Zamknięta Beta- sugestie, pomysły, propozycje.

+
Status
Not open for further replies.
Pograłem jeszcze trochę i 2 rzeczy są teraz wg mnie kluczowe do zbalansowania. Karta Filippy. Strasznie jest OP, sam taką zdobyłem i widzę, że brak jej totalnie balansu oraz spam pogody u potworów. Zazwyczaj te 2 rzeczy są nie do przejścia.
 
Witam,

Ja mam propozycję dodania kilku rzeczy celem urozmaicenia integracji społecznościowych:

1) Oczywiście dodania Czatu w grze. Czat z przeciwnikiem podczas potyczki i jakiegoś czatu ogólnego. Urozmaiciło by to oczekiwanie na ruch przeciwnika.

2) Stworzenie czegoś na wzór Gildii/Klanów itp. zrzeszające graczy pod jednym sztandarem. Wyróżnieniem bycia w takiej społeczności, mogło by być indywidualne loga lub wzory na Rewersie kart. Grając z przeciwnikiem od razu można by było rozpoznać z której Gildii lub Klanu pochodzi.

3) Osobiście nie jestem zwolennikiem statystyk (a w szczególności takich grach w których częściowo decyduje szczęście) ale można by było to rozważyć. Osobiście grałem w wiele gier MMO i w przypadku wdrożenia w/wym. Gildii przyjęcia do nich opierają się na różnego rodzaju rankingach i statystykach.

PS: Z doświadczenia wiem, że na statystyki głównie narzekają osoby które ich po prostu nie mają.

4) Stworzenie dla takich społeczności Turnieju lub Ligii* w których można by było zdobyć nagrody w postaci Beczek. Nic tak nie przyciąga graczy jak rywalizacja w której nagrodą jest przysłowiowa Marchewka.

* Osobiście przetestowałem już sposób rozegrania takiej Ligi i powiem ze ta gra świetnie się do tego nadaje. Nadmieniam, że uzgodniłem już z naszymi Moderatorami sposób zorganizowania tej Ligii i w najbliższym czasie opublikuje to w osobnym wątku.

Zapraszam do dzielenia się własną opinią na temat moich pomysłów. Bo ciekaw jestem ilu graczy popierało by pójście tej gry w takim kierunku.
 
Moje propozycje po kulku dniach grania:

1. Jeżeli przeciwnik pasuje a ja mam zamiar wyłożyć jeszcze kilka kart to animacja zmiany tury i monety jest zbędna, zabiera tylko czas - powninna być możłiwosc po prostu zagrania tych kart tak jakby w jednej turze.
2. Jeżeli wybieramy 1 z 3 kart (otwieranie beczki) to mogłoby być napisane którą z tych kart już mamy i w jakiej ilości.
3. Wg. mnie występuje podobny BUG jak w HSie dot. kolekcji kart. Czyli otwieramy beczkę i w kolekcji tych kart od razu nie widać, trzeba wyjść i wejść do gry i dopiero mamy oznaczone ile i jakie karty nam doszły (niebiskie ikonki ilości nowych kart).
4. Po grze pogratuowanie powinno być zrobione w trochę inny sposób. Wg. mnie założmy, że wygrywam więc klikam pogratuluj albo kontynuuj. Jak klikne kontynuuj to nie powinno już być możliwości pogratulowania. Dlaczego? ano dlatego, że można sprawdzić czy oponent na pogratulował i dopiero pogratuować jemu. A jak nie pogratulował to też nie musimy mu gratulować - może to prowadzić do stroniczych ocen danej gry i brak gratulacji może być wynikiem "zemsty" :)
5. Brak możliwości ustawiania utworzonych talii w kolejności nam odpowadającej - minus.
6. Przy wyborze kart na poaczątku gry przewijanie ekranu, aby zobaczyć wszystkie jest ogromnym minusem. Wszystkie karty powinny się zmieścić na jednym ekranie to pozwolałby na szybki ogląd i wybór odpowiednich kart a nie przwijanie w lewo w prawo...
7. Rozłaczenie z grą (np. problem z internetem) od razu skutkuje przegraną. Powinno to być zrobione podobnie jak w HSie - tam mamy szansę na uzykanie dołączenia do trwającej gry po chwilowym rozłączeniu z internetem.

