Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Do dzisiaj unikałam jak ognia całej linkowni, relacji z hands on, recenzji, nawet tematu o wymaganiach technicznych.
Muzyce jednak nie zdołałam się oprzeć.
Dobry boże... Nieraz zapowiadałam w tym temacie, iż OST z Wiedźmina 3 będzie epicki, ale żeby aż tak o_O

Kaer Morhen


@Marcin Przybyłowicz - wiem, iż jest to niesamowicie nudne i ...nudne, ale muzyka jest naprawdę urzekająca i magiczna. Już nie mogę doczekać się momentu "zobaczenia" jej w grze. Stokrotne dzięki!

:unworthy:
 
@adventus.991 "Bonny at morn" to szkocka kołysanka, więc raczej o zmierzchu, chociaż opowiada o niemowlęciu co wstało za wcześnie i obudziło rodziców. Nigdy nie przypuszczałem że będę miał potrzebę tłumaczenia kołysanek ze szkockiego/staro-angielskiego, ale utwór tak mnie zaintrygował że tak spędziłem ostatnie pół godziny.
 
Bonnie at Morn zmienione i w sumie w jeszcze ładniejszej wersji. @Marcin Przybyłowicz rozumiem, że poprzednia wersja już użyta nie zostanie?
Nie, piękne dźwięki, które słyszeliśmy wcześniej, szerzej znane jako "poprzednia wersja" nadal są obecne, tak samo jak ta "nowsza wersja". Jest to po prostu jeden dłuższy utwór, a to co słyszeliśmy to różne jego fragmenty. Coby poprzeć moje słowa twardymi dowodami:
To jest ten sam utwór, w obu klipach słychać jego różne fragmenty.

Ed: Ta nowsza część też jest oczywiście bardzo ładna ::).
 
Last edited:
Dziękuję wszystkim za miłe słowa, cieszę się że muzyka Wam się podoba - tym bardziej, że jej stworzenie zajęło nam prawie trzy lata i była to niesamowicie ciężka, ale też dająca wiele satysfakcji praca. Wiedzieliśmy że muzyka w W3 ma swój charakter i swój odrębny styl - dlatego liczyliśmy się z tym że nie każdemu ona przypadnie do gustu. Jednak ilość pozytywnej energii jaką otrzymujemy od jakiegoś czasu od Was przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego za nas dwóch powiem po prostu "Dziękujemy!"
Dodam tylko jeszcze że uznanie należy się również Mikołajowi Stroińskiemu, który wykonał fantastyczną robotę i wniósł do projektu bardzo dużo. Ponieważ nie ma go na forum, pozwolę sobie przekazać mu Wasze opinie :)
 
Utwór "The Nightingale" (pl. "Słowik") ma niesamowity klimat. Nie przypominam sobie czegoś takiego z poprzednich części :p

@Marcin Przybyłowicz

Nie ma za co dziękować. To MY dziękujemy za wspaniałą muzykę: ) Doceniamy ciężką pracę, w końcu nie ma RPG na rynku (ani nawet filmu czy innego medium fantasy) o takim klimacie i opartego na mitologii słowiańskiej. Musieliście stworzyć coś zupełnie nowego. Coś czego znaczna większość graczy zagranicznych nie widziała. I nie tylko Wam się udało. Powiem więcej. Przerośliście nasze oczekiwania (i nie tylko nasze).
 
Last edited:
Dodam tylko jeszcze że uznanie należy się również Mikołajowi Stroińskiemu, który wykonał fantastyczną robotę i wniósł do projektu bardzo dużo. Ponieważ nie ma go na forum, pozwolę sobie przekazać mu Wasze opinie
Oczywiście, jak najbardziej, naturalnie. Koniecznie.
Wszyscy się cieszą i są zadowoleni - na tydzień przed oficjalną premierą chyba lepiej być nie mogło ;)
 
Last edited:
Już od pierwszych kawałków podejrzewałem, że muzyka będzie jednym z elementów Wiedźmina 3, co do których nie będę miał żadnych zastrzeżeń i wraz z odsłuchiwaniem kolejnych utworów podejrzenie zmieniło się w pewność. Jakem zadeklarowany malkontent, licencjonowany narzekacz i krzykacz od downgradów tak muzykę mogę tylko chwalić.
 
Widow-maker cudowne. Wydaje mi się że jest oparte na jakimś utworze folkowym jak Lazare czy Bonny at morn, ale google zwraca za dużo wyników z tym tytułem. Wór redpointów jak ktoś znajdzie oryginał (o ile istnieje), bo ja nawet języka nie rozpoznaję.
 
Top Bottom