Łatka 1.05 na PC już dostępna!

+
Po kiego grzyba to ciągłe powiększanie czcionek i okien? Czuję się teraz jakbym grał w 800x600... Nie można zostawić tego tylko dla konsol?

Do tego pojawił się nowy błąd, którego inni nie wymieniali: nie mogę wyjść z mapy obszaru na mapę świata (1 poziom wyżej w menu) więc jestem uwięziony na Skellige...
 
Last edited:
Mam nadzieję, że szybko pojawi się łatka dodająca opcję wyboru wyglądu i wielkości czcionki oraz wyglądu okien przedmiotów, bo to co teraz jest, szczególnie czcionka, jest beznadziejne i prawie niegrywalne. W razie czego jednak napisałem mod request na Nexusie, może się znajdzie jakiś dobroczyńca i odczyni tą czarną magię...
 
I crashująca się walka z lodowym olbrzymem w misji "Władca Undvik" nadal nie została naprawiona :eek:uch: I tu nie chodzi o jedną misję, cała mechanika pada, szczególnie walka, bo nie można używać znaków, bo odpala się scenka, skrypt z walką. Tak czekałem na patcha 1.05 i tak się zawiodłem :( nic więcej do szczęścia i w pełni ukończenia gry nie było mi potrzebne.

PS. Widzę z gameplay'i, że...
w tej misji po uwolnieniu łucznika Folana powinien pojawić się jego pasek życia - czegoś takiego u mnie nie ma i nie było (uwolniłem go po spotkaniu Hjalmara (po walce w wiosce), ale przed walką z olbrzymem)
A cofać się w etapie gry, poprzez wczytanie wcześniejszego save'a raczej odpada, bo od tej pory zrobiłem masę misji (tych których dało się ukończyć bez używania znaków (bez wymagających starć), ale są też i takie, w których bez używania znaków nie wykonam)
 
Last edited:
Po kiego grzyba to ciągłe powiększanie czcionek i okien? Czuję się teraz jakbym grał w 800x600... Nie można zostawić tego tylko dla konsol?

Do tego pojawił się nowy błąd, którego inni nie wymieniali: nie mogę wyjść z mapy obszaru na mapę świata (1 poziom wyżej w menu) więc jestem uwięziony na Skellige...

Wejdź w mapę i kliknij po prostu "Spacja". Cała filozofia.

---------- Zaktualizowano 21:47 ----------

Po kiego grzyba to ciągłe powiększanie czcionek i okien? Czuję się teraz jakbym grał w 800x600... Nie można zostawić tego tylko dla konsol?

Do tego pojawił się nowy błąd, którego inni nie wymieniali: nie mogę wyjść z mapy obszaru na mapę świata (1 poziom wyżej w menu) więc jestem uwięziony na Skellige...

Wejdź w mapę i kliknij po prostu "Spacja". Cała filozofia.
 
@Javier66a
Dzięki. Mogliby informację o "spacji" dać pod mapą - tak jak funkcje innych przycisków, bo mało to czytelne i bez ciebie pewnie bym tego nie zauważył.
 
Ogólnie po 3h grania łatka na +. Mi się jednak ta nowa czcionka bardziej podoba. Gram na 24'' monitorze i miałem za małą czcionkę tekstów i musiałem się przybliżać do ekranu. Teraz jest ok. Na duży plus możliwość wyłączenia utworzonych mikstur. Ale rozdawania doświadczenia za misje dalej nie ogarniam:

Zadanie Stosy Novigardu przeszedłem na poziomie 13 i uwaga dostałem za to całe 5 XP. Mówię co jest? Przecież tylko 3 poziomy różnicy, ale nic gram dalej. Kolejne zadanie fabularne z tym snem, spotkaniem Zoltana i bójką i nagle dostałem 400 XP i wskoczył 14 level. Dziwne to trochę, ale nie narzekam tylko pokazuje swoje spostrzeżenia ;)

Ogólnie łatka na plus, ale ja od początku miałem mało problemów ;)
 
Gracze nie mogą odtąd wielokrotnie rozpoczynać zadania "Zlecenie: Barciowe widziadło". Jest w tekście dwa razy , poprawcie błąd :p :)
 
Ogólnie po 3h grania łatka na +. Mi się jednak ta nowa czcionka bardziej podoba. Gram na 24'' monitorze i miałem za małą czcionkę tekstów i musiałem się przybliżać do ekranu. Teraz jest ok. Na duży plus możliwość wyłączenia utworzonych mikstur. Ale rozdawania doświadczenia za misje dalej nie ogarniam:

Zadanie Stosy Novigardu przeszedłem na poziomie 13 i uwaga dostałem za to całe 5 XP. Mówię co jest? Przecież tylko 3 poziomy różnicy, ale nic gram dalej. Kolejne zadanie fabularne z tym snem, spotkaniem Zoltana i bójką i nagle dostałem 400 XP i wskoczył 14 level. Dziwne to trochę, ale nie narzekam tylko pokazuje swoje spostrzeżenia ;)

Ogólnie łatka na plus, ale ja od początku miałem mało problemów ;)

