Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Też uważam, że troll spod Vergen to lepsza partia dla rudej. .
A gdzie tam troll z pod Vergen - to przynajmniej dżentelmen jest. Troll z Flotsam!!!! Jeśli Melitele będzie miłosierna to może Letho albo Dijkstra ją zechce.
 
Oto obiecane odpowiedzi na pytania, mamy nadzieję, że zaspokoją Waszą ciekawość!

1. Dlaczego Yennefer?
- Ponieważ Yen jest według książek i również w naszych sercach wybranką Geralta, a także przybraną matką Ciri, dlatego naturalnym wyborem było oparcie przygody na jej postaci. Jednakże w planach mamy stworzenie wersji z Triss, ale jest to melodia odległej przyszłości po premierze, bo scenariusz wymaga praktycznie całkowitego przepisania. Oczywiście wspomniane plany mogą ulec zmianie.
2. Które opowiadania będą zawarte dokładnie w dodatku?
- Żadne, jest to autorski scenariusz, który nie opiera się na "Coś się kończy, coś się zaczyna", a jedynie występują w nim lekkie nawiązania do tego opowiadania.
3. Czy będą w nim dialogi głosowe?
- Nie w pierwszej wersji, być może po premierze skupimy się na zebraniu aktorów dubbingowych.
4. Czy do działania potrzebny jest Wiedźmin 2?
- Tak.
5. Optymalizacja, jakie są przewidywane wymagania sprzętowe?
- Nie mamy w tym momencie konkretnych ustaleń, na pewno większe od podstawowej wersji Wiedźmina 2.
6. Czy dodacie możliwość sprintu, jazdy na płotce albo poprostu przyśpieszycie geralta?
- Dodajemy piruet zamiast przewrotu oraz kontekstowy skok przez przeszkody. Nie przyspieszamy Geralta, bo nie ma takiej potrzeby, a jazda na Płotce jest technologicznie niemożliwa do wykonania.
7. Czy żeby zagrać w moda trzeba mieć save ze skończonej gry?
- Nie, w naszej przygodzie wybory są z góry przez nas ustalone, na przykład Keira żyje. Nie bylibyśmy w stanie wziąć pod uwagę wyborów graczy z całej serii.
8. Jaka jest przewidywana długość modyfikacji?
- Na pewno dobre kilka godzin, jeszcze nie wiemy, ile to potrwa wraz z częścią gameplayową.
9. Jaka jest data premiery?
- Wspomnieliśmy w pierwszej notce, że postaramy się zdążyć w tym roku.
10. Będzie jakiś trailer lub gameplay?
- Zwiastun z pewnością, ale nie tak wcześnie. Gameplay raczej nie, bo wszyscy wiemy, jak wygląda drugi Wiedźmin od tej strony.
11. Czy macie w planach inne modyfikacje, jak np. wydarzenia po zakończeniu Wiedźmina 3?
- Nasza przygoda ma miejsce po zakończeniu Wiedźmina 3 i to na niej obecnie się skupiamy.
12. Dużo modeli wygląda identycznie jak w Wiedźminie 3. Przenosicie modele z RedEngina 3 na silnik Wiedzmina 2?
- Tak, ale oczywiście tworzymy również własne modele.
13. Czy zastanawialiście się nad dodaniem nowej postaci do scenariusza? (Tutaj postać o imieniu XYZ)
- Scenariusz jest już zamknięty, nie będziemy dodawać nowych postaci. A jakie się pojawią? Tego nie zdradzimy.
14. Czy będą dodane nowe autorskie utwory?
- Nie posiadamy kompozytora w naszej ekipie.
15. Czy fabuła będzie całkowicie liniowa, czy może będą jakieś drobne rozgałęzienia, choćby w dialogach?
- Oczywiście rozgałęzienia występują, gracz stanie przed wyborami, mamy również parę zakończeń.
16. Czy będzie bardzo dużo elementów humorystycznych?
- Humor jest w odpowiednich momentach, starałem się go odpowiednio wyważyć.
17. Czy będzie walka mieczem?
- Przygoda stawia głównie na dialogi, chociaż nie zabraknie chwil oderwania od nich, również w postaci walk.
18. Dlaczego nie w W3? Przecież wyszedł Modkit.
- Modkit, a nie Redkit. Nie mamy możliwości tworzenia przygód, zadań, światów i dialogów.
 
Last edited:
Mamy dla Was dzisiaj nowe screeny. Zapraszamy również do albumu: http://imgur.com/a/Jshkc





 
Jak z wielkością świata w porównania do leveli z W2?
Co ze wsparciem dla modów gameplayowych typu FCR2 czy Master Witcher Redux?
 
Last edited:
Jak z wielkością świata w porównania do leveli z W2?
Co ze wsparciem dla modów gameplayowych typu FCR2 czy Master Witcher Redux?
Nad Twoim postem jest FAQ. Stawiamy głównie na dialogi, a w mających miejsce walkach naprawdę nie zależy nam na balansie całości gry.
Historii tak personalnej nie miałem również zamiaru rozciągać do ogromnych światów, w których nie byłoby co robić.
 
