Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Dokładnie tak, i to 10 godzin muzyki. Szkoda, że ktoś tylko zripował całą muzykę z gry jak leci nie nadając jej tytułów. Ale może to robota dla forum?

To nie jest takie proste. Utwory są pocięte na warstwy, np. combatowe mają zazwyczaj 3, które trzeba połączyć, żeby zabrzmiały w całości. Jest też jeden, który jest podzielony na 10. Poza tym sporo grających pod cutscenki się powtarza, z niewielkimi zmianami. No ciesz się, że nie znasz tytułów, bo niektóre to masywne spoilery :p

Wrzuciłem wyżej kilka ciekawszych kawałków, jeszcze coś dorzucę może później.
 
Czy przebija jedynkę, ciężko powiedzieć. Niektóre utwory możliwe, że tak, ale jako całość raczej nie.
Wg mnie muzyka w W3 jest bardzo nierówna. Czasami jest naprawdę genialna, a czasami tylko średnia. Zauważyłem, że w ważnych momentach fabularnych właśnie widać tę genialność. Może i dobrze, że jest tak w głównych wątkach, ale wg mnie podczas eksploracji/walki też przydałoby się coś jeszcze lepszego. No i największą bolączką jest fakt, że soundtrack jest zdecydowanie zbyt krótko jak na tak wielki świat. Zbyt często słychać to samo w tle.
 
To nie jest takie proste. Utwory są pocięte na warstwy, np. combatowe mają zazwyczaj 3, które trzeba połączyć, żeby zabrzmiały w całości. Jest też jeden, który jest podzielony na 10. Poza tym sporo grających pod cutscenki się powtarza, z niewielkimi zmianami. No ciesz się, że nie znasz tytułów, bo niektóre to masywne spoilery :p

Tak, tak, wiem. Sam to zauważyłem, po tym jak pociąłem cały rip na 400 kawałków. I niektóre faktycznie są niesamowite, szukam ich pełnych wersji. Np. utwór na hurdy-gurdy z 1:03, albo 1:24, albo 1:27, albo 1:30, a to dopiero pierwsze półtorej godziny :D Swoją drogą fascynujące jest słuchanie samych wokali do wszystkich utworów. Słychać nawet pojedyncze głosy, i wreszcie rozumiem słowa :)
 
Last edited:
No, to wiadoma sprawa. Myzyka z jedynki jest raczej nieprzebijalna.
Wy tak poważnie? Choćby muzyka podczas walki w jedynce była bardzo średnia i kompletnie odbiegała od klimatu reszty.

Wiedźmin 3 ma za to najlepszy combat music jaki spotkałem w jakiejkolwiek grze. Idealnie wpasowuje się w klimat danej lokacji, a jednocześnie mimo, że znacząco podbija dynamikę w porównaniu z muzyka eksploracyjną, to nie przechodzi w ostre, oderwane od klimatu gry tony jak np. muzyka podczas walk z bossami w jedynce (jak ten nieomal metalowy kawałek lecący podczas walk z Javedem i Golemem) czy nawet Mighty:

W trójce walka z głupią grupą utopców na Krzywuchowych Moczarach, kiedy w słuchawkach leci "Steel for Humans" (Lazare) to przeżycie niemal ekstatyczne.
A "Song of the Sword-Dancer" potrafi być jeszcze lepsze.
 
Last edited:
Dołączam się do gratulacji co do muzyki w Wiedźminie 3. Oczywiście nie będę pierwszym który stwierdzi, że Pieśń Priscilli (Agrest i Bez) wbija w fotel. Szkoda, że jak na razie w wersji polskiej te "cięcia" trochę ją kaleczą :(
https://www.youtube.com/watch?v=MSF5xZ-tUOw
Najważniejsze pytanie dla mnie kiedy będzie można w legalny sposób nabyć ten utwór w wersji "płynnej"?
Przepraszam, jeżeli padła już odpowiedź na to pytanie ale jakoś jej nie wyłapałem
 

To utwór combatowy z Białego Sadu i chyba Kaer Morhen. Wrzucałem go kilka postów wyżej. Tylko pierwsza część jest jedynie z perkusją, bez melodii.

Jakby ktoś chciał któreś utwory w mp3, to niech pisze na PW
 
Last edited:
Proszę, pomóżcie! Muzyka z 1:20, z dłuugą partią perkusji, co to za utwór? Dałbym się pokroić za niego!
https://www.youtube.com/watch?v=nYwe_WHARdc

Jak pisał sylarr, to jedna z wersji tej piosenki załączona do gry. Wszystkie wersje znajdują się w tym 10-godzinnym ripie, ktory wrzucałem stronę wcześniej. Jak znajdę ten utwór wśród tych ponad 400 kawałków, dam ci znać


No i mnie uprzedził :D
 
To utwór combatowy z Białego Sadu i chyba Kaer Morhen. Wrzucałem go kilka postów wyżej. Tylko pierwsza część jest jedynie z perkusją, bez melodii.

Jakby ktoś chciał któreś utwory w mp3, to niech pisze na PW
Wielkie dzięki! Jednak liczę, że kiedyś zostanie udostępniona wersja z tego trailera :)
 
Piosenka Priscilli jest świetna, szkoda tylko, że są tam jakieś problemy techniczne, bo właśnie ucina tam dźwięk tak jakby była posklejana na kawałki co niestety bardzo mocno psuje efekt całej sceny.
 
Cześć, chciałbym się dowiedzieć gdzie znajdę pełną listę utworów z tytułami po polsku. Niestety do wersji na PS4 CDPRED dodali soundtrack w okropnej kopercie zamiast w osobnym pudełku, z tytułami anglojęzycznymi. W końcu to polska gra i na wskroś słowiańska dlatego wolałbym wykonać sobie spis utworów w języku polskim. Pozdrawiam serdecznie
 
Top Bottom