Oficjalna baza kart Gwinta

+
Inna baza kart jest tu
http://gwentify.com/cards/
ale ta strona wygląda jedynie a przeróbkę strony o Hearstone.

Z tego co na szybko przejrzałem
http://www.gwentdb.com/cards
Jest pełniejsza.
Na gwentifity np karta
Olaf the Bear
nie ma tekstu, na gwentDB mamy opis
When Played: Play Vabjorn from your Deck or Hand.


Po za tym na jednej stronie siła to 8 a na drugiej 9. Jakość grafik również lepsza na GwentDB. Wygląda na bardziej aktualną.
 
Last edited:
Dol Blathanna Marksman i Blue Mountain Commando mają skilla "Muster: All for One", który przywołuje bliźniacze jednostki z talli, ręki i cmentarza. Czy ta umiejętność działała tak wcześniej? W sensie czy uwzględniała też jednostki z cmentarza?
 
Nie, wcześniej można było przywołać tylko z ręki i talii. To jedna z wielu nowości.
 
Czy umiejętność Carch'a An Craite czyli Summon: An Craite Clansmen:
-Spawn and play 2 An Craite Clansmen

Wrzuca na pole 2 członków klanu An Craite z naszej talii czy jest to nowy element, który dodaje na stół karty, które nie znajdują się w naszej talii?
 
Czy umiejętność Carch'a An Craite czyli Summon: An Craite Clansmen:
-Spawn and play 2 An Craite Clansmen

Wrzuca na pole 2 członków klanu An Craite z naszej talii czy jest to nowy element, który dodaje na stół karty, które nie znajdują się w naszej talii?

Raczej na pewno są one przywoływane "z nikąd" po prostu, bo na innych kartach napisane jest, że przywoływane są z ręki, talii lub cmentarza jeśli mamy do czynienia z podobną zdolnością.
 
Przypuszczenia okazały się prawdziwe: GwentDB to prowadzona przez fanów strona o gwincie, wspierana przez CDP i dzięki temu też oficjalna.
Jeśli chodzi o brak niektórych kart z wersji E3, to osoba zarządzająca stroną już wysłała prośbę o przesłanie pozostałych :)
 
Nie są już tak potężni, ale za to pojawiło się kilka ciekawych wariantów, których dobre wykorzystanie może przynieść świetne efekty. Przykładami mogą być Katakan, Donar an Hindar i Yaevinn. Ten pierwszy daje nam kartę z talii i usuwa kartę z cmentarza przeciwnika. Przydatne przeciwko Skellige, które opiera się na ciągłym wskrzeszaniu coraz silniejszych wojowników. Ten drugi z kolei świetnie łączy się ze wspomnianą zdolnością wyspiarskiej frakcji, bo wyciąga nam jedną kartę z talii do ręki, a drugą do cmentarza gdzie już tylko czeka na wskrzeszenie. Trzeci z kolei daje nam kartę z talii, a następnie skacze po rzędach przeciwnika osłabiając wszystkich o dwa punkty.
 
Kilka nowych kart, które pojawiły się w jednym z gameplayów.

Schirrú (postać) - SIŁA - 4; RZĄD - zwarcie; ZDOLNOŚĆ - pożoga
Baba wodna - SIŁA - 4; RZĄD - oblężenie; ZDOLNOŚĆ - ?
Ocvist - SIŁA - 4; RZĄD - dowolny ; ZDOLNOŚĆ - jeśli całkowita siła jednostek dystansowych przeciwnika jest >=15 wyślij najsilniejsze na cmentarz
Syrena - SIŁA - 2; RZĄD - oblężenie; ZDOLNOŚĆ - przyzywa dwie syreny (2)
Harald (dowódca, Skellige) - +4 dla każdej jednostki w cmentarzu (do użycia tylko raz)
Regis - SIŁA - 4; RZĄD - zwarcie / dystans; ZDOLNOŚĆ - kiedy opuszcza plansze przyzywa nietoperza (10 siły)
 
GwentDB.com zostało zaktualizowane !

Jak w temacie :) GwentDB dostało aktualizację, pojawiła się masa nowych kart i stare karty zostały zaktualizowane. Nareszcie możemy się trochę pobawić w theorycrafting i zabić trochę czasu przed CBT i OBT.

Co sądzicie o nowych kartach ? Ja napiszę swoje wrażenia jak tylko wszystkie dokładnie przeanalizuję :)

http://www.gwentdb.com/
 
Najbardziej zaciekawiła mnie nowa mechanika Scoia'tael: "Play face down." W KTS 2 nie byłem za bardzo zaciekawiony tą talią, nie przypadła mi do gustu, ale teraz nieco się pozmieniało. Ogólnie widzę sporo nowych mechanik, zróżnicowanie frakcji nabrało kolorytu. Mówiąc krótko: robi się bardziej interesująco niż myślałem.
 
Najbardziej zaciekawiła mnie nowa mechanika Scoia'tael: "Play face down." W KTS 2 nie byłem za bardzo zaciekawiony tą talią, nie przypadła mi do gustu, ale teraz nieco się pozmieniało. Ogólnie widzę sporo nowych mechanik, zróżnicowanie frakcji nabrało kolorytu. Mówiąc krótko: robi się bardziej interesująco niż myślałem.

Ja od samego początku wiedziałem, że będę grał Scoia'tael bo po prostu lubiłem tą frakcję w Wiedźminie, tym bardziej mnie cieszą tego typu zmiany :)

Co do kart ogólnie to masakra, jeszcze się nie zagłębiłem w wszystkie karty a już widzę, że będę w stanie stworzyć po 2-3 decki z każdej frakcji, każdy deck z inną taktyką przewodnią sfokusowany wokół innego motywu :)

Nowe karty potionów to chyba największe zaskoczenie, a najlepsze jest to, że to brązowe karty a mogą oddziaływać na złote. Możliwości jakie dają same karty potionów są ogromne.

I najlepsze jest to, że jeszcze dużo kart nie zostało dodanych oraz myślę, że nie wszystkie w ogóle zostały ujawnione. Na przykład nie widzę nigdzie karty "scorch trap". Więc biorąc to wszystko pod uwagę, można wywnioskować, że na starcie będziemy już mieli pokaźną sumkę kart do zebrania co dla kolekcjonerów jest mega ważne.
 
Teraz będę mógł mieć w W3 i Gwincie build alchemiczny :D

W Północnych Królestwach najciekawsze wydają mi się karty:

Henselt
Reaver Scout - daje darmową kartę

Ciekawe czy skoro eliksiry (1 i 2) działają na karty Geralta (1 i 2) to czy można równocześnie potraktować go Adrenaliną?


Skellige dostało sporo ciekawych jednostek i mechanik

Clan an Craite Raider - z tego co rozumiem to po odrzuceniu tej jednostki zamiast do decku trafia bezpośrednio na planszę.
Clan Dimun Pirate - bardzo dobry do nabijania siły Lugosa. Sporo kart dostało umiejętności, owocujące zapełnianiem cmentarza, tak więc Lugos to podstawa.

Szkoda, że nie wiadomo nic o sile Berserków po przemianie (przydałoby się to zamieścić w opisie karty)
 
Top Bottom