Ja również gram na 24 cali w full hd i jest dla mnie czcionka za duża tak samo okno z lootem. Jak interfejs dam na mały to zaś radar jest zbyt mały i opis questów. Najlepiej było w patchu 1.03 ale musieli sknocić jakby nie można było dać wyboru. Denerwuje mnie ostatni trend do robienia gier i zmuszania ludzi do różnych rzeczy. Najgorsze to jak twórca każe oglądać cutscenki po raz n-ty. Tu jestem zmuszony mieć w moim odczuciu gorszą czionkę bo ktoś inny miał za małą. Wystarczyło dodać jako opcjonalną większą. Ściągałem cała grę od nowa i oczywiście Galaxy sobie sciągnął od razu wersje 1.05 a miałem wyłączony auto update. Poddałem się i gram na tym 1.05;/
 
Wie ktoś chociaż gdzie są pliki od interfejsu i czcionki? Zainstalowałbym grę od nowa w innym folderze i potem podmienił co trzeba, żeby mieć poprawki z 1.05, ale interfejs i czcionkę z 1.04. Pogrzebałem trochę ale nic ciekawego nie znalazłem, tylko przypadkiem trafiłem na plik, w którym sobie włączyłem 60 fps w scenach i wyłaczyłem w nich ubersampling, co tez jest przydatne.
 
Ciekawe jak to wygląda w praktyce? :hmm:

Jest wklejony trochę wcześniej w tym temacie filmik jak to wygląda :).

A generalnie większość zmian oczywiście na plus, ale nadal nie dodano schowka, jakiegoś rozsądnego sortowania ekwipunku, a sprawę z doświadczeniem naprawiono w sposób kompletnie niesatysfakcjonujący. Do doświadczenia na szczęście jest mod, który sprawę naprawia całkowicie i przy którym zostaję oczywiście. Ciekawe czy na pomoc w sprawie schowka też trzeba będzie czekać na moderów, czy jednak CDPR samo coś z tym zrobi.
 
:X

 
No nic, chyba trzeba będzie sobie zrobić dłuższą przerwę i poczekać aż gra zostanie doprowadzona do stanu grywalności, bo chyba szkoda czasu i nerwów w tym momencie. Bug goni bug, a patche naprawiając część błędów wprowadzają nowe. Z tym się jeszcze da żyć, ale zmiana tak ważnych rzeczy, z których się korzysta przez połowę czasu gry, jak czcionki i okna przedmiotów, na tak nieestetyczne i nieczytelne po prostu przelała pałę goryczy. Jestem bardzo zaskoczony niekompetencją i niemożnością wydawcy, którego uważałem za bardzo dobrego i nie spodziewałem się takich błędów, które nawet nowicjuszom nie przystoją. Patch, który naprawia tylko część poważnych problemów, drugiej części w ogóle nie ruszając, wprowadzający przy okazji nowe bugi i psujący lwią część interfejsu to może wydawać 12-latek otwierający prywatny serwer Tibii na domowym hoście, a nie wydawca tak wielkiej gry. Pozostaje tylko dać sobie spokój i cierpliwie poczekać na rozwój sytuacji, który mam nadzieję będzie pozytywny.

Nie żebym tam jakość bardzo kogoś atakował, ale jak ktoś już wspomniał, obecne działania przypominają raczej chaotyczne i desperackie gaszenie pożaru, a nie profesjonalne i zaplanowane działanie, co jest rozczarowujące i gra polega teraz na rozmowie o bugach na forum, a nie na cieszeniu się grą.
 
Last edited:
łatka na plus bug z xp naprawiony a nowa czcionka w interfejsie wreszcie sprawia że nie muszę się garbić przed monitorem jak na razie tyle zmian zauważyłem bo jakieś większe problemy poza bugiem z xp mnie nie spotkały
 
Dzięki za łatki :)
Przy okazji imo przydałby się przycisk do szybkiego ukrywania/pokazywania HUDa żeby zrobić sobie screena bez niego :) I jeszcze oznaczenia że daną książkę już czytałem :)
 
Problem z ulepszaniem glifów. Kupiłem schemat Glift Ingni i Większy Glift Igni. Mino, że mam w ekwipunku 15 Pomniejszych Glifów Igni nie mogę ich ulepszyć. W zakładce rzemiosło, u kowala/płatnerza o poziomie mistrz, pokazuje mi, że mam 0 (zero) Pomniejszych Glifów Igni. Podobnie jest z Glifem Aard.
 
Problem z ulepszaniem glifów. Kupiłem schemat Glift Ingni i Większy Glift Igni. Mino, że mam w ekwipunku 15 Pomniejszych Glifów Igni nie mogę ich ulepszyć. W zakładce rzemiosło, u kowala/płatnerza o poziomie mistrz, pokazuje mi, że mam 0 (zero) Pomniejszych Glifów Igni. Podobnie jest z Glifem Aard.
Ja tu nie widzę żadnego błędu. Kupiłeś schemat do GlifTu Ignii, a chcesz użyć Pomniejszych Glifów Ignii. Może poszukaj Pomniejszych GlifTów Ignii?
 

siwy9

Forum veteran
Problem z tworzeniem Białej Mewy, mutagenów oraz składników Rebis, Nigredo itd., nie można stworzyć więcej, jeśli już się w ekwipunku pojawia, oczywiście można wyrzucać z ekwipunku, stworzyć i wziąć te wyrzucone, ale trochę uciążliwe. I przy Barciowym Widziadle, dalej problem przy otwieraniu drzwi, można otworzyć tylko jedne i klucz znika, a powtora nie ma.
 
Top Bottom