Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Default Controls

Left Stick - Movement, Steer Horse, Steer Boat, [Press] Call Horse
R2 - Cast Sign
R1 - Quick Access item
L2 - Witcher Senses, Parry/Riposte
Triangle - Strong Attack
Right Stick - Camera Movement, [Press] Change Quest Objective, [Press] Lock On Target
D-Pad - [Up] Potion 1, [Down] Potion 2,
Draw/Sheathe Steel Sword ,
Draw/Sheathe Silver Sword
Circle - Surface / Climb / Dodge / Jump, [Hold] Roll / Dismount
Square - Fast Attack, Dive, Stop/Reverse Boat
L1 - Quick Access Menu
Touchpad - Game Menu
Options - Pause Menu
X - Interact, Swim Fast, Run/Sprint, Canter/Gallop, Accelerate Boat​

@mitek24 Trzymaj​
 
Ogólnie patrząc na wrażenia, zachwytów nie ma? Ale na pewno nie jest zle.
Wszystkie opinie w jednym w miejscu.

HCgamer.pl
Byliśmy, graliśmy i jest <3 Wieści z placu boju będą niestety za kilkanaście dni, ale warto czekać!
Marcin Kosman (polygamia.pl)
Ten moment, kiedy na tweeta o miażdżeniu cycków nie pozwala ci embargo.
Sebastian Oktaba (PurePC)
Panowie i Panie - byłem dziś w CDP pograć w Wiedźmina 3 Sprawdziłem konfigurację na jakiej grę uruchomiono , sprawdziłem ustawienia, mam wszystko spisane, jak minie NDA to ujawnię - na razie nie mogę. Zapowiada się jednak rzeź.
Będę w stanie dokładnie określić co będzie potrzebne do 1920x1080 High z AA. Tylko tyle i aż tyle Reszta wniosków stanie się wówczas oczywista.
Gra wygląda dobrze jak na cRPG z otwartym światem, ale osobiście czuję pewien niedosyt, chociaż biorę poprawkę na ciągle trwające prace i ulepszanie tytułu. Na pewno jest ładniejsze do Dragon Age, ale to jednak nie Cryssi 3 z otwartą mapą. O resztę poza grafą i wymaganiami nie trzeba się martwić, W3 to klasa.
Olaf Szewczyk (jawnesny, polityka)
Zgodnie z planem, byłem na pokazie „Wiedźmina 3″ wczoraj – ojej, już godzina po północy, a zatem: przedwczoraj. Tak jak przewidywałem, na relacje będziecie musieli trochę poczekać. Gdzieś, psiakrew, położyłem teczkę z papierami, gdzie wszystko było wyszczególnione, ale chyba dobrze pamiętam, że swoje wrażenia zaproszeni dziennikarze będą mogli upublicznić dopiero 26 stycznia. W każdym razie, gdy już się dogrzebię do cyrografu na, o ile mi się nie pomerdało, 100 tys. zł grzywny, jeśli pisnę choć słowo o tym, co widziałem, to tę datę potwierdzę jakimś dopiskiem.

Mogę chyba, nie ryzykując procesu, co nieco już teraz powiedzieć. A zatem:

– Primo: nadal czekam na „Wiedźmina 3″ z nadzieją;
– Secundo: maniera budowania bohatera, jego relacji ze światem (zbaw nas ode złego, amen!), a zwłaszcza przytłaczający, koturnowy patos, które tak mnie raziły w „Dragon Age: Inkwizycji” – suma summarum, mimo wszystko całkiem niezłej grze – po pokazie „W3″ irytują mnie i rażą tym bardziej. Swoją drogą, może powinienem jednak o „DA:I” napisać parę słów, bo modelowo obrazuje pewną niebezpieczną dla miłośnika RPG-ów (za którego się uważam) tendencję. Jest to mianowicie całkiem niezła gra, ale zarazem dość słaby erpeg, niestety.
– Tertio: jest się jeszcze o co w przypadku „W3″ obawiać, ale na szczęście nie są to sprawy kluczowe.
Weźcie w każdym razie pod uwagę, że w grze tak silnie opartej na fabule, jak „Wiedźmin” (którykolwiek) trzygodzinna rozgrywka nie może siłą rzeczy zweryfikować potencjalnie największego atutu danego tytułu, czyli jakości opowiadanej historii. Pozostają poszlaki.
Miałem okazję porozmawiać z głównym scenarzystą gry. Zacząłem od czytania nadesłanych przez Was pytań. Przestałem je zadawać, gdy usłyszałem, że zostało mi tylko pięć minut – miałem bowiem także pytania własne, których notabene wszystkich zadać nie zdążyłem. Wszystko, co usłyszałem, przekażę, gdy upłynie embargo. Cierpliwości.
Reasumując: nie jest źle.
- na pytanie o grafikę-
Szczegółów teraz nie zdradzę, z powodu embarga. Które zresztą uważam za o tyle zasadne, że – tak rozumiem intencje – ma na celu wyrównać szanse papierowych magazynów. Gdyby internet teraz wszystko podsumował, papier ze swoimi relacjami byłby za circa dwa tygodnie już mocno nieświeży. A ja dobrze życzę prasie :).

