Wiedźmin 3: świat

+
A to nie było jakoś tak że z Novigradu można dopłynąć do wysp Skellige normalnie łodzią?
Przy zapowiedzi gry tak mówiono, ale najwidoczniej z tego zrezygnowano (z oczywistych względów). I tak można było dostać się na wyspy tylko promem, czyli w sumie to samo co szybka podróż, bo inaczej musielibyśmy płynąć z tydzień. I jeszcze trzeba by dorobić resztę brzegu kontynentu aż do wysp.
 
.

Na zachód od kontynentu, prócz wysp Skelige nie było żadnego lądu. Więc kompletnie nie wiem, po co i co to jest.

Aby stworzyć pozór że Skellige jest u wybrzeży Cintry a nie Redanii/Temerii. I żeby to nie wyglądało tak:

I gdy wpłyniesz w miejsce gdzie jest ląd na tamtej mapie to znajdziesz się w miejscu wiru wodnego nad Hindarsfjall

Te wszystkie Huby będą w rzeczywistości obok siebie one i nie będą oddalone od siebie tak jak przedstawia to mapa Wiedźminlandu bo to zeżarłoby zbyt dużo zasobów. Na Przykład w GTA V początek rozgrywał się w innym miejscu niż cała gra i potem ta lokacja musiała gdzieś być ulokowana w przestrzeni i była pod mapą Los Santos bo przeniesienie jej gdzieś daleko(bo North Yankton było ileś set kilometrów oddalone od Los Santos) sprawiłoby że stracili by zbyt dużo mocy na nie potrzebne obliczenia

Więc dalej będę obstawał przy swoim że jak dopłyniemy łódką w miejsce tego lądu to nas przeniesie do Skellige. Ten ląd ma obrazować graczowi że jak tam popłyniesz to gdzieś dopłyniesz
 
@Cisek.107 O czym Ty piszesz? Pozór że jest u wybrzeży Cintry? Co to ma więc wspólnego z tym kawałem ziemii pod Novigradem?

Wpłynięcie na miejsce lądu teleportuje do huba z Skellige? Przecież to by burzyło całą wiarygodność, którą REDzi właśnie chcieli osiągnąć. Po to dali Skellige do osobnego huba, po to dali szybka podróż, żeby właśnie nie było pływania z Novigradu na wyspy w 5 minut. Albo przysuwania wysp pod wybrzeże Ziem Niczyich.

---------- Zaktualizowano 21:47 ----------

Te wszystkie Huby będą w rzeczywistości obok siebie one i nie będą oddalone od siebie tak jak przedstawia to mapa Wiedźminlandu bo to zeżarłoby zbyt dużo zasobów.
Czemu niby zeżarłoby dużo zasobów? W jaki sposób? Chyba wręcz przeciwnie, z powodu że mapa jest rozbita na kilka części to będzie mniej terenu do wczytywania przy jednej podróży. Między hubami można podróżować TYLKO za pomocą szybkiej podróży. Więc jest zachowana prawdziwa odległość i wiarygodność.

---------- Zaktualizowano 21:51 ----------

Ten ląd ma obrazować graczowi że jak tam popłyniesz to gdzieś dopłyniesz
Dziwne strasznie masz to rozumowanie. Ta mapa owszem, sugeruje że gdzieś dopłyniesz. Na pusty kawał lądu, jaki przedstawia. I nic więcej ta mapa nie mówi. Ten skrawek nie ma za wiele wspólnego ze Skellige. Gdyby nas miało przenieść na wyspy, to daliby tam wizualizację wysp, albo jakąś inną grafikę wyraźnie sugerującą, że po przekroczeniu tej linii przeniesie Cię do huba ze Skellige.

Do tego gdyby Twoja wizja była prawdziwa, to byłoby to zwykłe oszustwo na mapie -Gracz widzi że jest tam jakiś ląd, chce tam popłynąć, ale okazuje się, że nic tam nie ma, mało tego, nagle go wsysa i przenosi do innego huba. To by był dopiero trolling od strony CDPR.
 
Last edited:
Dziwne strasznie masz to rozumowanie.

Racja, po przeczytaniu tego co napisałem zdałem sobie sprawę że większość jest po prostu bez sensu i jaką ja musiałem mieć siekę w mózgu żeby to pisać :facepalm: Nie wiem może to ten długi weekend sprawił że logiczne myślenie u mnie leży ostatnio :)
 
Może to taki fabularny spoiler i ten ląd się tam pojawił wraz z sensownym wytłumaczeniem fabularnym. Koniunkcja sfer itp :p
 
Tylko i tak nadal by to nie miało sensu. Widać, że jest to obszar pusty, niedostępny, tak jak ten pierścień lasu dookoła całej mapy. Po cholerę to tam jest? Przecież morze samo w sobie pełni rolę "końca" mapy, gdzie wypłyniesz za daleko, odpala się szybka podróż.
Jak to po cholerę? Gdzieś musieli dać te góry, które będą zasłaniały horyzont... ;) Bo tak to wygląda póki co, z każdej strony góry.
 
