Wiedźmin 3 - grafika

+
Jestem dość często i również blisko nich mieszkam. Dobrze wiem od jakich czynników zależy widoczność, wiem też co widzę na tym fragmencie gameplaya. Twoja teoria mija się niestety z prawdą. Jak każdy zauważył możliwe że zbliża się burza, dość mocno wieje wiatr a wiatr tak się składa lubi dawać nam przejrzyste powietrze. To co widzę tutaj to po prostu słaby zasięg rysowania brzegu jeziora które może być z 200-300 metrów dalej, oraz kanciaste szczyty w oddali i to wcale nie jest spowodowane tylko tym że zachodzi słońce i takie są warunki atmosferyczne.

Znaczy porównujesz skrina zrobionego z gry ze skrinem zrobionym w filmiku i natej podstawie określasz jakość gry?
Nawet tzw. filmiki bez kompresji takową posiadają. Inaczej taki filmik nie zajmowałby 1,1 GB, ale dużo, dużo więcej. Porównywałbym raczej materiały porównywalne. Skrin z gry ze skrinem z gry. skrin z filmiku ze skrinem z filmiku.

Co do widoczności. Moja teoria nie jest moja. Mądrzejsi ludzie ją wymyślili. Na pewno nie mija się z prawdą. Warto poczytać trochę na temat fotografowania czy filmowania.

---------- Zaktualizowano 18:57 ----------

(...)

http://gamerinvestments.com/video-g...010/02/just-cause-2-screens-ps3-xbox360-1.jpg

Tak wygląda zasięg widoku postaci w Just Causie 2. Wiem że ta gra w porównaniu do wielkości świata wiedźmina (nie mówię tu o aspekcie samej skali terenu) to pikuś, jednakże do tej pory robi na mnie niesamowite wrażenie, tym bardziej że tak właśnie wyglądała wersja na stare konsole. Polecam również obserwować najnowsze JC3, kiedy wyjdzie pierwszy gameplay trailer, myśle że postawi poprzeczkę tak wysoko, jak zrobiła to wersja poprzednia.
Chodzi mi tylko o to, że oprócz oczywistego spadku jakości, nici mogą wyjść z zatrzymania się na jakimś wzgórzu na ziemiach niczyich i podziwiania roztaczającej się puszczy bo tak na dobrą sprawę wszystko będzie rozmazane i nic nie będzie widać.

Wygląda to jak doklejone trochę nie naturalnie. Helikopter to jakaś zabawka plastikowa tak wysoką jakość prezentuje. ;)
Skrin z gry czy z gameplaja z Youtube?
 
Nie wierzę w to co czytam. Uwierz mi, że debugowanie kamery zabiera tyle samo zasobów, co przejażdka konno - wczytać musi się tyle samo obiektów, a nawet w przypadku odpowiednich ustawień kamery nawet więcej.

Aha, jasne. Pewnie dlatego ten "gameplay" który podałeś w poprzednim poście ma draw distance około dwadzieścia pięć metrów, bo dalej to mgła jak mleko.

Statyczne ujęcia z widoczkiem na skałę i kawałek pustego nieba porównywane do gameplay. Chryste, daj cierpliwość...
 
Aha, jasne. Pewnie dlatego ten "gameplay" który podałeś w poprzednim poście ma draw distance około dwadzieścia pięć metrów, bo dalej to mgła jak mleko.

Statyczne ujęcia z widoczkiem na skałę i kawałek pustego nieba porównywane do gameplay. Chryste, daj cierpliwość...

oglądałes te filmy?
 
@Hugomocnik Świat w JC2 był ogromny. Stawiam dolary przecieko orzechom, że dużo większy niż ten, który dane nam będzie zwiedzać w W3.

Owszem, dlatego w nawiasie napisałem że nie chodzi mi o skale terenu, wiem że jest ogromna.

Wygląda to jak doklejone trochę nie naturalnie. Helikopter to jakaś zabawka plastikowa tak wysoką jakość prezentuje.
Skrin z gry czy z gameplaja z Youtube?

Ta gra jest z roku 2010, tak jak wspomniałem takich widoków uświadczysz w wersjach na stare konsole. Nie rozumiem dokąd, zmierzasz, chcesz mi wmówić, że gra wygląda inaczej niż tak naprawdę ją widać.
A to twój screen z youtuba, po kompresji, dodam jeszcze ze 720p. Nawet w takiej szajskiej jakości potrafię zobaczyć dobry zasięg widzenia.
 

Attachments

  • just cause.JPG
    just cause.JPG
    120.9 KB · Views: 47
oglądałes te filmy?

Oczywiście. Teraz Ty mi wyjaśnisz co takiego istotnego dla tematu pominąłem, prawda?

Nawet w takiej szajskiej jakości potrafię zobaczyć dobry zasięg widzenia.

Dobry zasięg widzenia czego? Przecież ten screen z W3 do którego to porównujesz pokazuje nieporównywalnie wiecej geometrii? Jesli już musisz uzywać JC2 jako punktu odniesienia, to chociaż wybierz porównywalne warunki.
 
Last edited:
Aha, jasne. Pewnie dlatego ten "gameplay" który podałeś w poprzednim poście ma draw distance około dwadzieścia pięć metrów, bo dalej to mgła jak mleko.

Statyczne ujęcia z widoczkiem na skałę i kawałek pustego nieba porównywane do gameplay. Chryste, daj cierpliwość...

Bo jest taka pogoda ? Obejrz sobie inne filmiki tego autora. Zresztą co to ma do rzeczy. CZTEROLETNIA gra działa w 4K z setką modów na i5 + GTX 970 w około 60 fps'ach prezentując przy tym grafikę - roślinność/szczegółowość, które zdecydowanie deklasuje tą którą mieliśmy okazję zobaczyć podczas ostatniego gameplayu.
 