Mogę natomiast, nie wchodząc w detale, przyznać, że ogólne wrażenie było więcej niż dobre. „Wiedźmin 3″, moim zdaniem, pod względem wizualnym wypada lepiej niż chociażby, postrzegana jako największa konkurencja, „Dragon Age: Inkwizycja”. Niestety, parę rzeczy mnie niemiło zaskoczyło. Pewne technologiczne przypadłości były zauważalne zarówno w wersji komputerowej, jak i – wiem z relacji kolegów – w wersjach konsolowych. No ale premiera dopiero w maju, jest jeszcze trochę czasu na szlify. Mam nadzieję.
Robert Purchese (Eurogamer)
So I played @witchergame 3 today for 4 hours! And it's deliciously dirty, in a good way. Long thoughts later this month
 
Last edited:
Po co jest to embargo? Najlepiej zaraz po opisać wrażenia, nikt chyba nie nagra tego dema.
Po to by wszyscy dziennikarze zdążyli ograć dany fragment. W tamtym tygodniu grali w siedzibie CDP Red polscy (europejscy?), w tym będą ogrywać grę amerykańscy pewnie w siedzibie światowego wydawcy.
 
Do tych u góry, można dodać jeszcze pozytywne tweety chociażby redaktora z eurogamer.net - swoją drogą czekam dosyć mocno na wrażenia z ich strony.
 
Te komentarze dotyczące grafiki są niepokojące. Po tym co potwierdził Marcin apropo ostatnich screenów moje oczekiwania ustawiły się na innym poziomie licząc, że Marcin nie kłamał.
 
Względem grafiki ważne jest, coby strona czysto estetyczna trzymała poziom, bo ma dużo większy wpływ na odbiór niż same technikalia.
Tylko że gra, która ma takie wymagania, nie może się jedynie bronić stroną estetyczną, bo bardzo ładne produkcje są i na telefony komórkowe. Do czegoś te ogromne zasoby muszą być wykorzystywane. Skoro nie na grafikę, która jeszcze całkiem niedawno robiła wrażenie na podobno znacznie słabszych konfiguracjach, to na co przeznaczane są te gigaherce? Sama rozległość świata nie wydaje mi się tutaj wytłumaczeniem. I mocno martwią mnie wspomniane przez Olafa Szewczyka problemy. Podejrzewam, że cały czas występuje mikroskopijny zasięg wyświetlania cieni i ubogi poziom tekstur na nieco bardziej oddalonych obiektach, a zapewne i widoczne wyskakiwanie ich z nicości przed nosem gracza.
 
Podejrzewam, że cały czas występuje mikroskopijny zasięg wyświetlania cieni i ubogi poziom tekstur na nieco bardziej oddalonych obiektach, a zapewne i widoczne wyskakiwanie ich z nicości przed nosem gracza.
A do tego jeszcze noc ma być jasna, bo mamy mieć możliwość oglądania horyzontu z tymi niedoładowanymi teksturami ; p
 
Tylko że gra, która ma takie wymagania, nie może się jedynie bronić stroną estetyczną, bo bardzo ładne produkcje są i na telefony komórkowe. Do czegoś te ogromne zasoby muszą być wykorzystywane. Skoro nie na grafikę, która jeszcze całkiem niedawno robiła wrażenie na podobno znacznie słabszych konfiguracjach, to na co przeznaczane są te gigaherce? Sama rozległość świata nie wydaje mi się tutaj wytłumaczeniem. I mocno martwią mnie wspomniane przez Olafa Szewczyka problemy. Podejrzewam, że cały czas występuje mikroskopijny zasięg wyświetlania cieni i ubogi poziom tekstur na nieco bardziej oddalonych obiektach, a zapewne i widoczne wyskakiwanie ich z nicości przed nosem gracza.

