Wiedźmin 3 - grafika

+
Czyli czekaj, chcesz żeby W3 wyglądał lepiej niż inne gry i miał mniejsze wymagania? Obawiam się, że to tak nie działa.
Nie mniejsze, tylko proporcjonalne do wyglądu gry. Jeśli W3 wygląda nieco lepiej niż jakaś inna gra to bym chciał nieco większe wymagania, a jeśli by wyglądała dużo lepiej to wiadomo, że wymagania będą dużo większe. Różnica między AC4 i W3 nie jest duża, więc też nie chciałbym dużo większych wymagań. To oczywiste ; p

A porównywanie screena z gry, która już wyszła i screena z gry w produkcji (screena z WMP dodajmy) mija się z celem. Chcesz to porównuj bullshoty.
A co za różnica? Przecież ja przewiduje wymagania jakie będą po wyjściu gry, zakładając że ostatecznie grafika W3 by tak wyglądała jak na gameplay'u.

eustachy_J23 said:
Wystarczy. Na gameplaye o porównywalnej jakości obrazu.
W W3 jest niewiele lepsza. Więc wymagania też powinny być niewiele większe.
 
Last edited:
Qyzu prostackie i głupie porówanie które ciężko inaczej skomentować niż śmiechem. Brak słów. Na wymagania sprzętowe składają się często najmniejsze szczegóły jak chociażby ta fizyka na wodzie w bagnach w których Geralt walczył na gameplayu, i wiele wiele wiele innych rzeczy o których nawet pojęcia nie mamy, bo co my wiemy o technicznej stronie Wiedźmina? Na razie nie wiele, liczę na dzienniki deweloperskie.
 
Qyzu prostackie i głupie porówanie które ciężko inaczej skomentować niż śmiechem. Brak słów. Na wymagania sprzętowe składają się często najmniejsze szczegóły jak chociażby ta fizyka na wodzie w bagnach w których Geralt walczył na gameplayu, i wiele wiele wiele innych rzeczy o których nawet pojęcia nie mamy, bo co my wiemy o technicznej stronie Wiedźmina? Na razie nie wiele, liczę na dzienniki deweloperskie.
Pomyśl zanim zaczniesz pisać. Myślisz, że ja nie wiem, że to nie tylko grafika na wymagania wpływa? Wiem doskonale, ale to jest temat o grafice i pisze tu o porównywaniu gier wyglądem, który jednak mimo wszystko jest jednym z rzeczy najbardziej wpływających na wymagania. Poza tym mówiłem o wyłączaniu efektów, które najbardziej pożerają kartę.
 
Pomyśl zanim zaczniesz pisać. Myślisz, że ja nie wiem, że to nie tylko grafika na wymagania wpływa? Wiem doskonale, ale to jest temat o grafice i pisze tu o porównywaniu gier wyglądem, który jednak mimo wszystko jest jednym z rzeczy najbardziej wpływających na wymagania. Poza tym mówiłem o wyłączaniu efektów, które najbardziej pożerają kartę.

O czym mam myśleć? Porównałeś dwa zdjęcia i stwierdziłeś że wyglądają podobnie więc domagasz się podobnych wymagań sprzętowych, więc warto chyba żebyś ty pomyślał nad czym piszesz i nie dawał innym w tym przypadku mi powodu do odpowiedzi na te bzdury.

Nie wspominając jeszcze o tym że wziąłeś zdjęcia ze stycznia z W3 i porównałeś je do skończonego AC
 
Fartuess said:
... takie wnioskowanie niekoniecznie jest poprawne.
To wnioskowanie niekoniecznie się sprawdzi, ale często się już sprawdzało, bo czasami wychodzi tak, że wymagania okazują się albo zbyt duże jak na oczekiwania, albo szczęśliwie mniejsze. Więc moje wnioskowanie zakładało taką pośrednią, wyjściową opcję od której potem wnioskowałem, czy wymagania okazały się lepsze czy gorsze. Generalnie średnio wychodziło to pół na pół w zależności od gry. Na przykład patrzyłem na takiego G3 a potem grając w W3 się zdziwiłem na plus, że wymagania były tak niskie. Równie dobrze może być tak w przypadku W3 i AC4, ale najbardziej prawdopodobna jest to pośrednie założenie. A jeśli się ono sprawdzi to nie ma powodów do zmartwień, że wymagania były za duże.

sneky said:
Nie wspominając jeszcze o tym że wziąłeś zdjęcia ze stycznia z W3 i porównałeś je do skończonego AC
Jakby to k... jakieś znaczenie miało. Własnie dlatego najpierw pomyśl. A najlepiej po ponownym przeczytaniu moich ostatnich postów, a zwłaszcza tego zdania: "A co za różnica? Przecież ja przewiduje wymagania jakie będą po wyjściu gry, zakładając że ostatecznie grafika W3 by tak wyglądała jak na gameplay'u."