Tyle na szybko i na teraz :)
 
MadMax13PL;n6875100 said:
1) Oczywiście dodania Czatu w grze. Czat z przeciwnikiem podczas potyczki i jakiegoś czatu ogólnego. Urozmaiciło by to oczekiwanie na ruch przeciwnika.

Zbyt długo siedzę w internecie żeby nie wiedzieć czym to by się skończyło. Słaniem bluzgów na przeciwnika przez dzieci i idiotów. Skoro ktoś jest w stanie Cię zbluzgać w sieci nieanonimowo np na fejsie pod swoim nazwiskiem i ze swoim zdjęciem, tutaj byłoby to samo. Nie ma co się łudzić że byłoby inaczej. Czat z osobą z którą aktualnie się gra to beznadziejny pomysł.


Co do zmian, aktualnie podpisuję się pod tym o czym mówią inni tj. sprawdzanie ilości kart w kolekcji podczas wybierania piątek oraz zredukowanie powtarzających się kart z innymi artami typu Jeździec Dzikiego Gonu. Zajmowanie przez nie 9 miejsc kiedy liczą się jako 3 karty jest totalnym nieporozumieniem.
 
MrCloudancer;n6875910 said:
Zbyt długo siedzę w internecie żeby nie wiedzieć czym to by się skończyło. Słaniem bluzgów na przeciwnika przez dzieci i idiotów. Skoro ktoś jest w stanie Cię zbluzgać w sieci nieanonimowo np na fejsie pod swoim nazwiskiem i ze swoim zdjęciem, tutaj byłoby to samo. Nie ma co się łudzić że byłoby inaczej. Czat z osobą z którą aktualnie się gra to beznadziejny pomysł.

Rozumiem twoje obawy ale po wprowadzeniu opcji Czatu zawsze wprowadzają opcję jego wyłączenia. I problem rozwiązany.
 
Na starcie powiem, że nie grałem w Wiedźmina 3, także w Gwinta bardziej gram jako gracz gier karcianych, zarówno tych na papierze jak i po sieci, niż osoba obyta z Wiedźminem. Po rozegraniu ok. 20h śmiem twierdzić, że Gwint jest super :) Gra jest piękna wizualnie wraz z genialną ścieżką dźwiękową. Mechanicznie jest zarazem prosta ale i trudna do zostania ekspertem. Jednak jest jedna rzecz do której miałbym zastrzeżenie.

Rozumiem, że karty legendarne odwzorowują dość ważne persony w świecie, jednak moim zdaniem jest ich ciut za dużo. Wydaje się niemożliwym skompletowanie pełnego setu bez kupowania baryłek. Uważam, że fajnym pomysłem było by wprowadzić jakieś osiągnięcia, mini kampanię, cokolwiek, żeby gracz f2p mógł spokojnie odblokować alternatywnych liderów każdej frakcji + ew. wyłączenie możliwości ich wypadania z baryłek. Tym sposobem gracze zarówno mają co robić każdego dnia, są zachęcani i do składania różnych decków jak i kupowania paczek, by te karty mieć :D Pojawia się więcej archetypów- śrowisko jest bardziej różnorodne i zdrowsze, a ludzie mniej marudzą na jakąś konkretną talię.
 
