Wiedźmin 3 - grafika

+
"Dziki Gon korzystać będzie z najważniejszych technologii obecnych w kartach graficznych Nvidia GeForce. Na pierwszy plan wysuwają się nvidia GameWorks, HairWorks, HBAO+, Destruction oraz PhysX Clothing, które wspólnymi siłami przenieść mają grę na "nowy poziom realizmu".

źróło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-z-wizyta-w-studiu-cd-projekt-red.html

i moje pytanie: czy wszystkie te technologie są tylko i wyłącznie dla Pc?
Nie czytałem czym jest GameWorks, HBAO+ też kiepsko, a pewnie na pc to będzie. Technologia włosów na bank tylko na pc, a Destruction oraz PhysX Clothing ?
Czyżby konsole nie miały fizyki i destrukcji otoczenia ? :D - nie chce mi się wierzyć, tym bardziej, że Nvidia chyba udostępniła większość technologi dla tych małych pudełeczek.
 
Nie czytałem czym jest GameWorks, HBAO+ też kiepsko, a pewnie na pc to będzie. Technologia włosów na bank tylko na pc, a Destruction oraz PhysX Clothing ?
Czyżby konsole nie miały fizyki i destrukcji otoczenia ? :D - nie chce mi się wierzyć, tym bardziej, że Nvidia chyba udostępniła większość technologi dla tych małych pudełeczek.

Z tego co wiem Physix, Apex działają na PS4 z tym, że tak jak w przypadku kart od AMD na PC są obliczane przez CPU, a nie jak w przypadku produktów od zielonych przez GPU. Co do reszty efektów to nie wiem, konsole mają jakieś swoje odpowiedniki zapewne, może niekoniecznie tak zaawansowane.
Ktoś lepiej obeznany może mnie poprawić.
 
Nie czytałem czym jest GameWorks, HBAO+ też kiepsko, a pewnie na pc to będzie. Technologia włosów na bank tylko na pc, a Destruction oraz PhysX Clothing ?
Czyżby konsole nie miały fizyki i destrukcji otoczenia ? :D - nie chce mi się wierzyć, tym bardziej, że Nvidia chyba udostępniła większość technologi dla tych małych pudełeczek.
GameWorks to na dobrą sprawę po prostu taki toolkit NVidii, umożliwiający implementację jej efektów graficznych w grze. Nie jest to efekt sam w sobie.
HBAO+ to zasadniczo najlepszy system tworzenia cieni i oświetlenia (forma Ambient Occlusion).

Niszczenie otoczenia, będzie na pewno na konsolach, bo jest fizycznie potrzebne w niektórych zadaniach nawet - co najwyżej jest możliwe, że efekty będą nieco ograniczone.
PhysX Clothing też raczej będzie na konsolach - "sukienkowe" pancerze Geralta z niego korzystają, wątpię aby zabrakło ich na konsolach.
 


Hairworks wygląda świetnie. Ciekawe jaka będzie różnica w FPS z włączonym i wyłączonym.
 
"Dziki Gon korzystać będzie z najważniejszych technologii obecnych w kartach graficznych Nvidia GeForce. Na pierwszy plan wysuwają się nvidia GameWorks, HairWorks, HBAO+, Destruction oraz PhysX Clothing, które wspólnymi siłami przenieść mają grę na "nowy poziom realizmu"*.

* Pod warunkiem, że posiadasz PC z mocnym gpu jedynie słusznego producenta. Zapewnienia o nowym poziomie realizmu to funta kłaków nie wart slogan reklamowy. Tak długo jak pewne rozwiązania są ograniczone do jednego typu sprzętu, zamknięte, tak długo nie mają szans stać się standardem, nie mogą być rozwijane jak należy i sensownie optymalizowane, a więc nie będą niczym więcej, jak miłą oku, ale jednak kosmetyką. Innymi słowy, brak tych technologii nie wpłynie w znaczący sposób na odbiór. Destrukcja otoczenia w jakiejś tam formie będzie i tak, zbroja sukienkowa poruszać się będzie i bez apexa, włosy podobnie, bez hairworksa dadzą radę itd. Tak, również na konsolach Po prostu posiadacze mocnych gpu Nvidii dostaną nieco ładniejsze i kapkę bardziej zaawansowane wersje tych efektów.
 
