Wiedźmin 3 - grafika

+
To ja jeszcze dodam, że w sumie nie będę miał pojęcia, jak gra wygląda na PC na ultra. Zagram na xone, a gameplay z pecetów zobaczę pewnie na YT, a że YT mocno "zbrzydza" wrzucane tam filmy, to nawet nie przekonam się, co zdaniem niektórych tracę. Sytuacja WIN WIN :)
 
Konsole to nie są żadne średnio-wysokie detale. Zarówno XONE, jak i PS4 mają totalny miż masz w kwestii ustawień graficznych - parę opcji będzie na minimum, niektóre na średnich, a niektóre włączone będą na wysokich ustawieniach. :)
 
Nowy screen.

 
Konsole to nie są żadne średnio-wysokie detale. Zarówno XONE, jak i PS4 mają totalny miż masz w kwestii ustawień graficznych - parę opcji będzie na minimum, niektóre na średnich, a niektóre włączone będą na wysokich ustawieniach.

Pewnie będzie zgodnie z zasadą - gdzie nie widać, tam odjąć i stąd, aby zauważyć różnicę trzeba będzie zaopatrzyć się w porządną lupę i dużo cierpliwości. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak ludzie w komentarzach na filmikach porównawczych z różnych gier piszą jakie to ps4 jest okropne. Zasłaniając górną część ekranu bardzo często wskazywałem jako lepszą wersje ps4 - głównie przez lepszą paletę barw (na mój gust). W nowym Battlefield gdzieś w oddali był jeden żuraw więcej. Podobnie w jednym ujęciu z Dying light. Do tego jakość wody Watch Dogs - jedno ujęcie. Po wielu filmach z GTA 5 również nie widzę potwornej i ogromnej różnicy. Przestałem wierzyć w to, że użytkownicy ps4 dostaną brzydszą grę . Myślę, że posiadacze najlepszych pecetów mogą liczyć tylko na 4k, najlepszy z możliwych i jednocześnie wymagający AA i technologię futra - ewentualnie kilka kępek trawy. Mi to w zupełności wystarczy, ale zapewne większość pecetowców będzie wściekła. Tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie....
Ja wychodzę z mało popularnego założenia - im dłużej obecna generacja, tym lepiej, bo szkoda lecieć za grafiką i płacić za nowy sprzęt co dwa lata jak to miało miejsce pod koniec lat 90' kiedy pierwszy raz kupiłem za własną kasę porządny pc - pamiętam, że po roku z hakiem był już przestarzały - ufff....dobrze, że te czasy minęły, chociaż też miały swój urok :D
 
Pewnie będzie zgodnie z zasadą - gdzie nie widać, tam odjąć i stąd, aby zauważyć różnicę trzeba będzie zaopatrzyć się w porządną lupę i dużo cierpliwości. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak ludzie w komentarzach na filmikach porównawczych z różnych gier piszą jakie to ps4 jest okropne. Zasłaniając górną część ekranu bardzo często wskazywałem jako lepszą wersje ps4 - głównie przez lepszą paletę barw (na mój gust). W nowym Battlefield gdzieś w oddali był jeden żuraw więcej. Podobnie w jednym ujęciu z Dying light. Do tego jakość wody Watch Dogs - jedno ujęcie. Po wielu filmach z GTA 5 również nie widzę potwornej i ogromnej różnicy. Przestałem wierzyć w to, że użytkownicy ps4 dostaną brzydszą grę . Myślę, że posiadacze najlepszych pecetów mogą liczyć tylko na 4k, najlepszy z możliwych i jednocześnie wymagający AA i technologię futra - ewentualnie kilka kępek trawy. Mi to w zupełności wystarczy, ale zapewne większość pecetowców będzie wściekła. Tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie....
Ja wychodzę z mało popularnego założenia - im dłużej obecna generacja, tym lepiej, bo szkoda lecieć za grafiką i płacić za nowy sprzęt co dwa lata jak to miało miejsce pod koniec lat 90' kiedy pierwszy raz kupiłem za własną kasę porządny pc - pamiętam, że po roku z hakiem był już przestarzały - ufff....dobrze, że te czasy minęły, chociaż też miały swój urok :D

Tak jest. Jakaś różnica okej ale ze względu na to, że jest to gra multiplatformowa będzie ona niewielka.
 
Jeśli chodzi o różnicę między platformami, to obawiam się, iż trochę trawy i żuraw w oddali jest czysta mrzonką. PC ma kolosalną przewagę techniczną i nie ma takiej opcji, aby takowej nie było w grze widać. Konsole to miks rozmaitych ustawień ... i OK; ale wymaksowanie wszystkiego na PC musi robić różnicę i to poważną.
Triki trikami, niemniej różnić w technologii nie da się "przypudrować".
 
Jeśli chodzi o różnicę między platformami, to obawiam się, iż trochę trawy i żuraw w oddali jest czysta mrzonką. PC ma kolosalną przewagę techniczną i nie ma takiej opcji, aby takowej nie było w grze widać. Konsole to miks rozmaitych ustawień ... i OK; ale wymaksowanie wszystkiego na PC musi robić różnicę i to poważną.
Triki trikami, niemniej różnić w technologii nie da się "przypudrować".

Jakie to jest przyjemne, że całkiem sporo osób na tym forum doskonale to rozumie.
Dobrze to ująłeś.
 
niemniej różnić w technologii nie da się "przypudrować".
Pewne różnice w technologii mogą być na plus ps4, ale fakt do i5 czy i7-4790k + gtx 970/980 zmiatają totalnie, jednak nie zgodzę się z tym, że :

Jeśli chodzi o różnicę między platformami, to obawiam się, iż trochę trawy i żuraw w oddali jest czysta mrzonką. PC ma kolosalną przewagę techniczną i nie ma takiej opcji, aby takowej nie było w grze widać.

Ponieważ większość gier, jakie porównywałem na YT nie jest podobno na PS4 w ustawieniach ultra, a różnicy praktycznie nie widać....więc albo konsole są znacznie silniejsze i jednak wyświetlają ultra, albo jak pisałem, twórcy świetnie to maskują. Nie wierzę, że ta sytuacja się zmieni. Wiedźmin wygląda pięknie, ale myślę, że głównie dzięki temu jaki ma styl artystyczny.

I żeby nie było że bronię konsol, bo ta dziecinna wojenka mnie nie interesuje. Obiektywnie oceniam to, co widziałem.
Sprawdzałem nawet porównania starych gier, z poprzedniej generacji i jasno wynika, że ówcześnie nie odstawały one za dużo od pecetowych wersji ultra. Ciężko mi znaleźć tytuł, który by odstawał wyraźnie....chociaż - Crysis 3 chyba - jedyna gra. Może faktycznie Wiedźmin też tak będzie odstawał, ale naprawdę przestałem w to wierzyć.

Oczywiście na YT będzie i forach będzie miliard ochów i achów nad pc ultra. Czy uzasadnione, zobaczymy. Tak jak mówiłem kiedyś, pogram kilka dni na ultra pc i przejdę się do kumpla na ps4 - sam jestem ciekawy, czy mnie odrzuci od razu.
 
Last edited:
To dlatego nie widać różnicy.
Porównywałem też nie na YT - ale dawno. Ciężko było zauważyć różnice. A YT - coż kompresja robi swoje, ale też dotyczy obu stron. Wersje z PS4 też wyglądają na YT gorzej, warto o tym pamiętać.

Ale nie zamierzam się spierać. Rozumiem Twoje podejście i zdanie. Po prostu swojej opinii nie zmienię do dnia premiery, a może i w ogóle. Nie wierzę też, że dostanę grę o wiele lepszą na swojego blaszaka i mnie to akurat nie boli. Oby jak najdłużej równali grafę do konsol i skupili się na scenariuszu i głębi gier (twórcy jako całość0 ;)
Coś czuję, że to była moja ostatnia modernizacja pc, później będą ważniejsze wydatki :D i nadejdzie czas na konsole hehehe ;) - chyba, że te przestaną istnieć na rynku :D
 
To ciagle pieprzenie o roznicach miedzy konsolami a pc jest juz nudne, jakby konsolowcom zalezalo na grafice to by nie kupowali konsol

Patrzcie jaki kiedyś był draw distance

 
Last edited:
Po prostu swojej opinii nie zmienię do dnia premiery, a może i w ogóle. Nie wierzę też, że dostanę grę o wiele lepszą na swojego blaszaka i mnie to akurat nie boli.

BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE WIDZIELI, A UWIERZYLI
REDzi, co wykazali już w poprzednich grach, lubią pchać grafikę na maxa. Zapowiadano, że tym razem będzie podobnie i wszystko wskazuje, iż słowo stało się ciałem (wsadzona nawet wszelkie bajery od zielonych).
Nie ma bata - żadnej równości (czy tez małej różnicy) nie będzie, asymetria technologiczna jest zbyt duża.
 
Cała ta rozkmina że PC bedzie mieć lepszą grafike to dla mnie dziecinada
Przekrzykiwanie się w stylu dzieci w przedszkolu że mój PC lepszy, nie bo konsola lepsza bo TV :/
Dziecinada, każdy gra na tym na co go stać i co jest dla niego najdogodniejsze
Ja byłem całe życie PC-towcem ale kupiłem PS4 bo W3 to dla mnie prawdopodobnie ostatnia gra ;)
Nie mam zamiaru pchać tysiąc funtów czy tam bóg wie ile PLN by zagrać w jedną grę
PC trzeba byłoby kupić jakbym miał grać w W3 na PS3 czy na XBOX
To zapewne byłaby porażka a nie na całkiem nowej konsoli, te różnice które tam bedą to bedą istotne chyba tylko dla takich sprzetowych onanistów jak GosuPL
 
Zapowiadano, że tym razem będzie podobnie i wszystko wskazuje, iż słowo stało się ciałem (wsadzona nawet wszelkie bajery od zielonych).
Nie ma bata - żadnej równości (czy tez małej różnicy) nie będzie, asymetria technologiczna jest zbyt duża.

Mi się kojarzy, że zapowiadano równość... ale może źle kojarzę :D

Patrzcie jaki kiedyś był draw distance
Oglądając ten obrazek faktycznie odechciewa się równości, ale co ma być to będzie, po premierze się okaże. W którą stronę nie pójdzie to płakać nie będę :D

---------- Zaktualizowano 19:08 ----------

Ja byłem całe życie PC-towcem ale kupiłem PS4 bo W3 to dla mnie prawdopodobnie ostatnia gra
Nie mam zamiaru pchać tysiąc funtów czy tam bóg wie ile PLN by zagrać w jedną grę
Słuszne podejście :)
 
Top Bottom