Last edited:
Kxrekorikus;n6876220 said:
Rozumiem, że karty legendarne odwzorowują dość ważne persony w świecie, jednak moim zdaniem jest ich ciut za dużo. Wydaje się niemożliwym skompletowanie pełnego setu bez kupowania baryłek. Uważam, że fajnym pomysłem było by wprowadzić jakieś osiągnięcia, mini kampanię, cokolwiek, żeby gracz f2p mógł spokojnie odblokować alternatywnych liderów każdej frakcji + wyłączenie możliwości ich wypadania z baryłek. Tym sposobem gracze zarówno mają co robić każdego dnia, są zachęcani i do składania różnych decków jak i kupowania paczek, by te karty mieć Pojawia się więcej archetypów- śrowisko jest bardziej różnorodne i zdrowsze, a ludzie mniej marudzą na jakąś konkretną talię.

To tylko beta, więc to nie są wszystkie karty jakie REDzi stworzyli. Legendarne karty, każdą z nich można zdobyc z baryłek, które się relatywnie szybko zdobywa (szybkość zdobywania złota też wynika zapewne z celów bety). Ponadto, jeżeli komuś bardzo zależy na jakiejś legendarnej karcie a nie ma szczęścia jej wylosować to też nic straconego. Dość szybko można uzbierać 800 skrawków i taką po prostu stworzyć.

Z osiągnięciami fajny pomysł, zawsze to dodatkowa nagroda :) Jednak z racji że to beta, to tak szybko raczej tego nie wprowadzą, podobnie jak jakieś minikampani. Kampania single player będzie w pełnej wersij Gwinta.

Co do różnych archetypów. To obecnie mamy dostepnych tylko 208 kart z tego co pamietam i to łącznie dla wszystkich frakcji. I już nawet dla tej ilości ludzie pokazują jak różne i oparte o odmienne bonusy można stworzyć archetypy talii i to nawet w obrębie jednej frakcji.

A od startu bety minęło dopiero półtora tygodnia? Więc jeszcze tyle przed nami! :geraltfeelgood:
 
Keymaker7;n6876420 said:
To tylko beta, więc to nie są wszystkie karty jakie REDzi stworzyli. Legendarne karty, każdą z nich można zdobyc z baryłek, które się relatywnie szybko zdobywa (szybkość zdobywania złota też wynika zapewne z celów bety). Ponadto, jeżeli komuś bardzo zależy na jakiejś legendarnej karcie a nie ma szczęścia jej wylosować to też nic straconego. Dość szybko można uzbierać 800 skrawków i taką po prostu stworzyć.

Z osiągnięciami fajny pomysł, zawsze to dodatkowa nagroda :) Jednak z racji że to beta, to tak szybko raczej tego nie wprowadzą, podobnie jak jakieś minikampani. Kampania single player będzie w pełnej wersij Gwinta.

Co do różnych archetypów. To obecnie mamy dostepnych tylko 208 kart z tego co pamietam i to łącznie dla wszystkich frakcji. I już nawet dla tej ilości ludzie pokazują jak różne i oparte o odmienne bonusy można stworzyć archetypy talii i to nawet w obrębie jednej frakcji.

A od startu bety minęło dopiero półtora tygodnia? Więc jeszcze tyle przed nami! :geraltfeelgood:
Mam na myśli możliwość zebrania pełnej kolekcji bez płacenia :) Jestem świadom, że to beta stąd mój post. Przy obecnych stawkach potrzebujesz ponad 700 beczek, by móc zrobić wszystkie dostępne legendy, zaś przy limicie 3-4 kegi dziennie, daje to ok. 200 dni grindu i pyłowania każdej możliwej karty ze wszystkich uciułanych baryłek.
 
MrCloudancer;n6875910 said:
Zbyt długo siedzę w internecie żeby nie wiedzieć czym to by się skończyło. Słaniem bluzgów na przeciwnika przez dzieci i idiotów. Skoro ktoś jest w stanie Cię zbluzgać w sieci nieanonimowo np na fejsie pod swoim nazwiskiem i ze swoim zdjęciem, tutaj byłoby to samo. Nie ma co się łudzić że byłoby inaczej. Czat z osobą z którą aktualnie się gra to beznadziejny pomysł.

