Wiedźmin 3 - grafika

+
Gram mutantem, który w nocy widzi nie gorzej niż za dnia, chcę to mieć odwzorowane w grze.
Przy Ciri będzie taka sama noc. Gwarantuję Ci, że to nie kwestia zgodności z lore, robią to umyślnie, noce w obecnych grach są właśnie takie. Zamiast klimatu jest widoczność.
 
polecam regulacje monitora

jasnosc na full i jazda

polecam regulację monitora

ciemnośc na full i jazda

Przy Ciri będzie taka sama noc. Gwarantuję Ci, że to nie kwestia zgodności z lore, robią to umyślnie, noce w obecnych grach są właśnie takie. Zamiast klimatu jest widoczność.

Klimat to kwestia mocno indywidualna. Mi jaśniejsze noce robią wczówkę, a co za tym idzie klimat dużo bardziej niż noce nieuwzględniające wiedźmińskiego wzroku. Odnośnie Ciri, też wątpię by ta zależność istniała (choć baardzo bym chciał).
 
przecierz grafika nie wplywa na klimat, tylko historia i muzyka ale grafika nie

jasnosc nocy nie ma nic do klimatu

:troll:
 
Tak na dobrą sprawę, to bym mega rozczarowany jakby nagle noc stała się dużo ciemniejsza niż wynika to z aktualnych screenów, czy gamepayów. Gram mutantem, który w nocy widzi nie gorzej niż za dnia, chcę to mieć odwzorowane w grze.

Redzi przyznali że noce są jasne by podziwiać widoki. Zresztą w każdej grze teraz chyba noce są bardzo jasne niestety. Pozatym patrzymy z za pleców Geralta, a w jedynce noce były jakoś ciemniejsze, jednak wszystko było raczej widać. Na gwiazdy chyba nie a co liczyć, tak jak i w dwójce.
 
Nie.
Kto chce, ten zrozumie.

Luuuudzie ale wy się spinacie. Każdy ma swoją mentalność, każdy z nas kocha gry, to w jaki sposób gramy i na czym to rzecz subiektywna i dostosowana do własnych potrzeb, o co tu się kłócić? Ja posiadam pc który Wieśka drugiego wyciągał high/ultra i jako, że jestem osobą która ceni sobie granie na konsolach i jedyne w co na nich nie gram to strategie, postanowiłem czekać rok na wersję xboxową i chociaż przepaść była duża, to i tak ogrywanie zabójców na xklocku sprawiło mi dużo więcej przyjemności niż na komputerze (odpalałem kilka razy wersje pctową, pożyczyłem od znajomych gre i dotarłem do 1 aktu, grafika piękna ale tak jak wspomniałem są gusta i guściki)
Fakty są jasne PC>konsole i to wcale nie w małym stopniu, różnica będzie spora jestem pewien, ale kłótnie o to jakiego wyboru dokonać... eehhhh
 
Redzi przyznali że noce są jasne by podziwiać widoki. Zresztą w każdej grze teraz chyba noce są bardzo jasne niestety. Pozatym patrzymy z za pleców Geralta, a w jedynce noce były jakoś ciemniejsze, jednak wszystko było raczej widać. Na gwiazdy chyba nie a co liczyć, tak jak i w dwójce.

Każdy powód jest dobry zeby trzymać się lore. ;)


Żartuje troche, ale dziwi mnie że wszyscy tak bardzo chcą ciemnych nocy wiedząc że Geralt jako wiedźmin widzi lepiej niż przeciętny człowiek. Trochę hipokryzją zalatuje :p . Poza tym wcale nie musi być ciemno jak w tyłku żeby było klimatycznie. Jakoś w W2 nie czułem klimatu w całkowicie ciemnych jaskiniach gdzie nie było nic widać...
 
Last edited:
Każdy powód jest dobry zeby trzymać się lore. ;)


Żartuje troche, ale dziwi mnie że wszyscy tak bardzo chcą ciemnych nocy wiedząc że Geralt jako wiedźmin widzi lepiej niż przeciętny człowiek. Trochę hipokryzją zalatuje :p . Poza tym wcale nie musi być ciemno jak w tyłku żeby było klimatycznie. Jakoś w W2 nie czułem klimatu w całkowicie ciemnych jaskiniach gdzie nie było nic widać...

Nikt nie chce realistycznych nocy, bo wtedy by się nie dało grać przecież. Tylko takich jak w W1 chociażby. Czyli tak jak Geralt mógł widziec. Klimatycznie i dosc ciemno, ale raczej wszystko widoczne ;)
 
BTW już od dłuższego czasu czytam to forum, zauważyłem że w wielu tematach analizujecie każdą klatkę trailerów i szukacie odpowiednich cytatów z książek, coby sprawdzić czy aby wszystko się zgadza ze Świętym Kanonem. A jak Wam dają trochę jaśniejsze noce niźli w rzeczywistości, bo książkowy Geralt bardzo dobrze widział w ciemności, to narzekacie że co z tego, że powinno być ciemno i klimatycznie. :D
Nie chcę tu oczywiście uogólniać ani rzucać nickami, ale tak to często wygląda. :p

A, no i jeszcze kwestia tego, jako niby w jedynce noc była ciemna jak mieszkańcy Podgrodzia - chyba niektórym przydałaby się kalibracja monitora lub odświeżenie części pierwszej gry, bo tam choć niebo było czarne jak smoła, to np. postać Geralta była dobrze oświetlona z każdej strony. :D
 
Nikt nie chce realistycznych nocy, bo wtedy by się nie dało grać przecież. Tylko takich jak w W1 chociażby. Czyli tak jak Geralt mógł widziec. Klimatycznie i dosc ciemno, ale raczej wszystko widoczne ;)

Mam nadzieje że dzięki modom dostaniecie te ciemniejsze noce. Jose w tym wywiadze dzisiejszym mówił że już pracują nad Redkitem więc może będzie do końca roku.
 
Mam nadzieje że dzięki modom dostaniecie te ciemniejsze noce. Jose w tym wywiadze dzisiejszym mówił że już pracują nad Redkitem więc może będzie do końca roku.

No zobaczymy jak to będzie, może nie będzie aż tak jasno, a soundtrack i odgłosy otoczenia będą nadrabiać ;)
 
Nie kminię tej zgodności z lore. Niekiedy trzeba iść na kompromis, Dziki Gon to jest też gra dla ludzi, oparta na świecie Sapkowskiego, nie dla purystów wiedźmińskich.
 
A w jaskini musi używać pochodni bo jest ślepy jak kret. No naprawdę 100% zgodności z lore.
Żeby człowiek (lub jakikolwiek inny organizm) widział COKOLWIEK potrzebne jest jakieś źródło światła (księżyc, gwiazdy) na zewnątrz lub (pochodnia) wewnątrz. Bez światła istota żywa nie widzi. Mało tego, w całkowitych ciemnościach nawet działanie noktowizora jest niemożliwe.

@Kuboniusz no własnie coś mi się wydaje że przestarzała :p Niebo za jasne, a gwiazd w żadnej scenie chyba nie widać :p


Gwiazdy są tylko jest zbyt jasno, żeby były widoczne :D
 


Ten wiatr nie przejdzie
To drzewo na pierwszym planie jest ścinane toporem przez jakiegoś janusza, więc dlatego tak dziwnie się porusza ;D Chociaż faktycznie czasem niektóre drzewa wyglądają jakby były na sprężynach, no ale szczerze mówiąc nie spędza mi to snu z powiek ;)
 
Top Bottom