Wiedźmin 3 - tryb hardkorowy - dyskusja

+
@makmakp
Jak mocno krwawi(a taki gryf pewnie ma dużo krwi) to dlaczego ma zostawiać małą plamkę co 20m? Leci, krwawi, zostawia ślady.
Jak krwawisz to cały czas a nie co 20m a potem samo się tamuje :)
 
Nie wiem gdzie dostał gryf, ale człowiek po postrzale z broni palnej nie gubi wiadra krwi co 5m. Podręczna kusza by znowu takiej dziury nie zrobiła.
 
Last edited:
  • RED Point
Reactions: Mal
Nars celna uwaga. A ja mam takie pytanko w sprawie kuszy. Czy ona będzie niezbędna do polowań na na stworzenia powietrzne? Czy jest jakaś inna możliwość osłabienia np gryfa ?(może jakaś zatruta przynęta czy cóś)
Czy któreś z pomysłów zawartych w temacie ma szansę się pojawić w grze?
 
Nars celna uwaga. A ja mam takie pytanko w sprawie kuszy. Czy ona będzie niezbędna do polowań na na stworzenia powietrzne? Czy jest jakaś inna możliwość osłabienia np gryfa ?(może jakaś zatruta przynęta czy cóś)
Czy któreś z pomysłów zawartych w temacie ma szansę się pojawić w grze?

Taaa... zatruta przynęta... taki np. baranek wypchany siarką i smołą... hmmm czy tego już nie było? ;)
Kusza jest ukłonem w stosunku do graczy (zwłaszcza tych nie zaznajomionych z lore). Kusza ma być także bronią w walce pod wodą...
Jeżeli już coś na latające stwory innego to (ktoś, gdzieś o tym już wspominał) łańcuch - srebrny lub stalowy z ciężarkami na końcach.. albo taki "bolas"... bardzo niebezpieczny dla koni ale i dla ludzi także... To było by ciekawym rozwiązaniem.

A zatruta przynęta... cóż wiedźmini nie truli ... truli królowie, szpiedzy i czarodzieje ale nie wiedźmini... (aha jeszcze żony, zazdrosne żony także truły ;) W1)

Z lore nie miało by to żadnego związku, ewentualnie mógłby być dodatek..- ale w takiej sytuacji zanim byś podpiął walkę, najpierw podrzucał byś zatrute ścierwo ... zupełni mi to nie podchodzi..

------
@post80 nie napisałem, że będzie można. Uważam, że taka możliwość była by ciekawą opcją. Bliższą lore jeżeli już :)
Ale Geralt w starszych komiksach uczył się strzelać z kuszy + odbijać bełty.
Łukiem także potrafił się posługiwać, ale najlepszym myśliwym nie był ;)

A coś co mogło by zwabić potwora to w sumie sam Geralt ;) hehe.

Ale wiem o co ci chodzi - po prostu "zanęta dla ryb"
 
Last edited:
Przynęty nie należy brać dosłownie. Chodziło mi o zamiennik broni osłabiającej, ale dobrze wiedzieć że z łańcucha też będzie można skorzystać, o tym nie wiedziałem. Osobiście z kuszy nie zamierzam w grze korzystać dlatego zapytałem czy będą też inne alternatywy na polowania na stwory latające. Coś co by pozwoliło na zwabienie potwora na odległość pozwalającej na skorzystanie ze znaków wiedźmińskich
 
Podaje linka do głosowania w temat poziomu trudności, wszyscy zainteresowani mogą tam oddać swój głos. Dotyczy on głównie wyłaczenia/właczenia poszczególnych ustawień przedstawionych w grze Thief.

http://forums.cdprojektred.com/threads/30313-Classic-Gameplay-Mode-Difficulty-Setting

Dodam jeszcze coś od siebie bo nie wiem czy o tym wcześniej mówiłem:
Co się tyczy przede wszystkim poziomu trudności, chciałbym by opierał się głównie na dobrze zbalansowanej ekonomii w grze. Wszelki najlepszy dostępny sprzęt powinien być do kupienia tylko u handlarzy czy sztabrowników lub kowali czy magów, tym samym ograniczając do minimalnego stopnia znajdowanie najpotężniejszych przedmiotów w grze w skrzyniach i tym podobnych miejscach. To powinno się ograniczać do pozyskiwania poszczególnych recept, schematów czy materiałów rzemieślniczch potrzebnych do craftingu. Poprzez zabijanie potworów ze zleceń, uzyskane w ten sposób środki pieniężne, należałoby umiejętnie przeznaczać na wydatki u NPC w celu rozwoju / wymianie na lepszy ekwipunek

W razie zdublowania posów prosze o ich zcalenie jeśli to w czymś przeszkadza.
Dzięki za uwagę, powiedziałem już wszystko co miałem do zakomunikowania w tym temacie.
 
