Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie zrozumieją ;-)
Nie zrozumieją dopóki nie spojrzą w prawy dolny róg górnego screena :p.

A co do porównań. Póki nie widać roślinności bądź tekstur z trochę bliższej odległości trudno jest wskazać która wersja przedstawiona jest na screenie. A porównanie wrzucone na poprzedniej stronie jest trudniejsze do jako-takiej analizy przez to, że zwyczajnie nie przedstawia tego samego widoku (na PS4 brakuje ściany Warowni)

W przypadku np.lasu różnicę byłoby widać na pierwszy rzut oka w cieniowaniu i, przede wszystkim, gęstości roślin (to jest chyba największa różnica między PC a konsolami, oceniam oczywiście na podstawie dotychczasowych materiałów, najczęściej z YT [a wiemy, jak działa YT]).
 
Kilka cytatów z paru ostatnich stron, kto jest autorem łatwo zgadnąć :)

Mi to się już tu nie chce pisać nawet, czasem zerknę ale ...[...]
Nie ma sensu dyskutować cały czas bo to jest w kółko to samo.[...]
Z tym, że teraz się zdecydowanie mniej udzielam bo mi się po prostu nie chce[...]
Zresztą nie chce mi się i nie muszę się tłumaczyć [...]
No, mi się nie chce z tobą dyskutować serio, daj spokój już[...]
po prostu nie chce mi się tracić czasu na jałowe dyskusje.[...]
Nie, mi się po prostu nie chce z tobą dyskutować [...]
Z prostej przyczyny mi się nie chce, sam rdzeń dyskusji jest absurdalny.[...]
co mnie to ma interesować?[...]
Mi się nie chce tych dyskusji ciągnąć.[...]
Od tej pory nie odpisuje na te posty.[...]
Ja niczego, nikomu nie muszę udowadniać.[...]
jałowe dyskusje są zbędne[...]


 
Last edited:
To może i ja dorzucę swoje 3 grosze, bo z tego co widzę to dyskusja na temat grafiki W3 przerodziła się w debatę na temat wyższości 4k nad 1080p, a przecież nie o to chodzi. Jasne, w 4k wszystko wygląda lepiej, ale lepsza grafika to nie tylko wyższa rozdzielczość. Gdyby tak było, niemożliwym byłoby stwierdzenie czy Crysis 3 w 4k wygląda lepiej niż Crysis w 4k.

Rozwój grafiki wiążę się z czymś więcej aniżeli wyświetlaniem ostrego obrazu na wieeeelkim ekranie. Model zbudowany z siatki iluś tam poligonów w wyższej rozdzielczości nie wzbogaci się o kolejne. Jasne, krawędzie i tekstura nałożona na obiekt będą ostrzejsze ale nic poza tym. Efekty świetlne zostaną takie same, efektów cząsteczkowych nie przybędzie, woda nie otrzyma lepszych refleksów, nie będzie falować realistyczniej. Wypłowiałe kolory, pop-in i draw distance zostaną bez zmian. Także 4k cud nie zdziała.

Downgrade był. I wyższa rozdzielczość tego nie zmieni.
 
@skellig

:D

@nick_scryer

Masz słuszność owszem, tylko z praktycznego i technicznego punktu widzenia większa rozdzielczość działa tak, że ostrości co za tym idzie znacznie lepszej jakości nabiera KAŻDA tekstura.

Czy to woda, czy trawa, czy jakieś ciuchy na postaci, włosy itd.

WSZYSTKO.

A w połączeniu z wymaksowaną grafiką to daje świetne efekty.

Gdybym miał do wyboy grać w 1440p ze wszystkim na maksa czy w 4k na medium, to bym wybrał 1440p. 1080p obecnie jest dla mnie strasznie brzydkie.

Natomiast twierdzenie, że 4k to głupota, że różnicy nie widać w jakości obrazu itd...
No chyba sam widzisz jak to jest prostu irracjonalnie głupie :)
 
Last edited:
imo jesli moge cos wtracic to chcialbym podziekowac polskim modom ze pozwalaja na jakakolwiek dyskusje na temat grafiki, na angielskim forum jest to niemozliwe
 
