez ,,Januszy'' też się nieraz tak gibają.

PS.:
Dzisiaj jakiś materiał z IGN?
 
Last edited:
Dzisiaj jakiś materiał z IGN?

Podobno nie dzis tylko za tydzien.

Odnosnie wiatru. No wlasnie to mnie trochę kłuje po oczach. Scena wygląda tak jakby za tym drzewem stała jakaś dmuchawa którą ktoś raz włącza i wyłącza. Jeśli drzewo sie tak ugina to warunki powinni być takie ze konni powinni zasłaniać sobie oczy przed pyłem poderwanym od wiatru. Ja wiem ze Redzi "chwalą sie" tym wiatrem ale co za dużo..
 
Wracając jeszcze do kwestii poruszania się drzew pod wpływem wiatru, mogę właśnie zaobserwować za oknem podobne obrazki. Mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie teraz wieje bardzo mocny wiatr i mam z okna widok na drzewa Prunus domestica L. subsp. syriaca (czyli tzw. mirabelki ;)), które pod wpływem silnego wiatru trzęsą się bardzo podobnie, jak niektóre drzewa z gameplaya - dosłownie jakby były na sprężynach.
 
Last edited:
A ponieważ na mapie w pobliżu są góry, a dodatkowo morze to kumulując wszystkie podmuchy silny wiatr w całej krainie nie jest niczym zaskakującym.
 
Wracając jeszcze do kwestii poruszania się drzew pod wpływem wiatru, mogę właśnie zaobserwować za oknem podobne obrazki. Mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie teraz wieje bardzo mocny wiatr i mam z okna widok na drzewa Prunus domestica L. subsp. syriaca (czyli tzw. mirabelki ;)), które pod wpływem silnego wiatru trzęsą się bardzo podobnie, jak niektóre drzewa z gameplaya - dosłownie jakby były na sprężynach.
Mi też efekty wietrzne się bardzo podobają.
Mam tylko jedno zastrzeżenie i jedną wątpliwość.
Zastrzeżenie jest takie, że w przypadku małych drzew, które mają małe gałęzie, Redzi nie dzielili ich już na fragmenty reagujące w swoim czasie, tak jak to jest w przypadku drzew dużych. To powoduje, iż tak jak widać np na tym fragmencie z Januszem, takie małe drzewko wygina się nieco nienaturalnie, jakby nie było stworzone z liści i elastycznych gałęzi, a ze sztywnego materiału. Żeby wyglądało to lepiej, musieli by jeszcze bardziej obciążyć nasze procki.

Natomiast co do wątpliwości - mam nadzieję, że wiatr nie będzie w każdym miejscu jednakowy przez cały czas. Byłoby głupio, gdyby w osłoniętym od wiatru lesie przez cały czas wiała taka wichura, jak widzimy na trzecim kadrze z gameplaya ;)
 
Otóż to. Jak wieje, i to średnio mocno wieje, to drzewa się nie uginają cale tylko same gałęzie poruszają sie i to dosyć losowo, a nie wszystkie tak samo grupowo w jedna stronę. Poza tym mam nadzieje ze wiatr sam w sobie występuje losowo a nie jest przywiązany do miejscówki (no moze poza takimi wyjątkami jak jakieś góry itd). I pamiętajcie Redzi - w lesie nie wieje
 
Akurat sam wiatr w grze nie wygląda tak źle (pomijając tych kilka przenikań tekstur drzew przez obiekty oraz braku efektów zawieruchy na ludziach - ale to już moje czepianie się).

@tommiyacht

Ktoś już dawał ten filmik- przy innej okazji w zupełnie innym temacie- ale widzę, że TY musisz go obejrzeć:

 
Last edited:
Ale piździ ;)
Kiedyś słyszałem od jednego górala, że podobno jak wieje halny to jest więcej samobójstw w górach, że niby wzmaga w ludziach chęć odebrania sobie życia jeśli zastanie ich na szlaku ;) Taka miejska (górska) legenda.
 
No, w końcu coś wprost z gry, a nie fotoszopy jakieś.

Drugi screen świetny. Ale ten lasek jest realistyczny, no jak żywcem wyrwany z moich okolic :p W takich miejscach kropka w kropkę byłem... Te drzewa i detale to mistrzostwo
 
Last edited:
No, w końcu coś wprost z gry, a nie fotoszopy jakieś.
Wydaje mi się, że trzeci i czwarty obrazek odwiedziły wujka Photoshopa ;) (efekt DOF głównie, w grze pewnie nie będzie tak mocny [i dobrze])
Niemniej, wszystkie wyglądają super, a pierwszy jest do tego niesamowicie klimatyczny.
 
Top Bottom