Fizyka, AI, wielki świat, można powiedzieć że wszystko - każdy element nawet w ogóle nie związany z "eye candy" wpływa na to jak gra działa i obciąża sprzęt.
 
Może po tych pokazach uda się dziennikarzom zidentyfikować kto podkłada głosy Yennefer i Ciri, bo chyba nie widomo jeszcze?
 
Z intera, nic ciekawego:p
As I sit here in the airport lounge, thank you 2 hour flight delay, I would recommend people temper their expectations.

Not that the game isn't really cool and I truly believe the attendees will have a great time with what they do, but because unfettered expectations almost always lead to disappointment. I know the attendees with be having interviews with the Dev team. I know they'll have 2-3 hours of hands on game time. I don't know if they will be capturing video in game, but I doubt it (not sure of this though) as the team is still bug fixing & optimizing. Releasing new video that potentially could include bugs that are or will be fixed (as the builds would have been made 2 weeks go to be ready for last week's event, bugs may already be fixed), is misleading.

Will the event be cool? Yes. This is the first hands on gameplay for press and, after the embargo lifts, they'll give their opinions on what they play. I am confidant they will love the game, but you will have to wait for their articles, interviews, etc to see what they think.

So, be cautious, be optimistic, be eager. However, also be sensible in your expectations. We have months to go before launch. This is an important event, but it isn't the final Witcher push just yet. Plenty more to com
 
Do czegoś te ogromne zasoby muszą być wykorzystywane. Skoro nie na grafikę, która jeszcze całkiem niedawno robiła wrażenie na podobno znacznie słabszych konfiguracjach, to na co przeznaczane są te gigaherce? Sama rozległość świata nie wydaje mi się tutaj wytłumaczeniem. I mocno martwią mnie wspomniane przez Olafa Szewczyka problemy.

Nie wiem, naprawdę nie wiem.
Martwi mnie to, co napisał Sebastian Oktaba z PurePC.
Niby nie ma tego wiele, ale nawet z tej odrobiny wyłania się obraz produkcji wprawdzie ładnej, tyle że za cenę iście horrendalnych wymagań.
Co miałoby uzasadnienie, gdyby Wiesław stanowił absolutnie nową jakość na polu grafiki. Bił na głowę wszystko, co dotąd widzieliśmy z Crysisem na czele.
Ale tak ponoć nie jest. Zresztą gdyby było to na konsolach nie działałby wcale.
Czyżby zatem optymalizacja leżała?
Oby nie. No nic, zobaczy się co będzie.
 
---------- Updated at 12:28 AM ----------

Z intera, nic ciekawego:p
As I sit here in the airport lounge, thank you 2 hour flight delay, I would recommend people temper their expectations.
Not that the game isn't really cool and I truly believe the attendees will have a great time with what they do, but because unfettered expectations almost always lead to disappointment. I know the attendees with be having interviews with the Dev team. I know they'll have 2-3 hours of hands on game time. I don't know if they will be capturing video in game, but I doubt it (not sure of this though) as the team is still bug fixing & optimizing. Releasing new video that potentially could include bugs that are or will be fixed (as the builds would have been made 2 weeks go to be ready for last week's event, bugs may already be fixed), is misleading.

Will the event be cool? Yes. This is the first hands on gameplay for press and, after the embargo lifts, they'll give their opinions on what they play. I am confidant they will love the game, but you will have to wait for their articles, interviews, etc to see what they think.

So, be cautious, be optimistic, be eager. However, also be sensible in your expectations. We have months to go before launch. This is an important event, but it isn't the final Witcher push just yet. Plenty more to com

Damn, te słowa potrafią wykastrować. Nakręcanie hype'a od 2 lat, a teraz tonowanie. Nie podoba mi się to. Nie podoba at all.

