Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Wie ktoś, czy jest to możliwe? W pierwszej części wymieniłem całą muzykę na inną, dobraną pod własne upodobania ;) i tak przeszedłem całą grę, w dwójce już się nie dało (tzn może i się dało, ale nie mam pojęcia jak), podejrzewam, że i tu będzie podobnie, ale może ktoś wie coś na ten temat.

Oj chyba nie dostaniesz odpowiedzi, nawet jakby ktoś wiedział :). Równie dobrze mógłbyś poprosić o moda, który zmienia Geraltowi włosy na całkowicie szare.
 
Wie ktoś, czy jest to możliwe? W pierwszej części wymieniłem całą muzykę na inną, dobraną pod własne upodobania ;) i tak przeszedłem całą grę, w dwójce już się nie dało (tzn może i się dało, ale nie mam pojęcia jak), podejrzewam, że i tu będzie podobnie, ale może ktoś wie coś na ten temat.

Oj chyba nie dostaniesz odpowiedzi, nawet jakby ktoś wiedział :). Równie dobrze mógłbyś poprosić o moda, który zmienia Geraltowi włosy na całkowicie szare.

W sumie to mogę odpowiedzieć, choć nie będzie to odpowiedź satysfakcjonująca - tak, da się podmienić muzykę w grze na jakąkolwiek inną o ile:
- skorzystasz z tego samego middleware'a co my (tyle że jest to narzędzie płatne i nie tanie, wersja darmowa nie pozwoli Ci na zbudowanie tak bogatych w dane soundbanków)
- ogarniesz adaptacyjny system muzyki który zaprojektowałem i zrozumiesz zasadę jego działania
- wgryziesz się w strukturę questów i lokacji w świecie gry
- ponownie zaimplementujesz podstawowe grupy utworów (np. eksploracja i combat) i zreprodukujesz połączenia między nimi.
- wreszcie prawidłowo zbudujesz soundbanki i prawidłowo je skojarzysz z questami, scenami dialogowymi, cutscenami, światem gry etc.

Teoretycznie i technicznie jest to możliwe, ale próg wejścia jest bardzo wysoki. Musisz wytrzymać z muzyką przez nas zaproponowaną. #jakżyć
 
Oj chyba nie dostaniesz odpowiedzi, nawet jakby ktoś wiedział :). Równie dobrze mógłbyś poprosić o moda, który zmienia Geraltowi włosy na całkowicie szare.

Albo podmienia modele postaci Yennefer i Ciri.
@Marcin Przybyłowicz
korzystając z okazji, będzie gdzieś do ściągnięcia pełna ścieżka dźwiękowa z gry?
 
Last edited:
choć nie będzie to odpowiedź satysfakcjonująca

Ale czemuż to? Jest jak najbardziej satysfakcjonująca (no, prawie).

- skorzystasz z tego samego middleware'a co my (tyle że jest to narzędzie płatne i nie tanie, wersja darmowa nie pozwoli Ci na zbudowanie tak bogatych w dane soundbanków)
A co to za narzędzie? :D

- ogarniesz adaptacyjny system muzyki który zaprojektowałem i zrozumiesz zasadę jego działania
- wgryziesz się w strukturę questów i lokacji w świecie gry
- ponownie zaimplementujesz podstawowe grupy utworów (np. eksploracja i combat) i zreprodukujesz połączenia między nimi.
- wreszcie prawidłowo zbudujesz soundbanki i prawidłowo je skojarzysz z questami, scenami dialogowymi, cutscenami, światem gry etc.

Problemem jest przede wszystkim dostęp do muzyki . W jedynce to były normalne pliki audio w określonym folderze, wystarczyło się zorientować, który gdzie występuje (co w sporej większości przypadków mówiły same nazwy plików) i podmienić go na to, co chciałem w jego miejscu usłyszeć :p Nie można było tego zostawić w takiej postaci? ;)

Pewnie jakiś dubstep chce odpalić jak IGN

Not really.
Przykłady z moich podmianek w jedynce:
http://www.youtube.com/watch?v=b1gvGeYWooM

Kto wie skąd to? :)

Musisz wytrzymać z muzyką przez nas zaproponowaną. #jakżyć

Zawsze mogę ją wyłączyć i puścić w tle, co mi pasuje :)
No ale wtedy odpada możliwość automatycznego dopasowania muzyki pod sytuację. Soundtrack jest spoko, ale mnie wiedźminland się kojarzy z muzyką, której latami słuchałem na eRPeGowych wiedźmińskich sesjach na żywo i każda inna w starciu z nią jest na przegranej pozycji.
 