* Jestem za dodaniem opcji zmieniania "spłyconych" mechanik gry za pomocą opcji, lub specjalnego trybu gry
* Olewam to, nie interesuje mnie ekstra immersja, nie przeszkadza mi bycie prowadzonym za rękę
* Może, muszę zobaczyć do jakiego stopnia wspomniane funkcjonalności, mechaniki, ficzery zostały spłycone
* Jestem za tym, by w grze wprowadzić widok izometryczny, drużynę, tury, by Wiedźmin był prawdziwym erpegiem.

Podziękuje za taką ankietę.

(tak, ostatnia opcja została dodana przeze mnie)
 
Wiecie co, nie ma chyba opcji.

Musi być, przed rozpoczęciem gry, menu wyboru trudności z ficzerami do włączenia i wyłączenia. Oczywiście, powinny być dostępne presety (Easy, Normal, Hard, Insane, etc.), ale również możliwość doboru utrudnień. Do tych zalicza się Nagła Śmierć, życie Geralta, życie Przeciwników i na pewno brak nieskończonych potionów czy "rekomendowanych" koktajli na każdego stwora, na które niektórzy narzekali - nie ma co ich wywalać, ale opcja jest potrzebna.
I co najlepsze, to samo menu może odpowiadać za dobór "external" modów, podobnie do silnika Elder Scrolls (choć wiele pewnie wymagałoby resetu gry, ale to można przeżyć). Wtedy wszystkie te opcje zgrupowane by były w jednym miejscu.
Dodatkowo, takie menu może stylistycznie wyglądać jak zbiór genów Geralta. Gra, która została pokonana bez żadnych zmian w trakcie byłaby grą "czystą", a gra ze zmianami po rozpoczęciu byłyby grą "zmutowaną".

Bo wiecie.

Geralt jest mutantem. Get it?
 
Nars celna uwaga. A ja mam takie pytanko w sprawie kuszy. Czy ona będzie niezbędna do polowań na na stworzenia powietrzne? Czy jest jakaś inna możliwość osłabienia np gryfa ?(może jakaś zatruta przynęta czy cóś)
Czy któreś z pomysłów zawartych w temacie ma szansę się pojawić w grze?

Myślę, że jak zawsze. Może Geralt skoczy na latającego stwora jak wiedźmini na najnowszym zwiastunie? :huh:
A jeśli nie to pozostają nam: petardy, noże, przynęty, znaki (ew. kusza której nie chcesz używać).
 
Musi być, przed rozpoczęciem gry, menu wyboru trudności z ficzerami do włączenia i wyłączenia. Oczywiście, powinny być dostępne presety (Easy, Normal, Hard, Insane, etc.), ale również możliwość doboru utrudnień. Do tych zalicza się Nagła Śmierć, życie Geralta, życie Przeciwników i na pewno brak nieskończonych potionów czy "rekomendowanych" koktajli na każdego stwora, na które niektórzy narzekali - nie ma co ich wywalać, ale opcja jest potrzebna.
Ja bym zamiast nagłej śmierci, chciałb bardziej popularny tryb Ironman. Oznacza on tylko jeden save - zapisuje się automatycznie przy wyjściu z gry, a wczytać można go tylko z menu-głównego. Coś spieprzymy = zostaje na stałe. Śmierć to oczywiście śmierć, tak jak na nagłej śmierci, save'a nie można wczytać bo jesteśmy w nim martwi. To jest wyzwanie, a nie, że ktoś widząc na Nagłej Śmierci mało hp, reloaduje save'a :p.

No i nie ma przeładowań gry, gdy tracimy setki orenów w pokera ;).

I tak gram w ten sposób, ale fajnie byłoby mieć taką opcję systemowo. Oczywiście na drugie/trzecie przejście gry :p.
 
Ten sam system co jest w Falloucie? Legit? Jak to ma wygladac? Pokazuje czule punkty stwora? Im wyzszy poziom trudnosci tym trudniej trafić?
 
Ja bym zamiast nagłej śmierci, chciałb bardziej popularny tryb Ironman. Oznacza on tylko jeden save - zapisuje się automatycznie przy wyjściu z gry, a wczytać można go tylko z menu-głównego. Coś spieprzymy = zostaje na stałe. Śmierć to oczywiście śmierć, tak jak na nagłej śmierci, save'a nie można wczytać bo jesteśmy w nim martwi. To jest wyzwanie, a nie, że ktoś widząc na Nagłej Śmierci mało hp, reloaduje save'a :p.

No i nie ma przeładowań gry, gdy tracimy setki orenów w pokera ;).

I tak gram w ten sposób, ale fajnie byłoby mieć taką opcję systemowo. Oczywiście na drugie/trzecie przejście gry :p.

A po śmierci Geralt odradza się przy ognisku :p

Jestem za, na pewno zagrałbym w takim trybie w drugim podejściu do gry.
 
A po śmierci Geralt odradza się przy ognisku :p

Jestem za, na pewno zagrałbym w takim trybie w drugim podejściu do gry.
Ja się w niego niesamowicie wkręciłem, dodaje mnóstwo czaru grom, w które już się grało. Zupełnie inne doświadczenie. Jestem właśnie w trakcie grania w starego dobrego Baldur's Gate'a (aczkolwiek nieco odświeżonego za pomocą Enhanced Edition). Podejście do pułapek i walk zmienia się drastycznie, po narzuceniu samemu sobie, że nie ma reloadów ;).
Niestety, bardzo mało gier wspiera coś takiego systemowo.
 
No właśnie, wtedy immersja zmienia się całkowicie, bo nie ma uspokajającego poczucia, że jak coś nie wyjdzie to czeka na nas save od bezpiecznego momentu :)
Zupełnie inne podejście do rozgrywki wtedy.
 
odnosnie tropnienia - nie wiem czy bylo - zauważyliście ze przy szukaniu kryjówki Johnny'ego, i tak mamy na minimapie strzałkę gdzie mamy sie udać ? (potem jest ! w tym miejscu). Natomiast po zranieniu gryfa juz tego nie ma.
 
Mam nadzieję, że będzie się dało wyłączyć tą minimapę. Wolę polegać na normalnej dużej mapie świata, niż na tym kółku w rogu ekranu. I ten wykrzyknik też chciałbym wyłączyć, zwłaszcza, jeśli to jest zadanie z udziałem tropienia.
 
Już w dwójce można było HUD wyłączyć, tyle że w całości. Ale ogólnie gra bez HUDa, albo tylko z włączającym się podczas walki paskiem zdrowia byłaby fajna :D
 
Jak w Wiedźminie 2 można wyłączyć HUD'a? Nie widziałem takiej opcji.
Ustawienia interface'u i poziomu trudności są bardzo ważne dla gracza. Jeżeli chodzi o interface, to rozwiązanie jest bardzo proste. Każdy jego element powinien móc być do wyłączenia. Tak jak to jest rozwiązane w Assassin Creed 4.
Co do stopnia trudności. Obszerny system wyboru, jak ma to miejsce w nowym Thief'ie, także rozwiązuje kwestie i daje narzędzie, dzięki któremu każdy gracz dopasuje rozgrywkę do swoich wymagań/oczekiwań.
Bez zaawansowanych możliwości ustawień rozgrywki i pełnej modyfikacji interface'u Wiedźmin 3 może bardzo dużo stracić. Co z tego, że gra będzie wspaniała i piękna, jak gracze nie będą mogli się w nią wczuć. Ekran zawalony interface'em (życie,mapa, informacje o questach, przedmioty użytkowe, itp.), a na ekranie widzimy paski zdrowia wrogów, dialogi nad głowami i informacje kiedy kontrować/blokować/unikać (tak jak to było widać na gameplay'ach). Niech to będzie, ale niech będzie także możliwość wyłączenia tego. Granie z tym wszystkim, w znaczącym stopniu zmniejsza przyjemność z grania u bardzo wielu graczy.
 
Też do tej pory nie wiedziałem, ale w jednym z samouczków w prologu pojawia się informacja o tym, że HUD można wyłączyć
 
Top Bottom