Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Argument w czym? Od kiedy osobiste preferencje trzeba argumentować?
I takiej kamery jak na podanych przez Ciebie ujęciach nie było, przecież to tylko trailerowe scenki, a nie gameplay. Lubiłeś kamerę z dwójki, super. My nie. Problemem jest to, że będziemy skazani na dwukrotnie gorszą.
A jednak grupa żądająca wyboru kamery od kilka tygodni wymyśla coraz to dziwniejsze uzasadnienia dlaczego kamera "inteligentna" to całe zło tego świata. Wszystko to wina przygłupich amerykańskich konsolowców i nieudolnych developerów, którzy nie potrafią zrobić czegoś co użytkownicy tego forum zrobiliby w kiblu w ciągu pięciu minut. Mówisz o preferencjach, a zaraz potem piszesz autorytatywnie, że jedna jest gorsza. Skoro kwestia preferencji to jest to kwestia odpowiedniego gustu.Rozumiem to, że chcecie innej ale można to napisać raz jak rozsądni ludzie, a nie wyśmiewać inne rozwiązanie. Wystarczy jeden post wyrażający żal z tego powodu i prośbę o wprowadzenie innych rozwiązań. Tymczasem od kilku tygodni wylewane są frustrację.
 
Argument odnośnie tego, że bardziej oddalona kamera za bardzo ułatwia grę. Jak najbardziej rozumiem osobiste preferencje i to, że nie wszystkim może odpowiadać coś takiego, ale takie tłumaczenie jest po prostu głupie.
Musiałeś czytać posty bardzo szybko, bo to nie jest żaden argument. Wszyscy, którzy chcą inną kamerę, po prostu nie lubią odległości jej od Geralta. Tyle.
Z wczesnych relacji dziennikarzy wynikało, że taka właśnie miała być na samym początku. Budziło to już wtedy mieszane uczucia, więc widocznie zrezygnowali z tego.
Widziałeś ten bardzo stary gameplay ze Skellige?

Twoja postawa to nic innego, jak "Mnie się podoba, więc dlaczego narzekacie? Dajcie spokój!".
Mówisz o preferencjach, a zaraz potem piszesz autorytatywnie, że jedna jest gorsza.
Chyba jasnym jest, że piszę za siebie. I te uzasadnienia są również dla mnie bez sensu, tylko Fanktoy je używa. Ja po prostu chcę bliższą kamerę, nic więcej. Niczego nie wyśmiewam, nie piszę o konsolowcach. Nauczcie się traktować wszystkich indywidualnie, a nie wrzucać do worka.
 
Last edited:
A jednak grupa żądająca wyboru kamery od kilka tygodni wymyśla coraz to dziwniejsze uzasadnienia dlaczego kamera "inteligentna" to całe zło tego świata. Wszystko to wina przygłupich amerykańskich konsolowców i nieudolnych developerów, którzy nie potrafią zrobić czegoś co użytkownicy tego forum zrobiliby w kiblu w ciągu pięciu minut. Mówisz o preferencjach, a zaraz potem piszesz autorytatywnie, że jedna jest gorsza. Skoro kwestia preferencji to jest to kwestia odpowiedniego gustu.Rozumiem to, że chcecie innej ale można to napisać raz jak rozsądni ludzie, a nie wyśmiewać inne rozwiązanie. Wystarczy jeden post wyrażający żal z tego powodu i prośbę o wprowadzenie innych rozwiązań. Tymczasem od kilku tygodni wylewane są frustrację.

Ja nigdzie nie obraziłem konsol'owców czy innych narodowości. Trochę wyolbrzymiasz. Nie wiem ile zajmuje dodanie "scrolla" żeby przybliżyć kamerę lub oddalić. Ale jeśli takowa przybliżona już służy poza walką to chyba nie dużo, bo ona już jest w grze zaimplementowana, wystarczy w opcjach dać suwak - chce żeby kamera się zmieniła podczas walki lub nie.

To nie są frustracje (no może i są) ale to jest dyskusja, czyli ktoś pisze posta, ktoś inny odpowiada mają argumenty, ktoś inny odpowiada na te argumenty, rozumiesz - dyskusja.
 
Musiałeś zignorować wszystkie posty @raison d'etre
Ale wszystko sprowadza się do jej odległości, której z niewiadomych mi powodów nie akceptujecie i nie pozwalacie nam jej mieć, więc powstają kolejne argumenty.
Zadam pytanie: jakim problemem dla Was są opcje i po co to beznadziejne i dziecinne przegadywanie się? Nie możecie mieć postawy jak Szincza, który nie chce bliższej kamery, ale twierdzi, że więcej opcji=lepiej?
 
walka przypomina jakąś strategię turową w rzucie izometrycznym
Rzeczywiście, strategia turowa, nie ma co:
W3

Pierwsza lepsza strategia turowa

W1 - rzut izometryczny bliski
Zgadzam się, że kamera w W3 jest za daleko, ale zarzucanie jej, że jest rzutem izometrycznym jest nie w porządku. Ona też ma uczucia ;(.
 
