Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
@Qyzu' i raczej nie będzie takiego problemu.
Najprawdopodobniej dostaniemy taką możliwość... Poczekamy na następną wypowiedź, post Reda.... ewentualnie na dziennik dewelopera...

Wątpię by Redzi nie dali takiej możliwość z przyczyny: Nie, bo nie :D
Redzi, jeżeli słuchają się graczy i fanów ( :p oczywiście nie zawsze, bo Oni tu rządzą ;) ), to wprowadzą taką możliwość. Bo szczerze nie widzę jakichkolwiek przesłanek ku temu, by opcji "zakotwiczenia" kamery nie było (ewentualnie ze zmianą przy wchodzeniu do pomieszczeń = bliższe ściany itd..)
Nie tylko o zakotwiczenie chodzi, ale o to, że dla mnie kamera jest za daleko oddalona. A w niektórych scenach to już podchodzi pod MMO. Chciałbym widzieć wszystko z mniej więcej takiej perspektywy z możliwością obrotu kamery:
Tylko, że właśnie z wywiadu REDa wynika, że nie możemy zmieniać kamery samemu, tylko jest taka jaką nam dają REDzi.

B l a d y said:
imo gra ma lepsza atmosfere gdy kamera jest blisko postaci a nie lata 30 metrow nad nia.
Dokładnie.
 
jezeli spokojnie mozna manipulowac wysokoscia kamery w zaleznosci od pomieszczen to i podpiecie tego skryptu pod kolo od myszy jest proste.

imo gra ma lepsza atmosfere gdy kamera jest blisko postaci a nie lata 30 metrow nad nia.
 
Wystarczy by dać możliwość oddalania i przybliżania za pomocą rolki myszy. W większości gier w których akcję obserwujemy zza tyłka postaci taka możliwość jest.
 
Wystarczy by dać możliwość oddalania i przybliżania za pomocą rolki myszy. W większości gier w których akcję obserwujemy zza tyłka postaci taka możliwość jest.
Tylko, żeby nie było, że sobie przybliżę, potem do walki dołączy się nowy potwór, a kamera się oddali, żebym go lepiej widział ;p
Oraz, żeby nie było tak, że przybliżę kamerę, a w zależności od ukształtowania terenu ona się zmieniała. A to wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. W wielu innych grach też tak jest, ale podczas walki mi się to nie podoba.
 
A to nie było tak, że miały być 2 ustawienia kamery? Jedna bardziej taktyczna, dynamicznie się oddalająca i przybliżająca w miarę potrzeb, a druga bardziej osobista, bezpośrednio zza pleców Geralta?
 
A to nie było tak, że miały być 2 ustawienia kamery? Jedna bardziej taktyczna, dynamicznie się oddalająca i przybliżająca w miarę potrzeb, a druga bardziej osobista, bezpośrednio zza pleców Geralta?

Było tylko tyle.

As far as camera work goes, there will be different settings for camera distance to choose from.

Nigdzie nie było powiedziane, że będą dwa, predefiniowane ustawienia kamery, ale też nigdzie nie było mowy o tym, że można nią będzie sterować ręcznie.
 
http://m.ppe.pl/news-30386-cd_projek...e_konsole.html
Ehh...Jako (przyszły) posiadacz egzemplarza W3 na konsolę SONY czuję się odrobinę zawiedziony.Z tym, że dostanę mniej bogatą kolekcjonerkę za tę samą cenę się pogodziłem (choć nie ukrywam, na początku byłem trochę zdenerwowany, lecz mi przeszło) , ale to...Co będzie następne?Obniżanie jakości grafiki na PC, żeby posiadacze XOne nie poczuli się gorsi?Szkoda.
E.
Zaraz.Niedawno było mówione, że na PS4 udało się osiągnąć 1080p, a na konsoli MS jest 900p. To znaczy, że rozdzielczość też pogorszyli?
 
