Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Kompletnie nie rozumiem dlaczego różne wersje językowe mają różne piosenki.
Te piosenki mają być smaczkami dla danych narodowości. To chyba oczywiste, że "widziałem orła cień" nie będą puszczać Amerykanom czy Japończykom, bo w życiu tego nie słyszeli wcześniej. Tak jak z dubbingiem w filmach animowanych a'la Shrek, każdy kraj ma czasem wolną rękę w dopasowywaniu dialogów pod swoją rzeczywistość / popkulturę itd. Przez co gagi są dużo śmieszniejsze. Amerykański Shrek może żartować z polityki jakiegoś amerykańskiego stanu, a polski zażartuje z "autostrad i stadionów" :p
 
Te piosenki mają być smaczkami dla danych narodowości.

To znaczy przykładowo "widziałem orła cień" oczywiście, skoro to też kwestia tłumaczenia, ale chodzi mi o nucenie. Bo sławne angielskie pam param to chyba nie jest nawiązanie do konkretnego utworu, a w dodatku wypowiadane jest przez jednego z żołnierzy Barona, który w naszej wersji językowej wypowiada "czego?" czy coś podobnego. I w angielskiej wersji nie ma właśnie tego dziadka z filmiku powyżej. Bez sensu, a brzmią fajnie.
 
Dziadki nucą "Wesołe jest życie staruszka", a to Pamparam do chyba po polsku jest te rarariara raratonga? Czy się mylę?
 
Mnie tam 100 razy bardziej podoba się "rararira". Nie wiem czemu kojarzy mi się z Maleńczukiem. :)

A jak już jesteśmy przy udźwiękowieniu, to moja piękniejsza połówka sprawiła, że już nigdy nie spojrzę na Nekkera z powagą.
Stwierdziła (słusznie), że
brzmią jak wkURZony Kaczor Donald.
 
Last edited:
Po wpisaniu tej komendy na mniej wietrzna pogodę przynajmniej słychać otoczenie i jest dużo lepiej pod tym względem . Teraz idziesz dróżką i słyszysz świerszcze, i ptaki w lasach. A bez wpisywania komendy, to mnie tylko na Skellige występuje czasami bezwietrzna pogoda..
A co do muzyki, to naprawdę szkoda że nie ma takich mrocznych kawałków jak te z jedynki (podgrodzie i pola nocą !! albo Wyzima Klasztorna. To są znakomite i strasznie klimatyczne utwory. Albo River of life, Brzeg.. Cudo. Ogólnie nic już chyba nie pobije tego klimatu z Wiedźmina 1 kiedy się chodziło po podgrodziu nocą, albo polach. Świetne. Utwory nocne w trójce niestety niezbyt udane porównując do jedynki. Jedynie na Skellige i w i pod Novigradem.
Pozatym szkoda ze te utwory w trójce są takie krótkie. Nie wiem skąd decyzja taka, ale naprawdę zapętlający się po 2 minutach kawałek może po jakimś czasie męczyć. Przecież lokacje są spore, to logiczne się wydawało że i utwory będą miały taką długość jak te w dwóch poprzednich częściach... Owszem, zmieniają się w zależności od lokacji, ale bardzo sporadycznie. Moim zdaniem główne utwory eksploracyjne powinny trwać koło 5 minut a nie dwóch. W pomniejszych lokacjach wystarczają te 2 minuty.
 
Są oczywiście. Napisałem że nie ma mrocznych nocnych kawałków.
Te utwóry które podałeś są bardzo dobre, ale moim zdaniem nie dorównują tym z jedynki. I szkoda że trwają tak krótko. Pomimo tego że mapka w trójce jest spora.
Przypomnij sobie chociażby te kawałki z jedynki.
https://www.youtube.com/watch?v=e6uVeCzUhw0
https://www.youtube.com/watch?v=y4ZyNoHwC1k
https://www.youtube.com/watch?v=IynOiDJE64Q
https://www.youtube.com/watch?v=FUCZsRVzV3I
Albo ten nocny
https://www.youtube.com/watch?v=v5tf0x0jazI
Dla mnie te kawalki są niesamowite. Klimatem według mnie są daleko ponad soundtracki z dwójki i trójki. Nie wspominając jeszcze o utworach z Wyzimy.
 
