Wiedźmin 3: świat

+
Ale tak w samej grze te 7-8km2 to dużo czy mało ? xD
Jeżeli wierzyć temu obrazkowi...

...i obliczeniom @Teer1, Skellige to mniej więcej połowa GTA: San Andreas i 1/3 Obliviona.
Znaczy dość dużo (chociaż wielkość świata jest inaczej odczuwalna w obu produkcjach z racji prędkości poruszania się postaci).

---------- Zaktualizowano 23:16 ----------

Źle, Skellige ma 64km^2, czyli 8x8.
Ale to chyba razem z niedostępnym do eksploracji pierścieniem. Jeżeli założymy, że mapka powyżej prezentuje Skellige bez pierścienia, 49km2 z obliczeń wydaje się dość prawdopodobne.
 
Ten obszar ma właśnie tyle. Ale razem z wodą, która stanowi 3/4 pokazanego obszaru. Sam ląd spokojnie zmieści się w jednej ćwiartce.
 
Ze względu na to, że poprzestawiało mi sie w główce przez ten hype to nałożyłem mapę z gry na mapę Orteliusa. Powiedzmy, że dopasowałem to na tyle na ile się dało. Na mapie Orteliusa pod spodem jest "Żurawia Kępa" i "Grabowa Buchta". Teorytycznie...powinny sie pokrywać z mapą z gry, ale nie ogarniam nazw tych miejsowości. Poznajecie cokolwiek? Czy to wszystko raczej twórczość redów?

PS. Siedze cały dzień i klikam "search google for this image". chore.
 

Attachments

  • BLEH.jpg
    BLEH.jpg
    182 KB · Views: 182
Solan7 wielkość tej wyspy nie powala, do tego widać na niej straszne pustostany, mi to nie przeszkadza, lubię jak tereny nie są napaćkane ciągle ruinami,przeciwnikami itp ale ogólnie myślę że te wspaniałe zapowiedzi o świecie W3 były lekko przesadzone. Już niedługo to zweryfikujemy dokładnie
 
No właśnie wyspa nie sprawia wrażenia szczególnie dużej, ale może nie będzie tak źle - na gejmpleju Geralt jedzie akurat przez białą plamę na mapie, a i tak po drodze mija mały lasek, ruiny i jakiś zniszczony budynek. Bardziej niepokoi mnie fakt, że znaki do Szybkiej Podróży stoją bardzo, bardzo blisko siebie. Na moim screenie jest zaznaczone 55 odkrytych drogowskazów, mam nadzieję, że to przynajmniej całe Skellige, a nie tylko Ard Skellig. Między takim na przykład jednym a drugim Gedyneith odległość wynosi max. 20 metrów. No przesada lekka.
Na mapce Ard Skellig widać też 8 wiosek nie licząc Kaer Trolde. Zaczynam się obawiać że skalowanie świata będzie większe nawet niż w Skyrimie jeśli chodzi o odległość między miejscowościami.
 
Last edited:
O ile pamiętam to kilka miesięcy temu - podczas GDC i prezentacji o wykorzystaniu Umbry padły dwie liczby - 8 x 8 km (64km2) dla archipelagu Skellige i 8,5 x 8,5 km (72,25 km2) dla Novigardu i resztek Temerii.

Patrząc na ostatnie screeny edytora/narzędzia do wyłapywania bugów i problemów, gdzie wydaje się że pasek 0,5 km na obrzeżach mapy Skellige będzie nieeksplorowalny, można zakłądać, że podobnie będzie z mapą Novigradu. Czyli do eksploracji byłby mniej więcej kwadrat 7,5 x 7,5 km = 56,25km2. Dodając do tego 49 km2 Skellige otrzymalibyśmy 105,25 km2. Oczywiście nie jest nigdzie powiedziane, że mapy muszą być koniecznie kwadratowe i że granica obszaru w którym możemy się poruszać jest prosta - teren ten może być więc nieco mniejszy niż te 105 km2. Ale nawet jeśli Redzi trochę postrzępią granicę, by ją lepiej zakamuflować, to do tego dochodzą jeszcze Biały Sad, Kaer Morhen i kilka innych lokacji plus podziemia. W każdym razie powinniśmy otrzymać eksplorowalny teren gry o wielkości góra dwieście km2, ale najprawdopodobniej będzie to "dolne" sto kilkadziesiąt (czyli jakieś 120-130km2), z czego patrząc na mapy pewnie połowa będzie wodą.

I tak od groma miejsca do zwiedzania.
 
@Teer1 Nieeksplorowalny pierścień wokół hubów to około 2km2 z tego, co pamiętam.
Był kiedyś taki obszerny wywiad z Peterem Gelenscerem, w którym padła ta informacja.
 
Ale zdajecie sobie sprawę, że oglądać jak ktoś jedzie przez minutę, a jechać przez minutę to dwie zupełnie różne rzeczy?
 
Ale zdajecie sobie sprawę, że oglądać jak ktoś jedzie przez minutę, a jechać przez minutę to dwie zupełnie różne rzeczy?
Dla mnie to jest to samo. W wielkości świata chodzi przecież o ilość kroków, a nie wrażenie, że się czas dłuży w grze.
 
Top Bottom