---------- Updated at 12:34 AM ----------
Tłumaczenie dla Was, drodzy forumowicze:

Polecam ludziom, by kontrolowali swoje oczekiwania.
To nie tak, że gra nie jest fajna, ja naprawdę uważam, że uczestnicy będą się znakomicie bawili, lecz przesadne oczekiwania niemal zawsze prowadzą do zawodu. Wiem, że uczestnicy będą mieli wywiady z Devami. Wiem, że spędzą po 2-3 godz. nad grą. Nie wiem, czy będą mogli nagrywać wideo z gry, lecz wątpię, skoro ekipa ciągle walczy z bugami i optymalizacją. Wypuszczenie nowego wideo, które mogłoby zawierać bugi, które już są lub dopiero będą naprawione(udostępniony build jest sprzed 2 tygodni)do niczego nie prowadzi.
Czy event będzie fajny? Jasne. To jest pierwsze udostępnienie gameplaya dla prasy i jak tylko skończy się embargo, ujawnią oni swoją opinie. Jestem przekonany, że pokochają grę, lecz sami musicie się przekonać czytając ich artykuły.
Więc bądźcie ostrożnie optymistyczni, wyczekujcie gry. Lecz kontrolujcie też swoje oczekiwania. Przed nami jeszcze kilka miesięcy. To ważne wydarzenie, lecz nieostatnie. Będzie takich jeszcze sporo.
 
Last edited:
Też mi to tonowanie oczekiwań się nie podoba, może jest coś na rzeczy? Oby nie. Jutro pokazy za oceanem, czekam na mini relacje od dziennikarzy.

Pierwszy raz widzę, by koleś od marketingu pisał takie rzeczy.
 
Last edited:
To akurat trochę prawda ;) Jeśli ktoś się nastawia na Świętego Graala gier wideo, a dostanie grę bardzo dobrą to i tak będzie narzekał, bo miało być jeszcze lepiej :p

Tym bardziej że wypowiedź wyrwana z kontekstu, gościu napisał na twitterze że pakuje się na pokazy dla prasy i że "Gonna blow some minds". Ludzie podłapali, wkleili więc też bym tonował na wszelki wypadek, bo różnie to bywa prawda? Lepiej dmuchać na zimne. Poza tym w następnym poście napisał że według niego gra jest "mindblowing". Niektórzy doszukują się we wszystkim najgorszego :p. Spokojnie ludziska będzie co najmniej dobrze, a coś czuje że będzie znacznie lepiej niż dobrze. :)
 
Skoro pececiarze dysponujący potężnymi zestawami kilkukrotnie mocniejszymi od każdej konsoli mają nie nastawiać się zbyt hurraoptymistycznie, a raczej kierować się zasadą, że skoro nie jest źle, to jest dobrze, to ja nie wiem, na co mają nastawiać się konsolowcy. Ani chybi na wrażenia filmowe.
Kłócą mi się strasznie jeszcze całkiem niedawne pokazy technicznych możliwości gry, z tym co się obecnie komunikuje. Sprzęt mocniejszy, a dobre wrażenie gdzieś się ulatnia. Nie rozumiem.
Tzn mogę się domyślać, że jest to wina zunifikowanego silnika, który ma działać na każdej platformie, ale jak podejrzewam, istotniejsze jest to, by na konsolach działała gra lepiej, nawet jeśli trzeba użyć mechanizmów, które ciągną pc w dół. Wiele wskazuje na to, że wersja pc jest tylko nieco bardziej odpicowaną wersją z konsol. Co jest dość zabawne, bo to piecowy Wiedźmin robi za reklamę. A podobno część efektów, tych bardziej miłych dla oka ale i zasobożernych, była wyłączona.
Ja nie mam nic przeciwko zapotrzebowaniu na zasoby, ale niech to ma ręce i nogi. Chciałbym widzieć, że te gigabajtoherce są do czegoś używane, a nie jedynie wykorzystywane do przebijania się przez zbędne warstwy kodu czy do emulacji konsol.
 
Last edited:
Skoro pececiarze dysponujący potężnymi zestawami kilkukrotnie mocniejszymi od każdej konsoli

 
Top Bottom