@skellig i co dalej? Dalej jest to samo, tylko że z Gosu naprawdę nie ma sensu dyskutować bo on jest zapatrzony w ten swój sprzęt, nie jest w stanie zrozumieć że ktoś może się cieszyć grą na niższych detalach/rozdzielczości/konsoli. Także szkoda w ogóle wchodzić w polemikę bo tylko obrzydzi wam grę, ja już coraz mniej tu zaglądam.
A i zapomniałbym, drogi plebsie, na fullhd już się nie da grać, nie dostrzeżesz ładnej grafiki bo nie masz monitorka 4k o komputerku już nie wspomnę, idźcie tam lepiej targać wyngiel albo inny gruz.
:facepalm:
 
@skellig i co dalej? Dalej jest to samo, tylko że z Gosu naprawdę nie ma sensu dyskutować bo on jest zapatrzony w ten swój sprzęt, nie jest w stanie zrozumieć że ktoś może się cieszyć grą na niższych detalach/rozdzielczości/konsoli. Także szkoda w ogóle wchodzić w polemikę bo tylko obrzydzi wam grę, ja już coraz mniej tu zaglądam.
A i zapomniałbym, drogi plebsie, na fullhd już się nie da grać, nie dostrzeżesz ładnej grafiki bo nie masz monitorka 4k o komputerku już nie wspomnę, idźcie tam lepiej targać wyngiel albo inny gruz.
:facepalm:
Najpierw mówicie,że gra brzydka i w FHD i ,że nie jest tak jak wam zapowiadano w VGX czy SOD a potem narzekacie,że poprzez 4k nie można tego polepszyć w jakimś stopniu a potm rzucacie na kogoś mięsem,żma dobry sprzęt i tylko u niego pójdzie. Weźcie się zastanówcie nad sobą.Byście poczytali troche o Game Devie to byście ogarneli czemu niektóre Exy na ps4 wygladają zajbiście np Bloodborne. Tam masz liniową fabułe i strasznie ograniczony obszar działania nie mozesz sobie pójść wszędzie wiec w tych grach grafa wygląda znakomicie bo jest ją dużo łatwiej zoptymalizować i wycisnąć z układu max. VGX zostało nagrane w perfekcyjnej lokacji która została na bank przygotowana w super oświetlenie konkretny post processing i do tego był jakiś przesadzony filtr wyostrzający daltego to wyglądało powiecie SUPER( później byście pisali ze A) gra wygląda cukierkowo i niema klimatu... B) łeb mnei nawala od 1 h gry bo wszystko jest mega ostre.Wyjdzie RedKit sobie włączycie ten filtr i zobaczycie sami. Czy gra jest brzydka w 1080p czy też nie to wszystko zależy od osobistych preferencji.Dla jednego będzie to super na full detalu ultra i więcej mu nie potrzebaa niektórzy pocisną to w 4k i powiedzą,że przez cały ten czas ślepi byli. wiadomo 4k wymaga super sprzętu i dobrego minitora z natywną rozdziałka 4k no i matrycą IPS najlepiej.Mało ludzi w ogóle widziało i grało na takiej konfiguracji . DSR to 4k i downsampling nie jest to obraz 4k tylko czysty trick aby choć troche poczuć różncie bo i tak na twoim monitorze wyświetli sie tyle samo pixeli. Nie zmienia to faktu iż wygląda to dużo lepiej... Magia...

Podsumowując każdy zagra na takim PC jaki ma i będzie się cieszył grą w 1080 p jak i w 4k. Kwestia preferencji . Jak gra dla was wygląda w 1080 p super to ciesze się . Komuś podoba się tylko w 4k bo widzi różncie też się cieszę.Kwestia przyzwyczajenia oka.Jjeśli chodzi o ps4 to w ogóle jestem w szoku,że im to tak wyszło. Kawał dobrej roboty od CD RED. Konsolowcy nie mają co narzekać.
 
ostrości co za tym idzie znacznie lepszej jakości nabiera KAŻDA tekstura.
O ile zgodzę się z tym, że 4k jest jak najbardziej fajną opcją, o tyle w cytacie pleciesz głupoty. Tekstura nie nabierze lepszej jakości gdy użytkownik zwiększy rozdzielczość. To, że zwiększasz rozdzielczość ekranu nie zwiększa jednocześnie rozdzielczości tekstury. Żeby tekstura nabrała lepszej jakości, musiałaby być większa, być bardziej szczegółowa, a taka nie będzie. Tekstury jak i modele nie zmieniają się wraz z rozdzielczością ekranu, a co najwyżej z ustawieniami graficznymi (choć i to jest rzadkość, bo po co ładować kilka wersji tego samego modelu do paczki, jesli gra w jednym konkretnym momencie wykorzystuje tylko jeden? Są tricki, które pozwalają na kodowe zmniejszanie gęstości siatki modeli, ale to działa w dół, nie w górę). Mając to na uwadze łatwo wywnioskować, że 4k nie poprawia jakości ani tekstur, ani modeli. Inna sprawa, że poprawia komfort gry. Z tym się zgadzam. Tylko nie rozumiem całej tej dyskusji. Jeśli zagramy w rozdzielczości FullHD, a później w rozdzielczości 1024x768 to też zauważymy dużą różnicę, tak już jest.
 
phy grafika dobre dla dzieci i zwierząt rozróżniających kolory

wiedźmina 1 przechodziłem w 8 FPS na najniższych, tradycji zamierzam dotrzymać
 
To, że zwiększasz rozdzielczość ekranu nie zwiększa jednocześnie rozdzielczości tekstury. Żeby tekstura nabrała lepszej jakości, musiałaby być większa
Teraz z kolei przeginacie w drugą stronę. Screenshoty z 4k potwierdzają, że tekstury są wystarczające do 4k i w 1080p tracą dużo detali. Zwróciłem uwagę na np takie pierdółki jak medaliony. W 1080p można się tylko domyślać wzoru a 4k widać wszystkie jego detale. Włókna na tkaninach, sierść zwierząt, przetarcia na skórzanych rękawicach itp. Wszystko to widać wyraźnie w 4k, w 1080p te detale się rozmywają.
 
@skellig i co dalej? Dalej jest to samo, tylko że z Gosu naprawdę nie ma sensu dyskutować bo on jest zapatrzony w ten swój sprzęt, nie jest w stanie zrozumieć że ktoś może się cieszyć grą na niższych detalach/rozdzielczości/konsoli. Także szkoda w ogóle wchodzić w polemikę bo tylko obrzydzi wam grę, ja już coraz mniej tu zaglądam.
A i zapomniałbym, drogi plebsie, na fullhd już się nie da grać, nie dostrzeżesz ładnej grafiki bo nie masz monitorka 4k o komputerku już nie wspomnę, idźcie tam lepiej targać wyngiel albo inny gruz.
:facepalm:

Nigdzie nie napisałem, że ktoś kto pogra na 1080p czy konsoli jest gorszy, jest plebsem i inne dyrdymały jakie wypisujesz.
Widać po tym wpisie co z ciebie za gość, szkoda słów na takich i to są ostanie jakie do ciebie kieruje.
Kiedyś sam cieszyłem się grą na niższych detalach bo miałem sprzęt który na tyle mi pozwalał, nigdy przy tym nie hejtowałem kogoś kto miał sprzęt znacznie lepszy.
A jak widzę wpisy takie jak twój, czy dwóch innych jegomościów - To widać w czym problem, zawiść, zazdrość , typowe...

Cała dyskusja była o 1080p vs 4k w w kwestiach jakości obrazu a udowadnianie wyższości 4k nad 1080p jest już wręcz absurdem. Dlatego tak jak pisałem wcześniej, nie tracę na to czasu. Co detektyw @skellig słusznie skomentował w cytatach :)

---------- Zaktualizowano 17:27 ----------

Teraz z kolei przeginacie w drugą stronę. Screenshoty z 4k potwierdzają, że tekstury są wystarczające do 4k i w 1080p tracą dużo detali. Zwróciłem uwagę na np takie pierdółki jak medaliony. W 1080p można się tylko domyślać wzoru a 4k widać wszystkie jego detale. Włókna na tkaninach, sierść zwierząt, przetarcia na skórzanych rękawicach itp. Wszystko to widać wyraźnie w 4k, w 1080p te detale się rozmywają.

Z nimi nie ma sensu dyskutować, "wiedzą lepiej' bo nie mają pojęcia. Więc tłumaczą sobie tą niewiedzę mądrościami wyssanymi z palca.
Do tego starają się dowartościować kosztem innych. Z tym ,że na mnie takie postacie nie mają wpływu.
Swoje wiem, swoje potrafię, swoje mam - Oni mogą jedynie pisać :) Tyle w temacie hejterów.

Opcja "ignoruj" jest rewelacyjna, pozwala omijać śmieciowe posty i od razu forum się przyjemniej czyta :)

Zresztą przepychanki są zbędne, mój błąd i głupota, że dałem się w nie wciągnąć - Koniec tego.

Tak swoją drogą, co wnoszą tacy forumowicze, mają niewiele postów a ponad 90% ich postów to hejt, narzekanie na grafikę, wycieczki osobiste.Działania odbierające przyjemność innym z czytania forum.

Mogą sobie pisać co chcą, ale ja jak ma ktoś problem ze sprzętem, pytania jakieś to zawsze chętnie pomagam jak mam czas. Czy to na PW czy w tematach. Moja sygnaturka to rodzaj informacji, że znam się na rzeczy. Stąd wiele PW zaczynających się od "Cześć, widać, że znasz się na sprzęcie. Potrzebuje pomocy..."
Ale nie, lepiej hejtować , wyzywać itd. Dla mnie to mentalna bieda jest, tyle w temacie.
Co oni tutaj wnoszą? Po za negatywnymi aspektami? Może by się modzi w końcu wzięli za robotę...
 
Last edited:
Screenshoty z 4k potwierdzają, że tekstury są wystarczające do 4k i w 1080p tracą dużo detali. Zwróciłem uwagę na np takie pierdółki jak medaliony. W 1080p można się tylko domyślać wzoru a 4k widać wszystkie jego detale.
Wiem, że to czepianie się trochę, ale to 1080p obniża jakość. Jeśli jest opcja grania w rozdzielczości 4k to oczywistym jest, że obiekty i tekstury są pod to dostosowane, i później skaluje się to w dół (w przypadku niższych rozdzielczości). Stąd wrażenie, że 4k "podnosi jakość". Jeśli przeczytałeś cały mój post wiesz, że jak najbardziej zauważam różnicę między 4k a innymi rozdzielczościami. Wiadomo, że im większa, tym lepszy komfort z grania. To tyle.

Z nimi nie ma sensu dyskutować, "wiedzą lepiej' bo nie mają pojęcia. Więc tłumaczą sobie tą niewiedzę mądrościami wyssanymi z palca.
Ty chyba nawet nie przeczytałeś mojego posta, dlatego napiszę w skrócie - Tak, w 4k gra wygląda lepiej i jest to niepodważalne. Jednakże z Twoim postów wnioskuję, że to Ty nie masz pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Koniec końców i tak wychodzi na Twoje, więc w niczym to nie przeszkadza, ale zalecam poczytanie chociaż o tym jak wygląda przygotowywanie assetów do gier komputerowych ze strony devów.
 
Last edited:
@Jakkon

Nie pisałem o Tobie, Ty jesteś kulturalny i normalny, tak wnioskuje z Twoich postów.
O moje pojęcie się nie martw, naprawdę.

Tak czy owak, tak jak pisałem. Do Ciebie nic nie mam, jeśli poczułeś się urażony moim postem którymś, niepotrzebnie :)
 
Jakie to wszystko rozmyte i jednolite - jest jeszcze gorzej niż myślałem.Ciekawe czy pojawi się po premierze możliwość wyłączenia tego szalejącego wichru. Biedne drzewa wyglądają jakby się już miały złamać.

 
O ile do większości nie mam zastrzeżeń, tak na screenie z krowami roślinność w oddali wygląda faktycznie biednie. Miejmy nadzieję, że podczas rozgrywki nie będzie to wpływało na jej jakość i immersję. Drzewa są po prostu, śladem wiedźminów, zmutowane - wszystkie są z bambusa :)
 
Bardzo długi i treściwy post...
I zgadzam się z tobą panie mero ale problem z kolorami miałbym nawet gdybym grał na 8k, bo są za cukierkowe i nikt mi nie powie ze jest inaczej. Grafika z konsol mi odpowiada, pisałem to już parę razy, mam za to nieco zastrzeżeń do modeli niektórych budynków, jako że są mniej obfite w różne szczegóły i zrezygnowałbym na rzecz owych szczegółów np. z takich dużych hubów, czy jakości textur na modelach. A gdyby jeszcze redzi popracowali nad tonacją kolorów to byłbym w niebie i niczego mi do szczęścia nie potrzeba.

GosuPL ma sprzęt jaki ma, ma tyle kasy to sobie go sprawił i nic mi do tego. Wiadomo jak jest w naszym kraju, jeden ma kasę na pięć titanów a drugiemu ledwo starcza na konsolę ;] zdążyłem przywyknąć.

Przegrałem w BB ładnych kilkadziesiąt godzin, aktualnie robię sobie lochy wyrywkowo i powiem jedno, grafika w Bloodbornie nie jest wcale dobra. To design lokacji sprawia że ta gra wygląda tak świetnie, lecz po głębszym przyjrzeniu się widać że textury nie są najlepszej jakości i dalej występują tutaj płotki w texturce 2d. Także takie usuwanie kamieni z murków na rzecz lepszej jakości tekstur czy czego innego jak w przypadku wieśka to zły pomysł, gra traci na uroku i wtedy nawet 4k czy grafika jak z vgx nie pomoże, gdy ma się do czynienia z płaskim terenem czy kwadratowym murkiem bez wykończeń.
 
O ile do większości nie mam zastrzeżeń, tak na screenie z krowami roślinność w oddali wygląda faktycznie biednie. Miejmy nadzieję, że podczas rozgrywki nie będzie to wpływało na jej jakość i immersję. Drzewa są po prostu, śladem wiedźminów, zmutowane - wszystkie są z bambusa :)

https://www.youtube.com/watch?v=7l0vIE62rFk

Idealny przykład na to, skąd się biorą potem narzekania na grafikę :D
Ktoś z gammą przesadził i to solidnie, do tego przy tak długim materiale jak ten. Kompresja jest OGROMNA.

A to ta sama gra co jest tutaj do pobrania :)

http://www.gamersyde.com/news_the_witcher_3_our_ps4_videos-16541_en.html

Tu bez kompresji, wygląda mega dobrze. Tam kompresja + Szaleństwo z gammą i mamy...Grafikę bardzo brzydką :)
 
Wersja z xboxa wyglada tak dobrze jakościowo, że az niektórzy zaczynaja pisać że lepiej od ps4 heh, ale by było zrządzenie losu



Nie wiem nie widziałem, aby samemu stwierdzić ale wierzyć mi się nie chcę aby to była prawda.
 
A widzisz, tutaj wygląda bardzo dobrze. O filmiku z PSAccess się nie wypowiem, bo wczoraj tylko szybciutko przeklikałem ten gameplay - początek filmiku straszny, tak jakby ktoś powyłączał cienie i nie ustawił żadnego światła, wszystko takie wyprane, ale rzeczywiście to może być wina gammy tak jak mówisz. Ważne, że na nieskompresowanych filmikach gra wygląda tak, jak gracze konsolowi sobie mogą tego życzyć. XboxOne'owa wersja również niczego sobie.

Rozważałem tydzień temu kupno blaszaka specjalnie pod W3, mimo, że czekam na EK na PS4, to jednak po tych wszystkich jazdach z grafiką i wypuszczeniu nieskompresowanych filmów zdecydowałem się na pozostanie przy PS4 na ten moment, ponieważ wygląda naprawdę solidnie. Oby wersja na PC była dla pecetowców wystarczająca i będzie super, oby każdy był z tej gry zadowolony. Pamiętajmy, że poza grafiką jest jeszcze muzyka, fabuła i ten wylewający się z ekranu klimat, który tworzą wszystkie elementy złączone do kupy. Licznik wskazuje na szczęście już tylko 2 dni.
 
A widzisz, tutaj wygląda bardzo dobrze. O filmiku z PSAccess się nie wypowiem, bo wczoraj tylko szybciutko przeklikałem ten gameplay - początek filmiku straszny, tak jakby ktoś powyłączał cienie i nie ustawił żadnego światła, wszystko takie wyprane, ale rzeczywiście to może być wina gammy tak jak mówisz. Ważne, że na nieskompresowanych filmikach gra wygląda tak, jak gracze konsolowi sobie mogą tego życzyć. XboxOne'owa wersja również niczego sobie.

Rozważałem tydzień temu kupno blaszaka specjalnie pod W3, mimo, że czekam na EK na PS4, to jednak po tych wszystkich jazdach z grafiką i wypuszczeniu nieskompresowanych filmów zdecydowałem się na pozostanie przy PS4 na ten moment, ponieważ wygląda naprawdę solidnie. Oby wersja na PC była dla pecetowców wystarczająca i będzie super, oby każdy był z tej gry zadowolony. Pamiętajmy, że poza grafiką jest jeszcze muzyka, fabuła i ten wylewający się z ekranu klimat, który tworzą wszystkie elementy złączone do kupy. Licznik wskazuje na szczęście już tylko 2 dni.
Też się zastanawiałem czy składać nowy komputer czy może kupić porządną lustrzankę z obiektywami i wyszło na to, że po obejrzeniu tego co jest na internecie i tego że szkoda mi pieniędzy na komputer kupiłem lustrzankę ( z myślą o dzieciach i zbliżającym się urlopie). A w grę zagram na PS4
 
Top Bottom