Możecie nie kontynuować tej dyskusji...
 
Last edited:
.

Różnica jest taka, że screeny są nierówne i tutaj już W3 wygląda lepiej od AC4, a nie gorzej jak to jest w Twoim powyższym.
Więc to ma znaczenie, bo na każdym naprawdę jest inny poziom.
Generalnie to porównywanie nie ma najmniejszego sensu, bo nawet po takich screenach dostawaliśmy wątpliwe jakościowo, a potem znowu lepsze.

 

Attachments

  • Screenshot 5.jpg
    Screenshot 5.jpg
    103 KB · Views: 35
Last edited:
Różnica jest taka, że screeny są nierówne i tutaj już W3 wygląda lepiej od AC4, a nie gorzej jak to jest w Twoim powyższym.
Więc to ma znaczenie, bo na każdym naprawdę jest inny poziom.

Jak pokazałem najnowszy materiał, czyli z gameplay'a to było źle, bo niby wtedy AC4 wygląda lepiej. Wstawiłem więc screen z czasów trailera VGX, który wiadomo, że będzie lepszy.

A to, że wstawiam dla porównania wersję sprzed roku czy aktualną nie ma znaczenia, dlatego że porównując screeny ZAKŁADAM, że to byłaby ostateczna wersja gry. Po prostu przykładowe porównanie robię. AC4 w porównaniu do W3 z trailera VGX jest dużo gorszy graficznie, ale ponieważ ja porównuje do wersji W3 z gameplay'a, różnicy dużej nie ma.
 
Mnie zastanawia tylko jedno: dlaczego wszyscy "jadący po grafice" w W3 podają za przykład zawsze, wszędzie i niezmiennie ten jeden nieszczęsny screen z portu, na którym nie doczytują się cienie i odległość FoV jest spaprana? Co oni zrobią, jeśli ta sama lokacja na najnowszym buildzie będzie pozbawiona tych ułomności?
 
@Qyzu, czegoś tu nie rozumiem.
Należysz do tych, co to narzekają, że W3 zaliczył downgrade i jednocześnie przyrównujesz do ACIV usiłując nam wmówić, że prezentuje zbliżony poziom. Tego samego Wieśka, który na gameplay'ach, wbrew temu co twierdzisz, prezentuje i tak o klasę lepszą grafikę niż "Black Flag". I to pomimo rzekomego downgrade'u.
Jednocześnie oczekujesz, że odpalisz "Wild Hunt'a" przynajmniej w wysokich detalach i stałych 30 klatkach. Ale jeśli oprawa W3 ulegnie wyraźnej poprawie, jak mają nadzieję niektórzy, to wymagania automatycznie wzrosną. W takim wypadku zapomnij o średnio-wysokich, nawet gdyby optymalizacja była świetna pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
Twoja karta ma szansę pociągnąć grę w zbliżonym poziomie oprawy, co Xbox One (niezależnie od tego, czy ostatecznie ustawienia na tej konsoli będą stanowić odpowiednik high, medium czy może low), co nie znaczy, że uciągnie.
To już zależy od CDP RED, ale to wszystko na co możesz liczyć.

I tylko przypomnę, że obecnie nawet niewielkie, ale zauważalne podniesienie poziomu grafiki wymaga niewspółmiernie dużego nakładu mocy. Gdyby podrasować wersję PC, wzrosną nie tylko wymagania względem ustawień ultra, bardzo wysokich czy wysokich, ale z automatu również tych najniższych. Tak to w praktyce zawsze się kończy.
I to wzrosną znacząco, w zamian oferując troszkę lepszą oprawę.
Dlatego też takie znaczenie ma optymalizacja, przycina się to i owo, tak aby za dużo nie stracić w ogólnym rozrachunku, za to zyskać od groma w kwestii wydajności. Ot, szuka się złotego środka.
 
