Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
No co ja Wam mogę powiedzieć. Cavill na zajawce nie. Triss urodowo nie. Jaskier niezbyt. Cahir wygląda interesująco.

Będzie, co będzie, o niczym nie przesądzam, serial "się obejrzy" to "się wypowie", a teraz jestem sama na siebie zła, że mimo wszystko oczekiwania miałam chyba za duże.
 
Wygląda bardzo fajnie :) Niby kilka drobiazgów, a różnica jest spora. Odcień włosów też jakby inny i nagle nie rażą w oczy. To pokazuje tylko, że ostateczny efekt w serialu może być naprawdę dobry, teraz dostaliśmy tylko perukę i soczewki, nic więcej.
No właśnie, tylko że coś mi się zdaje że w serialu dostaniemy niemal to samo co na tym filmiku. Co będzie głupie z ich strony, kiedy większość ludzi poprostu wypowiada się negatywnie o tym wyglądzie .. Z drugiej strony mogą sobie pomyśleć "ale hejterzy, niech poczekają na serial a nie oceniają po krótkim filmie.." I będą obstawiać przy swoim, zamiast nieco posłuchać ludzi.
 
Współczuję twórcom bo mają naprawdę trudne zadanie. Z jednej strony Polscy fani, którzy mają ogromne oczekiwania bo nie codziennie zdarzają się takie sytuacje, żeby historia, która powstała w Polsce trafiła do Hollywood i została zaprezentowana całemu światu, a z drugiej strony reszta świata, która zna wiedźmina tylko z gier i takiego oczekuje w serialu, a dostanie jednak coś innego.

Odnoszę wrażenie, że ludzie zbytnio przeżywają każdy szczegół i mają zbyt wygórowane oczekiwania. Oczekujemy cudów, odwzorowania 1 do 1 z książki, a fani zza granicy 1 do 1 z gier. Gry różnią się od książek w wielu aspektach i jakoś na to nikt nie narzeka więc dajmy twórcom serialu przedstawić ich wizję świata Sapkowskiego.

Ja osobiście nie mówię czy coś jest złe czy dobre, czy aktor się nadaje czy nie - zobaczę gotowy serial to wtedy ocenię bo ludzie teraz oceniają i czepiają się każdego szczegółu, a co my tak właściwie mamy? Nazwiska i głównego aktora w testowej charakteryzacji, która nawet nie jest wycinkiem z faktycznej sceny tylko z jakiegoś ciemnego studia i nie wiemy czy to finalna wersja. Nawet Tomek Bagiński napisał "Ujdzie jak na pierwsze podejście, nie?"

Ochłońmy troszeczkę, może odstawmy wieśka żeby nie przedawkować i dajmy twórcom działać :)
 
Ochłońmy troszeczkę, może odstawmy wieśka żeby nie przedawkować i dajmy twórcom działać
No oczywiście, lepiej napisać im że piękny pokaz charakteryzacji, ale już nie ważne że wygląda jak amatorska robota ? ;) Ludzie się czepiają w tym wypadku bo jest czego i tyle. Oczywiście znajdą się przypadki takich którzy narzekają na podbródek czy kształt szczęki, ale tak jest zawsze.
 
Na serial nie czekam, ale obejrzę.
Z obsady najbardziej podoba mi się Turviel.
Jaskier umie śpiewać, to jego plus, a reszta? Zobaczymy jak wypadną.
Cavill na zajawce mi się nie podobał. Taki za ładny jakiś.
 
Cóż. Życie różnie się mogło potoczyć. Co by było gdyby wiedzmina napisał GRRM? :)

Dq8OMWrX0AEbvrm.jpg
 
Ktoś odkopał screen test ze "Strażników Galaktyki" dla porównania
No dobra, tylko że to nie jest prezentacja wyglądu, tak jak filmik z Cavillem. ;) Przykładowo takie pokazówki charakteryzacji krasnoludów z Hobbita (najlepsze że dla prawie każdego krasnoluda wybrali najgorszą opcję charakteryzacji ze wszystkich szkiców koncepcyjnych) nie różniły się niczym porównując z ich wyglądem w filmie.
 
Możliwe, że przy okazji tych screen testów zrobili ten filmik dla fanów obserwujących media społecznościowe by dać ogólne pojęcie jak Cavill wygląda w białych włosach i soczewkach. Pytanie też czy sprowadzali cały sztab charakteryzacyjny tylko z okazji tego screen testu. Doszukuję się może na siłę jakiegoś wyjaśnienia kwestii sztucznie wyglądającej peruki, ale patrząc na dorobek teamu technicznego / artystycznego to efekt powinien być znacznie bardziej przekonywujący. Także zakładam, że ten "make-up test" nie był robiony całkiem na poważnie i w trakcie zdjęć lepiej się do tego przykładają. I może strój też Geralt będzie miał inny, choć raczej nie sądzę by zmieniali mu ciuszki na tydzień przed zdjęciami.
 
Tak zmieniając temat: Zdjęcia się już rozpoczeły, prawda? Czy to oznacza, że możemy liczyć, przynajmniej raz na tydzień, na jakieś fotki z planu robione z ukrycia?
 
No ten strój to wygląda jakby go Vesemir zszywał i to po intensywnym i długim kurowaniu się okowitą.
 
Ale marudzicie na temat tego stroju.
To jest Geralt lvl 1



A to będzie Geralt lvl 20 - jakieś elementy rpg muszą być ;)
 
Chcesz powiedzieć, że w profesjonalnej produkcji robią projekt, szyją, wrzucają na aktora i gotowe, kręcimy?