Last edited:
Mam takie same odczucia. Redzi mieli wykorzystać jak najlepiej całą moc konsol, jak sami na początku twierdzili. PS4 jest mocniejszą konsolą, więc powinni nie pogarszać grafiki, lecz ją polepszyć. Coraz bardziej boję się o grafikę w wersji PC.
 
Zawsze chcieliśmy dostarczyć najlepsze możliwe przeżycia naszym graczom, bez zważania na platformy. więc nie chcemy dawać specjalnych bajerów graficznych tylko jednym z nich.
To zdanie jest bez sensu. Skoro chcą dostarczyć najlepszych możliwych doświadczeń to po co obcinają grafikę na tej mocniejszej platformie. Nie rozumiem...
 
Last edited:
Coraz bardziej boję się o grafikę w wersji PC.
Również się tym martwię. O ile za bardzo nie interesują mnie różne ficzery typu futro, super teselacja itp., to martwię się o liczbę modeli w grze.
Żeby się potem nie okazało, że np. w lesie jest mniej drzewek, trawy lub mniej npc bo konsole sobie z tym nie radzą.
 
Odkładam decyzję o zakupie W3 i dalszym wspieraniu sklepu cdp.pl dokąd CDPR nie przemyśli swojego postępowania i nie powróci do dawnej polityki.
 
@Marcin Momot mógłbyś nam to wytłumaczyć? Sam pisałeś jakiś czas temu że każdą platformę będziecie do maksimum pchać, czy coś się zmieniło od tego czasu, czy to zwykły PR talk?
 

Guest 2686910

Guest
Po obejrzeniu wywiadów Kinleya... Coś tu nie gra. Nie zgadzają się informacje. Nie można zmieniać ustawień kamery, ekwipunek taki sam we wszystkich wersjach? Nie wiem jeszcze co o tym myśleć.
Ale zmiany do systemu bomb i eliksirów na plus (w stosunku do tego, co pan Tomaszkiewicz wcześniej sugerował). Tak samo z wyłączaniem ułatwień w zależności od poziomu trudności.
 
http://m.ppe.pl/news-30386-cd_projekt_pragnie_rowno_traktowac_obie_konsole.html - Jednym słowem. W*** CDPR. Wzięliście w łapę i tyle. Zero szacunku dla graczy z PS4. (jestem PC'towcem)
@Zawiszay
Jeśli nie umiesz wyrażać emocji w sposób nieobraźliwy dla innych, to rozważ powstrzymanie się od wypowiedzi. Za następne tego typu sformułowania otrzymasz warna.
zi3lona


Od kiedy "walcie" to brzydkie słowo? Na śląsku tak mówią.
 
Last edited by a moderator:
Akurat ekwipunek wygląda na naprawdę dobrze działający zarówno na PC jak i na konsolach, więc znaleźli złoty środek.
@Zawiszay, nie umiesz wypowiedzieć się z większą ogładą i bardziej kulturalnie?
 
http://m.ppe.pl/news-30386-cd_projekt_pragnie_rowno_traktowac_obie_konsole.html - Jednym słowem. W*** się CDPR. Wzięliście w łapę i tyle. Zero szacunku dla graczy z PS4. (jestem PC'towcem)
Dokładnie.Będzie już całkiem super jak nie wydadzą jednak tej wersji na PS4 bo MS im tak kazał.E.Cytując pewną osobę z tego forum: "niniejszym meham"
E2.
To może by tak z 1080p na PS4 zejść do 720p w ramach uczciwości?
Jeżeli chodzi Ci o 720p na XOne to on ma/miał 900p.Ale co tam, pewnie i tak zejdą do 720p, żeby Xboksowcy nie poczuli się gorzej...
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Akurat ekwipunek wygląda na naprawdę dobrze działający zarówno na PC jak i na konsolach, więc znaleźli złoty środek.
Nie to, że mi się nie podoba - bo się podoba i to bardzo. Ale chodzi mi o problemy z komunikacją. Raz mówią to, raz tamto, a raz świat jest 65 razy większy od W2. Ciężko z tego wyciągnąć coś konsekwentnego.
 
Top Bottom