Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
No i ten : Też nie znam nazwy a na soundtracku go nie ma
To jest utwór do walki z potworami na Skellige. Pierwszy raz słyszeliśmy go już w 2013 roku na audio z pierwszych prezentacji, podczas potyczki z biesem. Jest genialny, mam nadzieję, że został w grze -Ani razu go nie słyszałem na gameplayach ze Skellige.
 
@adventus.991 Został w grze. Włączyłem dziś kawałek jakiegoś streama ze Skellige, w którym koleś walczył z oficjalnie nieprezentowanym jeszcze potworem (chyba) i właśnie ten utwór był w tle.

IMO obok Lazare i Forged in fire najlepszy utwór bitewny w grze (z tych, które słyszałem)
 
Druga rzecz, to nadużywanie głównego motywu. Wiadomo, wszyscy go lubimy, ale aż 5 utworów opiera się tylko na nim, przez co po szybko może się znudzić
To na pewno nie cały soundtrack. Liczę, że pozostałe kawałki szybko się pojawią w postaci mp3 - najlepiej legalnie, np. do ściągnięcia z GOG-u.

Nie pasuje mi jeszcze dobór utworów - brakuje kilku świetnych, które można było usłyszeć na gameplayach, a są takie dość słabe jak "The Hunter's Path" (nudny strasznie) czy "Widow-maker" (wokal Percivala jakby na siłę wciśnięty).
Heh, akurat dla mnie "Widow-maker" jest jednym z lepszych kawałków... Podobnie "Eyes of the Wolf", bardzo "żywiołakowy" notabene. "Hunter's Path" to również jeden z lepszych, IMHO - dobry pod eksplorację.

Poza tym, do najlepszych bym zaliczył m.in. "Commanding the Fury", "Steel for Silvers", "Blood on the Cobblestones", "Steel for Humans", "Forged in Fire".
 
Orientujecie się czy w soundtracku znajdzie się ten przerobiony kawałek Two Steps From Hell z walki z Nosferatobruxoalpem?
 
Soundtrack

Cześć wszystkim.
Mam problem, a właściwie to prośbę do kogoś w temacie dot. soundtracku do W3: Jak to wygląda, kto jaki utwór wykonał?
Konkretnie chodzi mi o podział na pojedyncze utwory, tak jak np tutaj. Zapewne będzie to Przybyłowicz/Percival, ale zależałoby mi na tym, żeby sobie te utwory tagami porozdzielać, osobno Przybyłowicza, Percivala i ich "duet".

Będę wdzięczny za pomoc :)
 
@vv0jt3k

Przed założeniem nowego tematu rozejrzyj się po forum lub skorzystaj z wyszukiwarki.

Scalone.
 
Last edited:
01. Marcin Przybyłowicz - The Trail
02. Marcin Przybyłowicz - Geralt Of Rivia
03. Marcin Przybyłowicz - Eredin, King Of The Hunt
04. Mikolai Stroinski - Wake Up, Ciri
05. Mikolai Stroinski - Aen Seidhe
06. Mikolai Stroinski - Commanding The Fury
07. Marcin Przybyłowicz - Emhyr Var Emreis
08. Mikolai Stroinski - Spikeroog
09. Marcin Przybyłowicz - King Bran's Final Voyage
10. Percival & Marcin Przybyłowicz - Silver For Monsters
11. Mikolai Stroinski - Whispers Of Oxenfurt
12. Percival - The Nightingale
13. Mikolai Stroinski - City Of Intrigues
14. Marcin Przybyłowicz - The Hunter's Path
15. Mikolai Stroinski - Widow-Maker
16. Marcin Przybyłowicz - Kaer Morhen
17. Mikolai Stroinski - Eyes Of The Wolf
18. Mikolai Stroinski - Witch Hunters
19. Percival & Marcin Przybyłowicz - ...Steel For Humans
20. Mikolai Stroinski - Fate Calls
21. Marcin Przybyłowicz - The Vagabond
22. Percival - Cloak And Dagger
23. Mikolai Stroinski - Forged In Fire
24. Mikolai Stroinski - Yes, I Do
25. Mikolai Stroinski - Welcome, Imlerith
26. Percival - Drink Up, There's More!
27. Mikolai Stroinski - After The Storm
28. Mikolai Stroinski - Blood On The Cobblestones
29. Marcin Przybyłowicz - Farewell, Old Friend
30. Percival & Marcin Przybyłowicz - The Song Of The Sword-Dancer
31. Marcin Przybyłowicz - The Hunt Is Coming
32. Marcin Przybyłowicz - The Fields Of Ard Skellig
33. Percival & Marcin Przybyłowicz - Ladies Of The Woods
34. Percival & Marcin Przybyłowicz - Merchants Of Novigrad
35. Marcin Przybyłowicz - Hunt Or Be Hunted
 
