Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak się bawię filtrami i porównajcie sobie te obrazki - pierwszy to oryginał. Mimo, że na drugim jest większe nasycenie kolorów i obraz jest bardziej żywy, kolorowy to jednak tez bardziej mroczy (dla mnie), bardziej klimatyczny. Czyli Ci co mówili, że kolory nie mają wpływu na klimat mroczny mieli rację. Więc co ma? Cienie? Większy kontrast?



 
Masa osób pobierze grę na lewo, by sprawdzić czy im pójdzie, a jeszcze inni pragnąc przekonać się jak w konkretnych ustawieniach.
A wiesz, co? Ostatnio nawet sam zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej cofnąć pre ordera i samemu sprawdzić jak będzie działać i dopiero kupić.
Wszystkie wieści dotyczące PC już od jakiegoś czasu nie napawają optymizmem... Ewentualnie można poczekać i sprawdzić jak wypadną pierwsze testy i wtedy unikniemy piractwa. Sam nie lubię piractwa ale też nie lubię jak producent mnie do tego "zmusza". Pozostaje mieć nadzieję, że Redzi wezmą sobie falę krytyki do serca i jednak postarają się coś zdziałać przez ostatnie 3 miesiące. Do tego dojdą dedykowane sterowniki i może nie będzie tak źle. Ale na razie to jedna,wielka nie wiadoma.
 
Budowa lokacji? Pora dnia? Jak wioska w środku dnia kiedy wszystko jest fajne i przyjemne, dzieci się bawią itd. może być mroczna?

Chodzi o kolor dzięki któremu sceneria wyraża inny klimat. Nawet miłe dzieci w ładnych ubrankach mogą być straszne - patrz: horror z jakimś psychodelicznym dzieckiem.
 
No dobra, ale o co chodzi z tym mrokiem? Wiedźmin nie jest serią mroczną, jest po prostu poważniejsza, bardziej realistyczna, ale nie mroczna. Screeny np. z Novigradu i okolic wcale nie odbiegają tonacją od ubóstwianego przez wielu czwartego aktu pierwszego Wiedźmina, a od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że wypowiadają się tu jakieś emokidy z włosami umazanymi czarną pastą do butów, dla których wszystko musi być mhroczne, złe i nieprzyjazne.

:troll:
 
Chodzi pewnie o przyzwyczajenia z pierwszych grafik, kiedy zapowiadano W3. Na tych pierwszych grafikach dominowały w dużej części ciemne, surowe i zarazem zimne tonacje barw. Kiedy zaczynając od ponurego, posępnego trailera "zabijając potwory" do najnowszego trailera, kolorystyka powolutku się zmieniała wraz z grafiką. Teraz, kiedy nagle serwowano nam pokazy gry plus grafiki to aż pojaśniało, pojawiło się aż nadto kolorów. Prawie jak szok termiczny :p.
 
Last edited:
A na tych polach złotych od zboża powalczymy z południcą. Z tą mrocznością różnie bywa. Ja się o klimat nie martwię zupełnie.
 
Chodzi pewnie o przyzwyczajenia z pierwszych grafik, kiedy zapowiadano W3. Na tych pierwszych grafikach dominowała w dużej części ciemne, surowe i zarazem zimne tonacje barw. Teraz, kiedy nagle serwowano nam pokazy gry plus grafiki to aż pojaśniało, pojawiło się aż nadto kolorów. Prawie jak szok termiczny .
Też mnie to na początku zdenerwowało, ale ochłonęłam, przemyślałam to i w sumie ta kolorystyka zaczęła mi się podobać. Radosna, słowiańska wioska nie może być szara - tak samo jak na opuszczonym cmentarzysku o północy nie może być jasno i kolorowo. I tak połowę klimatu załatwi nam, moim zdaniem świetna, muzyka. Jest dobrze!
 
Czy na tym screenie panuje sielski, beztroski klimat?



Może tak - dla tych, co nie grali. W rzeczywistości wolałem nocą popylać w kierunku Brzegu odprowadzany przez wywerny, niż rozkoszować się tą błogością w południe na Polach. A jeszcze ta ścieżka dźwiękowa... Psychodela pełną gębą. Kontrast pomiędzy wrażeniami wzrokowymi, a muzyką potęgował jeszcze to wrażenie zagrożenia ze strony południc.
Po kilku rozgrywkach oczywiście mi przeszło, ale dreszczyk pozostał.
 