Cóż to, o problemach z wynalazkiem terraformacyjnym prof. Einberga wszyscy już zapomnieli?
Może tak zatrzęsło, że to pustynia oderwała się od lądu, opłynęła kontynent i ugrzęzła tam własnie, na zachodzie? Na mapie ląd wygląda na strasznie jałowy, wszystko się zgadza. W dodatku sprawę zdaje się potwierdzać jeden z ostatnich screenów
:troll:
 
Może ktoś to gdzieś udostępni i skończy się sianie dezinformacji, że W3 jest 50x większe od GTA V i 2x większe od Australii. Żeby po premierze nie było płaczu, że Wiedźmin miał mieć pokaźniejszą mapę :scold:
 
I w związku z tym?

Proponuję porównać jeszcze z symulatorem pasażerskich samolotów transatlantyckich. Albo z mapką w Mass Effect. :)
Naprawdę porównywanie mapy, po której poruszamy się samochodem z mapą, po której zasuwamy pieszo, lub konno to pomysł taki sobie
 
To nie jest realistyczne porównanie, ze skrajności w skrajność.
Poonieważ...? Dla mnie wygląda realistycznie i wiarygodnie. Wiem, że takie porównania to głupia praktyka, ale jeszcze głupszą praktyką jest sianie informacji, ale W3 będzie kilka razy większy niż gigantyczna mapa GTA V.

---------- Zaktualizowano 15:57 ----------

BTW. Lokacja z nowego screena zaznaczona na mapie.
http://i.imgur.com/rxHOuiM.jpg
 
Last edited:
Na pewno nie będzie kilka razy większy, ale to "ponieważ?" można równie dobrze odbić w kierunku tamtego zestawienia, bo na czym się ono opiera? Robione na oko, tak jak każde inne. Sam jestem tym dewiantem, co po odpaleniu gry będzie głównie eksplorował i mierzył mapę, ale właśnie... nawet wtedy obliczenia mogą się różnić.

A już zupełnie inną bajką jest sama kwestia odbioru świata, np. GTA V to zupełnie nie mój klimat, chociaż grę przeszedłem całą. Dla niektórych będzie to jakaś herezja, ale mapa GTA wydawała mi się pusta, ponieważ nie oddziaływała na moją wyobraźnię. W Wiedźminie odwrotnie, sugestywne krajobrazy i zagęszczenie punktów odniesienia będzie powodowało, że mapa wyda mi się większa.
 
Wszystko jest robione na oko, ale ważne że jest w miarę dokładne. Tutaj widać, że ktoś wziął pod uwagę odcinki pokonane na gameplayach obu gier, wielkość obiektów itd. i na ich podstawie zrobił porównanie, a nie z mało sensownych liczb branych z internetu.

Co do mapy GTA V się zgadzam. Ale to nie dziwota, że jest bardziej pusta -Inn gra, inne priorytety. Większy rozmiar = Więcej pustych przestrzeni, które są chyba tylko po to, by dłużej się jechało autem z jednego końca mapy na drugi. W komentarzach pod moimi filmami z mapą roi się od stwierdzeń, że GTA V jest 1,5 albo 3 razy mniejsze od W3 -Stąd bierze się moja lekka irytacja :p I cieszę się, że w końcu ktoś zrobił bardziej wiarygodną wizualizację.
 
A jak się ma mapa GTA 5 do np. Skyrim ? Nie grałem w GTA 5 więc na tą chwilę się nie orientuje czy ona duża jest czy mała.
 
Co do mapy GTA V się zgadzam. Ale to nie dziwota, że jest bardziej pusta -Inn gra, inne priorytety. Większy rozmiar = Więcej pustych przestrzeni, które są chyba tylko po to, by dłużej się jechało autem z jednego końca mapy na drugi. W komentarzach pod moimi filmami z mapą roi się od stwierdzeń, że GTA V jest 1,5 albo 3 razy mniejsze od W3 -Stąd bierze się moja lekka irytacja I cieszę się, że w końcu ktoś zrobił bardziej wiarygodną wizualizację

Ostatnio chyba Ty napisałeś, że Wiedźmina galopem przebiec przejechać się da w 5min (mapę się znaczy) - ile w takim razie przejedzie się ją w GTA samochodem z prędkością 100km/h , czyli około dwukrotnie szybciej niż jazda koniem - biorąc pod uwagę to porównanie - 4,5 min ?
 
Ostatnio chyba Ty napisałeś, że Wiedźmina galopem przebiec przejechać się da w 5min (mapę się znaczy) - ile w takim razie przejedzie się ją w GTA samochodem z prędkością 100km/h , czyli około dwukrotnie szybciej niż jazda koniem - biorąc pod uwagę to porównanie - 4,5 min ?
Nie galopem, tylko cwałem (największa prędkość). I przesadziłem, biorąc pod uwagę nierówność terenu itp. itd. To na pewno wyjdzie więcej (Na myśli mam tylko Novigrad + NML).

A w ile się da przejechać mapę GTA V to sprawdzałem -5 minut bodajże, jednym z szybszych aut. Także myślę że ktoś kiedyś miał rację pisząc, że GTA V jest około 2 razy większe od W3.
 
Last edited:
Top Bottom