W DoC chat był i się fajnie sprawdzał, a bluzgający stanowili mniejszość. Poza tym zawsze można było potem zapis takiej bluzganej rozmowy posłać do administratorów i kończył osie to mało przyjemnie dla bluzgającego.
 
Historia

Hej
Mam taką małą propozycję odnośnie wprowadzenie historii rozgrywki, zarówno w partii jak i w menu.
Brakuje mi trochę możliwości sprawdzenia historii rozgrywki na zasadzie jaka karta została zagrana w jakim czasie. Aktualnie jest podgląd ostatniej użytej karty przeciwnika jak i podgląd straconych kart. Jednak możliwość sprawdzenia działania karty przeciwnika po zagraniu była by pomocna, czasem zastanawiam się skąd przeciwnik ma nagle 2 pkt więcej albo ja mniej.
Historia rozgrywek w menu dotyczyła by np 10 ostatnich gier, które rozegraliśmy w ostatnim czasie. Ile przegranych, ile wygranych, oraz remisów. Jakimi taliami wtedy graliśmy a jakimi przeciwnik co pozwoliłoby na dogłębną analizę strategii.

Co o tym sądzicie?
 
Przypomniało mi się:
- niech informacja w menu nie znika tak szybko, jak np. ktoś wyśle gg a w przyszłości pewnie będą inne informacje,
- na potęgę posępnego czerepu niech powrócą kawałki muzyczne z krwi i wina, mogą być w Nilfgaardzie, uwielbiam Cecilię Bellant i Mandragorę.
 
Czesc,

Jesli chodzi o moje sugestie:

- gram w 1080p na laptopie. Interfejs jest troche za duzy w trakcie gry i karty po prawej stronie sie troszke bardziej uciete niz te lezace po lewej stronie. Skorygujcie to.
- zmiencie interfejs wymiany 3 kart przed rozpoczeciem gry, jest po prostu zbyt duzy, wolalbym widziec wszystkie karty naraz niz przewijac je od lewej do prawej
- zeby gra osiagnela sukces i byla grana dlugo po premierze potrzebne sa TURNIEJE ONLINE z drzewkiem niczym z Mistrzostw Swiata w pilce noznej :)
- niektore karty sa zbyt mocne, wzmocnione trebusze Krolestw Polnocnych po skopiowaniu i nobilitacji zniszcza wszystkich oponentow
- prosze o wiecej utworow w trakcie gry, te obecne sa super dobrane, ale powinno byc jeszcze kilka extra

Co do gry? No coz, gram godzinami, nawet odrzucilem Cywilizacje 6, bo tak mnie wciagnela ta gra. Gralem w Gwinta namietnie w trakcie Wiedzmina 3 na PS4.

Czy kiedykolwiek gra pojawi sie na Androidzie? Sukces MUROWANY!
 
Nie wiem czy ktoś już zaproponował ale myślę że dobrym pomysłem było by dodanie jakiejś kary czasowej dla tych co poddają grę na początku bo np źle im się ułożyły karty na ręce
 
Morgan1211a;n6888780 said:
Nie wiem czy ktoś już zaproponował ale myślę że dobrym pomysłem było by dodanie jakiejś kary czasowej dla tych co poddają grę na początku bo np źle im się ułożyły karty na ręce
Nie. Każdy powinien mieć możliwość poddania gry w dowolnym momencie. Przeciwnik i tak ucieszy się ze zwycięstwa, więc nikt nie jest poszkodowany. Nie powinno być natomiast możliwość pogratulowania oponentowi, bo to doprowadza do patologii jak właśnie wczesne wychodzenie z meczu. Gold powinien być zdobywany wyłącznie za zwycięstwa i jeżeli REDzi wprowadzą także za misje dzienne.
 
