Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Coś na uspokojenie by się przydało. Ja już zdążyłem przejść z fazy hype'u i ekscytacji do znudzenia. Czytanie od roku wywiadów, w których jest mniej więcej to samo (może trochę wyolbrzymiam, ale każdy news jaki w ostatnich czasach wyszedł na temat Wiedźmina mówi mniej więcej o tym samym tylko innymi słowami i nowych faktów jest raczej mało) i ciągle ukazujących się relacji z tego samego jednego gameplayu powoli męczy i sprawia wrażenie, jakby coś było nie tak (nie mówię, że jest, po prostu takie odczucie się nasuwa). Jeśli ten trailer na VGX nie był planowany (dobrze pamiętam, że w zeszłym roku już się nic nie miało ukazać i to nagle wyszło?) to mi się osobiście takie podejście nie podoba. Najpierw trąbienie o tym jak Wiedźmak ma zredefiniować RPGi, a potem cisza. Może to kwestia tego, że tutaj sobie śledzimy każdą najmniejszą wypowiedź o W3, ale to już bardziej zniechęca niż nakręca. ;)
 
Last edited:
Pani Szostak znów coś pisze, tweetuje? Super :) Ostatni raz jak tak było całe forum przygotowało się na wielką wiedźmińską bombę, a okazało się, że wyszło coś zupełnie na odwrót, więc ja się tym dla zdrowia psychicznego nie jaram.
 
Jak już wielokrotnie pisałem, mi gameplay do niczego na chwilę obecną potrzebny nie jest, wychodzę z założenia że REDzi pokażą go w swoim czasie, ale kilka koncept artów (2-3) raz na dwa tygodnie by się przydało, bo tak wszystko schnie, a hype powoli się wypala...
 
Przeciez hype nie opada! Osiągnąl climax i teraz trwa na tym samym poziomie, wszyscy czekaja na nowe materialy tak samo mocno jak miesiąc czy dwa temu
 
Wszystko jest możliwe, po dłuższej ciszy mogą nagle wyskoczyć z bombą w postaci premiery. Aczkolwiek nie nastawiałbym się ;)

http://www.gram.pl/news/2014/02/17/...tur-ekonomia-a-nawet-sposob-zakonczenia.shtml

"Zupełnie inaczej niż w drugiej części Wiedźmina mają działać mikstury. Teraz gracze będą je przygotowywać i pić przed walką, a następnie sami zdecydują o tym, kiedy ich efekt ma zacząć działać."

Czyli jednak ta bzdura przeszła? Rozumiem, że Geralt jest chomikiem, który przechowuje płyny na zaś? Próbują chyba pogodzić zwolenników picia mikstur przed walką i zwolenników picia kiedy bądź, ale jak wiadomo, jak coś jest dla każdego to jest dla nikogo. News przy okazji jest kolejnym potwierdzeniem, że nie pogramy po zakończeniu fabuły co akurat mnie cieszy. Trochę bez sensu by było gdyby po (niewątpliwie niesamowitym) zakończeniu, które wpłynie na losy świata nagle wracalibyśmy do polowania na potwory i rozwiązywania lokalnych problemów po to żeby odhaczyć jeszcze kilka misji.
 
To znaczy? Geralt teraz poprostu będzie wyciągał swoje eliksiry/materiały gdzies zaszyte pod jego ubraniami, tworzył je sobie w spokojnym miejscu i umieszczał w kieszeni?/sakiewce? dzięki której momentalnie będzie mógl po nie sięgnąć i wypić. Jak dla mnie jeżeli dobrze to rozumiem jest całkiem logiczne, i nie będzie doprowadzało do sytuacji gdzie pijesz eliksir i mija Ci przez cutscenke połowa czasu.
 
Last edited:
Co sądzicie o II kwartale podanym w dwóch przesłanych przeze mnie linkach w http://forums.cdprojektred.com/threads/1273-Linki-Wiedźmin-3-w-mediach?p=1245880#post1245880 ?
Ktokolwiek wierzy, że to możliwe?

