Balans kart [propozycje, argumenty]

+
el_ah;n9302231 said:
Tak się zastanawiam czy nie warto byłoby zmienić Adeptek Aretuzy. Na chwilę obecną ta karta to w zasadzie kopia Ogara z Potworów. A gdyby z Adeptki zrobić "małą czarodziejkę" i zamiast wyciągania pogody z talii przypisać jej (dobieraną przez gracza na etapie budowy talii) jedną brązową kartę specjalną?

W jaki sposób może to poprawić balans w grze? Adeptka jest podobna do ogara ale nie dzieli jako wad i zalet. Tymczasem brązowe karty specjalne nie są sobie równe: ogar z mrozem ma 4 punkty, natomiast Saper NG z "adrenaliną" tylko 2, możliwość blokowania kajdanami jest cechą srebnych kart a łatwy dostęp do taktycznego pioruna z dodatkowymi punktami to już byłoby zupełne nieporozumienie. Zresztą, szansa na to, że dla jednej karty deweloperzy zmieniliby mechanizm budowy tali jest minimalna.
 
Hekwit;n8935980 said:
Proponuję zmienić trochę umiejętność Ele'yasa. Powinien on ranić wybrane jednostki wroga za punkty od zniszczonej naszej karty. Np. zniszczymy nabuffowaną Braenn z 12 siły Ele'yasem aby potem zranić 2 miśki po przeciwnej stronie.

Mogłoby to działać w obie strony. Moglibyśmy niszczyć jednostkę przeciwnika, ale za to musimy zranić jednostki po swojej stronie za taką samą wartość. :)

Gomola;n8936010 said:
Ja mam "lepszy" pomysł, żeby umiejętność Eleyasa przydzielić jakiejś nowej jednostce potworów a jemu zmienić. Z potworami ma to sens i fajne kombo powstaje a o komba w tej grze przecież chodzi. Używamy tego na golemie o liczbie punktów 6 (czyli zasięg większości ważnych kart), zabijamy przeciwnikowi jednostkę a golem po śmierci spawnuje małe golemy. Czysty zysk i fajne kombo.

I dostałeś to co chciałeś. :) https://www.youtube.com/watch?v=XXZSvNfnEk4
 
Dla mnie nowy Eskel wydaje się świetny, tylko pytanie po co tworzą tą kartę skoro na pewno będą ją nerfić? ;/

A co byście powiedzieli na krąg przywołań na szpiega? :)
 
Last edited:
Ocenimy jak zobaczymy nowe karty, bo moga okazać się jeszcze lepsze. Ilość złotych kart jest ograniczona w decku, to Eskel się może po prostu nie zmieścić.
 
Ogólnie wiedzmini będą potężni po tym patchu. Na bank ulepię deck z igni, Vesemirem, Eskelem oraz Uzdrowieniem. :)
 
Jeśli mam patrząc pod katem nowego wild hunt decku to eskel będzie slaby oni są od 1 tury immune na niego.
Eskel w obecnej przestawionej formie jeszcze bardziej zachęca do gry w wojne i boostowania jednostek.
 
Twilightus patrzyłbym na Eskela raczej jak na odpowiedź na Skellige czy nowe krasnale. Na inne frakcje może być przydatny tylko do pozbywania się niedużych ale upierdliwych jednostek. W innej sytuacji byłby to po prostu znacznie lepszy Vilgefortz.
 
Twilightus;n9376421 said:
Jeśli mam patrząc pod katem nowego wild hunt decku to eskel będzie slaby oni są od 1 tury immune na niego.

To zależy. Jak gracz potworów zacznie łódką, to po jej unieszkodliwieniu bufy znikają. Sama łódka na start też nie jest podbita. Dalej jest podobnie, unieszkodliwiasz łódkę/łódki i boost z dzikiego gonu znika. A wtedy może wejść Eskel.
 