@Giadolnar

Może i masz rację. Sam ostatnio spacerując nocą po Novigradzie (z modem na ciemniejsze noce) puściłem sobie ten kawałek i klimat był nieziemski.

Brakuje mi trochę tych "gotyckich" kawałków z jedynki. Ciekawe czy modkitem można ingerować w ścieżkę dźwiękową?
 
Dla mnie te kawalki są niesamowite. Klimatem według mnie są daleko ponad soundtracki z dwójki i trójki. Nie wspominając jeszcze o utworach z Wyzimy.
Ale szczerze mówiąc w jedynce znacznie szybciej zaczynały mnie denerwować te same utwory, zwłaszcza we wsi Odmęty. Wydaje mi się, że były bardziej wyraziste i przez to wkurzające. Z kolei w III usłyszenie Fields of Ard Skellig po raz kolejny też trochę nudzi, ale nie da się tego tak samo odczuć. Poza tym w grę wchodzi nostalgia, jak wrócisz po kilku latach do muzyki z Wiedźmina 3 to poczujesz to samo :)
 
@gialdonar , moim zdaniem taki Hunter's Path też jest troche mroczny, może nie tyle mroczny co taki niepokojący. Poza tym tak jak powiedziała @eineingarp , przy soundtracku do jedynki wychodzi nostalgia. Pamiętam jak pierwszy raz ogrywałem jedynke przy premierze to ta muzyka naprawdę była czymś nowym i chyba oprócz fabuły była najlepszym elementem składowym części pierwszej. Do dzisiaj tego soundtracku słucham i uważam że jest genialny. Dla mnie oba soundtracki są na poziomie porównywalnym i tam gdzie jedynka zyskuje na mroczności to trójka odpowiada lepszą muzyką bitewną. Ścieżki dźwiekowej z dwójki wcale nie pamiętam:p
I też zgadzam się, że utwory w trójce są zbyt krótkie, przez co przy dłuższej eksploracji często sie wyłączają, a później znienacka odpalają. W jedynce takiego problemu nie było.
 
@kuba_21 No właśnie. Bardzo liczyłem na jakiś podobny kawałek w trójce, a nocne utwory to zawód totalny.
@eineingarp A mnie nie denerwowały własnie w ogóle w 1, a w trójce już tak. :p Szczerze to raz nawet wyłączyłem muzykę jak po raz 10 się zapętliła :p W jedynce lokacje były w porównaniu do jedynki małe, ale utwory trwały po 5 minut. w trójce chyba ani jeden utwór nie trwa powyżej 3 . Co dziwne, bo świat jest ogromny. Wątpię bym poczuł to samo wracając do trójki, co w przypadku jedynki. Według mnie tamten soundtrack jest poprostu genialny. A ten z trójki bardzo dobry. ;)
@lukszwed utwory bitewne z trójki są świetne. Ale 2 minutowe utwory eksploracyjne jak na tak wielką mapkę to zdecydowanie za mało.. Soundtrack do jedynki wyszedł taki genialny, że pobić się go moim zdaniem nie da. Do dziś również go puszczam, i czuję ten klimat.
 
@Giadolnar

Może i masz rację. Sam ostatnio spacerując nocą po Novigradzie (z modem na ciemniejsze noce) puściłem sobie ten kawałek i klimat był nieziemski.

Brakuje mi trochę tych "gotyckich" kawałków z jedynki. Ciekawe czy modkitem można ingerować w ścieżkę dźwiękową?

O matko ta muzyka...ten klimat...chyba zaraz zainstaluje sobie jedynkę grę która nigdy się nudzi ;)
 
Top Bottom