Pierwszy wcale nie mówi o drugim kwartele. Mówi tylko, że jest to najbliższy możliwy termin, jednocześnie podkreślając, że jest to mało prawdopodobne (zakładam, że bazują swój osąd na wypowiedzi prezesa Kicińskiego, że nie będzie to pierwszy kwartał roku 2014). Innymi słowy ten przwidywany okres ma 9 miesięcy.
Drugi, wygląda jak reakcja 14 latka typu wow - wiedźmin -wow. Nie przywiązywał większej wagi do tych artykułów.
 
Tylko niech wprowadzą system w którym im dłużej zwlekamy z aktywacją, tym właściwości eliksiru słabną, a toksyczność rośnie, bo tak będzie zbyt łatwo...
 
To znaczy? Geralt teraz poprostu będzie wyciągał swoje eliksiry/materiały gdzies zaszyte pod jego ubraniami, tworzył je sobie w spokojnym miejscu i umieszczał w kieszeni?/sakiewce? dzięki której momentalnie będzie mógl po nie sięgnąć i wypić. Jak dla mnie jeżeli dobrze to rozumiem jest całkiem logiczne, i nie będzie doprowadzało do sytuacji gdzie pijesz eliksir i mija Ci przez cutscenke połowa czasu.

Nie, wygląda to w ten sposób, że Geralt pije eliksiry ale zatrzymuje ich działanie, dzięki swojemu metabolizmowi. Aktywuje ich działanie wtedy kiedy chce. Czyli, walczy z jakimiś potworami, okazaję się, że spokojnie sobie z nimi radzi, więc nie decyduje się na ich aktywację. Aktywuje je na przykład w następnej walce, która okazuje się dużo cięższa. Idea polega więc na tym, żeby używać tych eliksirów wtedy kiedy są rzeczywiście potrzebne.
 
Geralt teraz poprostu będzie wyciągał swoje eliksiry/materiały gdzies zaszyte pod jego ubraniami, tworzył je sobie w spokojnym miejscu i umieszczał w kieszeni?/sakiewce? dzięki której momentalnie będzie mógl po nie sięgnąć i wypić. Jak dla mnie jeżeli dobrze to rozumiem jest całkiem logiczne

No, raczej nie...

Zupełnie inaczej niż w drugiej części Wiedźmina mają działać mikstury. Teraz gracze będą je przygotowywać i pić przed walką, a następnie sami zdecydują o tym, kiedy ich efekt ma zacząć działać.
 
Wydaje mi się ze zbierając do kupy wszystkie informacje jakie mamy do tej pory, aktualny stan marketingowy, daty ważniejszych wydarzeń w świecie gier, okres ogórkowy itd. - wychodzi na to ze Q2 jest fizycznie niemożliwe. Nawet jeśli miałby to być koniec czerwca
 
Z tym aktywowaniem elixirów to trochę bezsens. To takie: Wypijam dwa piwa, wsiadam do auta, zajeżdżam na miejsce i PYK- aktywuję działanie. Albo wypijam pół litra przed południem, wieczorem pojawiam się na imprezie i PYK jestem nawalony. Poroniony pomysł. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie zostanie uwzględnione na niskich poziomach trudności.
 
Last edited:
To faktycznie troche jest to głupie rozwiązane, tak jakby to na siłe zostało wprowadzone, nie przemyśleli tego trochę. Wystarczy jakby to rozwiązali w taki sposób że nie byłoby picia eliksirów a przygotowanie je i wypicie w dowolnym momencie podczas walki.

Dlatego właśnie boli brak informacji, REDZi nie mogą liczyć na feedback, bo nie wiemy nic, nawet ten artykuł to tak na prawdę może być nadinterpretacja. Zaczną wypuszczać materiały kiedy już zamkną cały projekt, to już będzie za późno :/
 
Top Bottom