Last edited:
eustachy_J23 said:
Należysz do tych, co to narzekają, że W3 zaliczył downgrade i jednocześnie przyrównujesz do ACIV usiłując nam wmówić, że prezentuje zbliżony poziom. Tego samego Wieśka, który na gameplay'ach, wbrew temu co twierdzisz, prezentuje i tak o klasę lepszą grafikę niż "Black Flag". I to pomimo rzekomego downgrade'u.
Nigdzie nie pisałem, że grafika na gameplay'u była klasę lepsza. Przez downgrade grafika jest bardziej zbliżona do tej w AC4. Gdyby nie było downgrade'u to grafika w W3 byłaby sporo lepsza niż w AC4 (na przykładzie trailera VGX), a nie tylko odrobinę (na przykładzie gameplay'a).

eustachy_J23 said:
Ale jeśli oprawa W3 ulegnie wyraźnej poprawie, jak mają nadzieję niektórzy, to wymagania automatycznie wzrosną. W takim wypadku zapomnij o średnio-wysokich, nawet gdyby optymalizacja była świetna pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
Wiem. Dlatego to były tylko takie założenia co by było gdyby grafika prezentowała się jak na gameplay'u.

eustachy_J23 said:
Gdyby podrasować wersję PC, wzrosną nie tylko wymagania względem ustawień ultra, bardzo wysokich czy wysokich, ale z automatu również tych najniższych. Tak to w praktyce zawsze się kończy.
I to wzrosną znacząco, w zamian oferując troszkę lepszą oprawę.
Dlatego też takie znaczenie ma optymalizacja, przycina się to i owo, tak aby za dużo nie stracić w ogólnym rozrachunku, za to zyskać od groma w kwestii wydajności. Ot, szuka się złotego środka.
Ulepszenie grafiki nie oznacza od razu zwiększenia wymagań minimalnym. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś. Dodając różne ulepszenia i efekty to po prostu dochodziłyby dodatkowe ustawienia w stylu "ultra+" "ultra++" (nazwa nie gra roli), ale "low" ciągle pozostaje niskimi ustawieniami. Dlatego spokojnie mogliby zostawić możliwość ustawień takich jak na trailerze VGX i tylko wyszłoby to grze na dobre, zamiast świadomie rezygnować z takiej grafiki.
 
Last edited:
[...]
Dodając różne ulepszenia i efekty to po prostu dochodziłyby dodatkowe ustawienia w stylu "ultra+" "ultra++" (nazwa nie gra roli), ale "low" ciągle pozostaje niskimi ustawieniami.

Nie wiem dlaczego uważasz, że może funkcjonować "ultra+", czy "ultra++", a już "low-", czy "low--" jest przez Ciebie nieakceptowalne. "Ultra", to ultra, a "low", to low.

Ed.:
Co najwyżej mozna dorzucić rozdzielczość, w jakiej stosuje się te ustawienia - najlepiej reprezentatywną, np. 1920x1080.
 
Last edited:
Napiszcie to w końcu, czekacie na "hiper ultra" albo "very ultra" :huh:
No a w czym Ci to przeszkadza? Nie chcesz mieć lepszej grafiki w W3? Za parę lat jak się kupi lepszy sprzęt to gra zrobi ogromne wrażenie pod względem grafiki mimo, że będzie już stara.

Wroobelek said:
Nie wiem dlaczego uważasz, że może funkcjonować "ultra+", czy "ultra++", a już "low-", czy "low--" jest przez Ciebie nieakceptowalne. "Ultra", to ultra, a "low", to low.
Gdzie ja napisałem, że nie jest akceptowalne??? Im większa ilość możliwości przystosowania gry do każdego sprzętu tym lepiej. Miałem na myśli, że fakt iż byłoby "Ultra++" wcale nie musi oznaczać, że byłyby większe wymagania minimalne.
 
Wszystko wskazuje na to, że Qyzu'owi najwygodniej jest mnie ignorować - trudno, jakoś to przeżyję ;). W każdym razie dyskutować ze ścianą nie zamierzam.
Przepraszam, myliłem się. mój błąd, nie chciałem nikogo obrazić. Po prostu takie odniosłem wrażenie.:unworthy:

Po prostu uważam, że ultra, to ultra - wszystkie paski w prawo, a low - w lewo.
 
Last edited:
Nigdzie nie pisałem, że grafika na gameplay'u była klasę lepsza.

A ja nigdzie nie twierdzę, ze to napisałeś.
Za to powiedziałem, że oprawa w W3 przedstawia się klasę lepiej niż w AC . I to pomimo rzekomego downgrade'u.

Wiem. Dlatego to były tylko takie założenia co by było gdyby grafika prezentowała się jak na gameplay'u.

Aha. W takim razie w porządku.

Ulepszenie grafiki nie oznacza od razu zwiększenia wymagań minimalnym. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

Bo tak to w praktyce wygląda. Między ustawieniami low, a ultra obecnie różnica nie jest duża, zauważalna, ale nie ogromna.
Tak jest w 99% przypadków.
I wprawdzie nie wiem czemu, ale jeśli gra ma horrendalne zapotrzebowanie na sprzęt na maksa, to przekłada się to automatycznie na wyższe minimalne.
I mowa tutaj o realnych wymaganiach minimalnych, nie tym, co producent podał jako takowe na zasadzie, bo tak.
 
Last edited:
Top Bottom