Tak właśnie jest, a jak Twoim zdaniem inaczej? 14 wersji kostiumu? To jest projekt i on się mocno nie zmieni, polecam się z tym pogodzić. Ponawiam pytanie - czy potrafisz wymienić choć jeden projekt, który przeszedł zmiany w kostiumie po pierwszych publikacjach? Ktoś pisał o WP czy Hobbicie - show me, bo znaczących zmian nie kojarzę. Już pomijając fakt, że kostiumy tam nie są tak ikoniczne, jak w ekranizacji Wiedźmina czy komiksowych. Tutaj wygląd głównego bohatera jest bardzo istotny.

Łudzili się tak fani licznych produkcji i skończyło się tak jak zawsze. A ten kostium i całe wideo słabiutkie. Ale pocieszajcie się dalej, że to zrobione 10 minut po rozpoczęciu produkcji.
Post automatically merged:

Logika podpowiada że w finalnym materiale będzie to wyglądało znacznie lepiej. To w końcu nie amatorska produkcja z budżetem 200$ za odcinek. Reżyserzy, producenci i ludzie, którzy wykładają na to pieniądze swoje oczy mają i raczej nie dopuszczą do tego, by główna postać wyglądała sztucznie / niepoważnie. Co jak co, ale hollywoody i sam Netflix raczej nigdy nie zawodzili pod tym względem.

To jest żaden argument. Skąd zatem kiepskie filmy, seriale albo flopy w boxoffice?
Jeśli zaczęli kręcić to na miejscu niektórych odpuściłbym sobie już pisanie "To na pewno nie jest docelowy wygląd".

Takie rzeczy wypuszcza się i teasuje by nakręcić hype, a nie żeby posłuchać głosu ludu.
Post automatically merged:

Ja natomiast czytając komentarze mam wrażenie, że niektórzy mieli zbyt wysokie wymagania, włączając w to operacje plastyczne dla aktora.
Moje wymagania były takie, by pierwszy rzut oka na Geralta powodował podobne reakcje, jak pierwsza fota nowego Hellboya. A ona robiła wrażenie.
 
Last edited:
Czy to oznacza, że możemy liczyć, przynajmniej raz na tydzień, na jakieś fotki z planu robione z ukrycia?
To już pewnie sama Lauren nam udostępni lepsze :D Ktoś tam an pewno jakieś fotki teleobiektywem zrobi, ale dużo z nich nie wyciągniemy

Tak właśnie jest, a jak Twoim zdaniem inaczej? 14 wersji kostiumu? To jest projekt i on się mocno nie zmieni, polecam się z tym pogodzić.
Skąd wiesz, że tak jest? Są jakieś teksty na ten temat? Projekt projektem, ale każdy w miarę ogarnięty twórca wie że to co wygląda dobrze na papierze, nie zawsze wygląda najlepiej w realu albo po włożeniu na konkretną osobę. Stawianie wszystkiego na jeden projekt wydaje mi się ryzykowne.

Ponawiam pytanie - czy potrafisz wymienić choć jeden projekt, który przeszedł zmiany w kostiumie po pierwszych publikacjach?
Odpowiedziałem Ci na te pytanie. Nie potrafię wymienić, nic mi nie przychodzi do głowy. Bo znam tylko takie filmy / seriale, gdzie pierwsze ujawnienie wyglądu postaci i kostiumu miało już miejsce podczas zdjęć albo po zdjęciach.

Ale pocieszajcie się dalej, że to zrobione 10 minut po rozpoczęciu produkcji.
Zakładam możliwość, że strój się w jakiś sposób zmieni, także charakteryzacja. Nie nazwałbym tego "pocieszaniem się" bo chyba każdy się zgodzi, że powinno to wyglądać znacznie lepiej jak na taki budżet i na takich ogarniętych twórców ;) Zgadzam się, że jest raczej mało prawdopodobne, by pokazywali kostium który nie trafi do serialu, ale IMO charakteryzację na pewno usprawnili.

To jest żaden argument. Skąd zatem kiepskie filmy, seriale albo flopy w boxoffice?
Ale że kiepskie pod jakim względem? Nieprzekonywującej charakteryzacji i brzydkich kostiumów? Bo o tym mowa.
 
Jak ktoś zauważy ten kostium nawet nie miał wisiora. Więc myślę, że to jedynie element, który idzie pod spód. Tak samo charakteryzacja niepełna. Wszystko da się poprawić.
 
Ciekawe wyszło jaką gaże dostanie Henry za Wiedzmina, nie wiem jakie ma to przełożenie na inne seriale w pierwszym sezonie ale 400k $ za odcinek chyba nie jest zła kwotą
 
Jak ktoś zauważy ten kostium nawet nie miał wisiora. Więc myślę, że to jedynie element, który idzie pod spód. Tak samo charakteryzacja niepełna. Wszystko da się poprawić
Dlatego udostępnili publicznie wyczekiwany wizerunek Geralta w kostiumie który idzie pod spód, zamiast odrazu w całości? :p Dajcie spokój. Takie filmiki zawsze ukazują całość charakteryzacji i wygląda na to, że coś poszło nie tak, albo poprostu jest to jeden z np. 3 filmików, a w dwóch kolejnych które wypuszczą, wygląda to już lepiej.. W co wątpie..
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom