Waluta w grze

+
Tylko ciekawe, że jak dotąd w menu postaci i ekwipunku widzieliśmy tylko jedną ikonkę obrazującą stan naszego portfela. Rozumiem, że jeśli mamy mieć 3 różne waluty, powinny się też pojawić 3 różne ikony / liczniki?
 
Bardzo fajna wiadomość, pamiętam jak kiedyś pisałem o tych pożyczkach że by się przydały, bo nieraz brakuje pieniędzy i trzeba znowu na drugi koniec mapy lecieć żeby dorobić. Mam nadzieję że jeśli nie spłacimy długu, zaczną nas ścigać łowcy głów, jak w jedynce :)
 
Zawsze uważałem to za niepotrzebną komplikację która powodować może więcej problemów, niż korzyści... Ale ogromne brawa dla CDPR za takie przywiązanie do szczegółów. Zważywszy, że jest wojna to wszystko składa się na żyjący, wiarygodny świat - czapki z głów.

No i trzeba będzie odwiedzić Vivaldich
 
@Solan7 myślę, że najprawdopodobniej będzie tak, jak piszesz.

Może i tak będzie, ale ja bardziej bym obstawiał system z gry "Fallout: New Vegas".
W powyższej grze podstawową walutą są kapsle ;) Dodatkowe dwie waluty w postaci pieniędzy RNK (dolar RNK), Legionu (denar - o ile dobrze pamiętam). Były jeszcze tzw. "stare pieniądze" (dolar amerykański), które miały "stałą" wartość zależna od nominału (bardziej jako przedmiot do sprzedania... ale cóż nic nie ważyły, tak jak reszta walut).

Zastanawia mnie czy będzie można "inwestować" w W3 w kamienie szlachetne, albo zakładać lokatę ;)
 
Niesamowite informacje. Poza różnymi walutami potwierdzono również coś, o czym kiedyś mówiono - np. w Velen będą dawali więcej za jedzenie bo ludzie są głodni. Przykład z rybami pewnie również jest aktualny. Ekonomia (przynajmniej na papierze) przypomina trochę stare, dobre Mount&Blade.
Ta gra będzie genialna.
 
Jest gdzieś ten rosyjski wywiad przetłumaczony na angielski?
Na interze jest:
You mentioned the opportunity to bargain. Please tell us in detail about the economic system in the game. I understand that it will be more difficult than in previous installments?

In The Witcher 3, there are several regions, each with its own economy. You, if you wish, can engage in trade and make money by delivering certain goods from one region to another. No man's land, in Velen, say, the people are very poor and starving. If you buy food anywhere and will bring it back with you an they will give the best price. Also, some dealers are willing to pay you more for certain goods. For example, metal smiths will give you a higher price than other traders.

In some cases, Geralt will be able to influence the state of the local economy. For example, in the vicinity of some villages inhabited by a monster who terrorizes the village. If witcher kills the beast, then he will be able to subsequently buy goods from local merchants at lower prices, because with death of the creature roads will be safer, and trade become more brisk. And in such situation everything would be a little easier even for you.

We have a few in-game currency. The main currency - Novigradian Crown. They can be accepted everywhere. In addition, there is the second additional currency - Temerian Orens, that had circulated in the previous games, and Nilfgaardian Florins. After the Nilfgaard conquest of the former Temeria, some traders refuse to accept Orens, preferring to trade for florins. To avoid problems with a variety of currencies, Geralt can collect them, and then, once in Novigrad, exchange [for the crown] in Vivaldi's bank, which was mentioned in the book. Thus, the economic system we got is really complicated and, at the same time, quite realistic.

Geralt will be able to make deposits in banks of Novigrad?

As I recall, this option, as deposits, is not available in the game, but you will be able to take a credit in the bank and then buy something you want.

An analogue of the credit card?

Yes it is. Why not?

What about percents?

Well, first you have to pay for previously received credit before taking the new one.
 
Last edited:
Super sprawa z walutą. To daje spokojnie extra kilka, kilkanaście godzin rozgrywki na rozkminianie gdzie co za ile sprzedawać, w jakiej walucie. Oczywiście jest to troche niezgodne z książkowym wiedźminem który w ekonomie się raczej nie bawił, ale w grze jestem to wstanie uznać. Swoją drogą podoba mi sie że w grze będzie sporo grania, tak to nazwe - statycznego, gdzie, prócz wyżej wspomnianych walut, bedzie główkowanie nad "ruchomymi" skillami, oraz tradycyjne ważenie potionków i crafting.

W3 - przybywaj !!!
 
No i trzeba będzie odwiedzić Vivaldich

Tudzież Giancardich i innych Cianfanellich ;)

Tylko ciekawe, że jak dotąd w menu postaci i ekwipunku widzieliśmy tylko jedną ikonkę obrazującą stan naszego portfela. Rozumiem, że jeśli mamy mieć 3 różne waluty, powinny się też pojawić 3 różne ikony / liczniki?
Powinny... W dwójce Redzi w sumie popełnili błąd, umieszczając na ikonce monet koronę - gdyby umieścili lilię, wówczas w trójce łatwo by dołożyć korony z... koronami i floreny z szesnastopromiennymi słońcami.

Choć w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by w trójce to koronom dać ikonkę monety z koroną, a orenom z lilią.
 
Liczba banków zostanie podzielona przez osiem? :/

Pozostałych siedem mogło chociaż zostać jako same fasady budynków...
 
Top Bottom