Soundtrack jest naprawdę rewelacyjny. Większość kawałków szybko wpada w ucho. Ale bezapelacyjnie jak dla mnie wygrywa "Aen Siedhe" Jest w nim jakaś taka nostalgia i smutek że przy każdym przesłuchaniu mam wręcz ciary :)
 
Ktoś już zripował cały soundtrack z gry - 600 tracków, prawie 12h, 2,3GB :) Nie będę podawał linków, bo nie wiem jakie jest stanowisko REDów w tej sprawie.

EDIT:
Dobra, te 12h wynika z tego, że prawie każdy utwór ma parę warstw. Po szybkim przesłuchaniu stwierdzam, że edycja rozszerzona jest KONIECZNA :)

@adventus.991, jest ten utwór combatowy ze Skellige, ale strasznie pocięty, więc będzie grać w różnych wariacjach. Podpisany jest jako Monster Hunting Combat :) Z innych ciekawych jest też podkład z Elder Blood, Jomsborg w wersji bitewnej (z wokalem :)), albo motyw z Zabójców Królów. Fajnie jest też sobie przesłuchać same wokale z niektórych utworów (Steel for Humans/Lazare choćby). Generalnie jeszcze spokojnie można by nazbierać kilkadziesiąt minut materiału na soundtrack.

Jest trochę mniejszych i większych spoilerów, więc jakby ktoś dorwał to uwaga.
 
Last edited:
Jestem trochę zawiedziony tak skromnym soundtrackiem, biorąc pod uwagę wielkość świata i długość gry. Bardzo szybko muzyka się przejje : / Skyrim miał soundtrack ponad 2 razy dłuższy (no ale tam był on moim zdaniem słaby :p).
 
A ja mam zrypana płyte z soundtrackiem i nie chce mi naped czytac. Od tego zaczełem i sobie pomyslałem, ze na płycie DVD 2 wyskoczy mi ten error -10 ale na szczescie obeszło sie bez tego. Jeszcze sie pobawie w kopiowanie na dysk moze to cos da. Muzyczka w grze jest fenomenalna
 
Utwory zebrane na płycie są naprawdę wspaniałe. Świetna robota! Wśród tych wszystkich diamentów ciężko wskazać lepsze i gorsze, choć jak dla mnie prawdziwym koh-i-norem jest #7 Emhyr var Emreis. Słuchając tego kawałka przechodzi mnie dreszcz - jest on taki niezwykły, "inny".
 
I to genialnej muzyki. Wcale nie gorszej niż na OST. Świetnie buduje klimat. Gratulacje dla kompozytorów i muzyków.

Dokładnie tak, i to 10 godzin muzyki. Szkoda, że ktoś tylko zripował całą muzykę z gry jak leci nie nadając jej tytułów. Ale może to robota dla forum? ;)


EDIT: Hmmm... Może by potraktować to wszystko programem, który pociąłby cały film wg pauz?
 
Top Bottom