Musiałeś czytać posty bardzo szybko, bo to nie jest żaden argument. Wszyscy, którzy chcą inną kamerę, po prostu nie lubią odległości jej od Geralta. Tyle.
Cofnij stronę do tyłu i przeczytaj sobie np. ostatni post fanktoya. I kilka postów innych użytkowników z poprzednich stron. Później zarzucaj mi cokolwiek.

Widziałeś ten bardzo stary gameplay ze Skellige?
Widziałem, wiem, jaka tam była kamera. Ale czytałem też dużo starsze relacje dziennikarzy z zamkniętego pokazu, który odbył się na długo przed E3 i tam wspominali o innej kamerze.

Twoja postawa to nic innego, jak "Mnie się podoba, więc dlaczego narzekacie? Dajcie spokój!".
To ciekawe, zarzucasz mi szybkie i niedokładne czytanie, a sam nie potrafiłeś doczytać mojego posta do końca. Przypomnę:

Ale żeby nie było, że jestem przeciw wszystkim, to sprostuję swoją myśl:
- wprowadzenie różnych ustawień kamery, by każdy wybrał sobie mu odpowiadającą - jak najbardziej tak,
- całkowita zmiana kamery na taką przyklejoną do pleców czy ramienia - zdecydowanie NIE.
 
[Chyba jasnym jest, że piszę za siebie. I te uzasadnienia są również dla mnie bez sensu, tylko Fanktoy je używa. Ja po prostu chcę bliższą kamerę, nic więcej. Niczego nie wyśmiewam, nie piszę o konsolowcach. Nauczcie się traktować wszystkich indywidualnie, a nie wrzucać do worka.

Hmm, dość specyficzne zdanie, nie powiem. Czy właśnie nie zrobiłeś tego, czego nie chcesz żebyśmy robili?
 
Ale wszystko sprowadza się do jej odległości, której z niewiadomych mi powodów nie akceptujecie i nie pozwalacie nam jej mieć, więc powstają kolejne argumenty.
Zadam pytanie: jakim problemem dla Was są opcje i po co to beznadziejne i dziecinne przegadywanie się? Nie możecie mieć postawy jak Szincza, który nie chce bliższej kamery, ale twierdzi, że więcej opcji=lepiej?
Znajdź post w którym ktoś ci tego zabrania, wszyscy są zgodni że fajnie by było gdyby był wybór. Nie przeinaczaj rzeczywistości.
 
Bo nie piszemy do siebie, tylko do redów. Jak się wytworzy jeden post za i jeden przeciw, to wpływ na ewentualne zmiany będzie jeszcze mniejszy niż jest obecnie. A tak przynajmniej jest szansa, żę ktoś to zauważy i pomyśli nad rozwiązaniami satysfakcjonującymi również tych poszkodowanych przez los graczy, którym nie podoba się prezentowana kamera.
 
To jeszcze raz: po co ta idiotyczna dyskusja?

Ja napisałem ogólnie wtedy gdy zaczęto się naśmiewać z inteligentnej kamery sugerując, że przesadnie ułatwia granie. Potem po prostu kontynuowałem dyskusje i "odpowiadałem na zarzuty" po czym zasugerowałem zakończenie tej rozmowy aż do jutra gdy pewnie się dowiemy więcej o walce i kamerze.
 
Nie ma sensu w przypadku żadnej ze stron pisać wad i zalet oraz się wzajemnie przekonywać. Trzeba poczekać do jutra i po prostu pisać o umieszczeniu opcji zmiany kamery.
 
Tylko, że tą dyskusję zaczyna się już ciężko czytać. @fanktoy i @Swooneb, w dużej mierze przez Was, bo choć i ja jestem za personalizacją kamery, to nie przyszłoby mi do głowy, by kamera miała jakoś definiować trudność potyczek, każdy gra jak mu wygodnie, dla jednego walka na kamerze blisko za plecami będzie łatwiejsza niż walka na rzucie izometrycznym dla kogoś innego. Dodawanie do tego argumentu o dźwiękach jest już sporym nadużyciem. Chodzi o to, by każdemu grało się przyjemnie, a ja osobiście lubię patrzeć z bliska, widzieć szczegóły, pracować myszą i rozglądać się.

A dopiero co @theta77 pisał o takich dyskusjach, które nic nie wnoszą. Bo choć tutaj obie strony są w sumie za personalizacją, to jednak niektóre fragmenty dyskusji na to nie wskazują, a są po prostu kłótnią, bo ta lepsza, bo za łatwo, bo łucznik w krzakach, bo kamera na orbicie.

E:
Nic takiego nie powiedziałem, to nie ja wyciąłem ten argument tylko na niego odpowiedziałem. Napisałem bardzo podobnie jak Ty, że " każdy gra jak mu wygodnie, dla jednego walka na kamerze blisko za plecami będzie łatwiejsza niż walka na rzucie izometrycznym dla kogoś innego(...)".

Odpowiedziałeś w sposób, który rozpoczął bezowocną dyskusję.
 
Last edited:
Top Bottom