Historii tak personalnej nie miałem również zamiaru rozciągać do ogromnych światów, w których nie byłoby co robić.
I dobrze, o wiele lepszy jest skoncentrowany świat niż jakieś rozległe tereny, w których nie ma, co robić... prócz jazdy od pytajnika do pytajnika.

Uchylicie rąbka tajemnicy dot. lokacji, jakie nam przyjdzie zwiedzić? KM absolutny pewnik, logiczne, osobiście sądzę, że tereny dziedzińca i okolic samej twierdzy też mogą się pojawić. Będzie dodatkowo coś jeszcze?
 
Jeżeli przygoda ma być na kilka godzin, jeżeli wiemy że chodzi o ślub Geralta i Yen i jeżeli wiemy, że przygoda w głównej części będzie się rozgrywać w Kaer Morhen znanego nam po trosze z W1 a po trosze z W3 to wiemy aż nad to. Uważam że za dużo wiedzieć przed premierą nie ma sensu. Osobiście mi już informacji wystarczy. Reszty można się domyślać ze screenów które pewnie jakieś jeszcze dostaniemy. Kilka godzin rozgrywki to nie kilkadziesiąt jak przy W3 czy innej pełnowymiarowej grze gdzie twórcy mogą się pokusić o półgodzinne pokazy z rozgrywki przed premierą uchylając jedynie malutką części rozgrywki. Tutaj wystarczą informacje już podane i ewentualnie partie screenów co jakiś czas.
 
Last edited:
"Powrót" był genialny więc z góry obstawiam że Pożegnanie będzie rewelacyjne :) Jest na co czekać. Jedno pytanie. Widze ze przenosicie postaci z 3. Bedzie można gdzieś dostać oddzielnego moda z postaciami dwójkowymi aby podmienić je w podstawce ?
 
Jak patrzę na rudą/kasztanową, na zrzucie nr 3, to nie wiem dlaczego ale mam ochotę ją wywlec z tego pomieszcznia za te rude/kasztanowe kudły ...:p
 
Last edited:
4. Czy do działania potrzebny jest Wiedźmin 2?"

Jeżeli ktoś tutaj jeszcze nie ma Wiedźmina 2, to bardzo polecam. Bardzo dobra gra, i jak jest Sale na Steam lub GOG, można ją kupić za ~ 2€!
 
Jedna strona pluje na Yen, bo niedobra i niegrzeczna, druga strona pluje na Triss, bo zdradziecka i kłamliwa. Obie są przyjaciółkami Geralta i obie zasługują na jego szacunek.

Oczywiście personalnie nie lubię Triss za to, co zrobiła i możliwe, że nie potrafiłbym jej wybaczyć. Ale gram Geraltem, a nie sobą.
 
Last edited:
Macie jakiś kompleks z tą Triss?
Nie, ja osobiście nie mam, czemu zresztą dałem wyraz wpisując te hasztagi w podpisie, wyśmiewając swoją drogą tę całą wojnę "TeamYennefer vs TeamTriss". Mi przede wszystkim chodzi o tych ze strony TeamTriss, którzy przecież to pluli się, że w W3 ichniej ukochanej czarodziejki jest za mało, że wincyj i wincyj. Przecież ci sami psychofani, bo to o nich się wypowiadam, założyli przecież temat, gdzie wsadzali zrzuty ekranu z Geraltem i Triss, często po podmianie jakiś tekstur (np. zamiast Ciri stała się Triss i się Geralt z ukochaną nawalał śnieżkami). Mnie to osobiście tak potężnie rozwala, że nie jestem w stanie nie rzucić jakąś kpiną w ich stronę czy też wyśmiać tę całą nachalność, bo najlepiej dla nich by było gdyby przez połowę gry Geralt z Triss podróżował za Ciri a przez drugą połowę by łaził z nią po plaży podczas zachodów słońca, by wspólnie patrzyli w gwiazdy itd., itd. Kurna (aczkolwiek ostrzejsze słowo tutaj pasuje), przecież gramy Geraltem, jak dobrze napisał Rustine, nie sobą, gramy osobą z już napisanym charakterem, historią oraz relacjami z innymi postaciami.

A co do tego, co wcześniej napisałem, ogólnie chodziło mi o to, że jak można zauważyć, Yennefer wygarnęła Geraltowi jej złość dopiero kiedy była sprowokowana. Sądzę, że siedzenie w KM, konkretnie w tamtym pokoju, w towarzystwie Triss, to jedna wielka beczka, z której proch wysypał się już dawno i czekać tylko na małą iskiereczkę.
 
Patrząc na to, kto tego moda robi to jestem w pełni spokojny o wszekie kanoniczności i ustalone wybory. Jedno pytanie: dlaczego Geralt na screenie ma brodę?:p
 
Top Bottom