Eskel, łódka... no fajnie, a gdzie znaleźć informacje o tych nowych kartach? Na tym forum Redzi nic jeszcze nie podali.
 
Reunion33;n9386091 said:
Eskel, łódka... no fajnie, a gdzie znaleźć informacje o tych nowych kartach? Na tym forum Redzi nic jeszcze nie podali.

Tak trudno wyjść poza forum? Jeśli interesujesz się grą i nadchodzącymi zmianami to albo cierpliwie czekaj na strim dzisiaj, albo się rozejrzyj. Nie trudno znaleźć na YT lub jakiejś stronie zmiany.
 
Keymaker7 Wiesz bardziej tu biega o fakt ze możesz zagrać nawet 4 łódkami na start, zasadniczo granie przeciw Wild hunt deckowi który jest kontrolnym nabijaniem chory pkt będzie polegało na tym aby miec deck z samym paleniem, piorunami itp coś ala dawne spell sc czyli nie pozwalasz aby wild hunt zaczoł wykladac karty.
 
Twilightus na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda to na mocne, sam jestem ciekaw i na pewno przetestuje, bo dziki gon to był mój pierwszy deck złożony w OB. Zaszedłem nim na całkiem sensowne pozycje zanim okazał się niewystarczający. Jednak nie będę z góry wyrokował nad mocą nowego dzikiego gonu. Może się okazać, że to całe bufowanie nie będzie tak dobrze wyglądać i działać w praktyce jak wygląda na prezentacjach.
 
Gram Gonem od początku, mogę podzielić się tylko refleksją, że gra zmieniła się kompletnie. Normalnie były dwie taktyki - albo nabijamy mrozem, albo ustawiamy trio jeźdźców. Obecnie... tylko bijemy mrozem. Nad wyraz skutecznie.

Chciałem natomiast poruszyć inny temat - po "uwolnieniu' złotych kart zacząłem odnosić wrażenie, że część z nich stała się gorsza nawet od niektórych srebrnych. Przykładowo - co mi po Calanthirze z jego nową siłą bodajże na poziomie 5 (znerfowany z 9), jeśli jedyne co robi ponad ogara dzikiego mrozu to przenosi wybraną jednostkę do rzędu gdzie stworzy mróz (a umiejętność Trio zniknęła więc rozbijanie combosów nie jest już tak wesołe). Nie macie wrażenia, że złote karty straciły nieco rację bytu??
 
nimbusqwe;n9404561 said:
Chciałem natomiast poruszyć inny temat - po "uwolnieniu' złotych kart zacząłem odnosić wrażenie, że część z nich stała się gorsza nawet od niektórych srebrnych. Przykładowo - co mi po Calanthirze z jego nową siłą bodajże na poziomie 5 (znerfowany z 9), jeśli jedyne co robi ponad ogara dzikiego mrozu to przenosi wybraną jednostkę do rzędu gdzie stworzy mróz (a umiejętność Trio zniknęła więc rozbijanie combosów nie jest już tak wesołe). Nie macie wrażenia, że złote karty straciły nieco rację bytu??

Obecny Caranthir to przy Jotuunie wygląda jak wymoczek :)
 
No Title

A propos Gonu - screen z rankeda przed momentem - przeciwnik miał _3 karty do przodu_ gdy Gon pasował. Faktycznie w mojej ocenie to było OP, aczkolwiek gracze się pewnie nauczą kontrować.

 

Attachments

  • photo167121.jpg
    photo167121.jpg
    133.4 KB · Views: 24
Ale Carantir robi nam mróz wiec wciąż jest w archetypie gonu must have walka z gonem to walka z wiatrakami brakuje kart która mogę ich zatrzymać albo lodkami robimy tempo albo niszczmy mrozem, jeśli ktoś chce zatrzymać obie rzeczy naraz to musi stworzyć deck ktory robi to ale robi zero pkt. Czekać tylko az ludki double iris zaczną robić, trudne to nie jest.
 
Top Bottom