JC2 wygląda bardzo, bardzo dobrze nawet dziś i działa świetnie (na moim starym komputerze: 1-rdzeniowy AMD, 2GB RAM i HD6850 gra działała płynnie na średnio-wysokich). Nie jest to może gra ładniejsza od W3 (no, może z kilkoma wyjątkami ;)), ale pamiętajmy, że wyszła w 2010 roku.
 

No śliczna ta trawa. Szkoda, że wszytko inne wyglada jak z 2010.


Pięknie, nie? Szkoda, że na ekranie jest może ćwierć geometri którą prezentuje W3, oświetlenie woła o pomstę do nieba, a o teksturach nie ma co wspominac. Fizyka modeli? Co to fizyka modeli?

Wam się wydaje, że VRAM nie ma żadnych limitów?
 
Last edited:
Bo jest taka pogoda ? Obejrz sobie inne filmiki tego autora. Zresztą co to ma do rzeczy. CZTEROLETNIA gra działa w 4K z setką modów na i5 + GTX 970 w około 60 fps'ach prezentując przy tym grafikę - roślinność/szczegółowość, które zdecydowanie deklasuje tą którą mieliśmy okazję zobaczyć podczas ostatniego gameplayu.

Pragnę tylko zauważyć że w Wiedźminie jest trochę więcej obciążających grę mechanik, więc takie porównanie inwalida. No i jego filmiki nie są jakieś topowe, pokazuje głównie niektóre elementy gry, przy czym reszta leży, na internetach jest sporo dużo lepszych filmików, z setkami modów, tylko że wtedy ich wymagania są...
 
Na interze dzisiaj założony temat o downgradzie dorobił się 17 stron a na polskich forach growych można było przeczytać zdania w stylu: "Polaczki jak zwykle narzekają". Więc jak widać nie tylko rodzimi gracze narzekają.
 
Powinno się porównywać adekwatne materiały czyli skriny z gry ze skrinami z gry. Filmiki z gameplajów z filmikami z gameplajów.
Czyli rozumiem, że tylko o to się rozchodzi? Gdybym był kompletnym ignorantem i leniem i wstawiłbym dwa materiały, jeden w tragicznej jakości a drugi w jeszcze gorszej i napisałbym, że widzę różnicę w jakości i że downgrade był to też miałbym rację. Czemu tak wielu ludzi tego do siebie nie dopuszcza. Po samym spadku entuzjazmu wśród dziennikarzy było wiadome co jest pięć. Nie rozpaczam nad tym, chcę tylko żeby można było mówić o tym otwarcie i bez ogródek że ta gra nie będzie jakimś wspaniałym tytułem flagowym jeżeli chodzi o grafikę, nie będzie też tym co nam obiecywano ani tym co widzieliśmy na wcześniejszych materiałach. Trochę po prostu nie rozumiem takiej polityki marketingowej.
 
Nie rozpaczam nad tym, chcę tylko żeby można było mówić o tym otwarcie i bez ogródek że ta gra nie będzie jakimś wspaniałym tytułem flagowym jeżeli chodzi o grafikę, nie będzie też tym co nam obiecywano ani tym co widzieliśmy na wcześniejszych materiałach. Trochę po prostu nie rozumiem takiej polityki marketingowej.
Na pewno będzie to najlepiej wyglądająca gra z otwartym światem.
Chyba nikt nigdy nie twierdził, że będzie to najlepiej wyglądająca gra kiedykolwiek stworzona, bo nie da się stworzyć gry z ogromnym światem na poziomie szczegółowości np. takiego Order 1886.

A co do trawy, to ja nie widzę problemu. Wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza w dużej ilości. Pojedyncze kępki trawy w każdej grze wyglądają nieco nienaturalnie.
 
Osoby które uważają że zmodowany Skyrim ma mniejsze wymagania niż wiedźmin (który nawet nie wyszedł) niech wezmą pod uwagę że z odpowiednią ilością modów potrafi wykończyć każdą kartę. Wszyscy dobrze wiemy że zmodowane gry zawsze wyglądają o wiele lepiej niż te bez modów. Podmiana oświetlenia i tekstur na 4k nie załatwi wszystkiego.

@B l a d y Piękny trawnik, fps -50%
 
Ja mam komputer (dość nowy) który jak się okazuje, zapewne nie uciągnie Wiedźmina na minimum. A Skyrim na 20 modach graficznych działa mi NIEMAL płynnie. I mogę śmiało potwierdzić, że roślinność i woda wyglądają tak, jak filmikach które ktoś tu wcześniej wstawiał. Czytaj - 10 razy ładniej niż to, co teraz pokazują na gejmplejach z W3. Przykro mi.
 
Osoby które uważają że zmodowany Skyrim ma mniejsze wymagania niż wiedźmin (który nawet nie wyszedł) niech wezmą pod uwagę że z odpowiednią ilością modów potrafi wykończyć każdą kartę. Wszyscy dobrze wiemy że zmodowane gry zawsze wyglądają o wiele lepiej niż te bez modów. Podmiana oświetlenia i tekstur na 4k nie załatwi wszystkiego.

@B l a d y Piękny trawnik, fps -50%

no ale gosc pisal na tubie ze ma gtx970 i 60 klatek w 4k
nowy wiedzmin na high i gtx980 ma 30 klatek
z czym tu do ludzi

nie mowiac o tym ze ta trawa renderuje sie po horyzont
 
Top Bottom