Wiedźmin 3 - grafika

+
Akurat oświetlenie W2 ma zwalone po całości, dynamiczne a przedstawia się dużo gorzej niż statyczne w jedynce.
O ile doceniam jakość tekstur, modeli, nagromadzenie detali, tak oświetlenie jest paskudne.

(...)

Ty znów "w koło Macieju" o tym paskudnym oświetleniu z Wiedźmina 2/3. Te gry używają światła jako artystycznego środku wyrazu (podobnie jak fotografia oraz film) i to, że nie zawsze jest to adekwatne do rzeczywistości nie znaczy, że nie tworzy odpowiedniego (założonego przez twórców) klimatu/atmosfery.

Ja do oświetlenia w W2 miałem tylko zastrzeżenia względem małej płynności przejść pomiędzy poszczególnymi, skrajnymi stanami.
 
Ale panowie, temat jest o grafice w W3. Jak byk w temacie stoi.

Jest to niepodważalna prawda życiowa ;-)
Tudzież zauważ iż staram się bronić owej grafiki w W3 , wrzucając screeny z W2 wykonane z gry odpalonej na ultra w 8k.
Skoro W2 wygląda tak dobrze to W3 będzie jeszcze lepiej. No ale koniec offtopu :)
 
Tylko że grafika W3 jest podobno gorsza od grafiki dowolnej gry z ostatniego 20 lecia... Nie unikniesz odniesień...

Tak czy owak, dobrze byłoby żeby Redzi wypuścili jakiś konkretny materiał ukazujący jak gra ma ostatecznie wyglądać, bo już nie całe trzy miesiące zostały do premiery.
Mogliby też już wymagania podać :)
 
Te gry używają światła jako artystycznego środku wyrazu (podobnie jak fotografia oraz film) i to, że nie zawsze jest to adekwatne do rzeczywistości nie znaczy, że nie tworzy odpowiedniego (założonego przez twórców) klimatu/atmosfery.

Akurat w W2 wyjątkowo nie tworzy atmosfery, powiedziałbym nawet, że skutecznie ją zabija (np. halogenowe noce).
Ale ciekawa interpretacja nie powiem, skopane oświetlenie=artystyczny środek wyrazu.
Szkoda że chybiona. W tym konkretnym wypadku jest ono zwyczajnie złe, nie działa jak należy.
Przypominam, że studio samo poniekąd to potwierdziło przyznając się do problemów jakie generował ten aspekt oprawy.

Dla mnie dziwnym jest narzekanie na oprawę W3 przy jednoczesnym stawianiu na piedestał tego elementu w dwójce, której to akurat sporo można na tym polu zarzucić.
 
@Marcin_89 Może starczy już tego pastwienia się nad tym trailerem. Wyszedł słabo, wytłumaczenie czemu wyszedł słabo, też jest słabe, no ale trzeba żyć dalej.

Serial jakoś przeżyliśmy, nie może być gorzej, prawda?

Prawda?
 


Po cholerę wrzucasz screeny, które wszyscy już widzieli i których temat został tu przewałkowany kilkakrotnie?
 
Trailer jaki jest każdy widzi, wyjaśnienie dlaczego tak jest - od Redów, takoż mamy. Poczekajmy na obiecany reupload, po drodze nie skacząc sobie wzajemnie do gardeł, OK?
 
Trailer jaki jest każdy widzi, wyjaśnienie dlaczego tak jest - od Redów, takoż mamy. Poczekajmy na obiecany reupload, po drodze nie skacząc sobie wzajemnie do gardeł, OK?

Jakie jest wyjaśnienie i gdzie ono jest?Bo przeoczyłem cholera :/
 
Top Bottom