Wiedźmin 3 - grafika

+
Ja też nie, musiałbym jeździć nosem po monitorze. Ale ta ostrość jest koszmarna na PS4. Zapewne na telewizorze tego nie widać, bo producenci prawie każdą grę na konsolę tak rozmywają.
Musze cie rozczarować bo zazwyczaj ten mglany narzut tak jakby rozmycia to wina źle skonfigurowanego grabbera do PS4, normalnie jak grasz nie jest to tak za mgłą co ci mogę poręczyć bo gram na PS4 dosyć często
 
Musze cie rozczarować bo zazwyczaj ten mglany narzut tak jakby rozmycia to wina źle skonfigurowanego grabbera do PS4, normalnie jak grasz nie jest to tak za mgłą co ci mogę poręczyć bo gram na PS4 dosyć często
A Unity? Bloodborne z chromatic aberration, które rozmywa krawędzie?
 
Ja nie o takim rozmyciu acz o tym że połowa filmików na youtube z PS4 wygląda jak za warstwą mgły. To wina źle skonfigurowanego grabbera a unity to crap wiadomo grałem przeszedłem zanim spatchowali, a potem tez pograłem ale gra nie warta zakupu. Gdybym tylko wiedział że tak będzie to bym nie kupił
 
Kiepska ostrość na PS4 to nie pierwszyzna, większość gier XBO/PS4 ma gorsze filtrowanie Anizotropowe na ps4 niż u konkurencji o PC nie wspominając.

Przy premierze Dzikiego Gonu pewno większość zasugeruje się porównaniem na YT gdzie wiadomo kompresja zje niemal wszystkie detale, no i stwierdzą ludzie iż różnica niewielka. Jeżeli na YT będzie widać jakąkolwiek różnice to znaczy że jest ona znaczna.
 
Ogromnej, powiadasz? Aha. Nie widzę, w zasadzie, żadnej.


Bez urazy, ale trzeba mieć chyba źle dobrane okulary, żeby nie widzieć różnicy jakości na tych obrazkach...

 
Przecież wrzucanie zdjęć z Hardline jest bez sensu bo to gra działająca w 900p, a W3 będzie w 1080p.
To może ja wrzucę równie tendencyjnie wybrane (chociaż własnoręcznie zrobione) screeny na PS4 w grze działającej w 1080p i wtedy porozmawiamy o ostrości i jakości grafiki?



Póki nie będzie premiery to i tak nie dowiemy się o ile PC wyprzedzają konsole.
 
Last edited:
@froget67 nie zgodzę się z tobą jako posiadacz PC i PS4, na prawdę zależy od gry i developera
A no zależy od developera, czy da nawet opcje takiego porównania, pewna ciekawostka na przykładzie Watch_Dogs.

Jak wiadomo to jest czysty port z konsoli niema opcji zmiany anizo, ale możemy zastąpić ustawienia gry, wymuszeniem z poziomu sterowników x16, odpal i zobacz wtedy, różnica jest kolosalna i pokazuje jak słabo filtrowane są tekstury w wersji na konsole.
 
Z takich detali buduje się wiarygodnie wyglądające otoczenie. Skóra bez zmarszczek czy porów też będzie wyglądała akceptowalnie, ale z lepszą, bardziej szczegółową teksturą doda kolejny element, dzięki którym co roku ktoś pisze o prawie fotorealistycznej grafice.
 
Last edited:
To że na obrazkach wygląda lepiej, nie zmienia faktu że niewielu gra na ultra ze wszystkimi detalami w 60fps, w tym ja. W dodatku obrazki mogą być podrasowane, oba.
Jak wyjdzie GTAV to znów będzie zalew porównań. I znów będzie lepiej na PC.
 
Tak, będzie lepiej bo płynniej i tyle. ''Wizualny parytet'' to po prostu dyplomatyczny sposób powiedzenia że CDPR pracowało jednocześnie' na trzech platformach aby uzyskać taki sam rezultat na każdej z nich. Istnieje też możliwość że wiedźmin był robiony pod konsole a wersja PC to zwykły port- Ta opinia będzie zapewne bardzo popularna. Są też teoretycy spiskowi którzy mówią że gra została stworzona na pc a później została przeskalowana tak aby osiągnąć ''wizualny parytet'' ;] Niedawno widziałem jakieś sprawozdanie w wiadomościach o (bój się Boga) wspieraniu przez rząd polskiej innowacyjności- była tam mowa o wiedźminie z komentarzem, że Polacy potrafią robić coś gdy nic się nie da zrobić. Nie ma się do czego przyczepić jak na polski system CDPR dokonało prawdziwego cudu- Chwała im za wsparcie dla moderów i za niewykluczenie zaimplementowania DX12 w jakiejś dużej łacie typu edycji rozszerzonej. Czekamy jeszcze na sterowniki. Wygląda na to że przyjdzie nam jeszcze poczekać na efekt końcowy rok czy dwa ale dobrze że w końcu wyjdzie- i będzie wyglądać dobrze : ) Chyba że redzi szykują jakieś miłe niespodzianki tuż przed premierą : ) Zobaczymy.
 
Last edited:
Top Bottom