Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Za chamstwo to będziesz banowany, @drucha3, a nie tolerowany, tak tylko uprzedzam. Bo niektórzy zdecydowanie mylą merytoryczną krytykę z opluwaniem i może warto, żeby sobie przemyśleli post przed wysłaniem.
Żadne nerwy nie usprawiedliwiają niewybrednych oskarżeń o oszustwo.
Ochłońcie, naprawdę. Szkoda zdrowia.
 
Według mnie bardzo dobrze, że premiera została przesunięta. Należy właśnie tak postępować, jeżeli ma się pewność, że gra na tym skorzysta a robale zostaną usunięte w zadowalającym stopniu.

Z jednej strony ludzie marudzą, że w zwiastunie są słabej jakości tekstury Dzikiego Gonu (które na pewno są wynikiem błędu, ze względu na pośpiech w produkcji zwiastuna), ale z drugiej nie chcieliby podarować twórcom czasu na dopracowanie dzieła. Smutne, ale prawdziwe.

Każdy kto kiedykolwiek napisał własny fragment kodu, grę czy inny program, zrozumie i doceni decyzję REDów. Pierwsze wrażenie jest tylko jedno i gra pełna błędów dobrego nie zrobi. To jest właśnie różnica pomiędzy absolutnym sukcesem, a porażką z kretesem.
 
Miło by było,gdyby jakiś odważny Redańczyk założyłby zbroję i wyszedł na ubitą ziemię, czyli napisał w tym temacie coś. Rozwiał pewne wątpliwości, obalił teorie spiskowe i wyciął plotki. Przydałoby się, aby REDzi zaczęli grać z nami w otwarte karty i przyznali się co konkretnie spowodowało drugą obsuwę. Naważyli chłopy piwa, to tera trza je wypić!

Na tym właśnie polega rola PR, abyś otrzymał jedynie taką informację, jak w liście otwartym. Ty oczekujesz konkretów, a gdyby zdradzanie ich było konieczne, nie istnieliby specjaliści od PR, tylko pisaliby tu pracownicy działów operacyjnych:)

Nie nie, moi drodzy, taka informacja najprawdopodobniej musi wystarczyć.

EDIT:

@TheMerode

No właśnie to miałem na myśli pisząc o zastanawiającej reakcji forumowiczów. Teraz nagle okazuje się, że jednak z tymi teksturkami coś nie tak, że jednak nie są takie dobre...
A gdyby zerknąć na dość świeży jeszcze temat odnoście Elder Blood, to ileż tam kpin z malkontnentów, ileż ironii odnośnie downgradu etc.

Teraz zaś: "no właśnie, nie było tak dobrze, było wiadć niedoróbki, no to przesunęli. Brawo REDzi, dowagi, nic się nie stało, jesteśmy z wami etc.".
 
Last edited:
To z tego że trzy tygodnie temu wydałem 4,5 tys na kompa ? po nowym roku nie miał bym czasu na składnie ze względu na sesje.

Ja nie składam póki nie dostanę wymagań, jak będzie miesiąc przed premierą to już raczej nie przesuną daty, a ja w miesiąc to spokojnie zdążę sobie złożyć kompa. Ba, nawet w tydzień, więc kompa kupie tydzień przed premierą z takimi bebechami jak mi Redzi będą kazać w wymaganiach ;D
 

n0rv

Forum veteran
Redzi już od dawna wiedzieli o premierze w maju, a nie byli z nami szczerzy.
Przepraszam, ale niby dlaczego mają być z nami szczerzy?
Przecież przesunięcie terminu wydania gry o trzy miesiące w takim momencie jak teraz trzeba przede wszystkim wytłumaczyć inwestorom. To nie jest rzecz, którą robi się od razu, to trzeba przemyśleć, gdyż sukces W3 to dla CDPR obecnie być albo nie być.
Community jest ważne, ale w tej sytuacji to jest tylko community.
 
Po przeczytaniu newsa o tym na innej stronie, na poczatku nie wierzylem, myslalem ze to fake, no ale jednak. No i oczywiscie sie wkurzylem i to strasznie, jednak po dluzszym zastanawioniu jestem jak najbardziej zadowolony, bo mam w tym roku mature, no i cos sie uczyc trzeba, a tak to mialem plan przejsc jak najszybciej glowna linie wiedzmina od razu po premierze, by przez jak najkrotszy czas odciagnal od nauki, a potem po maturach w maju przejsc go jeszcze raz dokladnie. A teraz bajka, 19 maj, mam ostatnia mature pisemna, wiec zostaja mi potem tylko ustne, do ktorych w ciagu ostatnich kilku za wiele sie nie doucze, wiec bede mogl z czystym sumieniem grac w wiedzmina i przejsc go w 100%

Jednak rozumiem wasze zazalenia, gdyby nie moja sytuacja pewnie tez bym nie byl zadowolony :D
 
Ja na serio zacząłem się martwić. Pierwszą obsuwę uznałem za w pełni uzasadnioną, ale niestety nie znam gry wielokrotnie przesuwanej która byłaby idealna. Mam nadzieję że się myle.
 
Ale dajecie plame, miało nie być już obsuw, w maju też wam coś się uwidzi...i komp który składałem pod W3 okaże się w końcu za słaby może ? Rzucacie słowa na wiatr. Totalna niekompetencja i niekonsekwencja
Kompa się składa znając wymagania, ew. miesiąc przed premierą.
 
A przy ostatnim przesunięciu mówili że dali sobie tyle czasu że nawet im zostanie i ze nie będzie więcej obsuw? A teraz co ?
 
Przepraszam, ale niby dlaczego mają być z nami szczerzy?
Przecież przesunięcie terminu wydania gry o trzy miesiące w takim momencie jak teraz trzeba przede wszystkim wytłumaczyć inwestorom. To nie jest rzecz, którą robi się od razu, to trzeba przemyśleć, gdyż sukces W3 to dla CDPR obecnie być albo nie być.
Community jest ważne, ale tutaj to jest tylko community.

Mają być szczerzy bo jesteśmy fanami.
Mają być szczerzy bo dajemy im hajs za grę.
Mają być szczerzy bo to MY a nie jacyś tam inwestorzy gwarantują im sukces bo bez nas są nikim.
 
Ciekawe czy ktoś domyśla się iż owe przesunięcie spowodowane jest larum jakie się podniosło po ostatnim wątpliwym graficznie, oczywiście dla nie których trailerze. Na forach i innych, krzykacze zaczęli rozpuszczać wici jako by gra jest po prostu przereklamowana, widać Redzi wzięli sobie uwagi wszystkich forumowiczów do serca...
 
Last edited:
Wybacz, ale to już zakrawa na bezczelność;)
Wejdź proszę na główną stronę gry i poczytaj, co tam piszą.
Abstrahując już od tego, że (podejrzewam, że nie tylko moim zdaniem) stworzenie bardziej rozwiniętego Skyrima z rozbudowaną fabułą i dobrą grafiką podpada pod definicję najlepszego CRPG w historii.

Refleksja jest niestety smutna: popularne swego czasu anonimowe życzliwe przecieki ze studia nabierają wiarygodności...

Powiem tak jeżeli ktoś myśli (nie pije tutaj do ciebie deymos nie chcę cie obrazić) że w ciągu 3 miesięcy ze średniaka da się zrobić arcydzieło to raczej się myli i to grubo (oczywiście wiedźmin ma być arcydziełem). Wydaje mi się że gra na pc prawdopodobnie jest już dawno ukończona na 100 procent ale z portem konolowym coś nie gra. Poza tym tak naprawdę Redzi mają 2 miesiące bo tłoczyć grę muszą zacząć w kwietniu więc na pewno nie jest tak że gry nie ma albo jest niedokończona (złaszcza że o dlc niedawno mówiono więc raczej machina marketingowa ruszyła pełną parą). Poprostu Redzi uzmysłowili sobie że jeżeli z powodu kilku słabych tekstur na modelach jest taka lawina krytyki to co będzie np jak coś nie zgra na konsoli. Przypominam że na PC łatwiej jest coś naprawić szybkim hotfixem na konsolach już nie tak łatwo (osobiście mam PC i Konsole wiec najlepiej widać to po D3RoS gdzie hotfix Blizza może wyjść 24 godziny na PC znalezieniu błędu natomiast w przypadku konsol trzeba czekać na patch.)
 

Guest 3733550

Guest
Jestem zdania, że lepiej poczekać niż później słuchać wielkiego płaczu bo gra nie spełnia oczekiwań. Jednak myślę, że REDzi czegoś nam nie mówią... :hmmm:
Może faktycznie któryś z deweloperów powinien rozwiać wszystkie wątpliwości? :question:
 
@Marcin Momot - A co z tymi darmowymi DLC? Będziecie wydawać je po premierze, czy zaimplementujecie od razu w grze? No i czy ten czas wykorzystacie na poprawianie gry i optymalizację czy zamierzacie jeszcze jakieś elementy rozbudować, dodać coś nowego?
 
To z tego że trzy tygodnie temu wydałem 4,5 tys na kompa ? po nowym roku nie miał bym czasu na składnie ze względu na sesje.
To ty składasz kompa nie znając wymagań W3? No bardzo mądrze z twojej strony, nie ma co... I jeszcze płacz i szloch. Człowieku, sam jesteś sobie winien. Jaką masz pewność, że W3 wydany w lutym poszedłby ci na twoim nowym sprzęcie? I też byś marudził? Jednym słowem FAIL.
 
Ciekawe czy ktoś domyśla się iż owe przesunięcie spowodowane jest larum jakie się podniosło po ostatnim wątpliwym graficznie, oczywiście dla nie których trailerze. Na forach i innych krzykacze zaczęli rozpuszczać wici jako by gra jest po prostu przereklamowana, widać Redzi wzięli sobie uwagi wszystkich forumowiczów do serca...
Albo rzeczywiście jest po prostu przereklamowana.
 
Mnie tylko ciekawi czy w związku z obsuwą poprawi się jakoś komunikacja między forumowiczami a devami.

Jest cała masa pytań zadanych przez comunity, a na te najtrudniejsze do tej pory nie odpowiedziano. Czy jest w ogóle szansa, że uzyskamy jakieś stosowne stanowisko studia wobec tych że pytań dotyczących poszczególnych mechanik rozgrywki? Czy w ogóle nie ma co sobie nimi zawracać głowy i w zgodnie z rozsądkiem pozostaną tematem tabu tak jak do tej pory?
Rok temu kominikacja gracze - devi jakoś sprawie funkcjonowała i skutecznie pompowała balonik hajpu. A teraz co? Zimny prysznic i balonik pękł.
Ile z tych wszystkich obietnic zostanie dotrzymanych? Nie podoba mi się to. Nie tak moja wymarzona gra miała wyglądać.
 

n0rv

Forum veteran
Mają być szczerzy bo jesteśmy fanami.
Mają być szczerzy bo dajemy im hajs za grę.
Mają być szczerzy bo to MY a nie jacyś tam inwestorzy gwarantują im sukces bo bez nas są nikim.
Jeszcze nic od ciebie nie dostali, poza mglistą obietnicą, że kupisz, a jak są problemy to ich besztasz.
Inwestorzy dają realną kasę i jak im się ona przynajmniej nie zwróci, to bycie besztanym przez fanów będzie najmniejszym zmartwieniem Redów.

No to kto ważniejszy?
 
Top Bottom