Wiedźmin 3 - grafika

+
@Marcin Momot Pokażcie jak wyglądają ujęcia z debut trailera i vgx na obecnym buildzie. Nawet w dziennikach karmicie nas starymi materiałami z przed 2 lat. Pokażcie jak to wygląda teraz. Nic nowego nie ujawnicie, nie będzie żadnych nowych spoilerów, chodzi tylko o grafikę. Downgradu przecież nie ma. Krótki filmik. Screen. Cokolwiek.
 
Już myślałem że ten temat osiągnął dno dawno temu ale najwidoczniej się myliłem. Meczy mnie już pomału "dyskusja" na temat downgradu. Ile można pisać o tym samym? Zaczynacie przesadzać jak eustachy z cyklem dobowym. Gdyby chociaż mieliście coś nowego do napisania, równie dobrze możecie wklejać swoje stare posty sprzed X stron. Jeśli myślicie że nagle Redzi wam odpiszą to się mylicie. Poczekajcie na nowy gameplay i w tedy możecie narzekać do woli (byleby sensownie). Z drugiej strony nie wiem po co w ogóle pisze tego posta i tak nie posłuchacie. Mam rade dla wszystkich którzy mają już dość w kółko tego samego,
odpuście ta dyskusja nie ma żadnego sensu. Wszyscy dobrze wiemy że żadna że stron nie przekona drugiej.

Z mojej strony to tyle nie mam zamiaru więcej pisać na ten temat
 
Ja przepraszam, z cyklem dobowym nie da się przesadzić, nigdy. W tego typu grze to mus nad musami, a na odbiór i różnorodność wrażeń estetycznych dobrze zrealizowany cykl dobowy z systemem dynamicznej pogody ma niebagatelne znaczenie. W znacznie większym stopniu wpływa na jakość grafiki niż teselacje, fury i liczba wielokątów razem wzięte, tym bardziej że jeśli o wielokąty idzie, od pewnego etapu zwiększanie ich liczby nie przekłada się w sposób zauważalny na jakość modelu, a tylko bezproduktywnie zabiera moc obliczeniową.
 
Last edited:
W znacznie większym stopniu wpływa na jakość grafiki niż teselacje, fury i liczba wielokątów razem wzięte
A to akurat prawda. Niemal każda gra lepiej wygląda w deszczu (chyba, że ten jest spartolony, na szczęście z relacji dziennikarzy wynika, że w W3 będzie pod tym względem dobrze), a odpowiednio zrobiony cykl dobowy potrafi bardzo namieszać w wyglądzie gry:
 
Z facebooka:
View attachment 10757
Jak dla mnie wygląda dobrze. Roślinność też nie wygląda aż tak źle, może i nie jest to poziom VGX :troll: ale jak dla mnie trochę lepiej niż na ostatnim gameplayu :p Mógłbym się tylko przyczepić do jakości tekstur podłoża ale w grze z otwartym światem nie wszystkie tekstury muszą i mogą być aż tak ostre jak np. w Crysisie. Za to bardzo podobają mi się w W3 drzewa, może i są to tylko płaskie tekstury ale po takich grach nie ma co więcej oczekiwać, a te płaskie tekstury i tak prezentują się o niebo lepiej niż chociażby w Skyrimie, nawet ze 150 modami graficznymi ( sam aktualnie ogrywam :p ).

Też macie wrażenie że na prawie każdym screenie od Redów jest dokładnie ta sama pora dnia?
 

Attachments

  • 10991703_1568545460055661_7302114766067521179_o.jpg
    10991703_1568545460055661_7302114766067521179_o.jpg
    388.1 KB · Views: 32
Co do "nowego" screena powyżej:

Obóz numer jeden: świetna kompozycja i scena, baszty realistycznie wkomponowane w skały, a w tle, za wisielcami, malowniczo zapowiadające się wnętrze twierdzy. Brawo Redzi, poziom artystyczny jaki niewielu produkcjom się udaje.

Obóz numer dwa: plastikowy Geralt i koń, roślinność obok jak z czasów Gothica 3, o teksturach ziemi lepiej nie wspominać. Chmury jednowymiarowe, a zapowiadali wolumetryczne (oszukali Nas, banda decydentów!) Preorder anulowany, foch.

Którym elementom watro poświęcić czas - docenić to co jest, czy ślepo szukać czegokolwiek, co zostało potraktowane zębem downgradu?

Ja tam czekam na nowe materiały i nie wieszam psów, by potem nie odszczekiwać. Redzi obiecywali brak downgradu, świetnie. Jeśli okaże się w maju że to była czcza obietnica, wtedy ujadajcie pełną parą.
 
Last edited:
o teksturach ziemi lepiej nie wspominać
Co w niej jest takiego złego? Wygląda normalnie, ziemia jak ziemia. W tym aspekcie downgrade'u jakoś nie widzę :p.
Chmury jednowymiarowe, a zapowiadali wolumetryczne (oszukali Nas, banda decydentów!)
Już dawno zrezygnowano z wolumetrycznych chmur. Nikt nikogo nie oszukał.
Poza tym, IMO niebo naprawdę wyszło REDom świetnie.

----------------------------------------

mi też się ogólnie cały screen bardzo podoba, ale chciałem w tamtym poście przytoczyć niedawne jeszcze dyskusje, miedzy innymi o słabej teksturze ziemi
Aha. Faktycznie, w ostatnim gameplay'u wyglądało to miejscami średnio, ale na tym screenie wszystko jest cacy pod tym względem :).
 
Last edited:
@Kuboniusz

mi też się ogólnie cały screen bardzo podoba, ale chciałem w tamtym poście przytoczyć niedawne jeszcze dyskusje, miedzy innymi o słabej teksturze ziemi :)
Jak coś, to ja jestem z obozu numer jeden i nie wstydzę się z tego.
 
Top Bottom