Kilku osobom przeszkadzały ciemne brwi Geralta. Mi one pasują do ogółu, ma dzięki temu wyraźne oblicze. Vesemir w jasnych wygląda jakby mu ktoś w ryj z igni przypierdzielił. Powiedzmy, że do jego wizerunku staruszka to pasuje, ale Geralt wyglądałby śmiesznie.
 
Kilku osobom przeszkadzały ciemne brwi Geralta. Mi one pasują do ogółu, ma dzięki temu wyraźne oblicze. Vesemir w jasnych wygląda jakby mu ktoś w ryj z igni przypierdzielił. Powiedzmy, że do jego wizerunku staruszka to pasuje, ale Geralt wyglądałby śmiesznie.
Moim zdaniem Vesemir nie wygląda jakby nie miał brwi, btw świenie wygląda, bardzo wyrazisty, moim zdaniem dużo bardziej niż Geralt :p
 
Kilku osobom przeszkadzały ciemne brwi Geralta. Mi one pasują do ogółu, ma dzięki temu wyraźne oblicze. Vesemir w jasnych wygląda jakby mu ktoś w ryj z igni przypierdzielił. Powiedzmy, że do jego wizerunku staruszka to pasuje, ale Geralt wyglądałby śmiesznie.

Sugerujesz, że na filmikach od PI Geralt wygląda śmiesznie, bo ma siwe brwi? :p
 
Czy na tym screenie panuje sielski, beztroski klimat?


Może tak - dla tych, co nie grali. W rzeczywistości wolałem nocą popylać w kierunku Brzegu odprowadzany przez wywerny, niż rozkoszować się tą błogością w południe na Polach. A jeszcze ta ścieżka dźwiękowa... Psychodela pełną gębą. Kontrast pomiędzy wrażeniami wzrokowymi, a muzyką potęgował jeszcze to wrażenie zagrożenia ze strony południc.
Po kilku rozgrywkach oczywiście mi przeszło, ale dreszczyk pozostał.

Jak patrzę na tego screena, to uświadomiłem sobie, że w W1 cały czas niebo było przysnute ciężkimi, burzowymi chmurami. To one prawdopodobnie w dużej mierze wpływały na "mroczny" klimat nawet za dnia, choć nie miały wiele wspólnego z oświetleniem, co dobitnie widać na powyższym screenie. (świecące zboże pod granatowym niebem.)
Co ciekawe, niebo na pierwszych screenach z W3 wyglądało bardzo podobnie, (ujęcia ze Skellige), i to mogło również wpłynąć na pierwotny odbiór wizualny Dzikiego Gonu. Pozwolę sobie zamieścić przykład. Porównajcie to do powyższego screena:

 
A wiesz, co? Ostatnio nawet sam zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej cofnąć pre ordera i samemu sprawdzić jak będzie działać i dopiero kupić.
Wszystkie wieści dotyczące PC już od jakiegoś czasu nie napawają optymizmem... Ewentualnie można poczekać i sprawdzić jak wypadną pierwsze testy i wtedy unikniemy piractwa. Sam nie lubię piractwa ale też nie lubię jak producent mnie do tego "zmusza". .
O TAK!!! ... nie ma to jak kradzież usprawiedliwiać w każdy możliwy sposób. Gra nie jest ci potrzebna do życia więc możesz się bez niej obejść. I po co kraść? Róbcie tak dalej a rynek PC będzie coraz bardziej olewany. Zawsze możesz poczekać pół roku aż gra będzie -50%. Ale i tak będziesz sobie to usprawiedliwiał dalej.
 
Z intera, fajne porównanie jak duże znaczenie dla wyglądu i odbioru graficznego gry ma cykl dnia i nocy oraz system pogodowy ( Oba zdjęcia oryginalne ) :

Różnica fajna, ale Vesemir................ nie mogę patrzeć na tego denaturatowego dziadka.

---------- Zaktualizowano 17:07 ----------

Pozwolę sobie zamieścić przykład. Porównajcie to do powyższego screena:

... i te piękne soczysto-zielone roślinki.
Chlip.......chlip.......chlip..........
 
Założyłem konto specjalnie po to, żeby zwrócić uwagę na jedną rzecz, a mianowicie- dlaczego trawa w grze nie rzuca cienia? Wygląda przez to niedorzecznie, a wręcz śmiesznie. Jakość grafiki stoi na najwyższym poziomie a tu coś tak denerwującego. Znowu trzeba będzie specjalnie modować ENB, żeby osiągnąć ten efekt jak w przypadku Skyrim? Błagam Redzi, zróbcie z tym coś.
 
Top Bottom