Last edited:
Problemem jest tylko i wyłącznie dostęp do muzyki . W jedynce to były normalne pliki audio w określonym folderze, wystarczyło się zorientować, który gdzie występuje (co w sporej większości przypadków mówiły same nazwy plików) i podmienić go na to, co chciałem w jego miejscu usłyszeć :p
Skoro tak to kombinuj. Ludzie już się dobrali do źródeł i rozpakowali soundbanki. Reszta należy do Ciebie :)
 
Muzyka w Wiedźminie 3 totalnie mnie zmasakrowala :D a tych kawałków z eksploracji, które umiesciliscie na forum, słucham cały czas. Dorzuciłem swoje ulubione kawałki z W1 i W2 i mam spokojny, klimatyczny soundtrack pod ponowne czytanie sagi :D

W Pillars of Eternity gram że swoim soundtrackiem, są to najlepsze kawałki z Pillarsów plus kilka moich ulubionych z LOTR. Wyciszylem muzykę w grze, a moja gra z winampa. Nie zmienia się na walkę itd. ale nie przeszkadza mi to :D
 
Korzystając z obecności kompozytora @Marcin Przybyłowicz - powiedzenie "świetna robota" jakoś nie jest w stanie oddać tego, co myślę o muzyce ogółem. Sam jestem muzykiem (choć raczej w innych klimatach :p) i naprawdę potrafię docenić tak świetną robotę. Szkoda tylko, że takie "mniejsze" motywy - jak na przykład piosenka Janka lub Priscilli nie jest nigdzie oficjalnie dostępna. Ale z drugiej strony, motywuje to do ciągłego grania ^^

Soundtracku można spokojnie słuchać jak dobrze nagranej płyty światowej klasy zespołu. Chylę czoła i dziękuję :)
 
Ja chcę dostać przyśpiewki trolla spod Oxenfurtu w wersji mp3... ma chłop talent ;)

Ja też, lubiłem sobie koło niego stanąć i posłuchać jak śpiewa te piosenki. Był dumny jak cholera. Ogólnie trolle w tej części bardzo fajnie wyszły, chcą się bardzo upodabniać do ludzi widać, że się czują gorsze i dla nich to jest niesamowita sprawa nosić buty czy być żołnierzem :p
 
Powiem szczerze że jestem zawiedziony muzyką. Jestem w Valen i ta sama muzyka powtarza się co 2 minuty, a przede mną jeszcze sporo zwiedzania.. Szczerze już męczy uszy ten ciągle powtarzający się kawałek. Nawet nocą leci to samo... Raz mi się zdarzyło do tej pory, że leciał inny, ale taki sam jak nocą w Białym Sadzie.(ile klimatu dawaly nocne utwory z jedynki..) Szczerze, muzyka eksploracyjna z Wiedźmina 1 biję trójkę na głowę. Chociaż trzeba przyznać, ze kawałki same w sobie są w trójce dobre, a niektóre nawet bardzo dobre. Tak samo wszystkie odgłosy otoczenia. Co to ma być? W jedynce było kilkukrotnie razy lepiej. Tutaj non stop wiejący wiatr i od czasu jakieś ptaki można ledwo zasłyszeć.. Pozatym gdzie ta zmiana muzyki w zależności od pory dnia? Nie słyszę tego. Gra non stop w kółko jeden krotki kawałek, z przerwami na walkę.
 
@gialdonar

Naprawdę? Jak dla mnie samo Skellige bije na głowę prawie całą jedynkę.

W skellige jeszcze nie byłem, ale w Valen utwór powtarza się co 2 minuty i po czasie jest to męczące. A z głosów otoczenia słyszę sam wiatr, od czasu jakiegoś ptaka ale bardzo rzadko. Ponoć muzyka miała się zmieniać dynamicznie, w zależności od pory dnia, ale u mnie tego nie ma :p Hmmm liczyłem chociaż na jakieś świerszcze na polanach czy coś :p W jedynce było słychać jakieś sowy, i dźwięków było sporo.
 
Czy jest gdzieś do posłuchania piosenka śpiewana przez Ósmego? Spotykamy go na misji z lodowym gigantem. Szukałem na YT po polsku i angielsku i nie znalazłem. Wiadomo, jest na let's playach z ogrywania tego fragmentu rozgrywki, ale to nie to samo...
 
Muzykę polecam wyłączyć przy eksploracji i ogólnie na większość rozgrywki, bo po prostu zagłusza ten całkiem żyjący świat. Szczególnie w Velen, w którym się spędza mnóstwo czasu, a muzyka wiecznie ta sama. Ogólnie muzyka może bardzo wpłynąć na uczucie monotonii i znudzenia, więc nawet na terenach gdzie jest bardzo dobra muzyka polecam wyłączyć ją po jakimś czasie i wsłuchiwać się w świat.
 
Top Bottom