Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie chciałbym państwa martwić, ale REDzi po to przełożyli po raz kolejny premierę, żeby grę lepiej dopracować, możliwe że grafikę też. :p Chociaż jak dla mnie grafika mogłaby już zostać taka jaka jest, bo wygląda na prawdę świetnie i prawdę mówiąc nie rozumiem tych wszystkich narzekań.
 
Teraz (chyba, przynajmniej ja) nie narzekam na grafikę tylko na to, że mi nie pójdzie na PC. Bo gra wygląda jak na SoD.
 
Te wymagania nijak mają się do rzeczywistości.
Wspomniane zalecane wymagania nadają się jedynie do średniowysokich ustawień.

Bo zalecane nie dotyczą ultra, nigdy, a miks medium-high, a nawet low (roślinność LoD) to mniej więcej to, co oferuje wersja na PS4. Edycji na XOne bliżej do medium. Zatem karta z zalecanych zapewnia płynną grę w nieco lepszych ustawieniach niż konsole i przy kapkę lepszym framerate'cie (PS4 doświadcza spadków poniżej 30).
I jako, że te karty są w praktyce wydajniejsze niż układy z konsol te wymagania są jak najbardziej fair.

Tymczasem W3 ledwie sobie radzi na GTX'ie 980 (ponoć trafiają się dropy) będącym najmocniejszym i najdroższym gpu na rynku. Na wysokich. Faktycznie porównywalne.
 
@eustachy_J23
Są jeszcze GTX Titan i Titan Z ;) Co do optymalizacji to się zgodzę, widać w niektórych momentach spadki animacji i to bardzo wyraźnie. Mam jednak nadzieję, że do maja REDzi bardziej będą skupieni na wersji PC niż próbach osiągnięcia prawie niemożliwego pełnego HD na Xboksie One.
 
Bo zalecane nie dotyczą ultra, nigdy, a miks medium-high, a nawet low (roślinność LoD) to mniej więcej to, co oferuje wersja na PS4. Edycji na XOne bliżej do medium. Zatem karta z zalecanych zapewnia płynną grę w nieco lepszych ustawieniach niż konsole i przy kapkę lepszym framerate'cie (PS4 doświadcza spadków poniżej 30).

Skąd masz info o spadkach klatek na PS4? Za podanie źródła będę bardzo wdzięczny :)

Mam nadzieję, że wersja na PS4 będzie sie sprawować conajmniej tak dobrze jak na XBone, jeśli nie lepiej, bo pogardzania tą platformą nie wybaczę nawet Redom.
 
Last edited:
A ja sądzę, że raczej popracują nad Xboxem. Prosty rachunek: więcej zarobią na sprzedanych kopiach XONE niż ściągniętych z torrentów wersji PC :)
 
Przy takim podejściu do rynku pc trudno się spodziewać kokosów od wdzięcznych konsumentów. Pecetowcy potrafią docenić czyjeś starania, ale jak ktoś sie na nich wypina, to nie reagują entuzjastycznie. Później oczywiście jest mowa o niskich wynikach sprzedaży i zdziwienie, że tak dobra gra nie zyskała milionów nabywców. Redzi do tej pory mieli ten szacunek środowiska, ale chyba już im nie jest potrzebny.
 
Przy takim podejściu do rynku pc trudno się spodziewać kokosów od wdzięcznych konsumentów. Pecetowcy potrafią docenić czyjeś starania, ale jak ktoś sie na nich wypina, to nie reagują entuzjastycznie. Później oczywiście jest mowa o niskich wynikach sprzedaży i zdziwienie, że tak dobra gra nie zyskała milionów nabywców. Redzi do tej pory mieli ten szacunek środowiska, ale chyba już im nie jest potrzebny.

Doceniają i to bardzo. W ilości spiraconych egzemplarzy gdy gra jest dobra :).
 
Skriny z gamerside, najlepsz jakosc



 
Last edited by a moderator:
Mi też się podoba. Choć mogliby dodać jakieś efekty związane ze śniegiem. Ślady itp. Największe wrażenie robią postacie.
 
No dokładnie, a co do roślinności to podobna sytuacja miała miejsce w dwójce i mi w ogóle to nie przeszkadzało, że trawa magicznie rośnie metr przed moim nosem, także i w tym wypadku nie widzę doczytującej się roślinności jako błąd czy niedopracowanie.
 
Ładnie, wystarczająco ładnie żeby się przyjemnie grało. Ale skojarzenie z poprawionym W2 jak najbardziej na miejscu. Na pewno nie jest to taka rewolucja jak się zapowiadało rok temu.
 
Trawa jest przepaskudna, nieraz przypomina wieloboki wypełnione zielonym kolorem, w ogóle nie widać ździebeł. Ale poczekajmy na wersję bez kompresji, może zdarzy się cud.
 
Cóż, SoD to to nie jest, ale i tak jest bardzo, bardzo ładnie. Chociaż w oczy rzuca się brak teselacji np. w scenie w obozie Nilfgaardu (która poza tym jest najładniejszym momentem IMO). Śnieg też nie wygląda dobrze. No i ta nieszczęsna trawa...
Mimo to, dalej jest to najładniejsze RPG.

ED.
Aha, wypada wspomnieć, że Jose nie kłamał. Rzeczywiście wygląda to lepiej niż 35min. gameplay. Przynajmniej te screeny od gamersyde :D.
 
Last edited:
Top Bottom