Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Internet się domaga Madsa w tej roli xP

https://www.facebook.com/MikkelsenNaWiedzmina

E: Ciekawe, który z was za to odpowiada ;)
 
Widzę , że nie tylko dla mnie gra zeszłą na drugi plan :) . Myślę jednak , ze realny termin premiery to końcówka 2017 roku i to przy dobrych wiatrach:) Wysokobudżetowe filmy powstają długo , a jeszcze do tego jak studio nie jest doświadczone w pełnometrażowe filmy to już w ogóle ...
 
@Nars O ile Chyra to utalentowany aktor to reszta raczej nie prezentuje "światowego formatu"...

Wszyscy mają spory potencjał i grali w dobrych produkcjach. Kolejnym ich plusem jest to, że nie są tak przetrawieni przez maszynę szołbiznesu i nie wyskakują nikomu z lodówki.
 
Jeśli mówimy o rodzimym podwórku to możemy jedynie gdybać główne role bo reszta obsady mogłaby być równie dobrze z castingu coś ala nowe SW
 
Jak dla mnie najważniejszy warunek dla potencjalnego odtwórcy roli Geralta, to dobry warsztat. Charakteryzacja i treningi zajmą się resztą (w granicach rozsądku rzecz jasna).
Owszem, ale aktor grający Geralta powinien być w stanie nauczyć się walki mieczem tak jak Liam Neeson (SW Ep. 1) i Ewan McGregor (nowa trylogia SW). W przeciwnym razie walka będzie wyglądać tak jak w przypadku Christophera Lee - niemal same bliskie plany. Żenujące to było w porównaniu do rewelacyjnej choreografii w Mrocznym widmie.

Chyra mi pasuje przede wszystkim ze względu na charyzmę.
Niewątpliwie to jeden z najlepszych polskich aktorów średniego pokolenia.

Chyra wpasowałby się w kandydata od Sapkowskiego :p W jednym z wywiadów mówił, że w roli Geralta widziałby Kevina Costnera (oczywiście kiedyś, teraz jest troszkę za stary)
Gdybyś oglądał film z Dni Fantastyki (mojego autorstwa), to wiedziałbyś, że AS obecnie popiera Mikkelsena. :p

W takiej Ameryce i wygląd i umiejętności i wszystko inne ma tak samo duże znaczenie. Dlatego u nich (prawie) wszystko wygląda bardzo dobrze, bo niczego nie robią na odpiernicz i nie idą na kompromisy ;)
Wygląd jest rzeczą umowną nawet w przypadku bohaterów historycznych.



W przypadku bohatera literackiego, który na dodatek nie miał nigdy jakiegoś szokująco dokładnego opisu w książkach, istnieje jeszcze większe pole do popisu. Sęk w tym, że wizja artystyczna zapoczątkowana w komiksach Polcha i grach CDPR stawia niejako pod ścianą twórców filmu. Odważę się postawić tezę, że interpretacja ta stała się wizualnym kanonem w przypadku Geralta. Duże odstępstwa od tego wizerunku będą postrzegane źle lub bardzo źle. ;)

Ale i tak trzeba przyznać, że tam ludzie od strony technicznej oraz przygotowania produkcji / kompletowania obsady znają się na rzeczy.
To prawda, ale to dotyczy głównie filmów wysokobudżetowych - wytwórnie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie najlepszych specjalistów.
 
Tak sobie oglądam Terminator: Salvation i stwierdzam, że idealną kandydatką na Triss w przypadku koprodukcji amerykańskiej byłaby Bryce Dallas Howard. Nie uważacie?
 
Mikkelsen bije wszystkich na głowę. A i mieczem robić umie, czego dał wyraz nie raz i nie dwa. Ponadto jest tak cudownie fascynujący w swym braku ogólnie pojętej urody, że aż przystojny :)
Kościukiewicz na Jaska tez mi się podoba. Kurwiki w oczkach ma ;) a i śpiewać chyba potrafi. Co prawda punkowo tylko słyszałam we " Wszystko co kocham" , ale nie wątpię że ma talent i w razie czego i ballad romantyczno - lirycznych się naumie ;)
A Chyra ze swoim fizys, bo talentu mu nie sposób odmówić mógłby i owszem zagrać, ale coś na kształt dajmy na to takiego Odrina ;)

Pani Bryce Dallas Howard, bardzo fajna kobieta. I naturalnie ruda :) Na Triss taką jaką ją ze Sagi pamiętam nadała by się idealnie.
 
Last edited:
Gdybyś oglądał film z Dni Fantastyki (mojego autorstwa), to wiedziałbyś, że AS obecnie popiera Mikkelsena. :p

Oglądałem, tam też wspominał właśnie, że dawniej Costner, ale teraz Mikkelsen :p A że Costner moim zdaniem jest podobny do Chyry (albo na odwrót) to stąd taka wypowiedź ;)
 
A co byście powiedzieli na Carice van Houten w roli Yen? Kobieta ma niebywałą charyzmę i to na ekranie widać. A kojarzyć ją będziecie zapewne z roli Melisandre. A i do Mikklesena ze swoim zimnym typem urody pasowała by idealnie.

View attachment 5585
 

Attachments

  • Carice+Van+Houten+20th+Annual+Screen+Actors+3REugQh1p2yl.jpg
    Carice+Van+Houten+20th+Annual+Screen+Actors+3REugQh1p2yl.jpg
    59.9 KB · Views: 47
Owszem, ale aktor grający Geralta powinien być w stanie nauczyć się walki mieczem tak jak Liam Neeson (SW Ep. 1) i Ewan McGregor (nowa trylogia SW). W przeciwnym razie walka będzie wyglądać tak jak w przypadku Christophera Lee - niemal same bliskie plany. Żenujące to było w porównaniu do rewelacyjnej choreografii w Mrocznym widmie.

No ba. Acz choreografia walk z Dooku, to bardziej wina wieku pana Lee, niż braku chęci do nauki fechtunku.

Tak szukam i szukam, co sądzicie o Aleksandrze Hamkało w roli Triss?


Nie widziałem żadnego filmu z tą aktorką, ale ma parę klipów w necie i wydaje się, że coś tam potrafi.
 
Niestety, w kompletnie bezsensownym kierunku. Zamiast skupić się na sensownej rozmowie, to zarzucani jesteśmy nazwiskami i zdjęciami.

1. #NIKOGO
2. Jestem absolutnie pewny, że bohaterzy pierwszoplanowi będą aktorami anglojęzycznymi
3. Jaki sens ma wklejanie jakichś fotek randomowych aktorek i aktorów? Spodziewacie się tutaj Bagginsa?
 
A co byście powiedzieli na Carice van Houten w roli Yen? Kobieta ma niebywałą charyzmę i to na ekranie widać. A kojarzyć ją będziecie zapewne z roli Melisandre. A i do Mikklesena ze swoim zimnym typem urody pasowała by idealnie.

View attachment 5585

Co do tej Pani to całkowicie popieram jej kandydaturę jako Yennefer. Zagrała podobnie "chłodny i złowrogi" charakter - Melissandre z GOT.
Ja bym wolał na Geralta odmłodzonego Mela Gibsona :troll:.
 
No ba. Acz choreografia walk z Dooku, to bardziej wina wieku pana Lee, niż braku chęci do nauki fechtunku.

Tak szukam i szukam, co sądzicie o Aleksandrze Hamkało w roli Triss?


Nie widziałem żadnego filmu z tą aktorką, ale ma parę klipów w necie i wydaje się, że coś tam potrafi.

Wyglada mi raczej na Shani.

aktorka grajaca Lady Melisandre jest przepiekna a w GOT udowodnila, ze na Yen nadawalaby się idealnie. Karolina Wydra także, obie to swietne kandydatki.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Mikkelsena jeszcze byłbym w stanie strawić, gdyby nie miał tego swojego dziwnego, "kwaśnego" wyrazu twarzy. Nie wiem co ten człowiek ma z ustami :p
Jak patrze na tą fotę:
To myślę że spokojnie mógłby zagrać jakiegoś prostego rzezimieszka ze sporym zamiłowaniem do wódki ;) Głos tez ma jakiś taki... Przeciętny, bez przebicia.

Jestem pewien, że jeśli film powstanie, to Geralta zagra ktoś całkiem nam nieznajomy. Nagle pojawi się jakiś idealny Geralt znikąd... Tak to zwykle jest :p
 
Jestem pewien, że jeśli film powstanie, to Geralta zagra ktoś całkiem nam nieznajomy. Nagle pojawi się jakiś idealny Geralt znikąd... Tak to zwykle jest :p

Czyli jakas swiezynka? Nowa, nieopatrzona twarz...jestem za ,o ile mój faworyt, Trond Espen Seim się nie zakwalifikuje :)

Teraz pytanie - kogo byscie NIE CHCIELI zobaczyć w ekranizacji? Moje typy, nieswieta, zwiednieta, opatrzona do granic trojca - Szyc, Karolak, Adamczyk.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom