Wiedźmin 3 - grafika

+
wybacz, nie miałem zamiaru Cię urazić.

Nie ma o czym mówić.

Zakładam również, że jeszcze nie grałeś?

Nie ma szans, paczka niby wysłana już w piątek, ale kuriera coś nie widać. Numer przesyłki też ciągle nieprawidłowy, więc trochę klops. No, ale liczę, że do piatku Geralt do mnie dotrze. Uciekam do wyrka, miłej nocy i przyjemnej, bezproblemowej gry tym wszystkim, którzy juz grać mogą. I pamiętajcie, sen jest dla słabych.
 
Mam jednak nadzieję, że okaże się, iż gra dobrze się skaluje, póki co jednak zwyczajnie się boję Tego już też nie wolno?

eustachy, mam chyba dla Ciebie news tego wieczoru

650TI Boost - ustawienia średnio-wysokie, rozdzielczość 1366x768:
Kaer Mohren - średnio 40 FPS
Biały Sad - 30-40 FPS

Uprzejmie donoszę za naszego kolegę @B3rCik.869 , który właśnie jest pochłonięty grą.
 
Miazga! Normalnie jakbym film oglądał! Ustawienia uber, Nvidia ficzery wszystkie i 1440p. Dzięki @GosuPL za rady co do karty. Aha wszystko trzyma na razie 50fps. Nie wiem czemu nie idzie do 60fps. Jakaś blokada dziwna. Ktoś wie co z tym zrobić?
 
Miazga! Normalnie jakbym film oglądał! Ustawienia uber, Nvidia ficzery wszystkie i 1440p. Dzięki @GosuPL za rady co do karty. Aha wszystko trzyma na razie 50fps. Nie wiem czemu nie idzie do 60fps. Jakaś blokada dziwna. Ktoś wie co z tym zrobić?
Na jakim sprzęcie takie rarytasy masz? :)
 
Miazga! Normalnie jakbym film oglądał! Ustawienia uber, Nvidia ficzery wszystkie i 1440p. Dzięki @GosuPL za rady co do karty. Aha wszystko trzyma na razie 50fps. Nie wiem czemu nie idzie do 60fps. Jakaś blokada dziwna. Ktoś wie co z tym zrobić?

NIe ma problemu :) Czyli u mnie będzie ponad 80/90 fps w takich ustawieniach :)
Tylko ja jeszcze ręcznie edytuje pliki, by wbić ponad ultra :)
Podkręć kartę :)

Jaki masz procek bo nie pamiętam?
 
Last edited:
Karta podkręcona. Procek i5 4670k @ 4.5GHz
Jestem po pierwszej walce po prologu... kopara opadła na tych widoczkach dookoła. GosuPL... zbieram na drugiego Titana! Kit tam - sprzedaję motocykl!
 
@GosuPL

Poważne pytanie teraz. Bez beki już, olać to co było.

Skoro 80-90 fpsów tzn. że grasz na vertical sync off i domniemam na monitorze powyżej 60Hz. Czy to rzeczywiście daje taką różnice w odbiorze samej gry, granie powyżej 60Hz? możesz jakoś po krótce napisać jaki masz feeling przy takim odświeżaniu?

Od razu piszę, że mam i7@4ghz wersje 920, pierwsza i7 która do dzisiaj daje radę ze steppingiem 0, do tego mam 970GTX Strixa i 2 asusiki mx279 27'', zawsze vertical sync on bo nie wyrabiałem na off, chyba żę chodzi o fpsy. Dlatego to pytanie.
 
Skoro 80-90 fpsów tzn. że grasz na vertical sync off i domniemam na monitorze powyżej 60Hz. Czy to rzeczywiście daje taką różnice w odbiorze samej gry, granie powyżej 60Hz? możesz jakoś po krótce napisać jaki masz feeling przy takim odświeżaniu?

Gosu ma monitor 144Hz z gsync.
 
Miazga! Normalnie jakbym film oglądał! Ustawienia uber, Nvidia ficzery wszystkie i 1440p. Dzięki @GosuPL za rady co do karty. Aha wszystko trzyma na razie 50fps. Nie wiem czemu nie idzie do 60fps. Jakaś blokada dziwna. Ktoś wie co z tym zrobić?

W ustawieniach masz blokadę - przesuń suwak.
 
U mnie mimo limitu na 60fps występuje tearing. Średnio z 45-50 fps z wszystkim na uber + hw + hbao+ ale są momentami dropy nawet do 30 fps w cutscenkach. Bez OC to raczej średnio na 970tce. Jak wyjdą 980TI to pewnie przytule ze dwie do SLI. Procek się nudzi jak na tą chwilę.
 
W widzeniu różnicy powyżej wyświetlanych stabilnie 60 klatek na sekundę jest jak z audiofilskimi kablami za kilka tysięcy zł. - nieliczni doświadczą a reszcie się wydaje, że doświadczają bo autosugestia każe im jakoś uzasadnić mało sensowny wydatek pieniężny.
 
Gra jest przepiękna, a gram w nią na Xboxie. Jak sobie wyobrażę, że ktoś to ma na ultra, Full HD i 60 FPS, to mózg roz-yeah-bunny. Po tych ostatnich lamentach nad downgradem trochę się obawiałem, ale jest naprawdę wyśmienicie.
 
Jakby nie było downgradeu to ta gra zamiotła by wszystko. Tak jest ładnie. Momentami nawet bardzo.

Zgadzam się z Tobą całkowicie! Grafika tak jakby "kreskówkowa". Moje pierwsze wrażenie to: borderlands 2?
Jednak trzeba będzie ReShade uruchomić i balans bieli ustawić bo teraz to żółtego i czerwonego koloru jest za dużo.
 
Bywa ładnie ale szału nie ma - wrażenie psują takie głupoty jak niezwykła płaskość otoczenia i niekiedy "wypranie" z intensywności barw.
 
@I_w_a_N - właśnie ta płaskość mnie przerażała na screenach, zobaczę na ile będzie razić w grze. Mam nadzieję, że już dziś przywita mnie kurier z duuużą paczką ;)
 
A od pewnej redakcji z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli chodzi o najwyższe ustawienia, ale bez zasobożernego hairworksa, to W3 działa gorzej nawet niż Unity. Cała nadzieja, że to dotyczy wyłącznie ustawień ultra i gra dobrze się skaluje, zdecydowanie nie tak jak wspomniane Unity, gdzie nawet zmiana rozdziałki z 1080 na 720p dawała tyle co nic, (gdzie powinna dać boosta nawet o kilkadziesiąt procent). Tak więc cała nadzieja w tym skalowaniu właśnie, ale nie zmienia to faktu, że pierwsze testy są jednak dołujące.

Spokojnie. Poczekajmy jeszcze na jakiś patch może dwa i na test Digital Foundry.

Nie ma szans, paczka niby wysłana już w piątek, ale kuriera coś nie widać. Numer przesyłki też ciągle nieprawidłowy, więc trochę klops. No, ale liczę, że do piatku Geralt do mnie dotrze.

Daj znać jak Ci gra będzie śmigać. Albo nie śmigać ;)
 
Kolega moj ma gtx970 16gb ram i starsza generacje i5 3570k. Mówi że na ultra z hw on ma na oko 40-50 fps. A zazwyczaj gra w csa w 120. Więc Niemcy coś kręcą
 
Top Bottom