Co do czatu to jestem stanowczo na NIE. Chcę grać w Gwinta, a nie dowiadywać się od jakiegoś wsioka o mojej orientacji seksualnej, życiu seksualnym mojej matki, albo czytać inne tego typu kwiatki. Jeżeli ktoś chce pogadać ze znajomymi w czasie meczu to może zawsze używać zewnętrznych komunikatorów. Pamiętać też należy że gra jest dostępna od 12 roku życia, więc czat to proszenie się o kłopoty.

A tak z innej beczki. Co do mechanik gry. Karta zagrywana w pogodę zostaje zredukowana do 1 pkt (brązowe i srebrne), jednocześnie jeżeli będąc pod wpływem pogody zostanie potraktowana Jaskółką, Gromem lub w jakiś inny sposób zostaną dodane jej punkty, to w takim wypadku pogoda nie redukuje dodanych punktów. Powiedzmy, że ma to sens. Jednak jeśli złota karta jest pod efektem pogodowym i zostanie z niej zdjęty jej złoty status to jej wartość się nie zmienia. Według mnie to jest bezsensu. Jej wartość powinna spaść do 1 pkt.
 
A co to za ideologia, przepraszam bardzo?
Ja nie chcę więc inni też niech nie mają? Jaki widzisz problem, jeżeli czat byłby opcjonalny?
 
Master_Dandelion;n6893680 said:
A co to za ideologia, przepraszam bardzo? Ja nie chcę więc inni też niech nie mają? Jaki widzisz problem, jeżeli czat byłby opcjonalny?

Jest to dokładnie taka sama "ideologia" jak ta głoszona przez osoby, które chcą czatu. Mam prawo się wypowiedzieć i przedstawić swoje argumenty. Z tego co wiem Redzi, pytani o czat w grze, powiedzieli, że raczej nic takiego nie przewidują. Jednocześnie wspominali, że myślą nad jakąś inna formą komunikacji między graczami.
 
pawel274;n6893520 said:
Co do czatu to jestem stanowczo na NIE. Chcę grać w Gwinta, a nie dowiadywać się od jakiegoś wsioka o mojej orientacji seksualnej, życiu seksualnym mojej matki, albo czytać inne tego typu kwiatki. Jeżeli ktoś chce pogadać ze znajomymi w czasie meczu to może zawsze używać zewnętrznych komunikatorów. Pamiętać też należy że gra jest dostępna od 12 roku życia, więc czat to proszenie się o kłopoty.

Dokładnie tak! Chcę sobie spokojnie pograć, a nie czekać kiedy oponent zacznie do mnie wypisywać jakieś bzdury. Prędzej cz później i tak większość osób wolałaby wyłączyć czat właśnie z tego powodu.
 
arczi_08;n6869320 said:
1) Po spasowaniu, moneta niepotrzebnie sie odwraca pokazująć, że teraz jest ruch gracza który i tak spasował.

To kwestia mechaniki gry. Daje to czas grze na uruchomienie zdolności kart. Nawet jeśli przeciwnik spasuje to jego karty wciąż mogą być aktywne.

arczi_08;n6869320 said:
3) Różne wyglądy stołu? Jakoś wygląd nie przypadł mi do gustu, wolałem ten z wiedźmina 3, może dobrym pomysłem było by wprowadzić coś w rodzaju skinów stołu.

Podobno trwają prace nad alternatywnym stołem.

--- Zaktualizowano 06-11-16, 10:57 ---

Gomola;n6871850 said:
Pograłem jeszcze trochę i 2 rzeczy są teraz wg mnie kluczowe do zbalansowania. Karta Filippy. Strasznie jest OP



Nie jest. Wystarczy równomiernie rozłożyć karty. Sam parę meczy przegrałem po tym jak przeciwnik zagrał Filippe. Jeżeli skupiasz większość swoich punktów w jednym rzędzie no to aż prosi się o wykorzystanie przez przeciwnika. To nawet nie musi być Filippa, wystarczy karta pogody. Plus użycie bomby dwimerytowej ograniczy straty, a grając Północą można Filippe pozbawić złotego statusu i wykorzystać samemu.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom