Wiedźmin 3 - grafika

+
@PATROL

Tyle, że ta siatka obiektu musi już mieć ten podział zapisany "w sobie", a wątpię iż RED'zi po downgradzie optymalizacji zostawili coś co i tak nie będzie wykorzystane w ostatecznym "konsolowym buildzie" (dotychczas było pewnie tylko w kilku miejscach "na pokaz" ).
 
@PATROL

Tyle, że ta siatka obiektu musi już mieć ten podział zapisany "w sobie", a wątpię iż RED'zi po downgradzie optymalizacji zostawili coś co i tak nie będzie wykorzystane w ostatecznym "konsolowym buildzie" (dotychczas było pewnie tylko w kilku miejscach "na pokaz" ).

Wytłumacz mi więc co się stało z klifem, któremu w magiczny sposób przybyło tle wielokątów, skoro na PAX był co najmniej na high.
 
@PATROL

Moim zdaniem nie dostał żadnych wielokątów, a inną teksturę. Zmieniło się też oświetlenie, na takie które lepiej ukazuje detale (powoduje większe kontrasty).

Mogę jednak się mylić - zobaczymy po premierze.
 


"Wyraża więcej niż 1000 słów" :p
Choć nadal wygląda nieźle... mogło wyglądać lepiej.

Co sie stalo z tym murem? O_O Ja duzo rzeczy moge wybaczyc. Wciaz uwazam, ze gra wyglada swietnie. Ale ten mur jest poprostu paskudny. To jest jakis stary build, czy to jest "ulepszona" wersja? Co sie dzieje? Czemu ladny mur zamienili na totalne gowno? Co sie dzieje? Niech ktos mnie obudzi bo trace juz wiare w rzeczywistosc ktora mnie otacza. Wat da fak?!?
 
Spokojnie Kretek bo nam tu kite odwalisz, chodzi o to że nikt nie wie o co chodzi. Nie mamy pojęcia dlaczego zmieniają architekturę, dlaczego usuwają kamienie z murów i dodają je w szczerym polu [widziałem na jednym screenie]
I nie, nie wygląda to dobrze, wygląda to ohydnie bo w dziwnym miejscu się kończy ta krawędź, jakby ktoś zeszlifował te cegły. Sama tekstura wygląda zaś bardzo dobrze, ale przez te krawędzie całość wygląda nienaturalnie.
 
Pewnie ma na myśli wioskę z PAX :p.

Eee no nie, coś Ty :p

---------- Zaktualizowano 00:51 ----------

Grałeś?

Nie, ale nudziłem się, a była taka fajna mapka gdzieś pokazana, to sobie nieco poanalizowałem.

---------- Zaktualizowano 01:37 ----------

Ujęcie z płonącej wioski nowego Eredina na małym ekranie, fotka z oficjalnego newslettera:

 
Chciałem napisać coś z żartem o murze, ale nie wiem czy w tym temacie by to przeszło, bo niektórzy tacy drażliwi że na stosie by spalili.

Jeśli chodzi o najbardziej dotkliwy "dałngrejd" ostatnich lat, no to watch dogs sie chowa przy RAGE takie jest moje zdanie
W tamtym wypadku pierwszy trailer z 2007 roku, prezentował się lepiej niż finalna wersja z 2011.

Historia tego downgrade'a wyjątkowo burzliwa po części wina konsol, a po części winien sam silnik i mega-tekstury, przez które gra w pierwotnej wersji z nieskompresowanymi mega-teksturami zajmowala prawie 1TB ! po dokonaniu kompresji, gra skurczyła się do 100gb, ale to było za dużo i trzeba było ciąc dalej, tym razem dotkliwie pakowano, tak iż ostatecznie miejscami mamy tekstury niemal jak z QuakeII.

Wiedźmin 3 aż takich cięć nie przeszedł, na całe szczęście, ale mur fakt paskudny. w wymiarze estetycznym, bo sama tekstura nie jest zła, tylko krawędzie tego muru cały efekt psują.
 
Last edited:
Jakbyście nie ogarneli to na tych dwóch obrazkach z murem jest identyczna tekstura, jedyne rzeczy jakie się zmieniły to oświetlenie (z białego na wschód słońca) oraz prawdopodobnie bumb mapa (parallax, teselacja czy kij go wie czego tam używają). Nawet geometria wydaje się ta sama, co pokazuje jak duże znaczenie i jak zmylić potrafi dobre mapowanie cienia. Tak czy siak, jeżeli wycinają gotowe rzeczy i nie pozwolą na uzyskanie takiego efektu na PC to nie wiem jak inaczej to nazwać jak nie idiotyzmem.
 
Top Bottom