* Pod warunkiem, że posiadasz PC z mocnym gpu jedynie słusznego producenta. Zapewnienia o nowym poziomie realizmu to funta kłaków nie wart slogan reklamowy. Tak długo jak pewne rozwiązania są ograniczone do jednego typu sprzętu, zamknięte, tak długo nie mają szans stać się standardem, nie mogą być rozwijane jak należy i sensownie optymalizowane, a więc nie będą niczym więcej, jak miłą oku, ale jednak kosmetyką. Innymi słowy, brak tych technologii nie wpłynie w znaczący sposób na odbiór. Destrukcja otoczenia w jakiejś tam formie będzie i tak, zbroja sukienkowa poruszać się będzie i bez apexa, włosy podobnie, bez hairworksa dadzą radę itd. Tak, również na konsolach Po prostu posiadacze mocnych gpu Nvidii dostaną nieco ładniejsze i kapkę bardziej zaawansowane wersje tych efektów.

Akurat HBAO+ może zrobić sporą różnice tym bardziej że jest sporo zalesionych terenów. Trawa też powinna lepiej z tą technologią wyglądać.
 
Akurat HBAO+ może zrobić sporą różnice tym bardziej że jest sporo zalesionych terenów. Trawa też powinna lepiej z tą technologią wyglądać.

Jasne HBAO+ fajnie wygląda, ale sporą różnicą bym tego nie nazwał, SSAO jest jak najbardziej wystarczające.
 

To, że jakaś fizyka zachowań materiału będzie zaimplementowana na wszystkich platformach jest oczywiste. Tym niemniej, NVidia zapowiadała wsparcie dla PhysX na konsolach jeszcze w 2013 roku, ale nie przypominam sobie żadnej gry która korzystałaby z tych efektów na konsoli.
 
To, że jakaś fizyka zachowań materiału będzie zaimplementowana na wszystkich platformach jest oczywiste. Tym niemniej, NVidia zapowiadała wsparcie dla PhysX na konsolach jeszcze w 2013 roku, ale nie przypominam sobie żadnej gry która korzystałaby z tych efektów na konsoli.

PhysX odpowiada za całą fizykę w W3, nie ma wbudowanej alternatywy. Więc konsole na pewno załapią się na ciuchy i zniszczenia, reszta będzie już raczej tylko na PC.
 
W AC UNITY (na ps4) moim zdaniem ubranka z długą kiecką wyglądały i zachowywały się świetnie,cały czas je nosiłem bo mi się podobało jak się zachowuje ten materiał.Nie mam pojęcia co tam było zaimplementowane ale nie widzę problemu aby takie coś nie miało być w W3 na konsolach.Co do hairworks też myślę myślę że powinno to tak wyglądać na konsolach.Głównie dlatego że grałem w Alice:Madness Returns na ps3 i już tam włosy zachowywały się tak https://www.youtube.com/watch?v=WpW6kPBnyQ4 .Byłem tym zachwycony wtedy.Ten filmik chyba z pieca jest ale na ps3 było to samo bo wbiła mi się ta gra w pamięć właśnie dzięki jej włosom.
 
Nie wyglądają Wam te chmury na nieco dziwne? Jakby ktoś w programie do obróbki graficznej zrobił efekt wytłoczenia. Brzydko i płasko to wygląda.



A może to tylko skutek uboczny kompresji filmu?

Koń też wygląda nieco jak płaskorzeźba. Na wielu innych ujęciach chmury wyglądają dobrze. Zawsze można znaleźć jakieś przypadkowe ujęcie na którym każdy element z gry będzie wyglądał źle. To tylko gra.

Ja i tak najbardziej zawiedziony jestem burzą i deszczem. Fajnie, że jest wiatr, ale tam cały czas piździ jak w kieleckim, więc kiedy nadchodzi burza to nie widać jakiejś różnicy, poza błyskawicami-wycinankami i białym deszczem, który nie oddaje żadnego wrażenia "mokrości". Deszcz powinien być bardziej dostrzegalny w otoczeniu; kałużach, mokrych przedmiotach, a nie w białych niby-kroplach widocznych cały czas bez względu na oświetlenie...
 
Top Bottom